פטרת ציפורניים

פורסם: 20/05/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 4,856 | Share

קיימות מחלות עור רבות שעלולות לפגוע בציפורניים, אחת מביניהן היא פטרת בציפורניים.

פטרת ציפורניים היא תופעה נפוצה בעיקר אצל נשים וגברים מבוגרים. התסמינים של פטרת ציפורניים מגוונים ומשתנים. התופעה היותר נפוצה היא פגיעה בציפורני הרגליים שעלולה בהמשך גם לעבור לציפורני הידיים. הציפורניים שסובלות מפטרת הן לרוב צהובות ומתפוררות. לעיתים הפטרת גם מופיעה בין אצבעות הרגליים או ידיים, הדבר מתבטא בסדקים בעור, גרד, ומסמוס העור.

תופעה קצת פחות נפוצה אך עדיין קיימת בעיקר בקרב אנשים העובדים בתנאים תמידיים של חום ורטיבות היא זיהום של פטריות שמר. במקרים אלו הפגיעה מתבטאת בבסיס הציפורן ובצדדים והעור מסביב לציפורן הופך לאדום ודלקתי.

אנשים הסובלים מסכרת בדרך כלל גם סובלים מסוגים שונים של פטרת ציפורניים.

חשוב לדעת שיש פתרון לפטרת ציפורניים, למרות  שהפטרת לא גורמת לכאב עדיין חשוב לטפל בפטרת שכן ציפורניים לא מטופלות יכולות להוות מאגר של פטריות שעלולות להתפשט לעור לגרום לגרד ואי נוחות. במקרים חמורים יכולה הפטרת  להוות מקור לחיידקים שעלולים להוביל לדלקות קשות.

הטיפול בפטרת ציפורניים הוא מגוון ומותאם לבעיה הקיימת. ישנן שיטות טיפול ללא כדורים כגון: המסת הציפורן במשחה, שימוש בלאק נגד פטריות ציפורניים. בשנים האחרונות נכנסו לשוק גם שיטות טיפול בפטרת ציפורניים בעזרת כדורים, טיפולים אלו הם יעילים ואחוזי ההצלחה גבוהים לתקופה ארוכה. כדורים הנמצאים בשימוש: גריפולין, ניזוראל, פלוקונאזול, טרבינאפין. אומנם ראוי לציין כי לשימוש בכדורים עלולות להיות תופעות לוואי

מאחר ומרחב הטיפולים הוא רחב  וקיימים סוגים רבים של פטרת שדורשים שיטות טיפול שונות שוב מאד לשם קביעת הטיפול הנכון לפנות לרופא מומחה בתחום.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 13 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/43913/פטרת-ציפורניים

  השאר תגובה למאמר זה

  הטיפול החשוב ביותר במקרה של פטרת ציפורניים הינו הטיפול המונע. טיפול מונע הוא שמירה והקפדה על ניקיון כפות הרגליים. בראש ובראשונה יש לשמור על כף רגל יבשה מזיעה. בשביל זה יש לנעול נעליים עם פתחי אוורור, להחליף גרביים ולייבש אותן בתדירות גבוהה.

  על ידי: Natanl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 31/07/2014 lצפיות: 12

  פטרת הציפורניים - מסתבר כי 80% מהאוכלוסיה סובלים מתופעה זו. כיצד נוצרת תופעה זו? ומה הדרכים לפתור אותה קראו במאמר זה

  על ידי: אורן אבנרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 04/11/2010 lצפיות: 510

  הזיהום של פטרת הציפורניים גורם למצב פתלוגי ברקמת העור שמתחת לציפורניים אשר זה גורם לאספקת דם לא סדירה ומחסור בחומרים חיוניים באזור.

  על ידי: אופירה דטמרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 15/06/2013 lצפיות: 58

  פטרת בציפורן היא מחלה ככל מחלה אחרת. יש לדאוג ולטפל בה, שכן היא לא תעבור מאליה; זאת מאחר ופטרת בציפורניים היא תופעה עקשנית מחד ומאידך מיקומה הנוח מעל העור, מיקום המנותק ממנגנון החיסון, מקשה על המערכת החיסונית שלנו להתמודד עמה.

  על ידי: לאהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 08/04/2012 lצפיות: 130

  מחקר מקיף שבוצע ע"י בכירי רופאי עור באירופה בשילוב חברת הלייזרים FOTONA מצא יעילות גבוהה מאוד בטיפול פטרת ציפורניים בלייזר פוטונה.

  על ידי: רן אברהםl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 08/02/2011 lצפיות: 254

  פטרת ציפורניים הינה מחלה כואבת ולא נעימה, אשר עם הזמן מדרדרת את מצב הציפורן עד להתפוררות של ממש. במאמר הבא נביא בפניכם את הסימפטומים הנפוצים לפטרת הציפורניים וכיצד תוכלו לזהות האם אתם סובלים מפטרת. כמובן שאין בכתוב להחליף אבחנה מדויקת של רופא.

  על ידי: עדי שרמןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2013 lצפיות: 474

  מהי ההגדרה של פטרת ציפורניים, אילו סוגי פטריות נפוצים, האם הפטרת יכולה להיעלם ללא טיפול והאם קיימות ודרכי טיפול יעילות לפטרת הציפורניים

  על ידי: עדי שרמןl בריאות ורפואה> בריאות גבריםl 23/12/2013 lצפיות: 171
  רונית שגב

  שתיים מבין מחלות העור העקשניות והמטרידות, הנן פטרת הציפורנים ופטרת העור. מעריכים כי כ-30% מהאוכלוסייה סובלים מהן ובפרט באזור הים התיכון, החם והלח. החולה רואה את הפטרת בעיקר מההיבט האסתטי, אולם זוהי מחלה המחייבת טיפול ככל מחלה אחרת. הפטרת לעולם אינה נרפאת מעצמה. חובה לטפל בה, שאם לא כן היא עלולה להחמיר. על הסיבות לפטרת ועל דרכים לתמודדות.

  על ידי: רונית שגבl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 08/06/2007 lצפיות: 80,626

  פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה בכלל לא נעימה להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/01/2012 lצפיות: 142

  מה גורם לפטרת, דרכי טיפול בפטרת והמלצות על פי מרכז המידע לפטרת הציפורניים.

  על ידי: oferl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 21/02/2012 lצפיות: 151
  ליאת גל

  אין לי ספק ששנייה לאחר קריאת הכותרת שאלת את עצמך את השאלה המתבקשת: מה יש לרופאים לחפש בחברות השמה? אז ראשית מסתבר שאתה לא היחיד שחושב כך, שנית – יש ויש !

  על ידי: ליאת גלl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 16/10/2014

  אחד התחומים הפחות מדוברים ברפואה, אבל ללא ספק כזה שרבים מאיתנו נזקקים לו בחיים, הוא הפרוקטולוגיה, המטפלת בין השאר בבעיה נפוצה במיוחד - טחורים.

  על ידי: אלן לויl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/09/2014
  ניר נתנזון

  סרטן העור הוא שם כולל לתופעה של גידול ממאיר על פני שטח העור, סרטן נפוץ, קשה ומסכן חיים, כאשר הדרך הנכונה ביותר לטפל בו היא על-ידי הימנעות, איתור מוקדם וטיפול טרם התפשטותו.

  על ידי: ניר נתנזוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/09/2014

  שיטה מדעית המבוססת על בדיקה מטבולית חדשנית שעל פיה ניתן לכל אדם פרוטוקול תזונתי אישי מדוייק המתאים למצבו ולטיפולים שהוא מקבל (Individual Optimized Nutrition)

  על ידי: דורית ארדl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 17

  המסע שעברתי לגלוי הסיבות האמיתיות לעליית רמות הסוכר בדמי ועד שמצאתי את הדרך להתגבר עלהמחלה. אני מצווה לתת לכול אחד את האפשרות לדעת ולשנות.

  על ידי: יהודהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/08/2014 lצפיות: 26

  מי ים המלח, הבוץ והמינרלים הרבים בו ידועים בשל סגולותיהם הרפואיות. כבר שנים רבות ים המלח ידוע בתור מקום עלייה לרגל לחולים החולים במגוון של מחלות כגון מחלות פרקים, מחלות עור, מחלות נשימה ועוד.

  על ידי: centrifogol בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/08/2014 lצפיות: 21

  כיום רק כ20% מביקורי הרופא מחייבים מגע של הרופא עם המטופל, עובדה זו מקדמת (במיוחד בארה"ב) אפשרויות מפגש עם רופאה בצורה וירטואלית, מערכות מתוחכמות (כמו של Cisco) המשלבות צ'אט ומכשור המאפשר בדיקות בזמן אמת- בצד המטופל של המסך! כלומר, לא רק הטכנולוגיה של המכשירים הבודקים אותנו ואפשרויות המעקב של הרופא משתנים, אלא עצם חווית הטיפול משתנה

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/08/2014
  טיפולי טווינה משה

  בואו להכיר שיטת טיפול יפנית מדהימה ששמה SOTAI לאיזון הגוף לבעיות כאב , לשיפור טווחי תנועה , שיפור הגמישות מידית תוך כדי הטיפול , השיטה פותחה ע"י רופא ומטפל סיני בשם השימוטו לפני כ 100 שנה שחקר רבות על בעיות כאב . המאמר סוקר את רעיון מאחורי השיטה ובמה היא מטפלת , שיטת הסוטאי מניעה את הגוף בכיוון ההפוך לכאב בצורה עדינה וללא מכאובים ונותנת תוצאות מהירות תוך כדי הטיפול .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 10/08/2014 lצפיות: 15

  פטרת ציפורניים היא תופעה טרודנית ונפוצה. לא צירך לסבול. הכינסו והכירו את התסמינים, דרכי הטיפול, והפתרנות הקיימים היום.

  על ידי: הגרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/05/2009 lצפיות: 3,516 lתגובות: 1
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast