כיצד בוחרים קולט אדים?

01/09/2009 • על ידי • 5,734 צפיות

כיצד בוחרים קולט אדים?

קולט אדים כיום הוא מכשיר משופר ואינו דומה למה שהיה בעבר. קולטי אדים למטבח עברו טרנספורמציה, ממכשיר שתפקידו היה למנוע היווצרות של עשן או הצטברות ריחות וסינון האוויר, והפכו לפריט ריהוט מסוגנן ומוקפד שיש לו תפקיד חשוב במיוחד מבחינת העיצוב. קיימים מספר סוגים של קולט אדים- ישנו קולט אדים שקולט אויר ומוציאו החוצה, באמצעות חור שמצוי בקיר חיצוני, קיים קולט אדים שעובד בשיטה של מחזור האוויר הקיים בתהליך סינון ומתאים למקרים בהם לא ניתן לקדוח חור חיצוני
ייתכן שלמטבח שלכם מתאים קולט אדים תחתון בילט אין, ייתכן שקולט אדים ארובה, קולט אדים פינתי או קולט אדים בצורת אי.
קולט אדים תחתון הקרוי גם קולט בילט-אין, בנוי כך שחלקיו הפנימיים כלומר המפוח והמנוע, מותקנים בחלקם התחתון של ארונות המטבח, ואילו החלק החיצוני של הקולט, החשוף מחוץ לארונות.

קולט אדים בעל ארובה- מיועד למטבחים בהם אין מעל הכיריים ארונות מטבח. המפוח והמנוע מוסווים בתוך הארובה. אתם יכולים להשיג קולטי ארובה פינתיים שמוצמדים לקיר, וקולטי ארובה בצורת אי כלומר שהארובה משתלשלת מהתקרה . קולטים אלו מיועדים עבור מטבחים שהכיריים ממוקמים במרכז המטבח או שאין קירות סביבם.
מהו השטח המיועד לקולט אדים?
קודם כל עליכם למדוד את משטח הכיריים, והשטח המיועד לקולט האדים.
זכרו כי משטח הכיריים יכול להיות קטן יותר מגודלו של קולט האדים, אך לעולם אינו יכול להיות קטן ממנו. מידות סטנדרטיות של קולטי אדים הן: 60 ס"מ ו-90 ס"מ, בהתאמה למידות הסטנדרטיות של הכיריים המוצעות בשוק. ניתן גם למצוא דגמים גדולים יותר.
יש לחשב את הגובה שבין הכיריים לארובה, כאשר המרחק הרצוי בין הכיריים לקולט האדים נע בין 60-80 ס"מ. ברוב סוגי קולטי האדים אפשר להתאים ולכוון את הארובה לגובה הרצוי. בוחרים קולט אדים לפי הצרכים האישיים: עוצמת שאיבה של קולט אדים נמדדת לפי שעה, והיא תלויה בגודלו של המטבח ובסגנון הבישול . ככל שעוצמת שאיבה גדולה יותר, האוויר נשאב בתדירות הרבה יותר גבוהה . מומלץ כי תשתמשו בעוצמה המרבית כאשר מדובר בטיגון, צלייה , ושיטות בישול המייצרות עשן סמיך.
קנו קולט אדים שאינו מרעיש: קולט אדים יכול לייצר רעש רב ולעיתים אף להפוך למטרד של ממש לכן חשוב לבחור קולט אדים יחסית שקט. קולט אדים בעלי עוצמה של 50 דציבל ומטה נחשב לשקט.
גימור: קולט אדים הוא בעל מעטפת חיצונית שעשויה מנירוסטה, אך ניתן גם להשיג קולט שתחתיתו עשויה זכוכית. רצוי לבחור בגימור שיהיה נוח וקל לניקוי. טיפ: כתמים יותר בולטים על משטחי נירוסטה מבריקה ועל זכוכית.
מחיר קולט אדים: טווחי המחירים לקולטי אדים נעים בין 600 ₪ לקולט פשוט ביותר ועד ל 8,000 שקל לדגמים מתקדמים. קולט אדים אינו רק מכשיר סינון אלא גם פריט דקורטיבי, וגם העיצוב עולה כסף. קולט אדים יקר יכול להשתלשל מהתקרה במרכז המטבח.
תעודת אחריות: קולט אדים מגיע עם תו תקן ותעודת אחריות בדיוק כמו כל מכשיר חשמלי אחר. בדרך-כלל מדובר באחריות מלאה לשנה ולאחר מכן האחריות חלה רק על חלפים.


מאמר זה נלקח מקטגוריית קולטי אדים מפורטל פורטל המטבחים המוביל בישראל - מטבחים
עוד בפורטל מטבחים בנושא עיצוב מטבחים, המטבח, שיש