טחורים - מה עושים?

פורסם: 01/09/2007 |תגובות: 12 | צפיות: 787,082 | Share

הקדמה
אי אפשר להתעלם מבעיה כל כך נפוצה כמו טחורים, ועם זאת, רבים מתביישים להזכיר אותה או לדווח עליה ומקווים שהיא "תסתדר מעצמה".
מאמר זה מביא מידע נרחב ומקיף על הנושא שלא אוהבים לדבר עליו: טחורים!

טחורים - מה זה?
באזור פי הטבעת מצויים כלי דם ורידיים שמסיבות מסויימות עשויים להתנפח, לגדול, להימתח עד כדי יציאה אל מחוץ לפי הטבעת, לדמם ולהכאיב מאוד - אלו הם הטחורים. ובקיצור: ורידים נפוחים וגדושי דם שיכולים להוות מטרד קשה וכואב.

סימפטומים
הסימפטומים הקלסיים: כאב, גרד, אי נוחות וצריבה בפי הטבעת. דימום שניתן לראות לאחר ניגוב או באסלה לאחר היציאה.

למי פונים?
מהפן הקונבנציונלי רצוי לגשת לרופא פרוקטולוג או כירורג קולורקטאלי המתמחים בתחום.
מהפן הלא קונבנציונלי, אני ממליצה בחום לגשת לנטורופת Rcp להתאמת טיפול, בין היתר, בתזונה וצמחי מרפא - עליהם תוכלו לקרוא בהמשך, ולשלב דיקור ו/או רפלקסולוגיה.

שכיחות
נשים סובלות יותר....כן כן מטחורים. בין הסיבות לכך נמצאים ההריון והלידה. כל ישראלי שישי סובל או סבל מטחורים.
מבחינת גילאים, לא מאמינה שתמצאו הרבה ילדים שסובלים מזה, אם בכלל. הסברה אומרת שהחל משנות ה - 20 השכיחות של טחורים הולכת ועולה, בייחוד אצל אנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול ונטייה לעצירות. ההערכה היא ש- 50% מהאנשים אחרי גיל 50 סובלים מטחורים. גם כאן האמריקאים מככבים בסטטיסטיקות - ניתן לראות בבירור, שטחורים מאוד נפוצים במדינות העולם המודרני אליהן חדרה התזונה המערבית. האמריקאים, ואנחנו בעקבותם, מייצגים היטב את התזונה ואורח החיים של העולם המודרני.

אבחנה
אם עוד לא הלכתם לרופא לאבחון, אחד או יותר מהתסמינים הבאים יספרו לכם שהגיע הזמן לחשוד בטחורים:
גרד בפי הטבעת
תחושת כאב או גרד בזמן היציאה
תחושת וריד חיצוני שיצא ממקומו ומורגש באזור פי הטבעת
דימום בזמן או לאחר היציאה
נכון, בדיקה אצל רופא ממש לא סימפטית, אך אפשר אולי להתנחם בכך שהיא אינה כואבת. החשיבות של הבדיקה היא גדולה מאחר והסימפטומים המדוברים אינם חייבים להיות כתוצאה מטחורים, ורצוי לשלול דברים אחרים.

הרופא מביט בפי הטבעת - טחורים חיצוניים ניתן לראות. בדיקה לטחורים פנימיים נעשית באמצעות מכשיר האנדוסקופ המאפשר לרופא להביט במה שקורה קצת יותר לעומק. לאחר האבחנה מותאם הטיפול.

אם זה לא טחורים מה זה יכול להיות?
דוגמא לבעיות באזור פי הטבעת שאינן טחורים ועשויות לגרום לסימפטומים דומים: פטרייה, דלקת, פיסטולה או פיסורה.

הגורמים
עצירות - הדבר הראשון שאומרים לאדם הסובל מעצירות זה "לא ללחוץ חזק בשירותים". הפעלת לחץ בזמן יציאה עשויה לגרום לטחורים עקב העלייה בלחץ הבטני, אשר מפריע לזרימת הדם התקינה, מגביר את הלחץ שבורידים ומחליש את דפנות כלי הדם.

הריון - גם בהריון קיים לחץ של הרחם על האזור התוך בטני הפוגע בזרימת הדם, ובמקרים רבים קיימת גם עצירות - לעיתים עקב נטילת תוספי ברזל - לכן, הריון הוא אחד המצבים הקלסיים לטחורים.

סטרס ולחץ - טחורים יכולים להיות תולדה של סטרס ולחצים.

הרמת משאות - מאמץ יתר, הרמת משקלים כבדים - גם במכוני כושר, עבודה פיזית הכרוכה בהרמת משאות כבדים עלולה לגרום לצניחת טחורים.

חוסר בפעילות גופנית - חוסר בתנועה והזרמת דם נמרצת לכל חלקי הגוף והפריפריה, מגדילה את הסיכון לטחורים.

בעיה בכלי דם - עלולה לגרום להפרעה בניקוז הדם הורידי ולהגביר את הסיכוי לטחורים.

אלמנט התורשה והגיל - עם התקדמות הגיל, גדלים הסיכויים לצניחת טחורים. הסיבות יכולות להיות חולשה / איבוד טונוס שרירים ו/או נטייה לעצירות עקב שינוי בחילוף החומרים ו/או שימוש בתרופות.

עודף משקל - אנשים הסובלים מעודף משקל נוטים יותר לסבול מטחורים.

איזה סוגי טחורים קיימים?
טחורים חיצוניים - טחורים שיצאו אל מחוץ לפי הטבעת. יכולים להיות כואבים, צורבים ומדממים. ניתן לחוש בהם מאחר והם מורגשים כמעין בליטה ואף לראותם.

טחורים פנימיים - באופן כללי, טחורים פנימיים לא נוטים לכאוב, אך עדיין גורמים לאי נוחות, דימום וגרד בזמן היציאה ואף יכולים בזמן מאמץ להפוך לטחורים חיצוניים. אם קיים כאב הוא יופיע בפי הטבעת ולא בפנים.

ישנם מצבים או שלבים שבהם הטחורים יכולים לצאת החוצה בעת הפעלת לחץ או בזמן יציאה ואז לחזור לבד פנימה, ישנם מצבים שהאדם צריך לסייע להם לחזור בעזרת דחיפתם והכנסתם חזרה פנימה וישנם מצבים בהם הם נשארים בחוץ ויהי מה, ולא חוזרים פנימה.


טיפולים קונבנציונלים
אלחוש / שיכוך כאב - משככי כאבים או מאלחשים בצורת משחה ונרות. המשחות פועלות באופן סימפטומטי ואינן בהכרח פותרות את הבעיה. הן עובדות בשלושה מישורים עיקריים:
1. אלחוש - הרדמה מקומית של המקום ובכך הקלה על הכאב. במשחה עם חומר  
    מאלחש ניתן לעשות שימוש המוגבל בזמן.
2. שכבת הגנה - יצירת שכבה המגנה על הטחורים, כך שהצואה מחליקה על פניהם
    ומונעת גירוי.
3. חומרים מכווצים - מאפשרים כיווץ של הטחורים הנפוחים, ריפוי העור ושיקום
    הרקמה, ובכך מושגת הקלה בצריבה והגרד.

הנרות עובדים באותן דרכים רק שהם מותאמים יותר לטחורים פנימיים שהמשחות מתקשות להגיע אליהם.
קשירה - שיטת טיפול נפוצה, לא כואבת, לא מצריכה הרדמה. הקשירה נעשית על ידי גומייה המוחדרת דרך פי הטבעת בעזרת מכשיר. הגומייה חוסמת את זרימת הדם לטחור וגורמת לו להתנוון ולנשור. תהליך זה אורך עד שבוע וחצי לערך וקיים סיכון לדלקות או נמק, בעיקר אם קושרים יותר מטחור אחד בכל פעם.
שידוך - משתמשים במכשיר דמוי שדכן המשדך את הטחור בחזרה במקומו בתעלה האנאלית. הסיכוי לדימום רב בזמן שלאחר הניתוח הוא גדול.
Electrotherapy - טיפול בחשמל - מחממים וצורבים את הטחורים עם זרם חשמלי.
Sclerotherapy - הטרשה - מזריקים מסביב לטחור חומר כימי מטרש הגורם לניוונו.
לייזר  - שימוש בלייזר / קרן אינפרה אדומה לצריבת הטחורים. שיטה זו לא מספיק טובה לטחורים בדרגה חמורה.
Hemorrhoidectomy - ניתוח לכריתת הטחורים. זהו ניתוח קצר, 30 דקות לערך, מחייב הרדמה של חצי גוף או כללית. זהו ניתוח כואב והסיבוכים האפשריים הם בין היתר, זיהום, דימום שיכול גם להתנקז לתוך המעי, זיהום באגן, עצירת שתן שלרוב אמורה לחלוף ונזק לספינקטר שיכול לגרום לאי יכולת להתאפק.
טיפול באמצעות מכשיר דופלר - באמצעות גלי קול ואור המכשיר יודע לזהות את כלי הדם המובילים דם לטחורים. לאחר זיהויים הכירורג תופר ומהדק אותם כך שתיווצר חסימה והדם לא יוכל להגיע ולהזין את הטחור.

טיפול טבעי בטחורים - להקדים תרופה למכה
נכון, המניעה תמיד עדיפה! הרפואה הנטורופתית היא בראש ובראשונה רפואה מונעת.
אם עבודתכם כרוכה בשעות ישיבה ארוכות למשל במשרד או בנהיגה , אם ידוע לכם על מצב מתקרב שבו לא תהיה לכם גישה נוחה לשירותים מסודרים ונקיים - מצב שגורר איתו התאפקות ועצירות, אם קיימת עצירות או נטייה לכך, אם קיים אלמנט של לחץ, תזונה קלוקלת, עודף משקל או הריון מתוכנן התחילו טיפול מניעתי.

טיפול בטחורים שכבר קיימים נועד להביא להקלה, להוריד נפיחות, גודש, דימום וכאב, לחזק כלי הדם ולכווץ אותם על מנת שיחזרו לגודלם המקורי ולמקומם הטבעי והראוי.

תזונה
·         שינוי הרגלי תזונה והקפדה על זמני אכילה
·         להמנע ממזונות המחלישים את הגוף כגון סוכרים
·         להמנע ממזונות שומניים ומטוגנים
·         שום ובצל יעזרו לזרימת הדם וכמו כן גם רוזמרין, פלפל שחור וזנגויל.
·         לצרוך מזונות כתומים - גזר, דלעת, דלורית , בטטה - מסייעים בשיקום וריפוי הריריות והרקמות, מכילים אנטי אוקסידנטים וסיבים רבים, ועל פי התורה הסינית, הם מחזקים את הטחול - דבר חיוני מאחר ותפקיד הטחול, בין היתר, הוא להחזיק את האיברים במקומם ולמנוע את צניחתם.
·         להמנע ממזונות חריפים
·         לטפל בעצירות בכדי למנוע הפעלת לחץ בזמן יציאה שעשויה לגרום להתנפחות כלי הדם באזור פי הטבעת, וגם בכדי למנוע יציאות קשות שעשויות לפצוע את אזור העור והרירית שסביב פי הטבעת ולגרום לפיסורה  - סדק באותו אזור, שעשוי להזדהם ולהפוך למודלק. טיפ: אם לא קיימת בעיית סוכר גבוה בדם, תוכלו להיעזר באכילת סלק עם מיץ מלימון סחוט כחלק מהטיפול בעצירות.
·         שתייה של 8-12 כוסות מים ביום - מסייעים לריכוך היציאות ולהקלה בהתפנות ללא כאב ומאמץ.
·         להרבות בסיבים תזונתיים המצויים במזון מלא, בפירות וירקות על קליפתם, שיבולת שועל, ירקות עליים ירוקים ועוד. הסיבים ידועים בתכונתם לספוח נוזלים ובכך הם תורמים לצואה רכה יותר, בעלת נפח אופטימלי אשר תמנע השקעת מאמץ בזמן יציאה.
·         אכילת ירקות ופירות צבעוניים המכילים פלבנואידים. ככל שהפרי יותר עז בצבעו, כך הוא מכיל יותר פלבנואידים. הפלבנואידים קשורים לצבע שיש לירקות ולפירות והם בעלי תכונות רבות, כגון: תכונה אנטי דלקתית, אנטי אוקסידנטית, הם חשובים מאוד להגנה ולחיזוק של כלי הדם ומסייעים לספיגת ויטמין C שהוא חיוני לבניית הקולגן ושיפור גמישות כלי הדם. את הפירות והירקות יש לאכול טריים מאחר וחימום או בישול הורס את הפלבנואידים שהם מכילים. טיפ: בין הפירות הידועים לחיזוק כלי דם נמנים הדובדבנים, האוכמניות ופירות היער.

צמחי מרפא
צמחים לטיפול בטחורים הם בדרך כלל צמחים המכילים חומרים מכווצים כגון טאנינים, צמחים המגנים ומחזקים את כלי הדם, מרגיעים את אזור הטחורים ומפחיתים את הכאב והגרד. הפורמולה מותאמת אישית לכל אדם בנפרד ברקיחה אישית.

דוגמא לחלק מהצמחים לטיפול טבעי בטחורים:

·         צמח ההממליס - Hamamelis virginiana - מחקרים רבים הוכיחו את תכונתו העוצמתית בכיווץ כלי הדם. הוא בעל תכונה אסטריג'נטית, כלומר: מכווצת, יוצרת שכבת מגן ומשפרת את יכולות ההחלמה של הרקמה. להממליס גם תכונה אנטי-דלקתית ומפחיתת כאב. לשימוש פנימי בצורת מיצוי מרוכז של הצמח, ולשימוש חיצוני כקומפרס (רטייה) או כמשחה.
·         פרחי צמח הקמומיל - Matricaria recutita / camomilla - בעלי תכונה מרגיעה המסייעת לטיפול והרגעת טחורים. לשימוש פנימי כמיצוי מרוכז של הצמח או בצורת חליטת תה מהפרחים, ולשימוש חיצוני כמשחה, רטייה או בתוך באמבט ישיבה.
·         ציפורני חתול / קלנדולה - Calendula officinalis - הקלנדולה היא אסטריג'נטית, אנטי דלקתית, מחטאת, מרגיעה ומפחיתה כאב.
·         אלוורה - Aloe vera - להרגעת אזור פי הטבעת, לסיוע בריפוי והרגעת גרד.
·         רימון - Punica granatum - מאז ומתמיד היה ידוע בסגולותיו הרבות, קליפתו מכילה הרבה מאוד טאנינים המכווצים את הרקמה ומסיימים לריפוי. הפרי עשיר בפלבנואידים החשובים לשמירה ולחיזוק כלי הדם הורידיים.
·         פסיליום - Plantago – סופח מים אדיר, דבר המגדיל את נפח הצואה וגורם לה להפעיל לחץ על המעי ולהגביר בכך את הפריסטלטיקה שלו – יעיל למניעה / טיפול בעצירות. מקל משמעותית בזמן טחורים מדממים.
·         ערמונית הסוסים - Aesculus Hippocastanum - Horschestnut – מיועד גם לטיפול בטחורים  פועל על רקמת החיבור של כלי הדם, הגברת הטונוס והפחתת שבירותם.

איני נוהגת לעשות שימוש בצמחים בודדים אלא לשלבם בפורמולה כדי שיעצימו וישלימו האחד את השני. הצמחים הם חלק מטיפול שלם.

תנועה
העדר פעילות גופנית תורמת להיווצרות או החמרת טחורים. פעילות גופנית מביאה להזרמת דם לכל חלקי הגוף, שיפור סירקולציית הדם וסיוע להסדרת פעילות מערכת העיכול. בכך, פעילות גופנית תורמת למניעה / טיפול בטחורים

שינוי הרגלים
·         יש סיבה טובה שאמרו לנו כילדים "לא להתאפק"... כשצריך להתפנות גשו מיד, אל תמתינו או תחכו אפילו שנייה אם זה תלוי בכם. התאפקות עשויה להוביל לעצירות.
·         אם פיתחתם הרגל להתיישב באופן ממושך בחדר השירותים ואף לעסוק בקריאה תוך כדי, רצוי לקצר את זמן השהות בישיבה שם.
·         מומלץ בחום להחזיק בחדר השירותים מעבר לנייר טואלט גם מגבונים לחים - עדיף ללא בישום, ויכול להיות נחמד אם הם יכילו אלוורה וקמומיל, לשמירה על היגיינה לאחר יציאה.
·         יש אנשים העושים שימוש בבידה ונעזרים בו על מנת לשטוף את האזור עם מים וסבון - רצוי מקמומיל, לאחר היציאה כדי לשמור על ניקיון ולמנוע סיכון לזיהום.
·         אם הבריאות חשובה לכם, רצוי מאוד לא להשתמש בחומרים משלשלים למיניהם המגרים את אזור פי הטבעת מהריצות התכופות לשירותים.

גוף - נפש
הרפייה, שחרור, נשימות ודמיון מודרך הן שיטות נפלאות להרפיית שרירים, התמודדות עם לחצים וטיפול בעצירות, המהווים גורמים לטחורים. מומלץ בחום לבצע תרגילי נשימה והרפייה לפחות פעם אחת ביום.

על פי כמה גישות הוליסטיות, עצירות נתפסת מבחינה נפשית - רגשית כ"שמירה בבטן" - תרתי משמע. רפואת גוף - נפש נותנת במקרים הללו מענה מצויין.

מה עוד?
טיפולים נוספים שמומלץ לשלב עם הנטורופתיה במצב של טחורים:
רפלקסולוגיה, דיקור סיני, EFT, הומוטוקסיקולוגיה - אני עושה בה שימוש רב והיתרון הגדול שלה, בין היתר, הוא היכולת לטפל גם בנשים בהריון.

לסיכום
הטיפול הנטורופתי בטחורים משלב טיפול חיצוני עם פנימי, הייחודיות טמונה בשילוב בין השניים ובהסתכלות ההוליסטית על האדם ולא רק על הסימפטום.

הנטורופתיה משלבת כלים רבים שניתן לבחור ולשלב ביניהם, וכך ניתן לתפור את הטיפול הטוב והאישי ביותר עבור כל אדם ואדם.

~ קבלו את "המדריך השלם לחורף" מאת איה הוד  בחינם!!!  לחצו כאן ~

איה הוד, נטורופתית RCP

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 464 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/4329/טחורים-מה-עושים

  השאר תגובה למאמר זה

  קליניקה סאן

  להלן מבחן עצמי מהיר שיסייע לכם לדעת - האם אתם סובלים מטחורים? 1. האם את/ה סובל/ת מתחושה של גרד או שריפה בפי הטבעת? 2. האם יש לך הרגשה של מעי גס מלא למרות שאינך נזקק לשירותים? 3. האם שמת לב לגוונים אדומים בצואה שלך? 4. האם את/ה סובל/ת מורידים בולטים ברגליים? 5. האם את/ה סובל/ת מעצירות לעתים קרובות? 6. האם את/ה משתהה בשירותים למעלה מ - 5 דקות? 7. האם שמת לב לבליטות או לאזורים נוקשים בפי הטבעת מיד אחרי ההליכה לשירותים?

  על ידי: קליניקה סאןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 09/05/2010 lצפיות: 590 lתגובות: 1

  שתי תופעות אנו נוהגים להצניע: בעיות טחורים, ובעיות במשפחה. הדמיון בין התופעות ממשיך ועוברת דרך 6 נקודות מקבילות לגמרי. מי שמבקש לפתור בעיות אלו, חייב לראות מה מחולל אותן. אולם, בעוד שהטיפול בטחורים מערב ניתוח כואב, הטיפול בבעיות במשפחה נשען על "משחת קסמים" - האהבה. לינקים למאמרי מפתח בהבנת הדינמיקה המחוללת "טחורים" במשפחה, ולמושג האהבה כפי שיש ליישמו אם רוצים טיפול נכון ויסודי לתופעה המדאיגה במשפחה.

  על ידי: שוקי וייסl משפחה וזוגיות> משפחה וזוגיות - כלליl 14/07/2013 lצפיות: 82

  הומאופטיה היא שיטת ריפוי בת 260 שנה שהומצאה על ידי רופא גרמני בשם ד"ר האנמן, אשר היה מאוכזב מתוצאות הטיפול המסורתיות באותה תקופה (דיאטות הרעבה לחולי נפש כדי להוציא את ה"דיבוק", ניקוז דם למחלות חם כדי שהחום "יצא", אמבטיות כספית למחלת הסיפיליס ועוד...) ההומאופטיה היא שיטת ריפוי המעודדת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף לרפא את עצמו. אין צורך בתרופות על בסיס כימיקליים מלאכותיים בעלי תופעות לוואי. התרופות ההומיאופתיות מבוססות על חומרים טבעיים בלבד.

  על ידי: אורי ארןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 21/03/2015

  מי לא היה חולה בעבר ואולי גם בהווה. ובטוח מאמין כי בעתיד גם יהיה חולה. האם אכן? הרפואה הקונבנציונאלית יודעת לתת היום הרבה מאוד תרופות למחלות קימות. וכל הזמן אנו שומעים על תרופת חדשות שהומצאו. אך האם אנו אמורים באמת להגיע למצבים אלה. האם אנו לא יכולים להימנע ממחלות. במיוחד ממחלות כרוניות אשר להן צריך לקחת תרופות באופן קבוע. האם ניתן להימנע מתהליך זה ולעשות טיפולים משפרי חיים טיפולים למניעת המחלה או טיפולים להחמרת המצב.

  על ידי: דבורה אלמקייסl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/01/2015 lצפיות: 13

  לחץ הוא מצב הקיים אצלנו אשר נועד להגן עלינו מפני מצבים קיצוניים. כאשר הלחץ ברמה סבירה הוא שומר ומגן עלינו. stress ברמה סבירה משאיר אותנו דרוכים וערניים לסובב אותנו לדברים שקורים ומתרחשים סביבנו. ועוזר לנו להיזהר להישמר ולהתמודד עם החיים.

  על ידי: דבורה אלמקייסl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/01/2015 lצפיות: 12

  האם אנו יכולים להחליט על הגורל שלנו או שגורלנו קיים ואנו צריכים לחיות את החיים "זה מה יש"!!! במאמר זה נבדוק את היכולת שלנו לבחירה והחלטה על גורלנו ועל השפעות הסביבה באיכות חיינו.

  על ידי: דבורה אלמקייסl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/01/2015 lצפיות: 12

  התרבות המערבית וגם הרפואה הקונבנציונאלית מושתתות על הנחת היסוד שהגוף והנפש הינם נפרדים. האם הנחה זו אכן נכונה? הרי כולנו יכולים בקלות להיזכר בחוויה בה הגוף והנפש הגיבו זה לזה. למשל, מה קורה לכם כשאתם בסטרס? הרי זהו מצב "נפשי": תערובת של רגשות חרדה, רוגז ועוד, וגם של מחשבות מטרידות: "אני חייב להספיק...". אך זהו גם מצב גופני: לחץ הדם עולה, יש עייפות וכאבי ראש, וגם מערכת החיסון מושפעת לרעה. במאמר זה אסרוק את יחסי הגומלין בין הגוף והנפש, ואת האופנים שבהם הם באים לידי ביטוי.

  על ידי: עמנואל פפר נייברגרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 04/01/2015

  כאבי ראש נחשבים לתלונה הפופולרית ביותר בתחום הכאבים. כמעט כל אחד חווה בחייו לפחות פעם אחת כאב מסוג זה. הכאב יכול להגיע בכל גיל, כולל בקרב ילדים והוא יכול להופיע כחלק ממחלה כמו למשל במחלות חום או להופיע בנפרד כסימפטום יחיד.

  על ידי: אבנר כהןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 29/12/2014 lצפיות: 34
  אלכס אדמון

  תגליות מדעיות עדכניות מלמדות על חיים בים המלח הנקרא בלועזית ים המוות. האם יש קשר בין החיים בים המלח והתכונות הרפואיות המדהימות שלו, ואיך ניתן לנצל אותם לטובת בריאותנו? התשובות במאמר!

  על ידי: אלכס אדמוןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 17/12/2014 lצפיות: 26

  אורח החיים כיום הוא הישגי ותובעני. צריך לתמרן בין משפחה וקריירה, לאזן בין החשק לביס מתוק לבין השאיפה לגוף חטוב. אנו מנסים להשיג את הכל ומהר, להספיק הכל בצורה מושלמת. למרות הרצון הטוב ,לעתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמנו מותשים, חרדים ומוצפים, רחוק-רחוק בתחתית סדר העדיפויות שלנו, משוועים לאיזון. אתם יכולים לשנות את המצב! קיים קשר הדוק בין גוף ונפש, וניתן להשפיע על אחד מהם וכך גם על השני. אשתף בכמה טיפים פשוטים וקלים ליישום, שיעזרו לכם להרגיש מאוזנים יותר וקשובים לגופכם, לנפשכם ולקשר ביניהם.

  על ידי: עמנואל פפר נייברגרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 15/12/2014 lצפיות: 34
  איה הוד

  נסו לדמיין איך יהיה להרגיש קליל יותר, בלי העייפות הנוראית שמלווה אתכם, בלי מכאובים שונים ומשונים (אי נוחות בבטן? כאבי ראש?). נסו להרגיש איך זה יהיה שהמחשבות פתאום מתבהרות והחיבור לגוף הוא טוטאלי, הכול עובד כמו שצריך בהרמוניה ובקצב הנכון.

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואהl 02/12/2009 lצפיות: 976
  איה הוד

  טכניקת אי.אפ.טי (Emotional Freedom Technique) תפסה בשנה האחרונה תאוצה רצינית בקרב הציבור ובקרב מטפלים רבים ובצדק. על השיטה, איך זה עובד, כמה סיפורים אישיים ועל הסדנה תוכלו לקרוא במאמר זה.

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 02/07/2008 lצפיות: 12,400
  איה הוד

  תאמינו או לא, זה לא מתחיל ולא נגמר בתולעים במעיים... אילו מזהמים נוספים יכולים לחיות בתוכנו ועל חשבוננו ולגרום לנזק? מה הן התופעות והסימפטומים שעשויים לחוות כאשר יש מזהמים במעיים? מה הטיפול הקונבנציונלי מציע והאם יש טיפול טבעי?

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 01/07/2008 lצפיות: 162,765
  איה הוד

  ניסיתם טיפול טבעי וזה לא עבד? מוכנים לשאול את עצמכם שאלות ולברר פרטים לעומק? מה הן הסיבות לאי הצלחת טיפול טבעי?

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 03/04/2008 lצפיות: 4,368
  איה הוד

  כאבי בטן? צרבות? חוסר תיאבון? אולי יש לכם אולקוס? חיידק הליקובקטר פילורי? מאמר מקיף על אולקוס, הגורמים לו, הסימפטומים, הטיפולים והקונבנציונליים ותופעות הלוואי והטיפול הטבעי - עוזר או לא עוזר?

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 03/03/2008 lצפיות: 103,028
  איה הוד

  מערכת העיכול היא אחת המערכות הרגישות ביותר בגוף, ונמנית בין המערכות שגם עובדות הכי קשה. אחוז מאוד גבוה מהאוכלוסייה סובל מבעיית עיכול כזו או אחרת - מה הטיפול הנטורופתי מציע?

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 30/12/2007 lצפיות: 4,225
  איה הוד

  בעיית גזים יכולה להיות דבר מטריד ביותר, ואף להוות חלק מבעיה גדולה יותר שמומלץ לטפל בה. על הגורמים האפשריים להיווצרות גזים והטיפול הטבעי תוכלו לקרוא במאמר זה.

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 09/11/2007 lצפיות: 2,056,826 lתגובות: 1
  איה הוד

  מי שלא חווה מעולם בעיות שינה, לא יכול להבין איזה סבל עוברים במצב הזה ואיך זה משפיע על מצב הרוח, אורח החיים והגוף הפיזי...

  על ידי: איה הודl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 16/07/2007 lצפיות: 82,174 lתגובות: 1

  תגובות על מאמר זה

  6
  חיים וייס 03/07/2010
  תודה רבה! עזרת לי מאוד!
  4
  אורן חן 04/06/2010
  מאמר שגורם לכאבי בטן... ובכל זאת: כתוב באופן מאוד ענייני ומפורט. הכותבת מצליחה להעביר את המסר באופן פרטני וממצה - יפה.. החכמנו.
  12
  ג'וני 26/02/2010
  תודה רבה : )
  38
  אתי 14/10/2009
  האם מי ים המלח או הבריכות גפרית בתוך המלונות יכול להזיק.
  11
  יהודה 08/10/2009
  נהניתי מאוד מהמאמר אני ממש שמח שיש אנשים כמוכם שמלמדים אותי אודות הבעיה ותודה רבה לאיה
  20
  דן 07/10/2009
  תודהעל המאמר.
  בעיקרון אם אני סך הכל מנהל אורך חיים בריא, תוך כמה זמן זה אמור להעלם (ללא טיפול מיוחד)? גם אני צעיר.
  15
  יהל 05/09/2009
  מתומצת ומאוד מעניין ומלמד שאלתי אני בשבוע 39 להריון ב"ה שאלתי יש לי מין שתי חתיכות בשר באיזור הטוסיק שבולטות מה לעשות אין לי עצירות איך לטפל אני מתביישת ללכת לטיפול
  12
  מישהי 13/07/2009
  אני בת 19 רק ויש לי עכשיו.... ממש ניבהלתי מיזה!!!

  ותודה רבה לך על כל העצות ממש עזרת לי!!!!
  4
  אמסלו 11/04/2009
  תודה שיש אנשים כמוכם שנותנים מדע ומסיעים להבין על על המחלה ומסברים בצורה טובה מאוד וגם נותנים פטרונות נהנתי מאוד לקרוא ולהבין על המחלה
  5
  חסוי 12/01/2009
  תודה,עזרתם לי להבין מה יש לי,ד''א יש איזשהו סיכון במחלה זו?
  9
  רותי 20/10/2008
  אני אישית סבלתי מאוד מטחורים תקופה ארוכה, ומאחר ואני מתנגדת ללקיחת תרופות קונבנציונליות החלטתי לחפש אחר מוצרים טבעיים יותר והגעתי בהמלצתה של חברתי למוצרים של חברת טבעוני (לא זוכרת כבר את שמם). מומלץ מאוד לכל הסובלים והסובלות... זה עזר לי.
  30
  אלכס 16/03/2008
  ביחס למוצרים טבעים לטיפול בטחורים קים גם ג'ל שנקרא פרסטו ג'ל הפותר את בעית הטחורים אני בתור אחד שחלה בטחורים מעל ל 20 שנה ממליץ על פרסטו ג'ל.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast