חיפוי קרמיקה או חיפוי שיש?

פורסם: 08/06/2009 |תגובות: 1 | צפיות: 2,246 | Share

אופני החיפוי רבים כיום וכוללים מגוון רחב של אפשרויות. החל מקרמיקה פשוטה, דרך אלמנטים פלסטיים, לוחות זכוכית וכמובן חיפוי השיש, שכמו בתחומים נוספים רבים, גם בתחום החיפויים שולטת אופנת הרטרו ומחזירה אופנות ישנות וטובות. הקרמיקה מהווה חלופה לחיפוי השיש. הקרמיקה היא חלופה זולה יותר בהרבה מקרים ולכן  הפכה שכיחה בשנים האחרונות. עם חזרתו של השיש כחלופה יוקרתית לחיפוי , הפכה הקרמיקה אופציה משנית, המסייעת פעמים רבות למי שאינם מעוניינים לחרוג מתקציב הבנייה או השיפוץ שהקצו לפרויקט. עם זאת, גם בשיש וגם בקרמיקה, סוגים שונים של תתי משפחות חומרים, המציגות בחלקם קרמיקה יקרה מאוד לצד סוגי שיש זולים והפוך.

חיפוי קרמיקה הוא חיפוי המתבצע על-ידי אריחים בגדלים שונים. למשטחי השיש יתרון בולט של שטח פנים חלק, היות והחיפוי מתבצע על ידי לוחות גדולים. הלוחות הגדולים מעניקים תחושה של מרחב וגודל, לעומת תחושה צפופה יותר שיוצרים אריחי קרמיקה. הבחירה באיזה סוג חיפוי להשתמש היא כמובן הטעם האישי וככלל אצבע, בחללים גדולים אריחי קרמיקה ייתקבלו יפה היות ויעניקו תחושה מעט יותר צפופה ואינטימית ובחללים קטנים בהם רוצים לצור תחושה של גודל, יבואו בחשבון משטחי השיש.

כלל זה כמובן אינו מחייב וחשוב, במיוחד כשמדובר בעיצוב פנים, לא להתקבע על חוקים וכללים. חשוב לשמוע אותם ולהבין, כדי שיאפשרו לכם לקבל החלטות, תוך כדי לקיחת מכלול רחב ככל הניתן של שיקולים. עם זאת, ייתכן שלדוגמא, ברשותכם חלל רחצה גדול מאוד  אותו אתם רוצים לחפות בלוחות שיש, אשר ידגישו בכוונה את הגודל. ההחלטה תהיה לגיטימית, כאשר אתם מביאים בחשבון כי התחושה תהיה תחושת גודל ומרחב, בדומה להיכל רחצה יוקרתי. קרמיקה או שיש? עכשיו אתם יודעים להחליט!

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/45037/חיפוי-קרמיקה-או-חיפוי-שיש

  השאר תגובה למאמר זה

  מאז ומתמיד אבן שיש, אבן כורכר כמו גם אבנים אחרות לחיפוי הקירות, היוו חלק חשוב בעיצוב הבית. אך כיצד מתאימים אותם לבית?

  על ידי: חיפוי וריצוףl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 25/04/2010 lצפיות: 511

  מקובל לחשוב כי חדר האמבטיה הנו אחד החדרים החשובים ביותר בבית. מעבר לכך שהוא מאפשר לבני הבית לשמור על ניקיון והיגיינה אישית, הוא מסייע לדיירים ליהנות מחוויית רחצה נהדרת המאפשרת לנקות את דאגות היומיום. עקב כך, רבים מבקשים לעצב אותו באופן מרהיב. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות גרניט פורצלן.

  על ידי: טיסות לאילתl בית וצרכנות> שיפוציםl 14/08/2012 lצפיות: 110

  קרמיקה למטבח היא אלטרנטיבה לחיפוי קירות המטבח. קרמיקה למטבח מגיעה במנעד גדול מאוד של סגנונות וגוונים. קרמיקה לריצוף מתאימה גם עבור קרמיקה למטבח. אך קרמיקה למטבח אינה בהכרח מתאימה לריצוף. חשוב לתת על כך את הדעת כשבוחרים את החומרים לבית. משטחי חומרים כגון קיסר, שיש, גרניט או אוניקס יתאימו אף הם כאלטרנטיבה לחיפוי קירות המטבח. הבחירה בין קרמיקה למטבח לבין משטח חומר נשענת בעיקר על טעמו האישי של הבונה או המשפץ

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 20/07/2009 lצפיות: 3,063
  שי שיקו

  קירות חדר האמבטיה הם הבסיס של החדר, ומדוע לא להשתמש בהם כדי ליצור אווירה בחדר? אם פעם היו נוהגים לבחור קרמיקה לאמבטיה בצבע לבן, הנבלע בקיר, כיום ישנן אפשרויות רבות ושונות – לא רק של צבעים וגוונים,

  על ידי: שי שיקוl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 03/11/2010 lצפיות: 267

  אריחי קרמיקה לבית שלכם, מאפשרים לחפות קירות ורצפות, באופן שהוא יפה ומוצלח. סוג אריחי הקרמיקה הפופולריים ביותר בישראל ובמדינות רבות בעולם, הוא אריחי גרניט פורצלן.

  על ידי: שלמה פריl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 05/05/2014 lצפיות: 154

  מגוון החיפויים הקיימים כיום מעניקים לצרכן שפע של אלטרנטיבות עיצוביות. אריחי קרמיקה הם אריחים המהווים אלטרנטיבה לחיפוי קירות. הקרמיקה נחשבת לחלופה זולה יותר ומאוד שכיחה....

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 30/04/2009 lצפיות: 263
  שמול שמחוני

  חיפוי קירות הינה פעולה שחייבים לעשות בכדי להגן על קירות הבית מרטיבות ולחות שיוצר עובש, פטריות וסכנה לבריאות שלנו מעבר לחוסר אסתטיות. כיצד מתבצע חיפוי קירות? באלו חומרי גלם משתמשים ואילו שיטות התקנה? על כך במאמר הבא.

  על ידי: שמול שמחוניl בית וצרכנות> שיפוציםl 15/10/2012 lצפיות: 205

  חיפוי בשיש מיועד לחללי פנים בעיקר, מכיוון שרטיבות ושמש חזקה פוגעות בצבע השיש, שוחקות אותו וגורמות לברק שלו להיעלם.

  על ידי: יעל מלמדl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 11/05/2011 lצפיות: 64

  שיש קיסר נחשב לשיש עמיד במיוחד ומרהיב ביופיו. יחד עם זאת, חשוב להקפיד כי מקום הקניה הינו משווק מורשה ואם יש צורך בחיתוך והתקנה של שיש קיסר, וודאו כי המקום שאליו הלכתם מציע את השירות ברשיון אבן קיסר.

  על ידי: שרונה וולדמןl בית וצרכנות> שיפוציםl 20/01/2011 lצפיות: 251

  ישנם לא מעט טיפים לעיצוב פנים נכון ומסודר, במאמר זה נביא לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח בקלות וביעילות את תקופת העיצוב.

  על ידי: כותב להמוניםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 17/11/2014

  בשנים האחרונות עלתה מאוד הדרישה בקרב הציבור הישראלי לחידושים בתחום העיצוב. מעצבי פנים מדווחים שישנה מוכנות רבה מאוד להשקיע זמן ומאמץ בשיפור סביבת המגורים כולה ולא רק בעיצוב חדר המגורים (הסלון).

  על ידי: DSDl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 29/10/2014
  Itamar Zikry

  למה דווקא שטיח לינולאום? למען האמת, אין כאן עניין של מדוע דווקא זה ולא אחר – ישנם שטיחים רבים הנראים מצויין ונעשים באיכות טובה. המילה דווקא, נכנסת כאן בהקשר של חדר האמבטיה או המטבח, קרי, מקומות בבית שבהם מסתובבים מים להנאתם. הבטיחות בבית בנושאי מניעת החלקה באיזורי מים, היא כיום כבר עניין של סטנדרט. שטיח לינולאום לחדר האמבטיה או למטבח מסייע במניעת החלקה ושומר על הביטחון של האנשים המאכלסים את הבית. זהו שטיח העשוי מיריעות גומי קשיח, שהחומר בו עושה שני דברים חשובים מאד:

  על ידי: Itamar Zikryl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 26/10/2014

  כשעוברים דירה בגיל השלישי או אפילו קצת לפני כן, יש לתכנן אותה עם הפנים קדימה. לקחת בחשבון את השוני של בית לזוג, הצורך לארח, ההתאמה לגיל מבוגר אם זה בנגישות ובטיחות וגם מבחינה פונקציונלית.

  על ידי: מיכל דרימרl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 01/10/2014 lצפיות: 23

  כל בית הוא בעל מוקד מיוחד משלו. יש בתים שבהם מוקד ההתייחסות הוא בסלון, אחרים מדגישים דווקא את הגינה או את החלל החיצוני ואחרים מדגישים את המטבח

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 21/09/2014

  מתכננים לשפץ את הבית ומעוניינים לחדש גם את הסלון? עוברים לבית חדש וצריכים לעצב את הסלון? רוצים לרענן מעט את עיצוב הבית? אם התשובה לאחת השאלות היא חיובית, אתם כנראה עומדים בפני משימה לא פשוטה: עיצוב סלון.

  על ידי: amirdadon90l בית וצרכנות> עיצוב פניםl 05/09/2014 lצפיות: 31

  המרכז הארצי לאדריכלות ועיצוב נותן פתרונות הנדסאיים בתכנון אדריכלי, עיצובי פנים, הום סטיילינג, הדמיות תלת מימדיות, פיקוח וניהול פרויקטים בניה בפריסה ארצית

  על ידי: קרן אורl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 22/08/2014 lצפיות: 24

  המרכז הארצי לאדריכלות ועיצוב נותן פתרונות הנדסאיים לתכנון אדריכלי, עיצוב פנים, הום סטיילינג, הדמיות תלת מימדיות, פיקוח וניהול פרויקטים בבניה בפריסה ארצית.

  על ידי: קרן אורl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 22/08/2014 lצפיות: 20

  כשנגשים לבחור שיש למטבח יש להקפיד מאוד על בחירה שתהיה נכונה עבורכם. אין נכון או לא נכון כשמדובר בשיש למטבח. קיימת הבחירה האופטימאלית אשר תהפוך את החומר הנבחר כשיש למטבח האופטימאלי עבורכם. עבור הצרכים שלכם, מצבכם המשפחתי סביבת המגורים שלכם, רמת ותכיפות הפעילות במטבח ועוד...

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/09/2009 lצפיות: 7,826

  שיש קיסר הוא חומר טבעי שמיוצר עבור משטחי עבודה למטבח. שיש קיסר מורכב מחומרים המאפשרים לו להוות משטח למטבח פעיל.

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 10/09/2009 lצפיות: 2,946 lתגובות: 1

  קרמיקה למטבח היא אחת האלטרנטיבות לשיש. ניתן לבחור קרמיקה למטבח או קרמיקה לאמבטיה. הבחירה מתבססת על שיקולים של מחיר, איכות, פונקציונאליות וטעם אישי.

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> שיפוציםl 10/09/2009 lצפיות: 3,158

  קרמיקה למטבח היא אלטרנטיבה לחיפוי קירות המטבח. קרמיקה למטבח מגיעה במנעד גדול מאוד של סגנונות וגוונים. קרמיקה לריצוף מתאימה גם עבור קרמיקה למטבח. אך קרמיקה למטבח אינה בהכרח מתאימה לריצוף. חשוב לתת על כך את הדעת כשבוחרים את החומרים לבית. משטחי חומרים כגון קיסר, שיש, גרניט או אוניקס יתאימו אף הם כאלטרנטיבה לחיפוי קירות המטבח. הבחירה בין קרמיקה למטבח לבין משטח חומר נשענת בעיקר על טעמו האישי של הבונה או המשפץ

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 20/07/2009 lצפיות: 3,063

  בתוך משפחת הקרמיקה תתי משפחות רבות. כאשר נגשים לבחור את האריחים לחיפוי רצוי לשים לב למספר דגשים:

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 08/06/2009 lצפיות: 365

  לקרמיקה מקורות רבים מהם מגיעה. אחד המקורות הוא מפעל השייך לחברת נגב וממוקם בירוחם. המפעל מייצר אריחי קרמיקה איכותיים הנמכרים ברשת חנויות נגב ואצל זכייני החברה. ..

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/05/2009 lצפיות: 122 lתגובות: 1

  לקרמיקה ולשיש מנעד רחב של גוונים. קיימות השפחות הקלאסיות הכוללות את גווני הבז', הלבן, השחור והאפור, לצידן מככבות משפחות גוונים עשירים יותר, הוורודים הרומנטיים, הכתומים המצועצעים והאדומים הדרמטיים.

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/05/2009 lצפיות: 689

  לקרמיקה מגוון רחב של סגנונות, צבעיים ודוגמאות. הקרמיקה הבסיסית והסטנדרטית ביותר היא הגרניט פורצלן, בה עושים שימוש בבנייני קומות כסטנדרט של הקבלן או בכלל באופן כללי בשיפוצים רבים בהם מעוניינים להקטין עלויות

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/05/2009 lצפיות: 4,345

  תגובות על מאמר זה

  0
  אריאלה 05/07/2010
  חיפוי מפלסטיק?איך זה מתבצע?איפה אפשר לראות?
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast