קורסים באנגלית, לבחור נכון

פורסם: 06/05/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 170 | Share

יש לא מעט קורסים באנגלית, כך יגלה בשיטוט מהיר ברשת, כל מי שמבקש לשפר את שליטתו בשפה. אמנם למראית עין קשה להבחין בהבדלים בין קורסי אנגלית שונים אך בבדיקה מעמיקה יותר מתברר כי ההבדלים רבים ובדרך כלל משמעותיים. אז מה חשוב לבדוק לפני שנרשמים?

קורסים באנגלית, מתי הם מתקיימים? שאלה טריוויאלית שהתשובה עליה היא תנאי הכרחי לבחירת בית הספר. אם שעות הלימוד בו לא מתאימות לכם, אין טעם להמשיך ולבדוק. כדאי לדעת כי בתי ספר קטנים ומורים פרטיים קובעים את שעות הלימוד מראש ומרחב הגמישות שיינתן לכם קטן. אבל בתי ספר אחרים יאפשרו לכם לבחור את שעת השיעור בעצמכם, יציעו כמות גדולה של שיעורים ושל מורים ויאפשרו לך להגיע בשעות שונות וגמישות ולנהל את סדר היום שלכם כרגיל.

כמה תלמידים משתתפים? התקשרו ובררו כמה תלמידים צפויים להשתתף בשיעור. קורסי אנגלית המוניים יקשו אליכם ללמוד ואילו בשיעור פרטי יחסר הדיאלוג שמתקיים בין התלמידים. ארבעה עד שישה תלמידים בשיעור היא כמות אידיאלית שתאפשר למורה להכירכם ולזהות את נקודות החולשה שלכם, ומצד אחר תוכלו לנהל שיחות באנגלית עם שאר התלמידים.

מה המחיר? זו שאלה הכרחית ובבואכם לברר סוגייה זו כדאי לבחון לא רק את המחיר אלא גם את התמורה. האם המחיר כולל רק שיעור או שניים בשבוע? האם מתקיימים שיעורי השלמה? אם כן, האם יש תוספת תשלום עבורם?

קורסי אנגלית מממוקדי מטרה -  שיעור ממוקד מטרה הוא שיעור שתכליתו לשפר את רמת האנגלית שלכם בהתחשב במטרה מסוימת (לימודים או עבודה למשל). לעומתו ניתן למצוא גם שיעורים המעניקים ידע באנגלית לשם התענוג והלמידה. כדאי לבדוק איזו גישה מתאימה לכם יותר.

מחויבות לתוצאה - אם לא הושגו התוצאות המצופות, האם יאפשרו לכם להמשיך ללמוד? האם אתם בטוחים כי בסופו של דבר תשפרו את האנגלית השגורה בפיכם? בעוד ששיטות הלימוד המיושנות מטילות את מלוא האחריות על התלמיד הרי בגישות החדשות האחריות היא משותפת והתלמיד והמורה גם יחד חותרים להשגת היעדים.

קורסי אנגלית רבים, שיטות לימוד שונות - כדי להתרשם משיטת ההוראה אין מנוס מביקור בשיעור אחד. בעת הביקור כדאי להתרשם מהמורה ומהדרך בה מתרגלים את השפה. האם השיטה מתאימה לכם? האם אתם חשים כי בדרך זו תצליחו לשפר את האנגלית שלכם?

תנאי הלימוד - בקרו בבית הספר והתרשמו מתנאי הלימוד. אתם צפויים לשהות בו לא מעט וכדאי לבדוק האם השהות במקום נוחה. האם הכיתות מרווחות? מהו ציוד העזר למורה: לוח וגיר, מערכות מחשב או רק דף ועט?

איפה בית הספר שוכן? האם הגישה לבית הספר נוחה? האם יש חניה בסמוך אליו? כמה זמן ייקח לכם להגיע לבית הספר ובחזרה? יתכן שבשלב זה שאלת המיקום נחשבת בעיניכם לזניחה אך נסו לדמיין עצמכם עומדים בפקק מייגע או מחפשים חנייה לאחר יום עבודה. ההצלחה בקורס תלויה גם ביכולת שלכם להתמיד וקשיים כחניה ומשך הנסיעה עלולים להוריד את המוטיבציה ולגרום לכם להפסיד שיעורים.

רמתם של קורסי אנגלית - השאלה שתצטרכו לשאול את עצמכם אינה האם הרמה גבוהה או נמוכה אלא האם הרמה מתאימה לכם. השתתפות בקורס שאינו תואם לרמת האנגלית שלכם היא בבחינת בזבוז זמן. אם הרמה גבוה מדי לא תבינו הרבה, ואילו בשיעור שרמתו נמוכה פשוט לא תשתפרו. מומלץ לבחון האם בית הספר מציע קורסים ברמות שונות והאם קיימת אפשרות לעבור בין הרמות. עוד חשוב לבדוק כיצד נקבעת רמת האנגלית שלכם: האם אתם בוחרים קורס הנראה לכם מתאים לרמתכם או שגורם מקצועי משבץ אתכם בשיעור המתאים לאחר בחינה מדוקדקת.

תהליך של מיון ובחירת המקום הנכון בין עשרות קורסי אנגלית אפשריים הוא חשוב וגם תנאי מקדים להצלחתכם. כדי לייעל אותו מומלץ להתחיל בפרטים הטכניים שניתן לברר בשיחת טלפון או באתר האינטרנט. לאחר שתנפו את המסגרות הלא מתאימות תצטרכו לבחור רק בין שניים או שלושה קורסים באנגלית, משימה פשוטה וקלה בהרבה. בהצלחה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/43031/קורסים-באנגלית-לבחור-נכון

  השאר תגובה למאמר זה

  לימודי אנגלית מתחלקים היום לקטגוריות ונישות. לימודי אנגלית לילדים, לימודי אנגלית לפעוטות, לימודי אנגלית כהכנה לבגרות, לימודי אנגלית למבוגרים, לימוד אנגלית עסקית, אנגלית מדוברת ועוד.

  על ידי: מיכל שדהl חינוך ולימודיםl 02/12/2010 lצפיות: 181

  כל אחד יכול ללמוד כתיבה באנגלית. לא משנה באיזה גיל אתם, לא משנה מהי רמתכם. כיום קיימים קורסים ללימודי אנגלית המתאימים לכל רמה, בסופם מיומנויות כתיבה באנגלית שלכם ישתפרו פלאים.

  על ידי: אוריאל אהרוניl חינוך ולימודים> שפותl 21/08/2011 lצפיות: 316

  ניתן למצוא מבחר של קורסי אנגלית למתחילים, המתאימים במיוחד לכל אלה שרמת האנגלית שלהם איננה גבוהה או אף כאלה שאינם מכירים כלל את השפה. אם אתם מעוניינים להצטרף לקורס אנגלית למתחילים הכתבה הזו במיוחד בשבילכם.

  על ידי: אוריאל אהרוניl חינוך ולימודים> שפותl 24/07/2011 lצפיות: 58
  אריק רוזני

  כדי להגיע לדיבור והבנה טובים באנגלית, צריך לבצע שינוים באורח חיים. אנגלית צריכה להפוך לחלק בלתי נפרד משגרה היומית שלך. במאמר הזה אני מציע שתי דרכים מאוד יעילות לשיפור האנגלית שלך.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 11/12/2013 lצפיות: 66

  לימוד אנגלית חינם - כמה סיבות מדוע זה הכי משתלם כל אחד מאיתנו יודע כי לימוד אנגלית זה תהליך שדורש הרבה מאד התמדה וסבלנות, כל אלו לא מעודדים בנו הרבה מוטיבציה לרצות ללמוד אנגלית

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> שפותl 09/09/2014 lצפיות: 109

  שאלה שכיחה בקרב רבים מן הפונים אליי היא הבאה: מה עדיף ללמוד ערבית ספרותית או ערבית מדוברת? על השאלה הזאת אני משיבה בשאלה משלי: מה ההבדל בין ערבית ספרותית לערבית מדוברת? יודעים? על-כן, קודם שתחליטו איזו מן השפות ללמוד, ספרותית או מדוברת, ואולי בכלל תגלו ששתיהן טובות עבורכם, הנה כמה נקודות שיבהירו את ההבדלים, וכמו-כן עשויות לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה בשבילכם.

  על ידי: רינת קורןl חינוך ולימודים> שפותl 20/08/2014 lצפיות: 91

  אם אתם תלמידים וסטודנטים, שנדרשים ללמוד ערבית, או שהנכם אנשים בוגרים שרוצים לרכוש שפה חדשה ושימושית, הנה שלושה טיפים שעשויים להקל את לימוד השפה הערבית בקרב דוברי עברית.

  על ידי: רינת קורןl חינוך ולימודים> שפותl 23/07/2014 lצפיות: 76

  נדמה כי אנחנו בצומת דרכים אם נרצה לשפר את האנגלית שלנו: האם לקחת קורס באחד המכונים או שקייטנת קיץ בחו"ל היא הפתרון? או בכלל לקחת שיעורים פרטיים? האם לקחת ספר או עיתון ולקרוא סתם כך, או לצפות בסרטים ובסדרות באנגלית (עם כתוביות, בלי כתוביות?)? המאמר הזה נועד בדיוק כדי לעשות לכם סדר.

  על ידי: דניאל ונהl חינוך ולימודים> שפותl 20/04/2014 lצפיות: 513
  אריק רוזני

  כשלומדים אנגלית, חייבים להתמיד וללמוד יום אחר יום - אפילו מאמץ קטן משתלם לטווח הארוך!המכנה המשותף המשותף של כל ה"נכשלים" באנגלית שאני מכיר - הם התחילו לפספס ימים.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 19/01/2014 lצפיות: 63
  אריק רוזני

  אם המטרה שלך היא "ללמוד אנגלית" - היא כוללנית מדי. בתוך "לימוד אנגלית" קיימים תת תחומים רבים - קריאה, כתיבה, דיבור, הבנת הנשמע וכו'. עליך להגדיר מה בדיוק אתה רוצה להשיג באופן הכי דחוף - ולבנות תכנית שתאפשר לך להשיג את המטרה שלך באנגלית. המאמר הזה יעזור לך לא להתבלבל בדרך.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 15/01/2014 lצפיות: 98
  אריק רוזני

  כשלומדים דקדוק של אנגלית, יש מספר חוקים שכדאי לזכור. בארץ קיימים הרבה ספרים טובים בנושא של דקדוק אנגלי.יחד עם זאת, קיימים שני סוגים של לימוד של דקדוק אנגלי.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 12/01/2014 lצפיות: 108
  אריק רוזני

  שלוש טעויות בלימוד אנגלית מדוברת במהלך העיסוק שלי כמאמן אישי שעוזר לאחרים להצליח באנגלית וכמורה פרטי לאנגלית, הבחנתי בשלוש טעיות נפוצות. חשוב לי באופן אישי שתצליח באנגלית, גם אם תהיה תלמיד שלי וגם אם לא - לכן חשוב לי לשתף אותך - זה יחסוך לך הרבה זמן וכסף בלימודי אנגלית.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 04/01/2014 lצפיות: 103

  תעודת הוראה היא דרך המלך למי שרוצים לעבוד כמורים. יחד עם זאת, פעמים רבות ישנם אנשים המגיעים ממקצועות שונים, ומעוניינים ללמוד רק לימודי תעודה, או לחלופין לקבל תעודת הוראה ללא צורך ללמוד מחדש תואר ראשון.

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 04/12/2011 lצפיות: 238

  לימודי האמנות יכולים להעשיר את חייו של כל אדם, אולם רבים מאיתנו מהססים בטרם פניה אל לימודי אומנות. אם בעבר היה מדובר בתואר אשר נועד להעשרה, הרי שהיום קיימים לימודי אמנות עבור כל אחד, בשלל תחומים של האמנות ובשלל מסלולים, החל ממסלולי הוראה באומנויות, דרך קולנוע ועד ללימודי תעודה והעשרה. השילוב בין הוראה ובין אמנות נראה טבעי כמעט.

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 04/12/2011 lצפיות: 85

  מסלול תואר ראשון בהוראה, הכולל, במסגרתו, גם תעודת הוראה, מקנה ללומדים בו את כל הכלים הנדרשים למורה בארץ, לצורך השתלבותו במסגרות הלימודיות השונות.

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 29/08/2011 lצפיות: 69

  לימודי הוראה לגיל הרך הם לימודים מרתקים המאפשרים לבוגריהם להשתלב במגוון מוסדות הלימוד וגני הילדים המלווים ילדים בשנות התפתחותם הראשונות. במסגרת לימודי הוראה לגיל הרך תוכלו להיחשף למגוון תכנים מרתקים הקשורים להתפתחות גופנית ורגשית של ילדים, תוכלו לעמוד על הצרכים של ילדים בגילאים אלה, וללמוד כיצד ללוות אותם מקרוב, תוך שאתם מעניקים להם את הכבוד, הקשב והערכים החשובים בעיניכם. כיצד תדעו אם לימודי הוראה לגיל הרך מתאימים לכם, וכיצד תוכלו לעשות את הצעד הראשון בכיוון לימודים אלה ?

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודיםl 17/07/2011 lצפיות: 151

  לימודי ארץ ישראל עוסקים בגיאוגרפיה, תנ"ך ומקרא, היסטוריה ביולוגיה, מדעי החברה והטבע, אקולוגיה וגיאולוגיה – כולם תחומים של ארץ ישראל המתקשרים להכרות מעמיקה איתה ומיועדים לאוהביה. לימודי ארץ ישראל מתקשרים, לעיתים קרובות, עם סיורים בשטח וחפירות ארכיאולוגיות, אולם חשוב להבין כי בתחום זה קשורים גם תחומים של אנשים ותרבויות, של התפתחות סביבתית ושל הכרות גם עם הקונפליקטים המלווים את מדינת ישראל בשנות קיומה.

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/04/2011 lצפיות: 172

  תחום לימודי קולנוע מתאים למי שמתעניינים בתחום, שרואים עצמם משתלבים בו, ושרוצים להפוך את התחביב והעניין שלהם למקצוע רווחי וממשי.

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 10/04/2011 lצפיות: 67

  תחום הטיפול באומנויות הוא תחום חדש יחסית, שתפס תאוצה משמעותית בארץ רק בעשור האחרון. עם זאת, ככל תחום התופס תאוצה, הרי שגם הביקוש אל לימודי תרפיה באומנות גדל בצורה משמעותית, ונדמה שרבים יותר ויותר פונים לתחום זה ושוקלים לעסוק בו באופן מקצועי. אולם כיצד אפשר לדעת האם מדובר בטרנד חולף או במקצוע בעל הוכחות בשטח, כזה שהגיע בכדי להישאר וככזה שאפשר לבנות בעזרתו קריירה ארוכה ורבת שנים ?

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודיםl 23/02/2011 lצפיות: 1,150

  אם תחפשו באתרי האינטרנט תגלו, כי לימודי תעודה קיימים בתחומים רבים מאוד, ביניהם לימודי תעודה בקולנוע, תחומי רפואה משלימה, מחשבים ואינטרנט, מדעי המדינה ומדעי החברה, ניהול ועסקים, חינוך, אמנויות, אימון, הנחיה ועוד רבים. אם אתם מבקשים לימודי תעודה, על מנת להשתלב במקצוע מסוים עבורו נדרשת הצגת תעודה זו, בדקו קודם לכן כי התעודה שתסיימו בסיום הלימודים אכן מוכרת ומאפשרת עיסוק בתחום המבוקש.

  על ידי: שילו שביטl חינוך ולימודיםl 31/01/2011 lצפיות: 53
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast