מסנן תמי 4

פורסם: 09/06/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 10,330 | Share

מטהר תמי 4 מתחבר ישירות למערכת המים הביתית ומאפשר אספקה של מים מסוננים ומטוהרים, ניתן לרכוש מסננים תואמים לתמי 4

המסננים הם למעשה מתקנים המטהרים את מי הברז שלנו. בשוק אפשר למצוא סוגים שונים של מסננים. החל בזולים ביותר המצויים בתוך מכל פלסטיק, וכלה ביקרים יותר, המותקנים על צינורות המים או נראים כמתקני באר עצמאיים.

למה זה טוב?

מסנן המצוי בתוך מכל פלסטיק משפר את טעם המים משום שהוא מסנן את הכלור וכן חלק מהמתכות שהצליחו להסתנן למערכת המוביל הארצי, לצנרת הישנה של הרשות המקומית או לצנרת הבית.

מסננים המותקנים על הצנרת אמורים לסנן מתכות, מזהמים, מלחים וכלור. הם פועלים בשתי טכנולוגיות עיקריות. האחת היא אוסמוזה הפוכה, שיטה להתפלת מים שמנטרלת את החיידקים והפסולת, כולל אבנית, כלור ומתכות מומסות. הטכנולוגיה השנייה מסננת מים באמצעות מסנן פחם פעיל, הסופח את הכלור והחומרים האורגניים ומסלק חומרים מרחפים כמו חול, אצות ויתושים. לשני המסננים הללו אפשר להוסיף את מכשיר הטיהור עם מנורת ה-UV, שקרינתה אמורה לפגוע בחיידקים.

למה זה רע?

מסנן המותקן במכל פלסטיק: דווקא חשוב שתהיה במים עומדים כמות מסוימת של כלור, מאחר שהוא עוזר להילחם בחיידקים ובמזהמים.

מסנן על הצנרת: לא כל מסנן יעיל. מסנן הפועל בשיטת אוסמוזה מסלק פסולת, מינרלים ופלואור. בשיטת הפחם הפעיל סינון הכלור מותיר את המים ללא הגנה מפני התפתחות חיידקים ונגיפים.

מטהר עם מנורת VU: נמצא שחיידקים מסוימים מסוגלים להתאושש מהקרינה וממשיכים להיות מסוכנים.

בעקבות סקר מקיף שערך משרד הבריאות בקרב חברות לטיהור מים הוחלט להמליץ על רכישת מסנן הנושא תו תקן ישראלי, זאת לאחר שחלק מהדגמים המיובאים ללא תו תקן התבררו כבלתי יעילים ומסוכנים.

מה עושים?

 • במסננים במכלי פלסטיק יש להחליף את המים לעתים תכופות. לא לתת למים לעמוד מעל 48 שעות.
 • בדקו אם מתקן הסינון שאתם עומדים לקנות עומד בתקן הישראלי. אפשר לבדוק את הנושא בטלפון או באמצעות אתר האינטרנט של מכון התקנים הישראלי.
 • יש למלא אחר הוראות היצרן ולהחליף את הפילטרים כנדרש (בדרך כלל פעם בשנה). מתקנים שלא נוקו כראוי או שעמדו ללא שימוש זמן רב מסוכנים במיוחד לבריאות.
 • במקרה שלא נעשה שימוש במתקן במשך 48 שעות לפחות, יש לפתוח את ברז הסינון ולאפשר למים לזרום דקות אחדות כדי לגרום לתחלופה של המים שנותרו במערכות. במקרה שלא נעשה שימוש במסנן זמן ממושך יותר, צריך להקפיד לנקות אותו על פי הוראות היצרן.

המלצה שלנו: כשהמסנן מותקן אצלכם בבית, יש לכם שליטה מלאה על ניקיונו. אם המסנן מותקן במקום עבודתכם, למשל, תקוו שמישהו שם דואג למלא אחר הוראות היצרן.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/45113/מסנן-תמי-4

  השאר תגובה למאמר זה

  תקופת הבדק היא תקופת האחריות לטיב הבניה , הניתנת על ידי הקבלן על פי חוק מכר דירות. התקופה מתחילה מיום העמדת הדירה לרשות הקונה ומחייבת את הקבלן למשך שנה ועד ל 7 שנים בהתאם לפריטים ולעבודות הבנייה.

  על ידי: עדי שווידl בית וצרכנות> בית - כלליl 31/08/2014

  אחת התקלות הבעייתיות והמרגיזות במכונות כביסה היא הרעש. זה מפריע לכם וזה מפריע מאוד לשכנים. הבעיה קשה במיוחד אם אתם אנשים עסוקים שמכבסים מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה.

  על ידי: נלי גורוביץl בית וצרכנות> בית - כלליl 27/08/2014

  אחת הבעיות בהפעלה של מייבשי כביסה היא הוצאות החשמל הגדולות. האם ניתן לחסוך בעלויות? כמה טיפים חשובים שכדאי לדעת לפני שאתם רצים להחליף את המכונה הישנה.

  על ידי: נלי גורוביץl בית וצרכנות> בית - כלליl 27/08/2014
  יורם פרקט

  במאמר זה נסקור את כל סוגי הפרקטים למיניהם השונים ואיך לנקות אותם מהי שיטת הניקוי לפרקטים למינציה, עץ ופרקטים פולימריים. תחזוקת פרקטים והגנה על פרקט מאת יורם פרקט

  על ידי: יורם פרקטl בית וצרכנות> בית - כלליl 26/08/2014

  הובלה של מספר פריטים בודדים נקראת בתחום ההובלות – הובלה קטנה. הובלה זו מחירה נמוך משמעותית מהובלה רגילה בעיקר בגלל שניתן להקצות אליה רכב קטן יותר, זמן ההובלה ופחות כח אדם. להובלה נפוצה זו נדרשים בתדירות גבוהה- סטודנטים הנדרשים להוביל פריטים בודדים, משפחה אשר מרעננת את הריהוט הקיים ואפילו זוגות נשואים הזוכים לקבל ריהוט מההורים

  על ידי: world wisel בית וצרכנות> בית - כלליl 23/08/2014
  עומר ימין

  חשוב לדעת לפחות קצת על האופן בו מים מוזרמים במבנה... מידע בסיסי ומתומצת על מרכיבי מערכת המשאבות בבניין.

  על ידי: עומר ימיןl בית וצרכנות> בית - כלליl 15/08/2014
  עומר ימין

  חשוב לדעת לפחות קצת על האנרגיה שזורמת בכל פינה... מידע בסיסי ומתומצת על מרכיבי מערכת החשמל.

  על ידי: עומר ימיןl בית וצרכנות> בית - כלליl 08/08/2014 lצפיות: 11
  שמריהו יונה

  אחד מתחומי האחריות החשובים ביותר של האינסטלטור הוא איתור התקלות. מאחר ובעיות צנרת לנצח רק הולכות ומחריפות, ישנה חשיבות גדולה לאיתור וטיפול בתקלות כמה שיותר מוקדם. כדי לאתר בעיות צנרת ישנו צורך לעשות שימוש בציוד דוגמת מצלמה תרמית בעזרתה ניתן להבחין בהבדלי טמפרטורה מבעד לקירות, מד לחות אלקטרוני רגיש ועוד. בעבר על מנת לאתר נזילה צריך היה לשבור קירות ולחשוף את כל הצנרת לכל אורכה אך כיום מדובר על עניין נדיר למדי בזכות הציוד הטכנולוגי החדיש.

  על ידי: שמריהו יונהl בית וצרכנות> בית - כלליl 05/08/2014

  סיליפוס -תכונותיו וכיצד זה עובד

  על ידי: דוד מסהl בית וצרכנות> בית - כלליl 17/11/2009 lצפיות: 2,202 lתגובות: 1

  מרכך מים בעל טכנולוגיה יחודית לא מלח ! תוצרת גרמניה - מותר למכירה בישראל עפ"י חוק המים טכנולוגיה בלעדית ותהליך ייצור מורכב , מרכך המים הראשון בעולם הפועל ללא מלח , ידידותי לסביבה , חסכוני במים ואינו מפריש כימיקלים למי השתייה. מרכך המים היחיד הנמכר באופן חוקי מבלי לעבור על התקנה האוסרת התקנת מרככי מים !!! מיליון התקנות ברחבי העולם בשנה האחרונה !!!

  על ידי: דוד מסהl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 01/04/2009 lצפיות: 2,678

  אנציקלוידע-מרכי מים ביתים ותעשיתיי מאמר מפורט בנושא ריכוך מים, כיצד זה עובד? ,יתרונות וחסרונות,תהליכים ומושגי יסוד

  על ידי: דוד מסהl בית וצרכנות> בית - כלליl 03/03/2009 lצפיות: 257
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast