ספריות- העדפות עיצוב

פורסם: 06/05/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 1,825 | Share

ספריות- העדפות עיצוב

ספריות אינן חייבות לשאת את אותה חזות מסורתית, כבדה ומשעממת . כיום אתם יכולים להחליט על ספריה אשר מורכבת ממספר יחידות בגבהים שונים. ספריות יכולות להיות מודולאריות או סטאטיות. ספריות מודולאריות הן בעלות מבנה שניתן לשנותו, וכמו כן היחידות המרכיבות אותן יכולות להימצא במספר מוקדים בחלל. הכל כמובן שאלה של העדפות עיצוב. כאשר מדובר בחללים שאמורים לשאת חזות מכובדת ורשמית, יש לבחור בספריות נייחות הבנויות מחומרים שהמעניקים תחושה של עושר. כיום נוהגים להוסיף לספריות יחידות של מגירות תחתונות רחבות ועמוקות המיועדות לאחסון. חשוב להקפיד על ידיות בעלות עיצוב מרשים המשלים את הריהוט. ציפויי עץ מבריקים ואו שילוב של מתכות בגוף ספרייה מעץ יכולים בהחלט לתת תוצאות מרשימות.

ספריות יכולות להיות רהיט המאגד בתוכו מספר פונקציות שמשפיעות על מבנהו. אתם יכולים לצאת מהמחשבה שספרייה היא רהיט ריבועי וסימטרי, ולתכננה כך שתהיה בעלת חלק ריבועי, מדפים הפונים כלפי חוץ, מקום מרכזי להצבת מכשיר טלוויזיה או מערכת סאונד ועוד.

עד כה נהגו להשתמש לבניית ספריות בחומרים כמו עץ, אך כיום ניתן להשיג ספריות המשלבות בין חומרים שונים המחיים את הרהיט והופכים אותו קליל ודינאמי. מבחינת עיצוב חלל שיש בו ספריה, ניתן לעשות מספק דברים. אם מדובר בחלל ביתי שנקנתה עבורו ספריית עץ כבדה ומאסיבית, ניתן "להקליל" את המראה באמצעות הוספת אלמנטים משפה עיצובית אחרת, כמו למשל כסאות מודרניים או שטיח אתני. ספריות במראה עתיק או כפרי המאופיינות בחזות דומיננטית, והן בעלות פיתוחים ועיטורים שונים, יכולות להשתלב נהדר בתוך סגנון מנוגד, תוך שהן מקיימות דיאלוג עיצובי מעניין עם שאר פרטי הריהוט.

מעצבי רהיטים הולכים רחוק ומביאים לנו קונספטים פורצי דרך כמו למשל ספריות הבנויות מפלטה שעליה חריצים רבים שבכל חריץ אני מכניסים ספר או מגזין. ספרייה זו מגיעה בצבע לבן וכתמי הצבע של הספרים מעניקים לה חיים וחזות של פסל אומנותי. ספריות בסגנון כזה יכולות להתאים גם לבית וגם לריהוט משרדי.

קימות גישות אוונגרדיות נוספות , כמו למשל: ספריות בעלות חלקים ושרים וחלקים מעוגלים , והספרים מונחים עליהן גם כפלס וגם באופן מעוגל. העיצוב הזה דינאמי וחי , אך חסרונו במקום רב שהוא תופס.

בבתים רבים נהוגות כיום ספריות מובנות, כלומר ספריות שהן נישות בקיר, הרעיון דומה לארונות קיר, רק שבמקרה זה אין לספרייה דלתות, והמוצב בהן חשוף. ניתן להניח בינות לספרים  חפצי נוי שונים, ובכל מקרה עדיף שלא להעמיס יותר מידי על הספרייה על מנת למנוע עומס ויזואלי.

אם החלטתם על הצבת ספריות במרכז הסלון, רצוי להתקין בהן מספר גופי תאורה כמו "ספוטים" שיאירו את הספרים ויעניקו מראה מהודר יותר.

ספריות ומחיצות: ספריות כפי שציינתי לא חייבות להיות רהיט משעמם, וניתן להוסיף להן מחיצות בעיצובים וצבעים עזים ומרשימים ובכך להפוך אותן לרהיט עליז וידידותי.

ספרית בעיצובים שאינם סימטריים, ויש בהן "הפתעות", הן שם המשחק כיום. אל תחששו להוסיף לספרייה, צבעים עזים , מחיצות מעניינות, מדפים וכולה. ספרייה יכולה לזכות בחזות דינאמית קלילה וצעירה ולא חייבת להישאר "גוש" משעמם.

ספרייה רהיטים

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/43002/ספריות-העדפות-עיצוב

  השאר תגובה למאמר זה

  ישנם לא מעט טיפים לעיצוב פנים נכון ומסודר, במאמר זה נביא לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח בקלות וביעילות את תקופת העיצוב.

  על ידי: כותב להמוניםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 17/11/2014

  בשנים האחרונות עלתה מאוד הדרישה בקרב הציבור הישראלי לחידושים בתחום העיצוב. מעצבי פנים מדווחים שישנה מוכנות רבה מאוד להשקיע זמן ומאמץ בשיפור סביבת המגורים כולה ולא רק בעיצוב חדר המגורים (הסלון).

  על ידי: DSDl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 29/10/2014 lצפיות: 11
  Itamar Zikry

  למה דווקא שטיח לינולאום? למען האמת, אין כאן עניין של מדוע דווקא זה ולא אחר – ישנם שטיחים רבים הנראים מצויין ונעשים באיכות טובה. המילה דווקא, נכנסת כאן בהקשר של חדר האמבטיה או המטבח, קרי, מקומות בבית שבהם מסתובבים מים להנאתם. הבטיחות בבית בנושאי מניעת החלקה באיזורי מים, היא כיום כבר עניין של סטנדרט. שטיח לינולאום לחדר האמבטיה או למטבח מסייע במניעת החלקה ושומר על הביטחון של האנשים המאכלסים את הבית. זהו שטיח העשוי מיריעות גומי קשיח, שהחומר בו עושה שני דברים חשובים מאד:

  על ידי: Itamar Zikryl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 26/10/2014

  כשעוברים דירה בגיל השלישי או אפילו קצת לפני כן, יש לתכנן אותה עם הפנים קדימה. לקחת בחשבון את השוני של בית לזוג, הצורך לארח, ההתאמה לגיל מבוגר אם זה בנגישות ובטיחות וגם מבחינה פונקציונלית.

  על ידי: מיכל דרימרl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 01/10/2014 lצפיות: 23

  כל בית הוא בעל מוקד מיוחד משלו. יש בתים שבהם מוקד ההתייחסות הוא בסלון, אחרים מדגישים דווקא את הגינה או את החלל החיצוני ואחרים מדגישים את המטבח

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 21/09/2014

  מתכננים לשפץ את הבית ומעוניינים לחדש גם את הסלון? עוברים לבית חדש וצריכים לעצב את הסלון? רוצים לרענן מעט את עיצוב הבית? אם התשובה לאחת השאלות היא חיובית, אתם כנראה עומדים בפני משימה לא פשוטה: עיצוב סלון.

  על ידי: amirdadon90l בית וצרכנות> עיצוב פניםl 05/09/2014 lצפיות: 31

  המרכז הארצי לאדריכלות ועיצוב נותן פתרונות הנדסאיים בתכנון אדריכלי, עיצובי פנים, הום סטיילינג, הדמיות תלת מימדיות, פיקוח וניהול פרויקטים בניה בפריסה ארצית

  על ידי: קרן אורl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 22/08/2014 lצפיות: 24

  המרכז הארצי לאדריכלות ועיצוב נותן פתרונות הנדסאיים לתכנון אדריכלי, עיצוב פנים, הום סטיילינג, הדמיות תלת מימדיות, פיקוח וניהול פרויקטים בבניה בפריסה ארצית.

  על ידי: קרן אורl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 22/08/2014 lצפיות: 20

  עיצוב חדרי ילדים- מגמות עיצוביות עיצוב חדרי ילדים מאפשר לילד לגדול בסביבה נעימה המתאימה לצרכיו , לאופיו . עיצוב חדרי ילדים הוא תחום שהולך ומתפתח בין היתר בשל ההבנה כי הוא משפיע על גורמים רבים התורמים להתפתחות, לריכוז ולרוגע. מעצבי חדרי ילדים מאמינים כי עיצוב נכון יאפשר לילדים להיות יצירתיים, מרוכזים ונינוחים. חדרי ילדים הם בעלי חזות משתנה בהתאם לגיל הילד, אך מה שנכון לכל הגילאים הוא שהם חייבים להיות מקושרים לעולמות התוכן של הילדים.

  על ידי: rihutl בית וצרכנות> ריהוטl 06/05/2009 lצפיות: 420

  עיצוב רהיטים- השפעה על החלל עיצוב רהיטים מתייחס לא רק לרהיט עצמו אלא גם לאפשרויות שילובו בחלל על פי הסגנונות הקיימים. עיצוב רהיטים, כולל בתוכו מספר תחומים: עיצוב הרהיט, הנדסת אנוש, שילוב אלמנטים אורטופדים או ארגונומיים, בחירת חומרי הגלם וכמובן פוטנציאל השתלבותו של הרהיט בחלל בו יוצר בסופו של דבר. עיצוב רהיטים הוא תחום מרתק, הפונה לטכנולוגיות ייצור ותכנון מתקדמות. מעצבים מסוגלים לערוך הדמיות ריאליות, מדויקות ותלת ממדיות של הרהיטים אותם הם מתכננים. רהיטים מעוצבים כיום תוך שימת דגש רב על נוחות שימוש וחזות פורצת דרך ואמנותית. שילוב של הנדסת אנוש גבוהה ורעיון עיצובי מתוחכם, יוצרים רהיטים בעלי אמירה וכוח אמיתי.

  על ידי: rihutl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 06/05/2009 lצפיות: 155

  ריהוט סלוני- בחירת ריהוט סלוני ריהוט סלוני- בחירת ריהוט סלוני ריהוט סלוני, הוא עולם שופע סגנונות, גישות ושפות עיצוב. תהליך בחירת ריהוט לסלונים, הוא חוויה נעימה, שלעיתים מלווה בפתרון דילמות בסיסיות כמו: סגנון הסלון אשר ישפיע על שאר עיצוב החללים בבית, מערכת רהיטים יקרה או רכישת חיקויים זולים שגם אם יינזקו לא נבכה עליהם, גודל הכמות פרטי הריהוט השונים. כיום, מעודדים את הגישה האקלקטית בריהוט סלוני, כלומר בעירוב של סגנונות שיחדיו יוצרים שפה עיצובית בה הרהיטים השונים מנהלים זה עם זה דיאלוגים ויוצרים שפה עיצובית חדשה.

  על ידי: rihutl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 06/05/2009 lצפיות: 182

  שולחן מחשב שולחן מחשב הוא חובה בכל בית. שולחן מחשב אמור לשמש כמעמד למחשב ולציוד הנלווה לו וכן לשמש כפינת עבודה לכתיבה, ציור, קריאה, וכדו'. לפני הכל עליכם להבין כי שולחן מחשב שונה משולחן כתיבה רגיל באופן די נרחב . שולחן מחשב מתוכנן במיוחד לעבודה נוחה ויעילה מול המחשב, ורק אח"כ הוא נותן מענה גם לצרכים אחרים. קיימים שולחנות מחשב שמיועדים אך ורק לעבודה על המשב והם מצוידים במפרט טכני שבו מקום למקלדת מסך, רמקולים, מדפסת או פקס וקיימים שולחנות מחשב גדולים יותר שמתאימים גם לשימושים האחרים שהוזכרו.

  על ידי: rihutl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 06/05/2009 lצפיות: 4,264

  שידות – עולם של דגמים שידות הן רהיט משלים אך בעל חשיבות מרובה. אן משמשות כפתרונות אחסון, כמעמד למכשירים ופריטים אחרים כך שלא ניתן להסתדר בלעדיהן. שידות ממוקמות כמעט בכל חלל אפשרי- ניתן לראותן בחדר השינה, הסלון, בחדרי אוכל, חדרי ילדים , מסדרונות ועוד. שידות מצויות כחלק מריהוט בייתי וכחלק מריהוט משרדי וכל סוג בנוי בשפה עיצובית שונה. החומרים מהם עשויות השידות הם מגוונים והעיצובים קיימים במנעד אינסופי. בשל המבחר העצום של העיצובים אתם יכולים להתאים בקלות רבה להתאימן לכל סגנון.

  על ידי: rihutl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 06/05/2009 lצפיות: 556

  תערוכות בארץ ובעולם תערוכת "רהיטים" 2009 הכל על תערוכות ואירועים. תערוכת רהיטים 2009 מתקיימת בחודש אוקטובר בין התאריכים 14-21 בגני התערוכה בתל-אביב. הכניסה חופשית. בתערוכה מציגים רבים ומגוון עצום של כל סגנונות עיצוב הרהיטים. התערוכה מביאה אליכם את כל המגמות החדשות בתחום ריהוט. ההשראות לקוחות מעולמות שונים וכוללות מספר אפיונים בולטים: ראשית, צבעוניות עזה, רהיטים גיאומטריים ומודולאריים שמשדרים עליזות ואור.

  על ידי: rihutl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 06/05/2009 lצפיות: 797
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast