על שוטרים וגנבים

פורסם: 21/09/2007 |תגובות: 0 | צפיות: 8,781 | Share

מחקרים שבוצעו על-ידי ארגון wise בקרב בעלי עסקים ברחבי העולם מראים כי הטעות הנפוצה ביותר בנוגע לשכירת כוח אדם היא ההתעלמות מהכישורים, ההתאמה ומאפיניי האישיות של המועמד.
התירוץ הנפוץ הוא "הצורך למלא את המשרה בדחיפות".
שבועיים-שלושה לאחר מכן, כאשר ברור שהאדם פשוט לא מתאים, התהליך מתחיל מחדש, רק שהפעם המנהל מותש ומתוסכל.

וכך, מנהלים רבים מתעסקים בלהיות שוטרים בעסק שלהם, במקום לנהל את העסק. הדבר מוריד את המורל ושוחק את המנהל + העובדים. ישנה סיבה טובה למה הנושא של מאפייני אישיות הוא אחד מהקריטיים ביותר להצלחה או לשבירה של עסק. אחרת, אתה תמשיך לשחק "שוטרים וגנבים" עד שפשוט יישבר לך מכל העסק.


בראיונות עבודה, מה שאתה צריך לחפש יותר מהכל הוא את הנכונות של האדם לעבוד – ולוודא שאכן יש לו את היכולת לעבוד. לכן, כאשר אתה מתכונן לראיון, הכן מראש שאלות לגבי המשרה – חלקן שאלות מקצועיות שיגלו לך את רמת הידע האמיתית של המועמד לגבי התפקיד, וחלקן שאלות שנועדו לאתר מאפייני אישיות נסתרים.

שאל את המועמדים את אותן השאלות. דבר זה יאפשר לך לבצע מעין "סקר" עם התשובות ולראות מי הגיב באיזו דרך.
שאל: "מה הפקת בתפקיד הקודם שלך?" עמוד על כך שהמרואיין יהיה ממש מדויק ויפרט בדיוק מה הוא ייצר (מוצר = דבר בעל ערך אמיתי לחברה). גם עם אנשים שזה מקום עבודתם הראשון בררו את אותו הדבר: האם האדם הזה באמת עבד להשגת היעדים שהוצבו לו בלימודיו או בצבא?
אל תשקיע בראיון יותר מידי זמן. הנתונים הנכונים יהיו שם גם בראיון הקצר וגם בארוך, רק שהארוך יבזבז את זמנך. החלט על סמך עובדות מי המועמד המתאים ביותר.

טיפ: אם אתה יכול, קח לאותו התפקיד יותר אנשים מכפי שאתה צריך באמת. תמיד ישנו אחוז מסוים שלא מתאקלם בתפקיד, כך לא תאבד זמן יקר ובסופו של דבר יישאר לך עובד בתפקיד.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/4925/על-שוטרים-וגנבים

  השאר תגובה למאמר זה

  עדי פלאוט

  בסמינר איך לבחור עובדים טובים עסקנו בבעיות המרובות של בחירת עובדים טובים - והפקת תועלת מהם לאחר מכן. בסיכום שלהלן תמצאו מספר נקודות קלות ליישום מתוך הסמינר שיכולות להועיל לכם. בהצלחה!

  על ידי: עדי פלאוטl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 21/09/2007 lצפיות: 14,191

  היום כבר ידוע שהעובדים הם אחד המשאבים החשובים והמשפיעים ביותר על השגת המטרות שהציב לעצמו הארגון.

  על ידי: נאווה כהןl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 21/08/2011 lצפיות: 94
  רוני קלטר

  גיוס כוח אדם אינה משימה קלה, גיוס כוח-אדם לתחום המכירות משימה קשה שבעתיים. אם בכל מקצוע נדרש מאמץ באיתור עובדים מתאימים, הרי שבעת חיפוש איש מכירות המאמץ גדול יותר: ראשית מפני שמקצוע המכירות הינו מקצוע"נפשי" שבו לצד החלק המקצועי נדרשות יכולות נוספות: יכולת עמידה במצבי לחץ יום-יומיים, יכולת קבלת התשובה "לא" יכולת דחיית סיפוקים ועוד. אם בכל מקצוע המעסיק מנסה "לנבא" קליטה של אותו עובד הרי שבעת גיוס איש המכירות המשימה קשה עוד יותר.

  על ידי: רוני קלטרl עסקים> מכירותl 19/09/2008 lצפיות: 4,330

  דווקא בתקופה הנוכחית המתאפיינת בקיצוצים, התייעלות וחיסכון, קיימת חשיבות רבה לבחון את הניהול בדרגי הביניים בארגון. אומנם, לדרג הבכיר בארגון קיימת השפעה מכרעת על הצלחתו העסקית של הארגון, אך יש לזכור כי דרגי הביניים הם שמתרגמים...

  על ידי: ד"ר יעל בודואן ודורית פרגמןl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 21/09/2010 lצפיות: 3,422

  תהליך גיוס עובדים הוא אחד מהאספקטים הכי קריטיים והמהותיים בדרך להצלחה עסקית של הארגון. כבעל עסק או כמנכ"ל אתה חייב לגייס עובדים איכותיים שישרתו את המטרות הקריטיות וההכרחיות בארגון לפי הגישה שלך. העובד

  על ידי: אפרת אלעמריl עסקים> ניהולl 06/03/2013 lצפיות: 69

  מערכות ניהול לקוחות מאפשרות לנהל את מאגר הלקוחות של החברה באופן יעיל ורווחי.

  על ידי: ניהול ידעl עסקים> ניהולl 24/10/2013 lצפיות: 61

  T.Q.M הינה פילוסופיה ניהולית, תורה ותיאוריה אשר רואה בשיפור מתמיד בתהליכי העבודה בארגון ובשיפור מתמיד של איכות השירות ואיכות המוצרים, את הדרך היחידה כמעט הקיימת בהובלת הארגון בדרך נכונה למצוינות, מצוינות היא תנאי הכרחי להצלחה והישרדות בשוק העולמי בעידן הגלובאלי שהולך ונפתח לתחרות הולכת ומתגברת. הגישה קרויה "כוללת", מפני שהיא מקיפה את כל מה שהחברה עושה - את כל התהליכים שלה ואת כל העובדים שלה בכל הרמות ובכל עת.

  על ידי: אבי בכרl עסקים> מחקרי שוקl 25/12/2010 lצפיות: 7,890
  דביר פלג

  מודל מערכות ניהול המשלבות איכות, בטיחות וגיהות תעסוקתית, הגנת הסביבה ו מצוינות ארגונית שיוצר את התפיסה הניהול המשולבת הלכה למעשה, באמצעות שילוב תהליכים וניהול סיכוני ניהול בהיבטים השונים. כיצד ניתן לשלב בין כל המרכיבים ואיך הופכים זאת בתרבות הארגונית?

  על ידי: דביר פלגl עסקים> ניהולl 14/07/2009 lצפיות: 512

  מאמר זה עוסק בהצגת הגורמים הקשורים והמשפיעים על רמת מחוייבות העובדים כלפי הארגון בעת מצבי תחושת אי ביטחון תעסוקתי הנובעים דפוסי העסקה חדשים שהתפתחו לאחר משבר ה"בועה". לקבלת ייעוץ יש לשלוח מייל אל מחבר .

  על ידי: ד"ר יוסף רחמיםl עסקים> עסקים - כלליl 11/01/2008 lצפיות: 14,582
  נמרוד נוי

  דה-חיס היה הראשון שהמשיל את החברה העסקית לגוף חי ולקהילת עובדים, השואפת למצות את הפוטנציאל הגלום בה, תוך כדי שאיפה לאריכות ימים ולשרידות. כל מה שנוגע לחברה - העסק הפיסי שלה, נכסיה, מדיניותה ושיטותיה - הם אמצעי קיום, היא חייבת להצטיין בפעולותיה, אומר דה-חיס, כדי להשיג את הרווחים הדרושים להגשמת מטרותיה העיקריות : לשרוד ולפתח פוטנציאל חדש.

  על ידי: נמרוד נויl עסקים> ניהולl 04/06/2009 lצפיות: 11,720

  אחחחחח, אילת. עיר הנופש היושבת לחופו של הים האדום. עיר של צעירים, עיר של בילויים וכמובן עיר של עבודה מועדפת.

  על ידי: אלעד פנחסl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 02/03/2015

  מה ההבדל בין אימפרוביזציה לפלייבק , מה זה מופע פלייבק ומה זה אימפרוב? כולל פירוט ושאלות נפוצות.

  על ידי: אנהl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 25/06/2014 lצפיות: 23
  אסף גזית

  הדמיון בין הורות לניהול אינו ניתן להכחשה. קיימים תהליכים מקבילים בין יחסי הורה-ילד ליחסי מנהל-כפיף. המאמר עוסק בטעויות נפוצות וכואבות של הורים מול ילדיהם, והלקח שמנהלים יכולים ללמוד מהם.

  על ידי: אסף גזיתl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 23/03/2014 lצפיות: 109

  סקירה של הגורמים המשפיעים על השכר של איש הייטק : ניסיון, השכלה אקדמית, תאנים הנלווים לשכר, סוג עבודה ועוד ועוד. מאמר חובה לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום ההייטק

  על ידי: לימודים וקורסיםl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 07/01/2014 lצפיות: 66

  ניהול דורש חשיבה מערכתית, גמישות והערכה מחדש במצבים שונים ומשתנים, יכולת התמודדות, סבלנות, אורך רוח, יכולת הקשבה ללקוחות / צוות/מנהלים, תודעת שירות גבוהה, השתלבות בנוהלי עבודה ומדיניות כוללת עליה מחליט הארגון, רצון להצטיין ויחד עם זאת צורך לשמור על האיזון הנפשי של הצוות והמנהל כאחד כך שהמכלול לא ייהרס בשם הרצון להצטיין ולהגיע להישגים גבוהים. היוגה מסייעת לפתח תכונות אלו על ידי תרגול נשימות ותנוחות הדרושים גם בניהול.

  על ידי: דבורה יוגבl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 02/11/2013 lצפיות: 58

  הנתונים המצביעים על יעילות רבה יותר אצל נשים עובדות, חברות שבהן משולבות מספר רב של נשים יש תוצאות פיננסיות טובות משמעותית יותר מחברות אחרות, נשים שיתופיות וקשובות יותר, לנשים יש מניעים חזקים יותר מגברים לנסות ולהצליח. במאמר זה נדבר על האירועים והנתונים האחרונים בנושא.

  על ידי: אורטל וקסl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 16/09/2013 lצפיות: 90

  קשה להמעיט בחשיבות תפקידה של מנהלת חשבונות בישראל. מדובר בתפקיד שיכול לכלול בתוכו אלמנטים של אדמיניסטרציה ותיעוד, ובמקביל ניהול קשר עם גורמים חיוניים לחברות ולעסקים כגון לקוחות, ספקים, בנקים ועוד. מנהלת חשבונות אחראית, במידה רבה, לאלמנטים של תפקוד שוטף תקין של עסקים רבים בישראל, והיא לוקחת חלק חשוב בקידום העסק ובמילוי חובותיו החוקיות אל מול רשויות שונות כגון רשות המיסים, וביטוח לאומי. במקצוע טמונים יתרונות רבים, ואפשרויות תעסוקה מגוונות.

  על ידי: רוני איילון-מגרl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 31/07/2013 lצפיות: 108

  שוק העבודה היום לא קל, נדמה שאין הרבה עבודה וביקוש לאנשי שיווק ומרקום בארץ. חברות השמה לבכירים יכולות לעזור לאנשי שיווק שמחפשים עבודה בחברות גדולות.

  על ידי: אוריl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 03/07/2013 lצפיות: 44
  עדי פלאוט

  עסקים חדשים ועסקים קטנים רבים (בעשרות אלפים) נסגרים מידי שנה בגלל שיווק לא נכון. כך עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שנה אחר שנה.

  על ידי: עדי פלאוטl פרסום ושיווק> טיפים שיווקייםl 21/09/2007 lצפיות: 7,316
  עדי פלאוט

  לדברי עדי פלאוט, מנכ"ל קבוצת קומליין ויועץ עסקי מנוסה, הוא תמיד מוצא בעסקים חריגות על רקע של ניהול פיננסי. גם בחברות שנחשבות מצליחות על פי קנה המידה המקובל במשק.

  על ידי: עדי פלאוטl פיננסים וכספיםl 21/09/2007 lצפיות: 2,261
  עדי פלאוט

  כיצד תמקסם את פעולות השיווק שלך ליצירת קמפיינים עתידיים זולים?

  על ידי: עדי פלאוטl פרסום ושיווק> טיפים שיווקייםl 21/09/2007 lצפיות: 6,528
  עדי פלאוט

  בסמינר איך לבחור עובדים טובים עסקנו בבעיות המרובות של בחירת עובדים טובים - והפקת תועלת מהם לאחר מכן. בסיכום שלהלן תמצאו מספר נקודות קלות ליישום מתוך הסמינר שיכולות להועיל לכם. בהצלחה!

  על ידי: עדי פלאוטl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 21/09/2007 lצפיות: 14,191
  עדי פלאוט

  העובדים שלך, השותפים שלך וכל אדם אחר שאתה מכיר בחיים – משפיעים עליך, על העסק שלך ועל הדרך בה חייך מתנהלים. במי לבטוח? מי באמת יהיה שם עבורך ברגעים הקשים? מי יעשה את כל המאמצים כדי לתרום לך ולעסק שלך? בשביל לענות על השאלה הזאת

  על ידי: עדי פלאוטl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 23/06/2007 lצפיות: 7,867
  עדי פלאוט

  אנשי עסקים רבים בטוחים שפליירים לא עובדים – או שהם לא מתאימים לסוג העסק שלהם. האמנם? הסיבות העיקריות שאנחנו שומעים נגד...

  על ידי: עדי פלאוטl פרסום ושיווק> פרסום ושיווק - כלליl 23/06/2007 lצפיות: 21,936 lתגובות: 1
  עדי פלאוט

  אנשי עסקים לא עובדים לבד. הם חלק ממרקם חברתי עשיר ודינמי, גם אם הם עצמאים ללא עובדים עדיין יש להם מנהל חשבונות, מנהל בנק, ספקים אחרים – שלא לדבר על הלקוחות. אתה, המנהל, צריך לדעת כמה דברים על אתיקה ועל הטבע האנושי אם אתה רוצה שלא ישימו לך רגליים בדרך.

  על ידי: עדי פלאוטl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 23/06/2007 lצפיות: 5,379
  עדי פלאוט

  כמעט כל עסק שאני עובד איתו או לומד אודותיו חוטא בדבר הקטן הזה: הוא לא מקדם כמעט בכלל. עכשיו, מה שמעניין בדבר הזה הוא שכל מי שאני פוגש שיש לו איזושהי נטייה לעסקים, אבל כולם, ללא יוצא מן הכלל, יודעים שזה מה שהם צריכים לעשות. ועדיין, הם לא עושים זאת.

  על ידי: עדי פלאוטl פרסום ושיווק> טיפים שיווקייםl 23/06/2007 lצפיות: 4,194
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast