אז מה זה סרום ?

פורסם: 24/07/2009 |תגובות: 1 | צפיות: 93,532 | Share

אז מה זה סרום ?

בטח שאלתן את עצמכן לא פעם -  מה זה לעזאזל סרום, שמזכירים אותו שוב ושוב ובכל הקשר אפשרי, סרום לשיער, סרום לעיניים, סרום לקמטים, להבהרה, להזנה, ללחות ומה לא.

מנסים לדחוף לנו אותו ליד בכל פעם שאנו הולכות לקוסמטיקאית או לרשת פארם כזאת או אחרת, עושה רושם שכל מי שמזכירה את המילה "סרום"  יודעת משהו שאתן לא.

אחרי חקירה הגעתי למסקנה, סרום יכול להיות דבר נפלא, אם יודעים מה לקנות.

סרום זה תכשיר בעל ריכוז גבוה של *חומרים פעילים (* משמע – חומר שקיים בתכשיר. כמו למשל אלכוהול שקיים ב"מי פנים" ותפקידו כחומר פעיל, להמיס לכלוך שומני ולחטא את פני העור).

התכונה העיקרית של הסרום היא, היכולת המופלאה להוליך/להחדיר חומרים אחרים אל תוך עור הפנים.

זאת אומרת שאם יש לך קרם לחות שאת רוצה להחדיר טוב יותר אז תקני סרום לחויות שיוליך את קרם הלחות שיש לך, כך לגבי כל סוגי התכשירים (קרמים, מסכות ועוד) ,

הסרום צריך להיות בעל אותם חומרים פעילים כדי להחדיר טוב יותר את התכשיר שכבר יש ברשותך או שאת מעוניינת לרכוש.

במילים פשוטות, לא רצוי לקנות סרום נגד קמטים אם אין לך קרם נגד קמטים כבר בבית.

ניתן להשתמש עם סרום פעם ופעמיים ביום (בוקר וערב), וניתן להשתמש בכמה סוגים של סרומים אפשר בבוקר למרוח סרום לחויות או סרום ויטמין C לפני קרם הלחות ומקדם הגנה, ובערב אחרי ניקוי פנים למרוח סרום הזנה ומעליו קרם הזנה.

ישנם סרומים עם שמות כמו "ויטמין C" "אובלפיחה"  וכ"ו, שלא אומר הרבה לאדם לא מקצועי, שסביר להניח גם לא ידע לאיזה תכשיר להתאים אותו.

אז כדאי לדעת או לשאול מה תפקיד של חומר כזה או אחר, לפני הקנייה, כדי לוודא שאכן הוא ישרת את המטרה, עדיף תמיד לקנות תכשירים אצל הקוסמטיקאית הקבועה שלכן שמכירה את אתכן ויודעת מה יעשה טוב לעור שלכן .

שימו לב ישנם שילובים שעלולים להזיק לדוגמא - קרם המכיל כמות גדולה של שמנים ארומתיים וסרום  המכיל חומצות אלפא הידרוקסיות (חומצות שיכולות להיות גם בתכשירי לחות) .                                                                                                                                                           

אז זהו, כך שלכל מי שיש לה סרום "ערום" בבית ללא קרם תואם כבר יודעת מה לעשות.

ריחן לבן - קוסמטיקאית רפואית  מוסמכת

מבשרת ציון

050-5708001.

reyhanoosh@hotmail.com

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 12 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/47907/אז-מה-זה-סרום-

  השאר תגובה למאמר זה

  היום, כמעט בכל בית מרקחת תוכל למצוא מוצרים טבעיים – מוצרי קוסמטיקה, תרופות ותוספים למיניהם - שיכולים לסייע לך רבות ולשפר משמעותית את אורח חייך.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 13/03/2011 lצפיות: 134
  טליה מור-קוסמטיקאית -מור-ביוטי

  לניקון הפנים ישנה חשיבות מרובה על מנת לטפח את העור למראה עור נקי, זוהר ויפה בקוסמטיקה הטבעית משתמשים בסבונים המותאמים לעור הפנים (לא סבונים מייבשים ) ישנם סבונים העשויים מצמחי מרפא, וחומרים טבעיים )מוצרי קוסמטיקה טבעיים) לחשיבות ה אסתטיקה של העור - יש לנקות את עורנו מידי ערב איך עושים זאת ולמה? קראו בכתבה

  על ידי: טליה מור-קוסמטיקאית -מור-ביוטיl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 17/07/2011 lצפיות: 171
  רונית שגב

  ויטמין C הוא נוגד חימצון שתועלתו במריחה על העור הוכחה בעשרות מחקרים מדעיים, בלתי תלויים. רוב חברות הקוסמטיקה משלבות אותו במוצריהן, כתוספת לקרמים וכסרום ויטמין C. למרות התועלת הרבות הגלומות בו, השילוב שלו בקוסמטיקה והפקת מכסימום התועלת אינן פשוטות כלל. על ויטמין C בקוסמטיקה, על תרומתו לעור ועל בחירה נכונה של תכשירים.

  על ידי: רונית שגבl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 08/06/2007 lצפיות: 26,113

  הענף של הקוסמטיקה והטיפוח נותן מענה ופתרון למגוון מצבים, יש מוצרי טיפוח אשר משתמשים בהם במהלך היום כמו מקדם הגנה כשיוצאים לבריכה או לים, קרם פנים וכו' מצד שני יש תכשירים אשר נותנים ניקיון וטיפוח לכל הגוף מכף רגל ועד ראש בעיקר כאשר משתמשים באותם מוצרים בשעות הקטנות של הלילה.

  על ידי: בתיה כץl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 17/06/2013 lצפיות: 45

  חברות הקוסמטיקה מוכרות לנו הבטחות עטופות במחקרים מדעיים, אבל שוכחות לספר לנו שהן מטביעות את החומרים הפעילים בתוך ים של חומרים זולים, שחלקם גורמים לנו להזדקן בטרם עת. ממה להזהר ומה כדאי לקנות - כתבה ראשונה בסדרה.

  על ידי: ניבה שקדl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 28/06/2007 lצפיות: 11,348

  קיימים מוצרים רבים לטיפוח הפנים המבוססים על מרכיבים מים המלח. מאמר זה מפרט כמה מסוגים אלה, את פעולתם והתכונות הייחודיות שיש למוצרים לטיפוח הפנים אשר מגיעים מים המלח.

  על ידי: ישי אברמסl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 25/12/2014 lצפיות: 12

  עור פנים בריא וצעיר הוא מקור לגאווה, תופתעו לגלות עד כמה זה פשוט לשמור על מראה צעיר עם מכשיר דרמה רולר ביתי. טיפולים קוסמטיים להצערת העור אפשר וגם כדאי לבצע היום באופן עצמאי.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 13/12/2014 lצפיות: 22

  לים המלח תכונות טבעיות רבות שעשו אותו לאתר ספא ובריאות עוד בעת העתיקה. תכונות אלה נובעות בין השאר ממרכיבים ייחודיים רבים שנמצאים במימי הים. מוצרי הקוסמטיקה מי המלח מתבססים על רכיבים אלה, והמשתמשים בהם יכולים ליהנות מהשפעתם המיטיבה על העור והבריאות, ללא תוספות מלאכותיות ומזיקות, וללא התערבות כימית או שינויים כימיים במרכיבים הטבעיים.

  על ידי: ישי אברמסl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 18/11/2014 lצפיות: 18

  מוצרי קוסמטיקה מים המלח מאפשרים למי שאינו יכול להגיע לים באופן קבוע, ליהנות מתרומתו הגדולה של הים לבריאות העור והגוף. המוצרים מבוססים על מרכיבים של ים המלח ועל טכנולוגיות שמתחדשות ללא הרף שמטרתו להכניס את מרכיבי ים המלח למוצרים בצורתם טהורה, שתשמור על תכונותיהם ותנגיש אותן למשתמש. קיימים יצרנים קטנים שמוצריהם מכילים אחוז זניח של מרכיבים מים המלח, או אפילו מרכיבים מזוייפים, הנמכרים תחת הכותרת "קוסמטיקה מים המלח". יש להקפיד לרכוש את המוצרים, אם כן, רק מיצרנים מוכרים ואמינים.

  על ידי: ישי אברמסl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 18/11/2014 lצפיות: 14
  הלגה רקנטי

  הגוף שלנו עובר שינויים עם השנים ולאט לאט הוא גם מגיב לכוח הכבידה אשר מושך אותו כלפי מטה. חלק מהתופעות הן רק פנימיות ואיש לא יכול לשים לב אליהן וחלקן מתבטאות מיד כלפי חוץ. אחת מהתופעות הנראות על עור הפנים שלנו ומעידות על גילנו היא הופעת הקמטים.

  על ידי: הלגה רקנטיl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 13/11/2014 lצפיות: 29

  הפסוריאזיס הינה מחלה כרונית אוטואימונית, אשר מאופיינת ע"י טלאים עם קשקשים, לוחיות וגירויים בעור. למרות שהסיבה למחלת עור זו אינה לגמרי מובנת, היא נחשבת לשיבוש גנטי. הפסוריאזיס מתפתח כשהמערכת החיסונית מאתרת תאים רגילים, ונותנת להם פקודה להתחיל בהתרבות יתר. הפסוריאזיס הינה מחלה ארוכת טווח וגורמת לסבל ואי נוחות רבה, ועל החולה להשתמש בתרופות עבור טיפול בפסוריאזיס.

  על ידי: בן סגלl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 20/08/2014 lצפיות: 45

  פסוריאזיס הינה מחלה נראית לעין, אשר יכולה להשפיע על יחסים במספר דרכים. קשה לדבר עם חברים ועם המשפחה על פסוריאזיס ואיך היא משפיעה על חייך. חולה עלול להימנע מפגישות רומנטיות, בגלל דימוי גוף נמוך עקב המחלה. לפסוריאזיס באברי המין יש השפעה משמעותית על מין ואינטימיות. פסוריאזיס עשוי להשפיע על מערכות היחסים שלך, אבל הוא לא צריך לשלוט בהם. למדו כיצד לנהל את הפסוריאזיס ומערכות היחסים שלכם.

  על ידי: בן סגלl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 13/08/2014 lצפיות: 23

  עור הגוף שלנו אולי עמיד יחסית, אבל עור הפנים רגיש ועדין מאוד, ולכן סבון טבעי הוא בחירה טובה יותר. הכנת סבון שכזה מאפשרת בחירת הרכיבים המתאימים והכנה לכל אחד באופן אישי.

  על ידי: Ronil יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 22/07/2014 lצפיות: 49
  ריחן לבן

  איפור מטרתו להדגיש את תווי הפנים, אך איפור לא נכון יוצר את הפעולה ההפוכה, מכער מזקין, גורם להרגשה של ליכלוך וחוסר טיפוח, הנה כמה טיפים למנוע טעיות נפוצות

  על ידי: ריחן לבןl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 17/08/2009 lצפיות: 2,099
  ריחן לבן

  איך לשמור על עור צעיר ורענן למשך זמן ארוך יותר, בלי נוסחות פלא.

  על ידי: ריחן לבןl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 06/08/2009 lצפיות: 351 lתגובות: 1
  ריחן לבן

  קמטים הם אחד הפחדים הגדולים של כל אישה, לנסות להמנע מהם מצריכה פעולה מאוד פשוטה

  על ידי: ריחן לבןl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 28/07/2009 lצפיות: 231

  תגובות על מאמר זה

  1
  רינת 22/03/2010
  סופסוף אחת שמסבירה כמו שצריך, התחלתי לחשוב שמשהו אצלי לא בסדר, אחרי שקיבלתי מספר הסברים שונים מכל מיני דיילות יופי שכמובן כל אחת רוצה "לדחוף" את המוצרים שהיא מקדמת....... סופסוף הסבר פשוט וברור!!!! תודה:-)
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast