ביטוח עובדים זרים - השוואת מחירים

פורסם: 26/04/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 390 | Share

בישראל חיים ועובדים כיום עובדים זרים רבים. מדובר בעובדים אשר הגיעו מכל מיני מקומות בעולם ולא פעם אחת נופלים בין הכיסאות בכל הנוגע לביטוח בריאות והגנה סוציאלית. ביטוח עובדים זרים עוגן בחוק משנת 2001,המחייב את המעסיק לספק ביטוח עובד זר לעובדיו הזרים. מדובר בפוליסת ביטוח לעובד זר על פיה מחויב המעסיק לספק סל ביטוח הדומה לסל ביטוח של אזרח ישראלי. עם זאת, הנושא עלול להסתבך לעיתים כיוון שחלק נכבד מהעובדים הזרים שוהה ועובד בארץ באופן לא חוקי. ביטוח בריאות לעובדים זרים מצריך הליך פורמאלי וניירת אשר עלולים להיות בעייתיים במקרים של שהייה לא חוקית. במידה ואתם מעסיקים עובדים זרים חובה עליכם לספק ביטוח רפואי לעובדים זרים בהתאם לצו שקבע משרד הבריאות.

כיצד תפעלו נכון? ישנם מספר דברים שעליכם לבדוק:

ראשית, עליכם לברר את עניין השהייה הלא חוקית – ביטוח עובדים זרים ניתן אך ורק לשוהים חוקיים. שוהים לא חוקיים מוגדרים כך בשלוש נסיבות: עובדים זרים שנכנסו לישראל באשרה לא מתאימה, עובדים זרים שנשארו מעבר לאשרת השהייה שלהם ועובדים המועסקים אצל מעסיק אשר אין ברשותו היתר להעסקתם.

שנית, ביטוח עובדים זרים מסופק על ידי מספר חברות ועליכם לוודא כי החברה אשר בשירותיה תשתמשו בעלת רישיון תקף כל זמן שברצונכם לספק ביטוח עובד זר.

כמו כן, ביטוח עובדים זרים חייב לכלול סל שירותים מינימאלי שנקבע בצו עובדים זרים על פי משרד הבריאות. ביטוח בריאות לעובדים זרים כולל בדרך כלל את השירותים הבאים: שירותי רפואה (רופא משפחה ומומחים), בדיקות מעבדה, הדמיה, CT, מכוני רנטגן, מימון שהייה ואשפוז במיון, תרופות, רפואת שיניים, פינוי באמבולנס, מוקד 24 שעות, ביטוח מוות ועוד. עליכם לוודא היטב מה כולל ביטוח עובדים זרים אותו אתם מעוניינים לספק ולפעול בהתאם.

ולבסוף – עלות ביטוח עובדים זרים ניתנת לניכוי, חלקית, ממשכורתו של העובד הזר. מעל כל זאת, לא ניתן לנכות יותר מ-100 ₪ לחודש בגין ביטוח רפואי לעובדים זרים.

לכן, כאשר אתם באים להעסיק עובד זר, קחו בחשבון שעליכם לספק ביטוח עובדים זרים הן כי זה חובה והן כי זהו הדבר הנכון לעשות.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42399/ביטוח-עובדים-זרים-השוואת-מחירים

  השאר תגובה למאמר זה

  חנן קדמון / משפחה מטפלת

  העובדים הזרים זכאים לכל התנאים הנכללים בחוקי העבודה בישראל, לרבות זכויות ותנאים סוציאלים. העובדים הזרים לא תמיד מודעים למלוא הזכויות שלהם, אך רשויות האכיפה עשויות להעניש באופן חמור מעסיקים של עובדים זרים שלא מעניקים להם את תנאי ההעסקה המגיעים להם על פי חוק.

  על ידי: חנן קדמון / משפחה מטפלתl משפחה וזוגיות> גיל הזהבl 07/07/2009 lצפיות: 281

  האפשרות להעסיק עובדים זרים לסיעוד פותרת למשפחות רבות את הדילמה כיצד לטפל בבן משפחה מבוגר, פצוע או נכה. העובדים הזרים מתגוררים בחדר משלהם בביתו של המטופל ומלווים אותו בכל שעות היממה

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell משפחה וזוגיות> גיל הזהבl 28/11/2012 lצפיות: 103

  החוק במדינת ישראל מעניק זכויות עובדים גם לעובדים זרים. מעסיקים שמנסים להפר את החוק ולמנוע מהעובדים את זכויותיהם צפויים לקנסות כבדים ואף למאסר. להגנת העובדים הזרים בישראל יוצאים ארגונים ועמותות שעוסקים בהגנה על זכויות עובדים, הגשת תביעות והתנהלות אל מול המעסיקים.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell חברה וסביבה> זכויות הפרטl 06/11/2012 lצפיות: 273

  עובדי משק בית וחוק הביטוח הלאומי

  על ידי: אורנה צח ועו"ד ישראל זהביl ביטוח> ביטוח לאומיl 25/03/2008 lצפיות: 52,691

  תקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות שהייה לתושבי חוץ), התשל"ט-1979, (להלן:"תקנות הוצאות שהייה") חלות על מרצה אורח ועל כל עובד תושב חוץ ששר העבודה והרווחה אישר כי יש צורך בהעסקתו בישראל והוזמן מחוץ לישראל על ידי תושב ישראל והוא מקבל תמורה בעד שירותיו.

  על ידי: קרן גילת וחוליאנה חמואל-פלl חשבונאות ומס> חשבונאות ומס - כלליl 12/04/2009 lצפיות: 370
  חנן קדמון / משפחה מטפלת

  את הבקשה לרישיון להעסקת עובדים זרים, יש להגיש ליחידת הסמך במשרד התמ"ת. רצוי להיעזר בעובדת הסוציאלית מטעם חברת סיעוד שיש לה רישיון לספק עובדים זרים

  על ידי: חנן קדמון / משפחה מטפלתl משפחה וזוגיות> גיל הזהבl 07/07/2009 lצפיות: 1,987
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  העסקת עובדים זרים בארץ הפכה לחלק אינטגראלי משוק העבודה. עובדים זרים נמצאים בביתנו המטפלים בבני גיל הזהב, נמצאים בשטחי החקלאות הארץ והן בבנייה. להלן מאמר בנושא ביטוח עובדים זרים.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l ביטוח> ביטוח - כלליl 17/03/2009 lצפיות: 180

  העסקת עובדים זרים היא אינה בעיה, והיא יכולה להיות חוקית במידה וקיבלתם את האישורים השונים מהמדינה. כאשר לוקחים עובדים זרים, חשוב לזכור שהם נמצאים בארץ שהיא אינה שלהם, ועל כן המדינה לא מחויבת להם כמעט בכלום. לכן, חשוב לזכור לעשות ביטוח עובד זר, בכדי למנוע הוצאת כסף רב בעתיד.

  על ידי: הלוואות לעסקיםl ביטוח> ביטוח - כלליl 30/07/2012 lצפיות: 70

  חוק עובדים זרים (איסור העסקה שלא כדין והבטחת תנאים הוגנים), התשנ"א-1991 (להלן: "חוק עובדים זרים"), תוקן מספר פעמים בשנים האחרונות. בתיקונים נקבעו תנאים להעסקה, הפרשה לקרן לעובדים זרים ותשלום ממנה, והוראות נוספות העוסקות גם בניידות העובדים.

  על ידי: אשר טוריאל וערן גבאיl חשבונאות ומסl 17/02/2008 lצפיות: 816
  אלי עזטפור

  מי הוא הסוכן ביטוח? מה תפקידו? האם הפרסומת "שוקה" שאנו ממנים סוכן נכונה? האם סוכני הביטוח רמאים ושקרנים ובאמת אי אפשר לתפוס את הסוכן לעולם? האם הסוכן "שוקה" תמיד מטייל והוא מתעשר כל כך מהפוליסות שלנו? אנסה לענות לכם על כמה דברים שלצערנו התפיסה נרמסה בגלל תחרות שאמורה להיות שווה בין חברות הביטוח. הדברים נרמסו ונוצר שקר שלם וסטיגמה לא נכונה על קבוצה שלמה של אנשים שבסך הכל רוצים להתפרנס בכבוד.

  על ידי: אלי עזטפורl ביטוח> ביטוח בריאותl 11/12/2014 lצפיות: 21

  למרבה הצער יש לא מעט מחלות שנפוצות בכל רחבי העולם ומעיקות בצורה קשה מאוד על לא מעט אנשים. אנו יכולים לראות הן לגבי עצמנו והן בעקבות סיפורים שאנו שומעים מאנשים אחרים או באמצעי התקשורת עד כמה יש ישראלים רבים שסובלים ממחלה קשה כזו או אחרת ומציגים שינוי שלילי מאוד בחייהם.

  על ידי: רייכמןl ביטוח> ביטוח בריאותl 09/11/2014 lצפיות: 28

  במהלך חייו יכול כל אדם לחלות במחלה כלשהי. אך למרבה הצער יש כאלו שסובלים ממחלות קשות במיוחד. חשוב להבין עד כמה מחלה קשה משנה לחלוטין את אורח חייו של בן אדם ומביאה לכך שהוא הופך להיות אדם שצריך עזרה בלא מעט מקרים, כשזאת מעבר לטיפולים מיוחדים, בדיקות ושירותים רפואיים חריגים.

  על ידי: רייכמןl ביטוח> ביטוח בריאותl 02/11/2014 lצפיות: 15
  עדי בר-און

  במהלך השנים האחרונות אני מנסה, בכל דרך אפשרית, למחות על קיומם של הביטוחים הקולקטיבים ולהביא לידיעת הציבור את משמעות הנזק העצום שיגרם לכל מבוטחי ביטוח קולקטיבי, מסוג בריאות או סיעוד. מדובר בנזק גדול עתידי, לא מיידי, הנגרם מהפיתוי לתשלום פרמיה נמוכה בגין הביטוח, הפיתוי אשר לאורך זמן מכניס את המבוטח לתוך בוץ, שברוב המקרים, אין אפשרות לצאת ממנו.

  על ידי: עדי בר-אוןl ביטוח> ביטוח בריאותl 23/08/2014 lצפיות: 122
  אלטרנטיבה איתור כספים אבודים

  האם הולך להתחולל פה מהפך בתחום הרפואה הציבורי? ועדת גרמן בדיוק מנסה לטפל בנושאים אלו, כדי שלא תישארו מאחור סקרנו את מסקנות הביניים של הוועדה עם פרשנות אישית שלנו

  על ידי: אלטרנטיבה איתור כספים אבודיםl ביטוח> ביטוח בריאותl 18/08/2014 lצפיות: 22
  חיים קליר

  מבוטח בביטוח בריאות עבר טיפול הזרקת אבסטין לעינו. חברת הביטוח טענה כי תרופת האבסטין לא אושרה לטיפול בעין וסירבה לשלם. השופט גדעון ברק, מבית המשפט לתביעות קטנות ברחובות, מכריע בשאלה אם המבוטח חייב להוכיח שהתרופה מאושרת לשימוש, או שמא חברת הביטוח חייבת להוכיח כי התרופה אינה מאושרת לשימוש.

  על ידי: חיים קלירl ביטוח> ביטוח בריאותl 13/03/2014 lצפיות: 51

  אנשים שכל החיים שלהם היו בריאים ואפילו עסקו לא מעט בפעילות גופנית בדרך כלל לא מצלחים לקבל בקלות את העובדה שפתאום תוקפת אותם מחלה כזו או אחרת, אך לצערנו הרב זה חלק מהחיים

  על ידי: שאולl ביטוח> ביטוח בריאותl 16/02/2014 lצפיות: 37

  בשנת 1994 מדינת ישראל התמודדה עם בעיה דומה כאשר קופות החולים "כלכלית " ו "מאוחדת" עמדו מול פשיטת רגל. חוק סל הבריאות הממלכתי המכונה "חוק רמון " חילץ את קופות החולים והעמיס את עלויות המימון של סל הבריאות על הציבור. מאחר שממדד יוקר הרפואה עלה בשיעור כפול ומכופל משיעור גידול ביוקר סל הבריאות אנו בארץ לא מקבלים שירות איכותי מבתי החולים ואילו הם צריכות להתמודד עם הכנסות נמוכות מקופות החולים אשר מתוקצבות מסל הבריאות . כאשר קיימת בעיה ממשית בהתנהלות המבנה הארגוני של בית החולים .

  על ידי: bennykl ביטוח> ביטוח בריאותl 12/02/2014 lצפיות: 53
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  על ניקיון מדרגות כחלק מטיפוח הבניין והדירה, כיצד נבחר שירות ניקיון למדרגות ומה זה כולל.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בית וצרכנות> בית - כלליl 26/12/2012 lצפיות: 135
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  כל מי שמגיע לחתונה יודע שהוא צריך לתת צ'ק, כל מי שעורך חתונה יודע שהוא צריך להביא בתמורה לאותו הצ'ק ערב ייחודי ומהנה שיכלול אוכל טוב, ריקודים ומתנה קטנה ואישית. אנשים רבים מסתבכים עם מתנות לאירועים אך יש מתנה אחת שתמיד קולעת בול והיא מגנטים לחתונה.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l משפחה וזוגיות> חתונהl 23/10/2012 lצפיות: 50
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  על תפקידה של הסקסולוגית, מתי מזמינים אותה ומה הקשר בינה למסיבת רווקות?

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l משפחה וזוגיות> מיניותl 02/09/2012 lצפיות: 132
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  עיצוב בלונים היא דרך מצוינת לקישוט כל אירוע. זו היא דרך צנועה, מרהיבה, עלותה סבירה ויש משהו באסוציאציות הילדות בבלונים שמעלה חיוך על לב כל אחד.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 05/04/2012 lצפיות: 144
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  פתיחת חברה היא עסק לא פשוט שמצריך הכנה ועבודה רבה לפני הפתיחה. לפעמים ההתחלה היא אכן מעוסק פטור כשמטפסים לאט לאט עד לחברה בע"מ למשל. ולפעמים ישנו הצורך לקפוץ למים ולהקים מיד חברה בע"מ, כל זאת ועוד משתנה בעקבות היקף העסק, החזון העסקי והאילוצים השונים.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l חוק ומשפט> דיני חברותl 03/04/2012 lצפיות: 105
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  לא נעים להודות, אבל האוכל משחק תפקיד חזק מאוד בעולם האירועים, עד כדי שכך שאוכל שאינו מוצלח, עשוי להשפיע על תחושת האורחים והמשתתפים, ולגרום להם לאכזבה מהאירוע כולו. חשיבותו של אוכל טוב כה חשובה, עד כי בחרנו להקדיש מאמר שלם העוסק בנושא זה.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בידור ופנאיl 03/04/2012 lצפיות: 133
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  הפקת אירועים אינה משימה פשוטה ומערבת בתוכה מאות גורמים טכניים כגון תאורה, סאונד וחשמל לצד גורמים אומנותיים כמו סגנון המוסיקה, הפעלות ומופעים.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 02/04/2012 lצפיות: 62
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  במקומות רבים כיום, אתם קוראים על היתרונות של תוכנית שותפים, ורואים עד כמה מדובר בתוכנית שאנשים רבים מפיקים ממנה הכנסות רבות בכיוונים שונים. אפשר להגיד, כי הבסיס של תוכנית שותפים הוא הבסיס של עולם הפרסום בכללותו - העיקרון שכולם מרוויחים מהתהליך של הפרסום. הפלטפורמה עצמה שמפרסמת, מקבלת רווחים מהמפרסמים עצמם, והמפרסמים מקבלים בסופו של דבר רווח בטווח הארוך - כי בזכות הפרסומות הם נחשפים לקהל יעד חדש. אבל איך למעשה, התוכניות הללו מקבלות ביטוי באינטרנט?

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l אינטרנט> תוכניות שותפיםl 07/03/2012 lצפיות: 119
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast