משחקי וובקינז

20/07/2009 • על ידי • 16,920 צפיות

וובקינז הוא יותר מאשר משחק אונליין, הוא משחק און ליין שהוא למעשה עולם וירטואלי לילדים. לאחרונה עולמות וירטואליי לילדים נשעו פופולריים במיוחד, למשל עולם וירטואלי של ברבי המשלב בתוכו משחקים רבים ושונים, בובות בעלות קוד סודי בצורות שונות וכמובן וובקינז, הלהיט של השנה האחרונה. וובקינז הוא אתר שכולל משחקים בכמה צורות:

  1. משחק הטיפול בבובת החיה. המשחק הזה כולל טיפול בחיה: האכלה, קניית מזון, ריהוט החדר שלה, הלבשת הבובה באופן וירטואלי וכולי.
  2. המשחקים השונים שנמצאים בחדר המשחקים בעולם וובקינז:  טטריס, פיצוץ בועות, הגשת פיצות וכדומה. המשחקים נחמדים מאוד והילדים מרוויחים כסף לפי הניקוד שצברו במשחק.
  3. חידונים בנושאים שונים: בריאות, חשבון, טבע, אמנות וכדומה. זהו למעשה משחק חינוכי-לימודי של חידוני טריוויה, אך הוא משחק און ליין לכל דבר. הילדים מרוויחים כסף וירטואלי שנקרא קינס-קאש על כל שאלה שענו נכון.
  4. מציאת "עבודה" בעולם וובקינז. כל ילד יכול לעבוד בעולם וובקינז – למצוא עבודה בלשכת התעסוקה המקומית של וובקינס, למשל: עבודה אצל הוטרינר, ביביסיטר, מיון פריטים. העבודה עצמה היא למעשה משחק אונליין לכל דבר: כך למשל, אצל הוטרינר, הילדים צריכים להתת לכל חיה את התרופה המתאימה לה על פי סוג הטיפול שהחיה צריכה: אם היא קיבלה מכה הילד יזיז שקית קחר באמצעות העכבר ויניח על ראש החיה, אם היא נשרטה הוא יצמיד לה פלסטר, ואם היא מצוננת הוא יתאים לה סירופ נגד צינון. הפעילות הזאת נקראת "עבודה", אך כמובן שהיא משחק און ליין לכל דבר.

כדי להיכנס לעולם הוירטואלי של וובקינז ולהתחיל לשחק משחקים און ליין , צריך להצטייד בקוד אישי סודי ומיוחד, אותו ניתן לקבל כאשר קונים בובת וובקינז.

אם קונים פריט אחר של וובקינז, למשל בגד לבובת הפרווה, אף הוא מגיע עם קוד סודי המזכה את הילד במתנה בעולם המשחק הוירטואלי, למשל – את אותו הבגד במתנה מהחנות הוירטואלית. 

עוד על משחקים

אודות כותב המאמר

דניאל אלירן

משחקים