פטרת ציפורניים

פורסם: 20/05/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 4,863 | Share

קיימות מחלות עור רבות שעלולות לפגוע בציפורניים, אחת מביניהן היא פטרת בציפורניים.

פטרת ציפורניים היא תופעה נפוצה בעיקר אצל נשים וגברים מבוגרים. התסמינים של פטרת ציפורניים מגוונים ומשתנים. התופעה היותר נפוצה היא פגיעה בציפורני הרגליים שעלולה בהמשך גם לעבור לציפורני הידיים. הציפורניים שסובלות מפטרת הן לרוב צהובות ומתפוררות. לעיתים הפטרת גם מופיעה בין אצבעות הרגליים או ידיים, הדבר מתבטא בסדקים בעור, גרד, ומסמוס העור.

תופעה קצת פחות נפוצה אך עדיין קיימת בעיקר בקרב אנשים העובדים בתנאים תמידיים של חום ורטיבות היא זיהום של פטריות שמר. במקרים אלו הפגיעה מתבטאת בבסיס הציפורן ובצדדים והעור מסביב לציפורן הופך לאדום ודלקתי.

אנשים הסובלים מסכרת בדרך כלל גם סובלים מסוגים שונים של פטרת ציפורניים.

חשוב לדעת שיש פתרון לפטרת ציפורניים, למרות  שהפטרת לא גורמת לכאב עדיין חשוב לטפל בפטרת שכן ציפורניים לא מטופלות יכולות להוות מאגר של פטריות שעלולות להתפשט לעור לגרום לגרד ואי נוחות. במקרים חמורים יכולה הפטרת  להוות מקור לחיידקים שעלולים להוביל לדלקות קשות.

הטיפול בפטרת ציפורניים הוא מגוון ומותאם לבעיה הקיימת. ישנן שיטות טיפול ללא כדורים כגון: המסת הציפורן במשחה, שימוש בלאק נגד פטריות ציפורניים. בשנים האחרונות נכנסו לשוק גם שיטות טיפול בפטרת ציפורניים בעזרת כדורים, טיפולים אלו הם יעילים ואחוזי ההצלחה גבוהים לתקופה ארוכה. כדורים הנמצאים בשימוש: גריפולין, ניזוראל, פלוקונאזול, טרבינאפין. אומנם ראוי לציין כי לשימוש בכדורים עלולות להיות תופעות לוואי

מאחר ומרחב הטיפולים הוא רחב  וקיימים סוגים רבים של פטרת שדורשים שיטות טיפול שונות שוב מאד לשם קביעת הטיפול הנכון לפנות לרופא מומחה בתחום.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 13 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/43913/פטרת-ציפורניים

  השאר תגובה למאמר זה

  הטיפול החשוב ביותר במקרה של פטרת ציפורניים הינו הטיפול המונע. טיפול מונע הוא שמירה והקפדה על ניקיון כפות הרגליים. בראש ובראשונה יש לשמור על כף רגל יבשה מזיעה. בשביל זה יש לנעול נעליים עם פתחי אוורור, להחליף גרביים ולייבש אותן בתדירות גבוהה.

  על ידי: Natanl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 31/07/2014 lצפיות: 18

  פטרת הציפורניים - מסתבר כי 80% מהאוכלוסיה סובלים מתופעה זו. כיצד נוצרת תופעה זו? ומה הדרכים לפתור אותה קראו במאמר זה

  על ידי: אורן אבנרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 04/11/2010 lצפיות: 526

  הזיהום של פטרת הציפורניים גורם למצב פתלוגי ברקמת העור שמתחת לציפורניים אשר זה גורם לאספקת דם לא סדירה ומחסור בחומרים חיוניים באזור.

  על ידי: אופירה דטמרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 15/06/2013 lצפיות: 66

  פטרת בציפורן היא מחלה ככל מחלה אחרת. יש לדאוג ולטפל בה, שכן היא לא תעבור מאליה; זאת מאחר ופטרת בציפורניים היא תופעה עקשנית מחד ומאידך מיקומה הנוח מעל העור, מיקום המנותק ממנגנון החיסון, מקשה על המערכת החיסונית שלנו להתמודד עמה.

  על ידי: לאהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 08/04/2012 lצפיות: 137

  מחקר מקיף שבוצע ע"י בכירי רופאי עור באירופה בשילוב חברת הלייזרים FOTONA מצא יעילות גבוהה מאוד בטיפול פטרת ציפורניים בלייזר פוטונה.

  על ידי: רן אברהםl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 08/02/2011 lצפיות: 259

  פטרת ציפורניים הינה מחלה כואבת ולא נעימה, אשר עם הזמן מדרדרת את מצב הציפורן עד להתפוררות של ממש. במאמר הבא נביא בפניכם את הסימפטומים הנפוצים לפטרת הציפורניים וכיצד תוכלו לזהות האם אתם סובלים מפטרת. כמובן שאין בכתוב להחליף אבחנה מדויקת של רופא.

  על ידי: עדי שרמןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2013 lצפיות: 601

  מהי ההגדרה של פטרת ציפורניים, אילו סוגי פטריות נפוצים, האם הפטרת יכולה להיעלם ללא טיפול והאם קיימות ודרכי טיפול יעילות לפטרת הציפורניים

  על ידי: עדי שרמןl בריאות ורפואה> בריאות גבריםl 23/12/2013 lצפיות: 217
  רונית שגב

  שתיים מבין מחלות העור העקשניות והמטרידות, הנן פטרת הציפורנים ופטרת העור. מעריכים כי כ-30% מהאוכלוסייה סובלים מהן ובפרט באזור הים התיכון, החם והלח. החולה רואה את הפטרת בעיקר מההיבט האסתטי, אולם זוהי מחלה המחייבת טיפול ככל מחלה אחרת. הפטרת לעולם אינה נרפאת מעצמה. חובה לטפל בה, שאם לא כן היא עלולה להחמיר. על הסיבות לפטרת ועל דרכים לתמודדות.

  על ידי: רונית שגבl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 08/06/2007 lצפיות: 80,657

  פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה בכלל לא נעימה להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/01/2012 lצפיות: 150

  מה גורם לפטרת, דרכי טיפול בפטרת והמלצות על פי מרכז המידע לפטרת הציפורניים.

  על ידי: oferl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 21/02/2012 lצפיות: 158

  בין שתבחרו בסאונה יבשה או בסאונה רטובה, הן מגיעות עם מגוון רחב של יתרונות והשפעות חיוביות על הבריאות הגופנית והנפשית שלנו. הנה כמה מיתרונות אלו.

  על ידי: טל תגרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 07/12/2014

  לפעמים כשיש בעיות שונות כמו כאבי גב יש התלבטות לאיזה איש מקצוע ללכת. כירופרקט יכול לפתור בעיות רבות ללא שימוש בדרך פולשנית או תרופתית.

  על ידי: רונן וl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 02/12/2014

  טיפול באמצעות עיסוי מוצע היום לא רק בספא יוקרתי ובמועדוני בריאות, אלא גם במרפאות, קליניקות פרטיות, ואפילו בשדות תעופה. הנה כמה מסגולותיו של טיפול זה לבריאות.

  על ידי: רועי רביבl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 30/11/2014 lצפיות: 17

  רחצה בים המלח מועילה מאוד לבריאות העור, בזכות ריכוז המלח הגבוה שבו וגם בזכות הרכבו של אותו מלח, השונה מאוד ממלח הים המוכר לנו. המלח משמש גם כבסיס למוצרים רבים לטיפוח העור ואף לתיבול המזון, בזכות היותו מזין ובריא לעור ולגוף. ניתן אף להמיס אותו במי האמבטיה ולשהות בה כדי לקבל אפקט דומה לזה של ים המלח עצמו.

  על ידי: ישי אברמסl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/11/2014

  14.3‬ אחוז מבני ה‭15-‬ בישראל שואפים להיות רופאים או לעסוק בתחום הבריאות, האחוז הגבוה ביותר מכל 34 המדינות המפותחות החברות בארגון ה‭,OECD-‬ כך עולה מנתוני דוח שפרסם הארגון לאחר השוואה שערך בין המדינות האם זה מקרי שהתשובות הגיעו מילדים?

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/10/2014

  ארומתרפיה היא שיטת טיפול, המבוססת על שמנים אתריים, המופקים מצמחים. שמן אתרי, הינו תרכובת חומרים ייחודית, המעניקה לצמח את ריחו.

  על ידי: משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/10/2014 lצפיות: 12

  אתם בטח מדמיינים את מערכת העצבים שלכם בדומה למערכת חיווט החשמל בבית שלכם. ממקור האנרגיה מועבר חוט עד למנורה ובהתאם לגירוי- למפסק המנורה נדלקת ונכבת. אבל כשמדובר במערכת העצבים המצב מעט מורכב יותר.

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/10/2014

  הכל על קרטוזיס פילאריס | איך אפשר לטפל במחלת עור הלא נעימה, באיזה גיל נפוצה המחלה והאם קרטוזיס פילאריס משפיעה על בריאות גופנו

  על ידי: משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 21/10/2014 lצפיות: 20

  פטרת ציפורניים היא תופעה טרודנית ונפוצה. לא צירך לסבול. הכינסו והכירו את התסמינים, דרכי הטיפול, והפתרנות הקיימים היום.

  על ידי: הגרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/05/2009 lצפיות: 3,523 lתגובות: 1
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast