עיצוב גבות

11/07/2009 • על ידי • 1,406 צפיות

עיצוב גבות- מה אומרות עינייך?

נהוג לומר כי 'העיניים מספרות הכל'. את כועסת, שמחה או מאושרת, זה ישתקף קודם כל בהבעה שלך. ומכיוון שלגבות חלק מרכזי בהבעת הפנים חשוב שיהיו מעוצבות כראוי.

מרבית מהפונים לטיפולי גבות אינם ממש מודעים לעובדה זו, והדרישה היא בדרך כלל ליצור סדר, בשערות הגבה כלומר למרוט קצוות ושערות בולטות, או במילים אחרות: 'לנקות'.

עם זאת, עיצוב גבות נכון ומקצועי יכול לייצר הבעה שונה לפנים ולתקן פגמים. בהינף פינצטה אף ניתן לרכך פנים  בעלות מראה קשוח, וליצור תדמית חדשה רק מהגבות.

יש מספר כללים שצריך לזכור לפני שמגיעים לקוסמטיקאית לעיצוב גבות והחשוב שבהם הוא שלא משנה לאיזה כיוון תחליטו לקחת את העיצוב, חשוב מאוד שהגבות ישארו במסגרת המבנה הטבעי שלהן. קארין מרציאנו, קוסמטיקאית ובעלת מכון הקוסמטיקה "קארין מרציאנו" מסבירה כי "לא ניתן ליצור תדמית חדשה על ידי גבות שאינן נראות טבעי, זה מורגש היטב כלפי חוץ ולא מצליח לייצר את האפקט הרצוי".

אז איך יודעים איזו גבה תיראה טבעי ואיזו לא? "חשוב מאוד להכיר את מבנה הפנים ואת צורת הגבה הטבעית על מנת לעצב גבה שתעדן פגמים אך עדיין תישאר במסגרת המראה הטבעי", אומרת מרציאנו.

חשוב להגדיר מראש מה אנו מעוניינים לשדר על מנת שנוכל לעצב את הגבות בהתאם.

מי שתרצה להשיג מראה רך יותר תוכל לעצב גבות בסגנון מעוגל שיסייעו בהסתרת סנטר חד, ובכך יכולות לרכך את מראה הפנים.

מי שתרצה דווקא להאריך את מראה הפנים יכולה להשיג זאת על ידי גבה בעלת זווית משולשת. חשוב לציין כי אסור להגזים וזווית חדה מידי תיראה בלתי טבעית. גבות בסגנון מפותל יכולות לייצר מראה המשדר ביטחון עצמי ומקצועיות, ולנשים המחזיקות במשרות ניהוליות או שמעוניינות להגיע אליהן כדאי לשקול עיצוב שכזה בהתאם למראה הפנים.

אילו סוגי גבות מתאימות למבני הפנים השונות? מרציאנו מונה מספר מקרים שכיחים:


-עבור בעלי מבנה פנים חד יתאימו במיוחד גבות עבות ושטוחות, היתרון של גבות אלו שהן מצליחות להעניק לבעלי מבנה הפנים החד מראה צעיר וטבעי.

- לבעלות מבנה פנים ארוך תתאים, גם כן, גבה שטוחה המעניקה לפנים מראה מעוגל יותר ואף מבליטה את העיניים. טעות לחשוב כי גבה עם זווית מתאימה לבעלות פנים ארוכות מכיוון שהיא תיצור דווקא אפקט שלילי ותאריך את הפנים יותר.

-מי שניחנה בפנים עגולות תוכל להתאים לעצמה גבה משולשת שתאפשר להעניק לפנים מראה ארוך וצר יותר.
- גבה משולשת כדאי להתאים לבעלות מבנה פנים מרובע, וכדאי מאוד להימנע מגבות עגולות או שטוחות שאינן מחמיאות לבעלות פנים כאלו.

חשוב לזכור כי מעבר לתדמית שיוצרות הגבות, מטרת העיצוב, קודם כל ובסופו של דבר, היא לשפר את מראה הפנים, להעניק איזון למבנה, להבליט את מה שיפה ולטשטש פגמים. ולכן כדאי לדעת שעיצוב לא נכון יכול גם לפגוע במראה. "אי אפשר להחליט שרירותית על צורת גבה מסוימת, רק כי ראינו אותה אצל החברה", אומרת מרציאנו. "אני נתקלת רבות במקרים בהם מגיעות אלי נשים ורוצות גבות בסגנון של מפורסמת כזו או אחרת או כמו של הלקוחה שהייתה לפניהן".

מרציאנו מוסיפה ש"כמו שלא כל בגד מתאים לכל בחורה, כך גם בגבות חשובה ההתאמה האישית על פי מבנה הפנים, נקודות החוזק והחולשה".

ניתן לראות סגנונות עיצוב שונים של קארין מרציאנו שיוצרים הבעות שונות ומתאימים בכתובת: http://karine-marsiano.co.il/gabot.html

אודות כותב המאמר

karine marsiano

להרגיש יפה זה להיות נחשקת