פטרת ציפורניים

20/05/2009 • על ידי • 4,889 צפיות

קיימות מחלות עור רבות שעלולות לפגוע בציפורניים, אחת מביניהן היא פטרת בציפורניים.

פטרת ציפורניים היא תופעה נפוצה בעיקר אצל נשים וגברים מבוגרים. התסמינים של פטרת ציפורניים מגוונים ומשתנים. התופעה היותר נפוצה היא פגיעה בציפורני הרגליים שעלולה בהמשך גם לעבור לציפורני הידיים. הציפורניים שסובלות מפטרת הן לרוב צהובות ומתפוררות. לעיתים הפטרת גם מופיעה בין אצבעות הרגליים או ידיים, הדבר מתבטא בסדקים בעור, גרד, ומסמוס העור.

תופעה קצת פחות נפוצה אך עדיין קיימת בעיקר בקרב אנשים העובדים בתנאים תמידיים של חום ורטיבות היא זיהום של פטריות שמר. במקרים אלו הפגיעה מתבטאת בבסיס הציפורן ובצדדים והעור מסביב לציפורן הופך לאדום ודלקתי.

אנשים הסובלים מסכרת בדרך כלל גם סובלים מסוגים שונים של פטרת ציפורניים.

חשוב לדעת שיש פתרון לפטרת ציפורניים, למרות  שהפטרת לא גורמת לכאב עדיין חשוב לטפל בפטרת שכן ציפורניים לא מטופלות יכולות להוות מאגר של פטריות שעלולות להתפשט לעור לגרום לגרד ואי נוחות. במקרים חמורים יכולה הפטרת  להוות מקור לחיידקים שעלולים להוביל לדלקות קשות.

הטיפול בפטרת ציפורניים הוא מגוון ומותאם לבעיה הקיימת. ישנן שיטות טיפול ללא כדורים כגון: המסת הציפורן במשחה, שימוש בלאק נגד פטריות ציפורניים. בשנים האחרונות נכנסו לשוק גם שיטות טיפול בפטרת ציפורניים בעזרת כדורים, טיפולים אלו הם יעילים ואחוזי ההצלחה גבוהים לתקופה ארוכה. כדורים הנמצאים בשימוש: גריפולין, ניזוראל, פלוקונאזול, טרבינאפין. אומנם ראוי לציין כי לשימוש בכדורים עלולות להיות תופעות לוואי

מאחר ומרחב הטיפולים הוא רחב  וקיימים סוגים רבים של פטרת שדורשים שיטות טיפול שונות שוב מאד לשם קביעת הטיפול הנכון לפנות לרופא מומחה בתחום.

אודות כותב המאמר

הגר

www.ternclinic.co.il