מכתב מקדים לקורות חיים

פורסם: 28/08/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 13,518 | Share

מכתב מקדים לקורות חיים

תהליך של חיפוש עבודה טומן בחובו שלבים רבים. במאמר זה נעסוק בשלב המכתב המקדים לקורות החיים.

לאחר שיצרתם מסמך קורות חיים הגיע הזמן לשלוח אותו לחברות וארגונים שיש להן משרות פנויות. תפקידו של המכתב המקדים היא להציג את עצמכם באופן אישי יותר. עליכם להבין שמחלקות משאבי האנוש מקבלות עשרות קורות חיים מדי יום, וברצונכם לבלוט ולא להגיע לתחתית הערימה.

מכתב מקדים בנוי מהמרכיבים הבאים:

פרטי קשר (טלפון, כתובת, כתובת דואר אלקטרוני) של המועמד למשרה, כלומר, אתם. פרטי החברה שאליה אתם פונים. למטרה זו, לימדו מעט על הארגון וחפשו את הכתובת ואת מספרי הטלפון שלה.

בשלב הבא כתבו הקדמה. פרטו את המצב התעסוקתי שבו אתם נמצאים (למשל, "סיימתי לימודי תואר שני ב..." או "בזמן זה אני מסיים את עבודתי בחברת פרסום...").

כעת הגענו לגוף המכתב. בשלב זה יש לענות על שתי שאלות עיקריות:
1. מה מניע אתכם לרצות במשרה המוצעת או לעבוד בחברה המסוימת שאליה אתם פונים.
2. מה הופך אתכם למתאימים לתפקיד ולחברה. פרטו את הכישורים שלכם ואת נקודות החוזק שלכם, מה שלא מתואר בקורות חיים.
נוסף על כך, ציינו את ניסיון העבודה שצברתם, קורסים והכשרות שהשתתפתם בהם, תכונות אופי ויכולות ואת הידע שצברתם בתחום.

לבסוף, כתבו סיכום קצר למכתב. זהו המקום לציין פרטים רלוונטיים נוספים ולסיים בהתלהבות, לדוגמה: "אצור עמכם קשר במהלך הימים הקרובים לקביעת פגישה. ניתן ליצור איתי קשר במספר טלפון... אשמח לשמוע מכם".

יש להקפיד שלא לחזור על אותן המילים שנכתבו בקורות החיים. זהו המקום שבו אפשר להוסיף סיפור אישי קצר שימחיש מדוע אתם מתאימים למשרה או לחברה. עם זאת, אל תכבירו במילים וודאו שהמכתב המקדים לא עולה על עמוד אחד בלבד.

למדריך המלא לכתיבת קורות חיים

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/50347/מכתב-מקדים-לקורות-חיים

  השאר תגובה למאמר זה

  כיצד תגדילו את הסיכוי להיות מוזמנים לראיון עבודה ? השקיעו בכתיבת קורות החיים והפיצו אותם בצורה נכונה. כתיבה נכונה משפיעה מאד על הסיכויים לזימונכם לראיון. הפצת קורות חיים באינטרנט היא הדרך היעילה ביותר להגיע לכמות גדולה של מעסיקים, חברות כוח אדם וחברות השמה.

  על ידי: אופיר ענברl עבודה וקריירה> קורות חייםl 08/08/2010 lצפיות: 214

  תמיד שאלתם את עצמכם מה הקשר בין חיפוש עבודה לבין רשתות חברתיות? היום תקבלו את תשובתכם. בכתבה הבאה נעסוק בתהליך חיפוש עבודה והאפשרויות העומדות בפני מחפשי עבודה ברשתות החברתיות

  על ידי: ענת אשלl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 16/06/2009 lצפיות: 112
  SEOguy קידום אתרים

  אנו חיים בעולם מטורף בו על כל משרה מתמודדים אלפי מחפשי עבודה אם לא יותר. חברות כוח האדם ובתי העסק מתמלאים במספר אדיר של קורות חיים מידי יום, ואין לכם סיכוי לקבל זימון לראיון בלי קורות חיים שימשכו את תשומת הלב. קורות חיים שיגרמו לאותו מעסיק להחליט שדווקא אתם המתאימים ואתכם הוא רוצה להזמין. מחפשי עבודה רבים הבינו את העניין ולכן פונים לחברות שיערכו להם שדרוג קורות חיים מקצועי.

  על ידי: SEOguy קידום אתריםl עבודה וקריירה> קורות חייםl 05/12/2010 lצפיות: 135

  רבים מאתנו (גם המוכשרים והמנוסים ביותר) מתקשים בכתיבת קורות חיים. הקושי העיקרי נובע כתוצאה מחוסר יכולת לשווק את עצמנו בצורה ראויה ויעילה. לא מעט מחפשי עבודה מתפשרים על כתיבת קורות חיים לא מושקעת ולא מקצועית המובילה למפח נפש כאשר מקבלי ההחלטות לא חוזרים אליהם לצורך קיום ראיון עבודה.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell עבודה וקריירה> קורות חייםl 12/07/2011 lצפיות: 2,018

  כתיבת קורות חיים מהווה את השלב הראשון וההכרחי בתהליך חיפוש העבודה. על מנת לעבור שלב זה בהצלחה, חיוני לבצע זאת בצורה הטובה ביותר. המאמר נותן טיפים חשובים בנושא.

  על ידי: אמיר וינברגרl עבודה וקריירה> קורות חייםl 04/11/2011 lצפיות: 151

  כתיבת קורות חיים מהווה צעד חשוב בדרך להשגת המשרה הנכספת. חשוב לבצע משימה זאת בתשומת לב מרובה ובמקצועיות על מנת להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל הזמנה לראיון עבודה. על כך במאמר.

  על ידי: אמיר וינברגרl עבודה וקריירה> קורות חייםl 01/12/2011 lצפיות: 80

  בכדי לייצר לעצמך את הערך המוסף מול המתמודדים האחרים על התפקיד, ולבסוף לקבל את המשרה שרצית - דרושה גישה אחרת בהפקת קורות החיים...

  על ידי: KOROl עבודה וקריירה> קורות חייםl 30/01/2011 lצפיות: 309
  מיכל הכט

  מחפשי עבודה נוטים לחשוב שקורות החיים אמורים לעזור להם למצוא עבודה אך למעשה, קורות החיים אמורים לעזור לך להשיג ראיון עבודה. עבור רוב המשרות, המעסיקים מוצפים קורות חיים והם מחפשים סיבות לפסול את קורות החיים שלפניהם. לעיתים קרובות הם מעיפים מבט חטוף על הדף שמונח לפניהם לפני שהם מחליטים האם לדחותו או להניחו בצד למבט נוסף, מעמיק יותר.

  על ידי: מיכל הכטl עבודה וקריירה> קורות חייםl 17/08/2008 lצפיות: 438

  קורות חיים הם לא רק לחיפוש עבודה. קורות חיים, השלב הבסיסי ביותר להגיע אל השלב הבא בקריירה. כדי להפיק את המירב ממסמך קורות חיים, כדאי להתייחס ברצינות רבה אל המסמך שהוא בעצם כרטיס הביקור של בעליו. מסמך קורות חיים שמתעדכן ברציפות, יכול לתרום לקידום בעליו בכל מקום עבודה. המאמר הוא הראשון בסדרת מאמרים שנכתבו ע"י גדי ישראלי, מומחה לקורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ומצוינות אישית בסביבה ארגונית.

  על ידי: www.coaching1x1.co.ill אימון אישי - Coachingl 13/09/2007 lצפיות: 17,014 lתגובות: 1
  יגאל אליאס

  כמה פעמים שלחתם קורות חיים ולא קיבלתם תשובה? כמה פעמים הגעתם לראיון ויצאתם בהרגשה של החמצה? בכל מקרה התחושה היא אכזבה ותסכול. חיפוש העבודה הוא תהליך שמתבצע דרך ערוץ תקשורת המתקיים בין שני סגנונות. הכרת הפרופיל האישי שלכם והכרת סגנונות התקשורת האחרים מאפשרת לכם להעביר את המסר באופן יעיל לזה שמציע את העבודה. הכיצד? במאמר אני מביא בצורה של תקציר מספר עקרונות מנחים שהם הכרחיים על מנת להצליח להעביר את המסר, וזה מתחיל כבר בשליחת קורות החיים וממשיך הלאה דרך הראיון האישי עד לפיתוח קריירה.

  על ידי: יגאל אליאסl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 14/04/2012 lצפיות: 137
  batito.co.il

  תאמינו או לא, קורות חיים הם בעצם הדרך שלך למכור את עצמך כאילו היית מוצר. זה אולי נשמע ציני אבל זה באמת כך. ניתן להשוות את קורות החיים שלך לפרסומת שנועדה לשווק את היכולות והכישורים שלך ובשורה התחתונה להבדיל אותך מבין מועמדים אחרים לאותו התפקיד. אז איך עושים זאת?

  על ידי: batito.co.ill עבודה וקריירה> קורות חייםl 28/01/2014 lצפיות: 399
  סיגל פליט

  כמה פעמים בחיינו אנו נזקקים לשלוח קורות חיים? בעידן של היום, מספר פעמים לא מבוטל, מאחר ושוק העבודה השתנה, אנשים מחפשים להתקדם, לאתגר את עצמם, להיות רלוונטים בשוק ובכלל קפיצה בשכר, הפך להיות לאחרונה, חלק מאוד חשוב במציאות של ימינו, במדינה שיוקר המחייה שלה רק עולה ועולה. אז שוב מוצאים את עצמינו שולחים קורות חיים, בין ערמה של מאות קורות חיים אחרים, למה שיצלצלו רק אלינו? כן זה קורה כאשר אתם יודעים למכור את עצמכם לראשונה על הכתב, להצגיג את החוזקות שלכם בהתאם, והנה הדלת הראשונה נפתחת לראיון עבודה.

  על ידי: סיגל פליטl עבודה וקריירה> קורות חייםl 15/06/2013 lצפיות: 41

  כתיבת קורות חיים היא טכניקה בסיסית למכור את עצמכם למעסיקים ולגרום להם לרצות לפגוש אתכם ולתת לכם את הזמן לראיון עבודה. קורות החיים שלכם היא ללא ספק תוכן שיווקי שמוכר אתכם, כמוצר. הזמן הממוצע שמעסיק נותן לדף קורות החיים שלך יהיה 6 שניות. במהלך אותן שניות, עליכם להציג את עצמכם בצורה הטובה ביותר.

  על ידי: אסתרl עבודה וקריירה> קורות חייםl 09/06/2013 lצפיות: 95
  אבי יקואל

  אני יודע שנהוג לכתוב הקדמה שתמשוך את הקורא, אבל הפעם אחרוג מכללי הכתיבה המקצועית ואתחיל עם מה אני לא אוהב: אני לא אוהב שאתם שולחים קורות חיים לאול גו'ובס ומשלמים בין 280-300 ₪ (אם המחיר לא עלה כבר..). זה ממש מרתיח אותי! קבלו טיפים חינם לכתיבת קורות חיים וגם דוגמא עם אפשרות לבידקה חינם.

  על ידי: אבי יקואלl עבודה וקריירה> קורות חייםl 10/04/2013 lצפיות: 84

  ארגז הכלים שלך הוא זה שיביא אותך לתפקיד הבא, מתוך הכלים האפשריים היום כל אחד יכול להשתמש ולרתום את הרלוונטיים ביותר עבורו ועבור התפקיד אליו הוא שואף בקריירה. כמה כלים ועיקרון בסיסי אחד במאמר הבא.

  על ידי: ניר שl עבודה וקריירה> קורות חייםl 27/02/2013 lצפיות: 49

  מחפשים עבודה? רוצים לכתוב קורות חיים ולא בטוחים איך מתחילים? הצעד הראשון לכתיבת קורות חיים הוא לחפש פורמט קורות חיים מוצלח שיתאים לתחום שלכם.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl עבודה וקריירה> קורות חייםl 15/01/2013 lצפיות: 906

  עבודתו של טבח היא עבודה דינאמית הכוללת ניהול צוות רב והקפדה על הפרטים הקטנים. תוכניות הריאליטי העוסקות בנושא בישול גילו לרבים את האהבה שלהם לבישול וכיום ניתן לראות לא מעט אנשים צעירים שמגלים עניין בתחום הבישול.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl עבודה וקריירה> קורות חייםl 02/01/2013 lצפיות: 149

  כתיבת קורות חיים היא סיטואציה מורכבת בה אתם מנסים לנסח מסמך על מנת להרשים את המעסיקים הפוטנציאלים שלכם.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl עבודה וקריירה> קורות חייםl 12/12/2012 lצפיות: 176
  Mojo

  הטרנדים שהולכים וצוברים תאוצה, של מזון אורגני, תרופות הומאופטיות, תוספי תזונה, ויטמינים ועוד – כל מה שניתן לכנות בכלליות "מוצרי טבע" – הביאו לגידול משמעותי בכמות חנויות הטבע שניתן למצוא כיום ברחבי הארץ

  על ידי: Mojol בריאות ורפואה> תוספי מזוןl 20/09/2010 lצפיות: 70
  Mojo

  שיטת הגידול היא קלה ופשוטה, נוחה לכל מקום וכל עונות השנה. זו דרך נהדרת להתחבר למהות הטבעית שגלומה בעשב החיטה, שיכולה לחזק אצלכם את התחושה כי אתם לוקחים שליטה על התזונה והבריאות שלכם, אחראים בלעדיים על מה שאתם מכניסים לגוף

  על ידי: Mojol בריאות ורפואה> תוספי מזוןl 20/09/2010 lצפיות: 4,183
  Mojo

  הנה כמהדרכים שבעזרתן תוכלו לעורך ביקורים תכליתיים ומהנים בחנות הטבע המועדפת עליהם.

  על ידי: Mojol בריאות ורפואה> תוספי מזוןl 20/09/2010 lצפיות: 88
  Mojo

  מגוון האפשרויות ללימודי תעודה ולימודי המשך הינו מבחר רחב ביותר המורכב מעשרות מוסדות לימודים, מאות תחומים ואלפי קורסים. איך נדע מה הכי מתאים לנו?

  על ידי: Mojol חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 15/09/2010 lצפיות: 51
  Mojo

  אחרי שהגעתם להבנה הדדית עם ילדכם, יש להחליט כיצד תברכו אותו. להלן מספר טיפים, הערות ודגשים לקראת האירוע המרגש.

  על ידי: Mojol בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 07/09/2010 lצפיות: 4,690
  Mojo

  כיצד מתכננים ובונים את הארוע שכל כך חשוב לילד ולמשפחה - חגיגות בר המצווה?

  על ידי: Mojol בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 07/09/2010 lצפיות: 503
  Mojo

  מהו מזון אורגני ומדוע יש לו השפעות לא רק עלינו ועל הסביבה, אלא גם על הדורות הבאים? הנטייה האנושית להדחקה והשלמה עם מפגעים היא בעיה מוכרת – ראו לדוגמה את מעשני הסיגריות שרוצים אך לא מצליחים להפסיק. הדבר שחשוב להבין ביחס לחשיבות המזון האורגני, זה השפעתו החיובית על הסביבה ועל הדורות הבאים, הן בנפרד והן באופן הדדי.

  על ידי: Mojol אוכל ומתכוניםl 05/09/2010 lצפיות: 193
  Mojo

  מנהלים ועצמאיים יקרים, מרבית הסיכויים כי גם אתם משתמשים במערכות ניהול מידע. המאמר הבא יתן לכם את המידע, היתרונות והחסרונות בנוגע למערכות ERP.

  על ידי: Mojol עסקים> ניהולl 11/04/2010 lצפיות: 702
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast