על שוטרים וגנבים

21/09/2007 • על ידי • 8,784 צפיות

מחקרים שבוצעו על-ידי ארגון wise בקרב בעלי עסקים ברחבי העולם מראים כי הטעות הנפוצה ביותר בנוגע לשכירת כוח אדם היא ההתעלמות מהכישורים, ההתאמה ומאפיניי האישיות של המועמד.
התירוץ הנפוץ הוא "הצורך למלא את המשרה בדחיפות".
שבועיים-שלושה לאחר מכן, כאשר ברור שהאדם פשוט לא מתאים, התהליך מתחיל מחדש, רק שהפעם המנהל מותש ומתוסכל.

וכך, מנהלים רבים מתעסקים בלהיות שוטרים בעסק שלהם, במקום לנהל את העסק. הדבר מוריד את המורל ושוחק את המנהל + העובדים. ישנה סיבה טובה למה הנושא של מאפייני אישיות הוא אחד מהקריטיים ביותר להצלחה או לשבירה של עסק. אחרת, אתה תמשיך לשחק "שוטרים וגנבים" עד שפשוט יישבר לך מכל העסק.

בראיונות עבודה, מה שאתה צריך לחפש יותר מהכל הוא את הנכונות של האדם לעבוד – ולוודא שאכן יש לו את היכולת לעבוד. לכן, כאשר אתה מתכונן לראיון, הכן מראש שאלות לגבי המשרה – חלקן שאלות מקצועיות שיגלו לך את רמת הידע האמיתית של המועמד לגבי התפקיד, וחלקן שאלות שנועדו לאתר מאפייני אישיות נסתרים.

שאל את המועמדים את אותן השאלות. דבר זה יאפשר לך לבצע מעין "סקר" עם התשובות ולראות מי הגיב באיזו דרך.
שאל: "מה הפקת בתפקיד הקודם שלך?" עמוד על כך שהמרואיין יהיה ממש מדויק ויפרט בדיוק מה הוא ייצר (מוצר = דבר בעל ערך אמיתי לחברה). גם עם אנשים שזה מקום עבודתם הראשון בררו את אותו הדבר: האם האדם הזה באמת עבד להשגת היעדים שהוצבו לו בלימודיו או בצבא?
אל תשקיע בראיון יותר מידי זמן. הנתונים הנכונים יהיו שם גם בראיון הקצר וגם בארוך, רק שהארוך יבזבז את זמנך. החלט על סמך עובדות מי המועמד המתאים ביותר.

טיפ: אם אתה יכול, קח לאותו התפקיד יותר אנשים מכפי שאתה צריך באמת. תמיד ישנו אחוז מסוים שלא מתאקלם בתפקיד, כך לא תאבד זמן יקר ובסופו של דבר יישאר לך עובד בתפקיד.