אז מה זה סרום ?

24/07/2009 • על ידי • 93,630 צפיות

אז מה זה סרום ?

בטח שאלתן את עצמכן לא פעם -  מה זה לעזאזל סרום, שמזכירים אותו שוב ושוב ובכל הקשר אפשרי, סרום לשיער, סרום לעיניים, סרום לקמטים, להבהרה, להזנה, ללחות ומה לא.

מנסים לדחוף לנו אותו ליד בכל פעם שאנו הולכות לקוסמטיקאית או לרשת פארם כזאת או אחרת, עושה רושם שכל מי שמזכירה את המילה "סרום"  יודעת משהו שאתן לא.

אחרי חקירה הגעתי למסקנה, סרום יכול להיות דבר נפלא, אם יודעים מה לקנות.

סרום זה תכשיר בעל ריכוז גבוה של *חומרים פעילים (* משמע – חומר שקיים בתכשיר. כמו למשל אלכוהול שקיים ב"מי פנים" ותפקידו כחומר פעיל, להמיס לכלוך שומני ולחטא את פני העור).

התכונה העיקרית של הסרום היא, היכולת המופלאה להוליך/להחדיר חומרים אחרים אל תוך עור הפנים.

זאת אומרת שאם יש לך קרם לחות שאת רוצה להחדיר טוב יותר אז תקני סרום לחויות שיוליך את קרם הלחות שיש לך, כך לגבי כל סוגי התכשירים (קרמים, מסכות ועוד) ,

הסרום צריך להיות בעל אותם חומרים פעילים כדי להחדיר טוב יותר את התכשיר שכבר יש ברשותך או שאת מעוניינת לרכוש.

במילים פשוטות, לא רצוי לקנות סרום נגד קמטים אם אין לך קרם נגד קמטים כבר בבית.

ניתן להשתמש עם סרום פעם ופעמיים ביום (בוקר וערב), וניתן להשתמש בכמה סוגים של סרומים אפשר בבוקר למרוח סרום לחויות או סרום ויטמין C לפני קרם הלחות ומקדם הגנה, ובערב אחרי ניקוי פנים למרוח סרום הזנה ומעליו קרם הזנה.

ישנם סרומים עם שמות כמו "ויטמין C" "אובלפיחה"  וכ"ו, שלא אומר הרבה לאדם לא מקצועי, שסביר להניח גם לא ידע לאיזה תכשיר להתאים אותו.

אז כדאי לדעת או לשאול מה תפקיד של חומר כזה או אחר, לפני הקנייה, כדי לוודא שאכן הוא ישרת את המטרה, עדיף תמיד לקנות תכשירים אצל הקוסמטיקאית הקבועה שלכן שמכירה את אתכן ויודעת מה יעשה טוב לעור שלכן .

שימו לב ישנם שילובים שעלולים להזיק לדוגמא - קרם המכיל כמות גדולה של שמנים ארומתיים וסרום  המכיל חומצות אלפא הידרוקסיות (חומצות שיכולות להיות גם בתכשירי לחות) .                                                                                                                                                           

אז זהו, כך שלכל מי שיש לה סרום "ערום" בבית ללא קרם תואם כבר יודעת מה לעשות.

ריחן לבן - קוסמטיקאית רפואית  מוסמכת

מבשרת ציון

050-5708001.

reyhanoosh@hotmail.com

אודות כותב המאמר

ריחן לבן

ריחן לבן קוסמטיקאית רפואית מוסמכת מבשרת ציון 050-5708001 reyhanoosh@hotmail.com

טיפולי פנים, איפור קבוע, עיצוב גבות, טיפולי הבהרה, אנטי אייג'ינג וצלוליט, שעוות שרף לעור רגיש, פדיקור קוסמטי ורפואי, מניקור ועוד.