חיפוי קרמיקה או חיפוי שיש?

08/06/2009 • על ידי • 2,275 צפיות

אופני החיפוי רבים כיום וכוללים מגוון רחב של אפשרויות. החל מקרמיקה פשוטה, דרך אלמנטים פלסטיים, לוחות זכוכית וכמובן חיפוי השיש, שכמו בתחומים נוספים רבים, גם בתחום החיפויים שולטת אופנת הרטרו ומחזירה אופנות ישנות וטובות. הקרמיקה מהווה חלופה לחיפוי השיש. הקרמיקה היא חלופה זולה יותר בהרבה מקרים ולכן  הפכה שכיחה בשנים האחרונות. עם חזרתו של השיש כחלופה יוקרתית לחיפוי , הפכה הקרמיקה אופציה משנית, המסייעת פעמים רבות למי שאינם מעוניינים לחרוג מתקציב הבנייה או השיפוץ שהקצו לפרויקט. עם זאת, גם בשיש וגם בקרמיקה, סוגים שונים של תתי משפחות חומרים, המציגות בחלקם קרמיקה יקרה מאוד לצד סוגי שיש זולים והפוך.

חיפוי קרמיקה הוא חיפוי המתבצע על-ידי אריחים בגדלים שונים. למשטחי השיש יתרון בולט של שטח פנים חלק, היות והחיפוי מתבצע על ידי לוחות גדולים. הלוחות הגדולים מעניקים תחושה של מרחב וגודל, לעומת תחושה צפופה יותר שיוצרים אריחי קרמיקה. הבחירה באיזה סוג חיפוי להשתמש היא כמובן הטעם האישי וככלל אצבע, בחללים גדולים אריחי קרמיקה ייתקבלו יפה היות ויעניקו תחושה מעט יותר צפופה ואינטימית ובחללים קטנים בהם רוצים לצור תחושה של גודל, יבואו בחשבון משטחי השיש.

כלל זה כמובן אינו מחייב וחשוב, במיוחד כשמדובר בעיצוב פנים, לא להתקבע על חוקים וכללים. חשוב לשמוע אותם ולהבין, כדי שיאפשרו לכם לקבל החלטות, תוך כדי לקיחת מכלול רחב ככל הניתן של שיקולים. עם זאת, ייתכן שלדוגמא, ברשותכם חלל רחצה גדול מאוד  אותו אתם רוצים לחפות בלוחות שיש, אשר ידגישו בכוונה את הגודל. ההחלטה תהיה לגיטימית, כאשר אתם מביאים בחשבון כי התחושה תהיה תחושת גודל ומרחב, בדומה להיכל רחצה יוקרתי. קרמיקה או שיש? עכשיו אתם יודעים להחליט!

אודות כותב המאמר

פרביטל

מפעל פרביטל הנו מפעל שיש ואבן, המתקדם בארץ ואחד מהמתקדמים בעולם. מפעל השיש והאבן מתמחה בייצור אבן ושיש למשטחי אמבט, קרמיקה,  גרניט , משטחי מטבח, אבן קיסר , וכן ייצור מוצרי שיש ואבן.