פרשת בלק

03/07/2009 • על ידי • 239 צפיות

בלעם בעצם רצה לקלל את ישראל מהשורש הרוחני שלהם ולכן  כאשר יצאה לבסוף הברכה היא כוונה גם לשורש הרוחני וגם לגשמי .

למעשה שני הדברים ברכה וקללה -  זה אותו הדבר וכל אחד מראיה או מנקודת מבט אחרת של המציאות. כפי שכתבתי בעבר, האחד יצר את הריבוי. והריבוי הוא אשלייתי ומכוון ליצירת מציאות וסביבה מותאמת לניבראים להגיע למטרת הבריאה. גם בספר "היקום ההולוגרפי" אנו מתוודעים למצב הזה במציאות. לאשליית המציאות ואשליית הריבוי שהוא תוצאה של פרוייקציות, השלכות הולוגרפיות. לכן, אדון כאן במידות השונות המרכיבות את המציאות מתוך ההבנה שבהקדמה לתלמוד עשר ספירות (תע"ס) כפי שכותב בעל הסולם (אות קכט):

 "והנה מכל האמור עד הנה זכינו לדעת, שאין לך ילוד אשה שלא יעברו עליו ג´ המידות הנ"ל:

מידת רשעים,

ומידת בינונים,

ומידת צדיקים.

 ונקראות בשם מידות, להיותן נמשכות ממידות השגתם את השגחתו ית´. וע"ד שאמרו ז"ל: "במידה שאדם מודד, מודדים לו" (סוטה ח´). כי משיגים מידת השגחתו מבחינת הסתר פנים, נבחנים במידת רשעים: או רשעים שאינם גמורים שמצד ההסתר האחד, או רשעים גמורים שמצד ההסתר הכפול.

 ומשום שלדעתם והרגשתם מתנהג העולם בהשגחה לא טובה, דהיינו כמו שהם "מרשיעים" את עצמם, שמקבלים מהשגחתו ית´ יסורים ומכאובים ומרגישים רק רע כל היום, והמה עוד "מרשיעים" ביותר במה שחושבים, שכל בני העולם מושגחים כמותם בהשגחה לא טובה.

 ולפיכך משיגי ההשגחה מצד הסתר הפנים, מכונים בשם "רשעים". כי מתוך מעמקי הרגשתם מתגלה בהם השם הזה, ובהבנת הלב תלוי. ולא חשוב כלל הדיבור או המחשבה המצדקת השגחתו ית´, בשעה שהיא מתנגדת להרגשת כל האברים והחושים, שאינם יודעים לשקר בעצמם מאונס כמותה.

 ולפיכך הנמצאים במידת השגת ההשגחה הזאת, נבחנים שהכריעו את עצמם ואת כל העולם לכף חובה כנ"ל בדברי רבי אלעזר בן רבי שמעון, מטעם להיותם מדמים לעצמם שכל בני העולם מושגחים כמותם בהשגחה לא טובה, כראוי לשמו ית´ הטוב ומיטיב לרעים ולטובים."

 למעשה יש כאן הסבר ברור לגבי המושג "רשע". ש"מודד" (היום אנו מכנים זאת שפיטה) אחרים ואת הבורא "שלדעתם והרגשתם מתנהג העולם בהשגחה לא טובה".  רשעים לפי זה הם אלה שבהבנת הלב שלהם, הרגשתם "רק רע כל היום". ומזה הם מגיעים למסקנה הפוכה של  "בהשגחה לא טובה, כראוי לשמו ית´ הטוב ומיטיב לרעים ולטובים". או כפי שאנו אומרים ורואים בפרשה זו - ברכה וקללה.

ב"מאמר העגל" בפרשת "כי תשא" (אות סט), כותב בעל הסולם שבני ישראל השתתפו עם הערב רב (המכשפים והחרטומים שיצאו איתם ממצרים), בלב. ומשום זה, כשבא משה היה צריך אהרון לברר וללבן (לברור מתוך החבילה ולנקות – להלבין) את העם הקדוש מאותו החטא, והשקה אותם שיקוי, עד שנבררו כולם ולא היה בהם פסולת כלל.

כיוון שלא ניתן לערב רב להתערבב עם בני ישראל, הם רצו שההפרדה הזו תהיה מוחלטת. לכן הם ביקשו לעצמם "אלוהים אחרים" שילכו לפניהם. הם ביקשו לעצמם זכויות כפי שהיו לבני ישראל. לא בתוך הקדושה אלא, כאלטרנטיבה, חלופה. "עשה לנו אלוהים". הדיבר הראשון אומר "אנוכי השם אלוהיך... לא יהיו לך אלוהים אחרים על פני". אבל הערב רב רוצים "אף אנו רוצים כן, אלוהים אשר ילכו לפנינו, כמו שלפניכם הולך הויה". ומעיר בעל הסולם שהרשעים, החטאים והמכשפים היו בניו של בלעם הרשע. בני בניו של לבן הרשע.

 כיוון שתהליך הצדקת הבורא הוא בן ג´ המידות כפי שנכתב למעלה : "שאין לך ילוד אשה שלא יעברו עליו ג´המידות הנ"ל:מידת רשעים,ומידת בינונים, ומידת צדיקים.  ונקראות בשם מידות, להיותן נמשכות ממידות השגתם את השגחתו ית´.", תהליך זה הוא שעובר על כלל האנושות. כפי שכותב בעל הסולם בהקדמה לתע"ס (אות קכא) : "ולפיכך אומר, שאם היחיד עשה "מצוה אחת", כלומר אחר התשובה מיראה, שאז אינה חסרה לו אלא "מצוה אחת", "אשריו שהכריע את עצמו והעולם כולו לכף זכות". כלומר, לא בלבד שזוכה על ידי התשובה מאהבה שעשה עד להכריע את עצמו לכף זכות כדברי הכתוב, אלא עוד נמצא שזוכה ג"כ להכריע את כל העולם לכף זכות.

 פירוש, שזוכה לעלות בהשגות נפלאות בתורה הקדושה, עד שמתגלה לו איך כל בני העולם כולו סופם לזכות לתשובה מאהבה. אשר אז גם עליהם תגלה ותראה כל אותה ההשגחה הנפלאה כמו שהשיג לעצמו, וגם המה מוכרעים כולם לכף זכות, אשר אז יתמו חטאים מן הארץ, ורשעים עוד אינם."

 וכשההבנה היא לכף זכות, בלעם מברך את עם ישראל. הקללה שהיא אנרגיה עודפת שאיננה משרתת אותנו יותר, עושה שינוי בקוטביות בכיוון ובכוונה וחוזרת אלינו כאנרגיה חדשה שנוכל להשתמש בה פעם נוספת כדי לחיות את הגוף. טרנספורמציה זו היא שימוש בהארקה כדי לחדש ולהחיות את האנרגיות שלנו מקללה שמכבידה ומרשיעה לברכה שמקלה ומצדיקה.

באהבה

יהודה

אודות כותב המאמר

יהודה בכר

054-4590578y_bahar@netvision.net.ilhttp://hola.yeladudim.co.il/hola/ יהודה בכר, נשוי ואב, מורה-מאסטר להוראה - RMT לרייקי בכל הרמות, כולל רייקי לייטריאן וכן לקרני לייטריאן ולחיבורים מלאכיים של המכון ללייטריאן בארה"ב. מורה לתיקשור התפתחות והעצמה אישית, מטפל בשיטת האיזון EMF, ובאנרגיות הזהב והפלטינה. מטפל בשיטות עיסוי ורפלקסולוגיה ועוסק ב"חכמת הקבלה", ובדמיון מודרך ומדיטציות בטיפולים ובהוראה.  מחבר הספר "מאסטרים של אור ואהבה" בהוצאת גוונים

http://hola.yeladudim.co.il/homesites/Site.asp?WebsiteID=1480

 אתר "האדם השלם" http://yeladudim.media4u.co.il/holistic/indexholistic.asp

פורום "האדם השלם"http://yeladudim.media4u.co.il/HOLISTIC/FORUM.ASP

אתר "חינוך וגן - ילדודים" http://www.yeladudim.co.il/