פטרת ציפורניים

פורסם: 20/05/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 4,871 | Share

קיימות מחלות עור רבות שעלולות לפגוע בציפורניים, אחת מביניהן היא פטרת בציפורניים.

פטרת ציפורניים היא תופעה נפוצה בעיקר אצל נשים וגברים מבוגרים. התסמינים של פטרת ציפורניים מגוונים ומשתנים. התופעה היותר נפוצה היא פגיעה בציפורני הרגליים שעלולה בהמשך גם לעבור לציפורני הידיים. הציפורניים שסובלות מפטרת הן לרוב צהובות ומתפוררות. לעיתים הפטרת גם מופיעה בין אצבעות הרגליים או ידיים, הדבר מתבטא בסדקים בעור, גרד, ומסמוס העור.

תופעה קצת פחות נפוצה אך עדיין קיימת בעיקר בקרב אנשים העובדים בתנאים תמידיים של חום ורטיבות היא זיהום של פטריות שמר. במקרים אלו הפגיעה מתבטאת בבסיס הציפורן ובצדדים והעור מסביב לציפורן הופך לאדום ודלקתי.

אנשים הסובלים מסכרת בדרך כלל גם סובלים מסוגים שונים של פטרת ציפורניים.

חשוב לדעת שיש פתרון לפטרת ציפורניים, למרות  שהפטרת לא גורמת לכאב עדיין חשוב לטפל בפטרת שכן ציפורניים לא מטופלות יכולות להוות מאגר של פטריות שעלולות להתפשט לעור לגרום לגרד ואי נוחות. במקרים חמורים יכולה הפטרת  להוות מקור לחיידקים שעלולים להוביל לדלקות קשות.

הטיפול בפטרת ציפורניים הוא מגוון ומותאם לבעיה הקיימת. ישנן שיטות טיפול ללא כדורים כגון: המסת הציפורן במשחה, שימוש בלאק נגד פטריות ציפורניים. בשנים האחרונות נכנסו לשוק גם שיטות טיפול בפטרת ציפורניים בעזרת כדורים, טיפולים אלו הם יעילים ואחוזי ההצלחה גבוהים לתקופה ארוכה. כדורים הנמצאים בשימוש: גריפולין, ניזוראל, פלוקונאזול, טרבינאפין. אומנם ראוי לציין כי לשימוש בכדורים עלולות להיות תופעות לוואי

מאחר ומרחב הטיפולים הוא רחב  וקיימים סוגים רבים של פטרת שדורשים שיטות טיפול שונות שוב מאד לשם קביעת הטיפול הנכון לפנות לרופא מומחה בתחום.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 13 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/43913/פטרת-ציפורניים

  השאר תגובה למאמר זה

  Natan Weizman Ophir

  הטיפול החשוב ביותר במקרה של פטרת ציפורניים הינו הטיפול המונע. טיפול מונע הוא שמירה והקפדה על ניקיון כפות הרגליים. בראש ובראשונה יש לשמור על כף רגל יבשה מזיעה. בשביל זה יש לנעול נעליים עם פתחי אוורור, להחליף גרביים ולייבש אותן בתדירות גבוהה.

  על ידי: Natan Weizman Ophirl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 31/07/2014 lצפיות: 26

  פטרת הציפורניים - מסתבר כי 80% מהאוכלוסיה סובלים מתופעה זו. כיצד נוצרת תופעה זו? ומה הדרכים לפתור אותה קראו במאמר זה

  על ידי: אורן אבנרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 04/11/2010 lצפיות: 538

  הזיהום של פטרת הציפורניים גורם למצב פתלוגי ברקמת העור שמתחת לציפורניים אשר זה גורם לאספקת דם לא סדירה ומחסור בחומרים חיוניים באזור.

  על ידי: אופירה דטמרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 15/06/2013 lצפיות: 74

  פטרת בציפורן היא מחלה ככל מחלה אחרת. יש לדאוג ולטפל בה, שכן היא לא תעבור מאליה; זאת מאחר ופטרת בציפורניים היא תופעה עקשנית מחד ומאידך מיקומה הנוח מעל העור, מיקום המנותק ממנגנון החיסון, מקשה על המערכת החיסונית שלנו להתמודד עמה.

  על ידי: לאהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 08/04/2012 lצפיות: 146

  מחקר מקיף שבוצע ע"י בכירי רופאי עור באירופה בשילוב חברת הלייזרים FOTONA מצא יעילות גבוהה מאוד בטיפול פטרת ציפורניים בלייזר פוטונה.

  על ידי: רן אברהםl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 08/02/2011 lצפיות: 262

  פטרת ציפורניים הינה מחלה כואבת ולא נעימה, אשר עם הזמן מדרדרת את מצב הציפורן עד להתפוררות של ממש. במאמר הבא נביא בפניכם את הסימפטומים הנפוצים לפטרת הציפורניים וכיצד תוכלו לזהות האם אתם סובלים מפטרת. כמובן שאין בכתוב להחליף אבחנה מדויקת של רופא.

  על ידי: עדי שרמןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2013 lצפיות: 677

  מהי ההגדרה של פטרת ציפורניים, אילו סוגי פטריות נפוצים, האם הפטרת יכולה להיעלם ללא טיפול והאם קיימות ודרכי טיפול יעילות לפטרת הציפורניים

  על ידי: עדי שרמןl בריאות ורפואה> בריאות גבריםl 23/12/2013 lצפיות: 254
  רונית שגב

  שתיים מבין מחלות העור העקשניות והמטרידות, הנן פטרת הציפורנים ופטרת העור. מעריכים כי כ-30% מהאוכלוסייה סובלים מהן ובפרט באזור הים התיכון, החם והלח. החולה רואה את הפטרת בעיקר מההיבט האסתטי, אולם זוהי מחלה המחייבת טיפול ככל מחלה אחרת. הפטרת לעולם אינה נרפאת מעצמה. חובה לטפל בה, שאם לא כן היא עלולה להחמיר. על הסיבות לפטרת ועל דרכים לתמודדות.

  על ידי: רונית שגבl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 08/06/2007 lצפיות: 80,684

  פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה בכלל לא נעימה להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/01/2012 lצפיות: 157

  מה גורם לפטרת, דרכי טיפול בפטרת והמלצות על פי מרכז המידע לפטרת הציפורניים.

  על ידי: oferl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 21/02/2012 lצפיות: 162
  רפי רזניק

  נוירוכירורג הוא רופא אשר המומחיות שלו היא בהתערבות כירורגית שמטרתן היא טיפול במחלות של מערכת העצבים המרכזית או מערכת העצבים ההיקפית

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/02/2015
  רפי רזניק

  האורולוגיה הינו ענף רפואה המתמחה בילדים, נשים וגברים בכל הקשור לכליות ומערכת השתן.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/01/2015

  ארצנו הקטנה מרובה במקומות מעניינים שניתן לטייל בהם. במיוחד בתקופה זו בין העונות כאשר הנופים מרהיבים ומזמינים לטייל בהם. בין אם אלו יהיו טיולים רגליים או טיולי שטח עלינו או אם אתם מטיילים מזדמנים או כאלו שחורשים את הארץ לאורכה ורוחבה

  על ידי: יחיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 16/01/2015
  אסף דורי

  כאשר אנו מגיעים לבחור מטפלת סיעודית לקרובים שלנו אנו צריכים לדעת מספר דברים, מטפלת סיעודית יכולה להיות מטפלת זרה או ישראלית, השכר של מטפלת סיעודית זרה בדרך כלל נמוך יותר, יש השתתפות של ביטוח לאומי בהתאם לדרגות שונות ואת זה תוכלו תלברר דרך ביטוח לאומי, עד שמסדרים מטפלת סיעודת לבית דרך חברת סיעוד, יש חלון קצר או ארוך ואותו אפשר למלא דרך מטפלת סיעודית ישראלית...

  על ידי: אסף דוריl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2014

  לים המלח השפעות מרפאות על העור שאינן מוטלות בספק. מאמר זה מתאר מספר מוצרים מים המלח המיועדים לטיפול בבעיות שונות ובהן פסוריאזיס, אקנה, סבוריאה, כאבי שרירים ומפרקים.

  על ידי: ישי אברמסl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2014 lצפיות: 14

  תרופות סבתא לשיעול - אם אתם נמצאים בבעיית שיעול , ואתם מחפשים תרופות סבתא שיכולות לעזור לכם , הגעתם למקום הנכון! המאמר הבא מסביר בפירוט על הדרכים להלחם בשיעול הטורדני והמציק, ע"י שימוש בתרופות סבתא בלבד.

  על ידי: shmolikl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/12/2014 lצפיות: 518

  סובלים מאקנה ? תרצו להפתר מהתופעה המעצבנת שנקראת אקנה ? הגעתם למקום הנכון! המאמר הבא מפרט על טיפול באקנה , בדרכים הטבעיות והיעילות ביותר. אתם מוכנים? אז קדימה למהפך שיילחם באקנה וישנה את חייכם לטובה.

  על ידי: shmolikl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/12/2014 lצפיות: 13
  רפי רזניק

  כירורג כלי דם הוא כירורג אשר המומחיות שלו היא בתחום המחלות החסימתיות. הכירורג מטפל בכלי הדם השונים כולל עורקים, ורידים, נימים וכן בכלי הלימפה.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 17/12/2014 lצפיות: 17

  פטרת ציפורניים היא תופעה טרודנית ונפוצה. לא צירך לסבול. הכינסו והכירו את התסמינים, דרכי הטיפול, והפתרנות הקיימים היום.

  על ידי: הגרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/05/2009 lצפיות: 3,531 lתגובות: 1
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast