ביטוח עובדים זרים - השוואת מחירים

26/04/2009 • על ידי • 405 צפיות

בישראל חיים ועובדים כיום עובדים זרים רבים. מדובר בעובדים אשר הגיעו מכל מיני מקומות בעולם ולא פעם אחת נופלים בין הכיסאות בכל הנוגע לביטוח בריאות והגנה סוציאלית. ביטוח עובדים זרים עוגן בחוק משנת 2001,המחייב את המעסיק לספק ביטוח עובד זר לעובדיו הזרים. מדובר בפוליסת ביטוח לעובד זר על פיה מחויב המעסיק לספק סל ביטוח הדומה לסל ביטוח של אזרח ישראלי. עם זאת, הנושא עלול להסתבך לעיתים כיוון שחלק נכבד מהעובדים הזרים שוהה ועובד בארץ באופן לא חוקי. ביטוח בריאות לעובדים זרים מצריך הליך פורמאלי וניירת אשר עלולים להיות בעייתיים במקרים של שהייה לא חוקית. במידה ואתם מעסיקים עובדים זרים חובה עליכם לספק ביטוח רפואי לעובדים זרים בהתאם לצו שקבע משרד הבריאות.

כיצד תפעלו נכון? ישנם מספר דברים שעליכם לבדוק:

ראשית, עליכם לברר את עניין השהייה הלא חוקית – ביטוח עובדים זרים ניתן אך ורק לשוהים חוקיים. שוהים לא חוקיים מוגדרים כך בשלוש נסיבות: עובדים זרים שנכנסו לישראל באשרה לא מתאימה, עובדים זרים שנשארו מעבר לאשרת השהייה שלהם ועובדים המועסקים אצל מעסיק אשר אין ברשותו היתר להעסקתם.

שנית, ביטוח עובדים זרים מסופק על ידי מספר חברות ועליכם לוודא כי החברה אשר בשירותיה תשתמשו בעלת רישיון תקף כל זמן שברצונכם לספק ביטוח עובד זר.

כמו כן, ביטוח עובדים זרים חייב לכלול סל שירותים מינימאלי שנקבע בצו עובדים זרים על פי משרד הבריאות. ביטוח בריאות לעובדים זרים כולל בדרך כלל את השירותים הבאים: שירותי רפואה (רופא משפחה ומומחים), בדיקות מעבדה, הדמיה, CT, מכוני רנטגן, מימון שהייה ואשפוז במיון, תרופות, רפואת שיניים, פינוי באמבולנס, מוקד 24 שעות, ביטוח מוות ועוד. עליכם לוודא היטב מה כולל ביטוח עובדים זרים אותו אתם מעוניינים לספק ולפעול בהתאם.

ולבסוף – עלות ביטוח עובדים זרים ניתנת לניכוי, חלקית, ממשכורתו של העובד הזר. מעל כל זאת, לא ניתן לנכות יותר מ-100 ₪ לחודש בגין ביטוח רפואי לעובדים זרים.

לכן, כאשר אתם באים להעסיק עובד זר, קחו בחשבון שעליכם לספק ביטוח עובדים זרים הן כי זה חובה והן כי זהו הדבר הנכון לעשות.

אודות כותב המאמר

דורון גרינשפן - Yes, Please!

המאמר באדיבות אתר כמה עולה, אתר השוואת מחירים בנושא בעלי מקצוע, השכרת רכב ועוד...