מיטות קומותיים

פורסם: 27/08/2009 | צפיות: 2,013 | Share

מיטות קומותיים 
כאשר מעצבים את חדרי ילדים, שיקולים חינוכיים ופונקציונאליים משפיעים על התכנון הכולל. גודל הבית, מספר חדרי השינה ומספר הילדים ישפיע על בחירת הרהיטים. כאשר מספר ילדים ישן בחדר אחד, אם מתאמים אידיאולוגיים ואם מטעמי מגבלה של מקום ניתן לשלב מיטת קומתיים בחדר, מיטות קומתיים מופיעות בגרסאות שונות. ישנן מיטות, האחת מעל השנייה, למיטה הגבוהה ישנו סולם לטיפוס או מדרגות שמשמשות גם כתאי אחסון, ומעקה שמונע נפילה. המיטה התחתונה יכולה להיות בעלת פתיחה למיטה נוספת.לעיתים מופיעות מיטות קומתיים בצורה פינתית, בפינת החדר,מתחת למיטה העליונה נוצר חלל אותו אפשר לנצל לבניית ארון, כוורת או מדפים לאחסון, אם לא רוצים להעמיס על הרהיט המאסיבי אפשר פשוט לעשות אוהל למשחק ושעשוע במקום שנשאר ריק. בטיחות בחדר הילדים חשובה יותר מכל, לכן יש לוודא כמובן שאין חלון בגובה במיטה העליונה, בכל מקרה יש להתקין סורגים. המיטות צריכות להיות יציבות בעלות מעקה בטיחות שמונע נפילה, פינות המיטה צריכות להיות מעוגלות ולא בעלות פינות חדות ומסוכנות שעלולות לרגום לפציעה. את המיטה העליונה יש להצמיד לקיר על ידי הברגה. ישנן מיטות קומתיים סטנדרטיות, בנויות עץ אורן מלא, הן שימושיות ופרקטיות, ישנן מיטות קומתיים מעוצבות בסגנונות שונים ומגוונים. המעצבים יוצרים בדרך כלל תוכנית מיוחדת לפי הזמנה אישית, ישנן מיטות קומתיים בדוגמת טירה, עם צריחים, תמונות של נסיכות קלועות ואבירים, לילדים אוהבי אגדות ופנטזיה, מיטת קומתיים בסגנון ספינת שודדי ים עם עוגן מפרש, סולם חבלים ודגל מתנוסס. מיטת קומתיים לאוהבי החיות, בסגנון ג'ונגל פראי, גזעי עצים, ענפים, שורשים, חבלים וחיות. המיטה הופכת מסתם מיטת שינה לאזור חוויתי מעורר השראה שמגרה את הדמיון. כמובן שמיטה כזו, מושקעת ויקרה יותר ממיטה רגילה, אך משדרגת כל חדר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/50310/מיטות-קומותיים

  השאר תגובה למאמר זה

  בוטיק רהיטי ילדים

  עיצוב חדר ילדים לשניים, צריך לאפשר לכל ילד פינה פרטית משלו ויחד עם זאת לא לפגוע בויזואליות של חלל החדר בשלמותו.

  על ידי: בוטיק רהיטי ילדיםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/09/2010 lצפיות: 742

  בעידן המודרני שבו עיצוב תופס יותר ויותר מקום בחיינו, וכל דבר צריך להיות מעוצב , גם רהיטי ילדים הם מעוצבים , ניתן למצוא היום מגוון רחב של רהיטי ילדים בסגנונות שונים ובעיצובים שונים. רהיטי ילדים של עידן המאה ה-21 אינם דומים כלל לרהיטי ילדים שהכרנו לפני 50 שנה. היום רהיטי ילדים אינם סתם רהיט חוור וסטנדרטי, היום רהיטי ילדים הם מעוצבים ומסוגננים. הביקוש הרב לרהיטי ילדים מעוצבים הביא לשגשוג של תעשית רהיטי ילדים ועיצוב חדרי ילדים.

  על ידי: ירון ברזסקיl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 14/09/2009 lצפיות: 514

  חדר ילדים זהו מבצרו של כל ילד, זה המקום לארח את חבריו, חדר ילדים משמש כמקום לצפייה בטלויזיה, להכנת שיעורים. כל מה שצריך לדעת בקניית חדר ילדים..

  על ידי: מערכת ישרהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 21/10/2007 lצפיות: 5,157

  בחירת מיטות ילדים דורשת חשיבה מפני שמדובר על מיטות לשנים רבות וחשוב שהן תהיינה בטוחות, נוחות וגם חזקות ועמידות. צביעה של מיטות לילדים חייבת להיות מחומרים ידידותיים לסביבה שאינם רעילים, לכן צריך לבחור מיטות לילדים שנצבעו מצבעים שהם על בסיס מים.

  על ידי: שלמה פריl בית וצרכנות> ריהוטl 05/08/2013 lצפיות: 90

  מיטות לילדים הן מיטות שאמורות לשמש למספר שנים רב, במיוחד אם הן עוברות מילד גדול לילד קטן יותר. לכן כדאי לרכוש מיטות לילדים שהן איכותיות ועמידות שישמשו את ילדיכם בנוחות רבה. כדאי לשתף את הילד בבחירת המיטה כי יש מגוון רחב של עיצובים שמתאים לכל ילד או ילדה.

  על ידי: שלמה פריl בית וצרכנות> ריהוטl 12/12/2013 lצפיות: 61

  החדרים המוארים והשמחים ביותר בבית הם כמובן חדרי הילדים. מדובר בחדרים צבעוניים עמוסים בשלל רב של משחקים וצעצועים, ומהם בוקעים קולות של צחוק מתגלגל והנאה מרובה. מסיבות אלו וכמובן משום שחדרים אלו הם מקום הבילוי המרכזי של הילד, מקדישים ההורים תשומת לב מרובה לעיצוב רהיטי ילדים ולעיצוב האביזרים שמאכלסים את חלל החדר.

  על ידי: חדרי ילדיםl בית וצרכנות> ריהוטl 18/10/2012 lצפיות: 247
  מיכאל בן פורת

  עיצוב חדר הילדים הנו שלב חשוב במיוחד. זהו המקום בו ילדים מעבירים את שנותיהם היצירתיות, מתינוקות לקטינים, לכן על החדר להיות אטרקטיבי וברוב המקרים החדר יצטרך לעבור שדרוג עם חלוף השנים. מיטות, מלתחות, שידות וארונות – כולם ימוקמו בתוך החדר, ובחירת פריטים אלו יכולה להשפיע, לטוב ולרע, על האסטתיקה של החדר. זה המקום בו ריהוט מוזמן בהתאמה אישית יכול להיות שווה ערך במיוחד וליצור חלל פרקטי, יפה וידידותי לילד.

  על ידי: מיכאל בן פורתl בית וצרכנות> ריהוטl 29/09/2010 lצפיות: 152
  Avi H

  על חשיבותם של בסיסי מיטה לאחר שעברנו את השלב החשוב ביותר של בחירת מזרן איכותי המתאים לתמיכה בגופנו, חשוב לוודא כי נמצא בסיסי מזרן המתאימים למזרן שלנו ולצרכים שלנו הן מבחינה מעשית והן מבחינה עיצובית. בסיסי מיטה מהווים רכיב חשוב בשמירה על המזרן שלנו וכן, תורמים לאיכות השינה ולבריאות שלנו. הנה כמה סיבות שבגללן חשוב ורצוי להשקיע באותם בסיסי מיטה איכותיים ומתאימים...

  על ידי: Avi Hl בית וצרכנות> ריהוטl 08/01/2011 lצפיות: 1,486

  מיטות נוער מעץ, מתאימות לחדרי נוער. מיטות הנוער יכולות להיות בסגנונות שונים כמו למשל: ספות נוער, מיטה וחצי, מיטות נוער מתכווננות חשמלית ועוד. חשוב לשתף את הנערה או הנער, בבחירת המיטה, כי לכל נערה ונער יש טעם אישי ייחודי.

  על ידי: שלמה פריl בית וצרכנות> ריהוטl 12/01/2015

  בסיס מיטה עשוי עץ אורן מלא יביא עמו מראה מודרני, עמידות, שינה נוחה ועיצוב קלאסי המתאים כמעט לכל חדר שינה במראה צעיר או מבוגר יותר.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בית וצרכנות> ריהוטl 30/12/2014

  הדמיון חוצה גבולות גם כשמדובר בארונות. בעבר ארונות יוצרו כמוצר לאחסון בלבד ולכן לא הייתה השקעה בעיצוב מעבר לנדרש. מה שנדרש היה מידות וחומר גלם, כל השאר היה זניח, העיקר שהארון יהיה חזק ויוכל לשאת את המוצרים לשמו הוא נבנה.

  על ידי: mosheallon1970l בית וצרכנות> ריהוטl 29/12/2014
  צאלה

  חשבתם שספריות קודש הן רק לבתי כנסת? כבר לא! בכל משפחה שמחזיקה ספרי קודש ספריית הספרי קודש היא חלק בלתי נפרד מהבית. היום בניגוד לפעם זה חלק בלתי נפרד מהבית שמקבל דגש עיצובי ולא משני. בהשקעה בספריית קודש איכותית אנו מביעים את האהבה שלנו למה שהן מכילות.

  על ידי: צאלהl בית וצרכנות> ריהוטl 28/12/2014

  הגיע הזמן לעשות את הבלתי נמנע ולסדר את תכולת הארון שלכם לקראת בואו של החורף הישראלי. ובכן מה זה בדיוק אומר וכיצד תדעו לעשות זאת? רגע לפני המבול נערכים נכון

  על ידי: הילה פילוl בית וצרכנות> ריהוטl 19/11/2014

  מיטות קומותיים הן מיטות שמיועדות הלנת מספר אנשים על אותו בסיס מיטה, בדרך כלל מדובר בזוג אנשים אשר אחד מהם ישן למטה והאחר למעלה. בין שני המזרנים מבדיל סולם בדרך כלל. השימוש במיטות קומותיים נעשה בדרך כלל במקומות בהם ישנו אופי מחנאי: מחנות קיץ לנוער, בסיסים צבאיים, ופעילויות שונות בעלות אופי דומה. משתמשים בהן גם במוסדות כליאה מטעם המדינה כמו בתי מעצר ובתי סוהר ברחבי הארץ. כן, ניתן לראותן בשימוש גם בבתי מגורים מרובי ילדים כאשר ישנו חדר ילדים משותף רווי בילדים וטף.

  על ידי: סימונסl בית וצרכנות> ריהוטl 12/11/2014 lצפיות: 15

  התמורות שמתרחשות בשנים האחרונות בתחומי דלתות הבית הן עצומות. דלתות מסוגים שונים , דלתות פנים וחוץ הם ענף משגשג ופורח , וניצניו הם דלתות מחומרים , עיצובים , וקלאסיקות חוזרות לאופנת עיצוב הבית...

  על ידי: אלמוג גרציאןl בית וצרכנות> ריהוטl 06/11/2014

  התקנת ארונות קיר נחשבת כיום לאחד מהפתרונות הפופולאריים ביותר לאחסון פריטי לבוש והנעלה בחדרי שינה של הורים וילדים כאחד.

  על ידי: אריהl בית וצרכנות> ריהוטl 26/10/2014 lצפיות: 12

  ספות נוער קיימות בעשרות דגמים מדליקים בסגנון היי-טק, עם שילובים של מתכת ועץ, מבחר בדי ריפוד מדהימים בשלל צבעים צעירים. חידושים רבים בתחום ספות נוער, שילוב של עץ ומתכת , בדי ריפוד באיכות גבוהה וניתנים לרחיצה. הגודל בדרך כלל, מיטה וחצי, מתכווננת, מאפשרת הרמה והורדה של אזור הראש והרגליים בו זמנית. מזרונים המעניקים נוחות מרבית עם 5 אזורי נוחות: ראש, כתפיים, עמוד שדרה ואגן, רגליים וכפות רגליים.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 09/08/2010 lצפיות: 330

  בשנות האלפיים המחשב מצוי בכל בית, המחשב הינו כלי משמעותי מאוד בהתנהלות החיים המודרניים. השימוש בו מתאים לכל גיל, ישנו מי שמבצע קניות או תשלומים דרך המחשב, יש מי שהחליף את קריאת העיתון היומיומית בקריאת הידיעות במחשב, תרבות הפנאי גם כן פינתה את מקומה לשיטוט באינטרנט , במשחקים, בהתכתבות עם חברים או קרובים,

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 09/08/2010 lצפיות: 726

  לכל שולחן מנהלים יש להתאים פתרונות אחסון, עגלות אחסון מעוצבות הנותנות מענה מודרני לאחסון מרבי. על מתכנן המשרד לאתר את צרכיו המיוחדים של המנהל ולסייע לו לקבל פתרון מושלם למשרד בכל הנוגע לעיצוב ותכנון שולחנות מנהלים.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 08/08/2010 lצפיות: 121

  ישנם כסאות אוכל עשויים עבודת יד שיוצרו בהודו או סין, כסאות אלו יביאו עימם ניחוח מהמזרח לחדר ויצרו אווירה מסתורית. כסאות אוכל מרופדים עור הם כסאות אוכל יוקרתיים היוצרים אווירה אלגנטית, הם פרקטיים מבחינת ניקיון, לרוב משקלם קל יחסית והעושר הססגוני בהם הם מופיעים הופכים אותם לפופולאריים מאוד בקרב הקניינים.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 08/08/2010 lצפיות: 813

  פינות אוכל מזכוכית כוללות גם אפשרות להגדלת השולחן על ידי פטנטים ייחודיים ומעניינים. כאשר מעצבים פינות אוכל מזכוכית נעזרים לעיתים בעבודות גראפיות ואומנותיות מתחום אומנות הזכוכית.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 08/08/2010 lצפיות: 1,050

  רוב הויטרינות המודרניות בנויות גם הן מעץ, לרוב בגווניו הטבעיים בגימור מט המספק תחושת אותנטיות, דוגמה מעניינת לשילובים מודרניים היא ויטרינת עץ טבעית לחלוטין המשדרת חום הניצבת על רגלי נירוסטה המשדרות תחושה קרה ותעשייתית. הויטרינות המודרניות הן בעלות קווים ישרים, בעלות מראה פשוט אך מעוררות תחושה ביתית כאשר משלבים בתוכן או לצידן אביזרים משלימים כגון אגרטלים שונים,

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 08/08/2010 lצפיות: 699

  ישנם שולחנות סלון בהם משולבות מגרוניות קטנות, ישנם שולחנות בעלי מדף נוסף מתחת למשטח העליון, מדף זה משמש להנחת ספרי קפה, דברי נוי או קערת פירות. המגוון עצום, והאפשרויות רבות, לא חייבים להסתפק בשולחן סטנדרטי לסלון ביתכם.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 08/08/2010 lצפיות: 1,001

  כאשר פונים לעצב מזנון בהזמנה מיוחדת רצוי להשתמש בחומרים האיכותיים ביותר שקיימים, גם אם משתמשים בחומר פשוט יחסית כמו אם.די.אפ. למשל, רצוי לדרוש את האיכותי ביותר שקיים.

  על ידי: מערכת לוגו רהיטl בית וצרכנות> ריהוטl 08/08/2010 lצפיות: 478
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast