תוצאות לוטו

01/07/2009 • על ידי • 19,433 צפיות

כל ילד יודע כי תוצאות לוטו יכולות לשנות חייו של אדם מן הקצה אל הקצה. לכולנו יש את החלום לשבת מול הטלוויזיה עם טופס לוטו שזה עתה שלחנו, לראות את הכדורים מתערבבים, יוצאים להם אחד אחד ממכונת ההגרלה ומתאימים בדיוק למספרים שמופיעים אצלנו בטופס.   מייד אנחנו גולשים אח מחוזות הפנטזיה ומתחילים לחשוב על מה נעשה עם המילונים שייכנסו אלינו לחשבון בנק. נקיף את העולם, נגור בווילה מפוארת, נאכל במסעדות שעד עכשיו לא העזנו אפילו להסתכל על התפריט שלהן, נחלק למשפחה, נתרום לארגונים חברתיים, נפתח עסק ועוד ועוד.  

הפנטזיות הללו הן אולי הסיבה בגללה משחק הלוטו הוא משחק כל כך פופולארי בכל העולם. בלי שנצטרך לדעת יותר מדיי, מבלי להשקיע הרבה תכנון ומחשבה, כל מה שצריך זה להמר על שבעה מספרים. אם להיות כנים, ברוב הפעמים תוצאות לוטו לא יאירו לנו פנים, אבל מצד שני בכל שנה ישנם עשרות זוכים בלוטו, אז התקווה תמיד קיימת.

תוצאות לוטו ראשונות

מאז ומתמיד הציפייה לפרסום תוצאות לוטו הייתה נחלת ההמונים, החלום להתעשר בין לילה לא פסח על אף אחד מאיתנו. היום כשיש שיטות לוטו שונות ומתוחכמות, אתרי אינטרנט בהם ניתן לצפות בכל יום בפרסום תוצאות לוטו ומשחקים שונים של מפעל הפיס שנוספו לצד הלוטו נחמד להיזכר איך הכול התחיל. הרעיון להקמת מפעל הגרלות עירוני התבשל בראשו של ראש עיריית תל אביב ישראל רוקח בשנותיה הראשונות של המדינה. המצב הכלכלי בעיר היה קשה והעירייה נזקקה להכנסות על מנת להקים בתי חולים, מוסדות סעד, חינוך ותרבות. לאחר עבודה מאומצת בראשות גזבר העירייה, בן-ציון ארגוב, אישרה הממשלה ב-1951 את רישום מפעל הפיס אצל רשם החברות. ביום שלישי ה-16 באוקטובר 1951 נערכה הגרלת הלוטו הראשונה בישראל. כרטיסי ההגרלה הגיעו מתל אביב לירושלים תחת אבטחה כבדה ותוך מספר שעות היו כלא היו בשל התנפלות תושבי תל אביב על נקודות המכירה. בעת פרסום תוצאות לוטו הראשונות בתולדות ישראל עצרה תל אביב את נשימתה. באולם מלא מפה לפה נקבע כי יצחק כהן, תושב העיר, הוא הזוכה הראשון בתולדות הלוטו בישראל. הפרס, אגב, על ניחוש בלוטו של כל המספרים   עמד על 1000 לירות ישראליות.  

המדינה עוצרת נשימתה

מאז התפתח מפעל הפיס וימי שלישי, היום של פרסום תוצאות לוטו הפכו לימים בהם מדינה שלמה עוצרת נשימתה בציפייה לתוצאות. היום ניתן למלא טופס לוטו בצורה ידנית, ממש כמו פעם או באמצעות מחשב הבוחר באקראי את המספרים. אפשרות נוספת היא באמצעות תכניות מנויים של מפעל הפיס באמצעותה נשלח באופן אוטומטי טופס שלכם עם מספרים קבועים לכל הגרלה.

ההגרלה עדיין משודרת בשידור חי בטלוויזיה, אבל אם פיספסתם תוכלו להתעדכן בתוצאותיה באתר מפעל הפיס שדואג להתעדכן במהירות.

הציפייה לפרסום תוצאות לוטו היא תמיד משהו שמעלה את רף הריגוש שלנו לרמות הגבוהות ביותר, ולמרות שהסיכויים לא גבוהים ההתרגשות הזאת ממשיכה למשוך מיליוני אנשים להשתתף בהגרלה מדיי שבוע.

אודות כותב המאמר

עדן אוראוס

עדן אוראוס