הנביא ירמיהו

פורסם: 29/08/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 184 | Share

עם ישראל התגבש כעם בתקופת משה רבנו, הוא הוציא את עם ישראל כמצוות ה והליך אותם במדבר במשך ארבעים שנה, זה בגלל החטאים שלהם שהיו חטאים יסודים ולכן הם לא היו רשאים להיכנס לארץ ישראל אני הבנים  שלהם נכנסו לארץ, הם נכנסו עם המנהיג יהושוע בן נון שקיבל את התפקיד ממשה.

כאשר הם נכנסו לארץ כל שבט התיישב במקום שונה מהשבט השני אבל הקשר שלהם היה דרך המשכן וכך הם התגבשו כעם, אבל הם ביקשו מהנביא שמואל שימליך עליהם מלך שימשול בארץ וכן יגן עליהם מפני האויבים שהיו לא מעטים, המלך היה שאול שמלך תקופה לא ארוכה והחליף אותו המלך דוד שעד הום אנחנו מזכירים את מלכותו דרך תהילים, מלך שידע איך להודות על החטאים שלו ולחזור בתשובה.

הנביא ירמיהו היה נביא שאת תפקידו הוא קיבל ליפני לידתו, ה בחר בו לנבא נבואות זעם ותוכחה על המעשים של המלכים באותה תקופה המלכים לא הלכו בדרך ה ולכן הם גרמו לכך שהארץ תןתקף על ידי אויבים מצפון האויב הגדול בא מבבל ושמו היה נבוכדנצר שבא לכבוש את הארץ אבל נתקל בהתחלה בהתנגדות לא קטנה, הנביא התנגד להתנגדות זו וקבע שכניעה  עדיפה על מלחמה ולכן הוא נרדף על ידי רבים מהעם שראו בו נביא שקר אבל לא כך היו פני הדברים והוא נאלץ לברוח מספר פעמים מפני מבקשי רעתו

הנביא לא הסכים עם המשימה שהוטלה עליו אבל הוא היה חייב לנבא את הנבואות שלו כולל חור בן הבית הראשון על ידי נבוכדנצר והגליית היהודים לבבל היא עירק של היוםץ

העם היה מיואש מהחורבן הגדול ולא יכל להסכים עם המצב הקשה שנוצר כתוצאה מן החורבן.

אם אנו בודקים את הנבואות של ירמיהו אנורואים דברים קשים על המנהיגים של אותה תקופה.

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/50392/הנביא-ירמיהו

  השאר תגובה למאמר זה

  "לעולם לא יכול להיות שום ניגוד אמיתי בין הדת והמדע. כי האחד הוא ההשלמה של משנהו. כל איש רציני ובעל מחשבה מבין, שיש להכיר את היסוד הדתי בטבעו ולפתחו כדי שכל כוחות הנפש שבו יפעלו יחד מתוך שווי משקל והרמוניה מוחלטת. ובאמת לא היה זה מקרה שהוגי הדעות הגדולים ביותר בכל הדורות היו גם בעלי רוח דתית עמוקה"(מקס פלאנק: Where is Science Going עמ' 168)

  על ידי: דעת אמתl מדעים> מידענותl 01/03/2009 lצפיות: 5,886
  אהובה קליין

  מיהו נביא אמת-לפי הכתובים? מיהו נביא שקר? מהי הדרך היחידה לחיות עם האמת?

  על ידי: אהובה קלייןl רוחניות> פרשת השבועl 06/08/2013 lצפיות: 131

  כל אדם הולך למקום שאוהבים אותו אסד הולך לוונצואלה

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 28/06/2010 lצפיות: 482
  הרב יוסף ויצמן

  תאור מצמרר על חורבן בית המקדש הראשון מה קדם לכך, ומה עלינו להסיק מכך בכדי שנוכל לבנות ביחד אבן אבן

  על ידי: הרב יוסף ויצמןl מדעי החברה> מדעי החברה - כלליl 24/07/2008 lצפיות: 9,118
  זוהרית רובין

  בעודנו ישנים, מטיילת לה הנשמה שלנו בעולמות קסומים. עבור אלה שנושא זה נוגע גם לליבם, חיברתי את המאמר. בסופו תמצאו הנחיות כיצד להבין את ההדרכה שמציע לכם חלומכם, וכן טיפים כיצד לנהל יומן חלומות. בתקווה שהחלום הבא שלכם יזכה למקום של כבוד.

  על ידי: זוהרית רוביןl רוחניות> חלומותl 28/08/2009 lצפיות: 17,574
  אלעד כהן

  הכנה : אומנם אני ידוע כמתקשר ומפתח "שיטת הפשטות שבאושר" ע"י כוחו של תת המודע אבל ... את המאמר הזה אני כותב קצת ממקום של ביקורת . קשה לי מאוד לקרוא ולהיחשף לכל אותם מרפאים , אלו שהבינו שבעצם הם מתקשרים עם מלאכים , עם יישויות רוחניות ואפילו עם חוצנים . אלו שהבינו שהם יכולים להחזיר אהבות ולגלגל נשמות כאילו היו כדורי באולינג .

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 22/07/2010 lצפיות: 213
  אלעד כהן

  קבלה מעשית - הידעתם עד כמה היא מסוכנת ? הידעתם עד כמה אסרו אותה גדולי המקובלים ? במאמר זה מוגש המון חומר למחשבה גם לאלו שנמצאים במצב נואש שעתידם חשוב להם ...

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> קבלהl 26/02/2009 lצפיות: 7,295 lתגובות: 1
  אילן מויאל

  מקומו של היש בעולמנו נתפס כמובן מאליו בזמן שאנו נוטים להתייחס לאין כדבר שאיננו ולכן אינו קיים. מנקודת מבט פילוסופית הדברים שונים לחלוטין.

  על ידי: אילן מויאלl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 01/01/2015 lצפיות: 31

  בפרק זה אציג את חמשת הסרטים שבחרתי בקטגוריית ז'אנר סרטיי השואה, כאשר כל אחד מציג סיפור ייחודי, בעל משקל נרטיבי והיסטורי שונה. הזיווג בין קולנוע והיסטוריהסרטי השואה מעלה לדיון לא רק את הסוגיה החשובה של הנצחת השואה, אלא נושאים שנויים במחלוקת, סיפורים שנשכחו או נחשפו ומצאו דרכם ל"מסך הקסם".

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 74

  המאמר עוסק באופן ההשתלבות של הסיפור המשפחתי של היחיד הכותב בסיפור חייו האישי. מאחר שזהותו של אדם לא יכולה להתעלם מהרקע ומהתנאים שבהם גדל נעשית המשפחתיות והזהות האישית קשורות זו בזו. הכתיבה או הראיון ושכתובו לסיפור על ידי כותב מקצועי מעוררים זכרונות חשובים הקשורים ליחסים משפחתיים. מסיבות אלו מקבלת המשפחה מקום בלתי מבוטל בסיפור חיים אישי.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 30/08/2014 lצפיות: 28

  אם האמא של הקולנוע הגרמני היא אלת החירות מי הם בני המשפחה?; הם דורות של יוצרים שניבאו את מלחמת העולם השניה שביקרו את עמם ואת הדיכוי של האדם וניכנו בחירות יוצאת דופן שנקודת מוצאה היא כוח הסבל שנבע מההפרדה בין המזרח למערב, ממנו נולד שדה החירות הברלינאי היא ה-מסומן (הגלוי) המודרני והפוסט מודרני החשוב ביותר- היא חומת ברלין על כל צפונותיה ואחריה האיחוד בין המזרח למערב........ .

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 29/08/2014 lצפיות: 47

  ההיסטוריוגרפיה העוסקת בדמות של מריה מגדלנה במקורות הנוצריים מורכבת מתיאורים שונים המתנגשים בחיפושם אחר האמת, מקורם של התיאורים הוא בימיה הראשונים של התנועה שהנהיג ישו (ארמן,2005 & גינצבורג,1994). מבחינת דיוקן דמותו של ישו ניתן ללמוד על הסביבה שאותה חוותה מריה מגדלנה ממנה הפכה להיות דמות מקראית, בתפקיד של בת לוויתו של ישו במשך שלוש שנותיו כמטיף בגליל (גינצבורג,1994& 1998King).

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 09/08/2014 lצפיות: 37

  המאמר מתאר את הסיבות שבגללן כדאי לכל אדם להתפנות כדי לכתוב את סיפור חייו. אמצעי הכתיבה רבים: בעזרת איש מקצוע, באופן עצמאי ובמסגרת סדנה. אלפי המאמר:כתיבת סיפור חיים היא הזדמנות להיזכר בעבר הן בתחום ארועים שחמקו מהזיכרון ומההבנה. והן בתחום החלטות וקונפליקטים. המאמר מתייחס לסיפור חיים כחלק מהעולם המקצועי וממערכת היחסים שכל אדם מנהל עם סביבתו. כמו כן עוסק המאמר בכתיבה כדי להשאיר מסרים ומידע לדור הבא. כתיבת סיפור חיים מאפשרת לכותב להתנהל בעתיד באופן שונה מהתנהלותו בעבר משום שהיא מאפשרת הבנה.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 09/08/2014 lצפיות: 28

  כתיבת סיפור חיים עונה לצרכים רבים כמו: העברת מסרים לדור הבא, עיבוד העתיד בהקשרים מקצועיים, חברתיים, משפחתיים ואישיים או הבנת ואיזון קונפליקטיo. המאמר מציג אמצעי כתיבה של סיפורי חיים, מבדיל בין כתיבה לבד במסגרת סדנאות לבין כתיבה שנעשית על ידי איש מקצוע ומופקת מראיונות ומשווה בינהם. המטרה המרכזית המושגת בסיפור חיים לפי המאמר היא התבוננות מחודשת של אדם על עצמו ועל חייו. הזיכרון לפי מאמר זה הוא חלק מכלי העבודה והוא הולך ומתרחב במהלך הכתיבה. לפי כותבת המאמר השיתוף פותח מידע חשוב לכותב סיפור חיים.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 07/08/2014 lצפיות: 25

  סיפור קצר על אחת החוויות שעברתי בתור עולה חדשה. משלל זכרונות דהויים, הסיפור הזה צף בתודעה, ומעורר רחמים עצמיים ומעט בחילה.

  על ידי: איירין אדלרl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 21/06/2014 lצפיות: 53

  הטייס הגיבור חזר לביתו לאחר היעדרות תקופה ארוכה ,הוא איבד את הכרתו וניצל בנס,דבר ראשון שהוא ניזכר,זה באהובתו.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 06/11/2011 lצפיות: 66

  האם האהבה היא אהבה או,שהאהבה היא צורת אשליה של כולנו?,שאלה כבדת מישקל ובעלת אופי פילוסופי,אין היא חד משמעית אלא מורכבת.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 02/11/2011 lצפיות: 70

  גילעד שליט היה השבי אצל המיפלצות מעזה,לא היו לו תנאים מה שיש לחמס,אף אחד מאיתנו אינו יודע באיזה תנאים הוא נימצא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 16/10/2011 lצפיות: 46

  הבשורה הגדולה שהתבשרנו בחג הגדול הזה,על חזרתו הצפוייה של אהובינו גילעד שליט,הבן של כולנו,כולנו מרגישים את ההרגשה הניפלאה הזו ,שזכינו,אושר ענק למישפחה ,לאבא לאמא לסבתא ולסבא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 13/10/2011 lצפיות: 38

  המאבקים שאנו עדים להם היום,מבטאים מצוקות שונות,יש להם בסיס חברתי וזה עלול לפגוע בכל אחד מאיתנו.

  על ידי: גבריאל לויl חברה וסביבה> אקטואליהl 03/10/2011 lצפיות: 94

  מי כל כך דואג לנו כמו שאנו דואגים לפלסטינאים?,למה אנחנו צריכים בכלל לדאוג להם?,הם יודעים את המלאכה.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 23/04/2011 lצפיות: 47

  החמאס הוא אירגון טרור לכל דבר וכך צריך להתיחס אליו,אין רחמים לטרור,צריך לחסל טרור.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 10/04/2011 lצפיות: 27

  חוץ מלהזיק לנו ספק אם הוא יודע משהו בחייו,אדם שלא גר באזור ממלא דו"ח שכולו שיקרי ואינו מבוסס על עובדות .

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 06/04/2011 lצפיות: 46
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast