מפתח הלב

פורסם: 10/09/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 233 | Share

מפתח הלב מקבל אצלי משמעות רוחנית שיש לתארה כמו לראות הר המסמל שפע העשוי מאבן ומעיין האבן-היא אבן השתיה עליה מושתת העולם
המעיין-מקור החכמה העתיד לנבוע מבית השם ולהשקות את העולם כולו.


המפתח-הוא הסוד איך להשתמש בו כך שהאדם ירווה את צימאונו ללא הפיתוי אשר מסמל את המעיין כי אדרבא אם נתקרב אל המעיין לא יוכל לראות אותו ואזי תצא נפשו מגודל הצער הקדוש ברוך הוא רוצה שהאמונה של האדם בו תישאר ללא ספקות,ובנוסף לכבוש את היצר השם לא מחפש להפיל את האדם בניסיון המעיין להפך ברצונו לקדם אותו למצב בו יוכל האדם להכיל את השפע לפי הפשט ולא ללמוד קבלה או זוהר שזה כמו להיות בכיתה ב ולקפוץ תוך שנה לכיתה י"ב לא הגיוני נכון? לכן כדי לזכות בשפע צריך "לעבור" שלב שלב כמו בביה"ס וכך יזכה האדם להרוות את הנפש הרוחנית לא חייבים ללבוש כיפה בשביל זה דרך ארץ קדמה לתורה.

בתוך כל אדם שוכנים שני יצרים: היצר הטוב והיצר הרע. היצר הרע מכונה בשם "מלך זקן וכסיל" מכיוון שעל פי חז"ל הוא נכנס אל האדם כבר בלידתו. היצר הטוב לעומת זאת מכונה בשם "ילד מסכן וחכם", שכן הוא נכנס אל האדם שלוש עשרה שנים לאחר לידתו של היצר הרע, בזמן בר המצווה.

בספר התניא נמצא גם הגדרה למיקומם של שני היצרים: היצר הטוב הוא בעיקר במוח, וכמו כן בלב - בחלל הימני, ואילו היצר הרע מקומו בלב בחלל השמאלי. הגדרה זו באה לשיטתם לבטא כי היצר הטוב מבוסס בעיקרו על המחשבה והמוחין, ואילו היצר הרע מבטא את האמוציות והרגשות הספונטניים שעמם האדם נולד, שעיקרם תאוות גשמיות וגופניות.

 "בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם"

אם מישהו רוצה לריב אתכם תנו לו "לעקוף" אתכם כמו שנאמר "סוף מעשה במחשבה תחילה"

  

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/51281/מפתח-הלב

  השאר תגובה למאמר זה

  בשנת 1999 ירדה קבוצת החמש מהממדים העליונים בבריאה להוריד מידעים חדשים לקראת שינויים הרי גורל בעידנים. י.ה.ו.ה הולך הבייתה!!!! ...לאחר שמשה התמיר עצמו לממד גבוה יותר עם גופו לא היה ממשיך דרך שיכל לחבר את הנשמות שנשארו באותו מדבר למקור הידע הגבוה שהוריד יהוה ולכן הסטייה החלה. משה רבינו היה שייך למעגל הנשמות הבלתי-תלויות, הוא היה מהשליחים העצמאיים.

  על ידי: שרון לב-אריl רוחניות> רוחניות - כלליl 07/12/2009 lצפיות: 6,008
  שי הר-זהב

  אני מוצא שהילדים שלי מזמנים לי אתגרים מורכביים. פעמים רבות אני נסחף למקום פחות מודע, פחות רגיש ויותר אוטומטי כשאני שם אני יכול לחוש את צפיפות הרגע. מדיטצייתילדים היא עוד דרך לגילוי חדש של ילדי שלי,של הרגע שלנו. היא מאפשרת לי לגלות את ילדי כל יום מחדש לגלות את עצמי וחשוב מכל לבנות יחסים יותר הרמוניים שמושתתים על הבנה, התבוננות ופשטות.

  על ידי: שי הר-זהבl משפחה וזוגיות> הורותl 01/05/2008 lצפיות: 159 lתגובות: 1
  יוגה שיבננדה

  זהו מדריך למדיטציה ב 12 שלבים פשוטים וברורים. המדריך נועד כרקע למתחילים הרוצים לנסות למדוט או כספר כיס למתרגלי מדיטציה מתקדמים. מאמר זה הינו הראשון בסדרת שלוש מאמרים.

  על ידי: יוגה שיבננדהl רוחניות> מדיטציהl 02/09/2013 lצפיות: 145

  הפסיכולוגים האכסיסטציאליסטים סוברים על בסיס הפילוסופים הקיומיים, שאירוע שקרה לאדם בילדותו אינו בהכרח סיבת הגורם להתנהגותו העכשווית כמבוגר. את הטבע הננו מסברים, את חיי הנפש הננו מבינים ומכירים, סברו הפילוסופים. המאמר מתכוון להסביר את הנחת הפילוסופים, שעל האדם לדעת תחילה את עצמו "דע את עצמך!" לפני שידע משהו אחר. רק לאחר שהאדם הבין את פנימיותו והכיר את דרכו מגיע לחיי שלווה ולמשמעות עמוקה בחייו. זאת ועוד, המאמר מסביר שעקב דחיית ה"סיבתיות" צריכה הפסיכולוגיה האכסיסטנציאלית ליצור מודל משלה על פני השטח- כלומר מודל האמת הנחשפת על פני השטח.

  על ידי: zadok krouzl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 21/10/2007 lצפיות: 31,557
  פרופסור מאיר בר אילן

  מגילת תענית היא ספר קטן בו רשומים תאריכי שלושים וחמישה יום בשנה בהם אין להתענות, ובחלקם גם אין לספוד. ספר זה היה ידוע לתנאים ואף מצוטט במשנה. הוא כתוב ארמית, ובצמוד לכל תאריך מובא הסבר – 'סכוליון' – המבאר מה היה הרקע ההיסטורי להתקבלות תאריכים אלו כהלכה מחייבת. חלק ניכר מן ההסבר מתייחס למחלוקות חכמים עם הכיתות, בעוד חלק אחר קושר את התקבלות התאריכים למפעלות החשמונאים. למרות אופייה ההלכתי, היו שראו במגילה מסמך היסטורי, והרבה טרחו החוקרים למצוא את רקעו של כל אחד מהימים המצוינים בה.

  על ידי: פרופסור מאיר בר אילןl רוחניות> יהדותl 10/12/2008 lצפיות: 26,379

  פיתוח הערכה עצמית ראוייה כאמצעי להצלחה בחיים

  על ידי: רועי דגןl אימון אישי - Coachingl 21/01/2009 lצפיות: 7,606 lתגובות: 2
  יואב ברנזון

  איך להתעשר

  על ידי: יואב ברנזוןl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 20/12/2008 lצפיות: 8,189 lתגובות: 1
  עו"ד מיכאל חוואי

  יודעים על מעלימי מס? רשות המיסים יצאה במבצע לפיו כל המביא מידע על מעלימי מס אשר יוביל בסופו של דבר לגביית כספי המס, יקבל נתח נאה מהסכום שיגבה מהנאשם, נעסוק בפן המשפטי - מוסרי שבהלשנה זו.

  על ידי: עו"ד מיכאל חוואיl חוק ומשפט> דיני מיסיםl 16/12/2013 lצפיות: 170

  אם אתה נמנה על סוג האנשים שמאמין כי אין כמו טיול שטח, טיפוס על הר או ספורט אתגרי כדי להזרים את הדם, אתה בטח יודע שסנדלים או נעליים מתאימות הן חובה. נעלי הרים או סנדלים איכותיים הן פריט חובה לכל אחד שאוהב לאתגר את עצמו, לצאת מחוץ לגבולות העיר הגדולה או מתכנן את טיול התרמילאים הבא.

  על ידי: רשת אוריג'ינלסl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/11/2012 lצפיות: 98
  דוד דרומר

  הגאון מוילנא אומר: תורה ומצוות – ביד האדם להשיגן מה שאין כן יראה ואהבה פנימית מתנת א-לוקים, אך כשאדם עושה את שלו אז ה' לא ימנע טוב להולכים בתמים.

  על ידי: דוד דרומרl רוחניות> יהדותl 24/03/2015
  אהובה קליין

  מי היה המלך אחשוורוש ומתי מלך? מדוע אחשוורוש ערך משתה? כיצד התייחס המלך לאסתר?

  על ידי: אהובה קלייןl רוחניות> יהדותl 04/03/2015 lצפיות: 16
  ברסלב מאיר

  מה מקור המשפטים והחוקים שבהם אנו חיים וקובעים ומחליטים לנו בחיי היום יום בתי המשפט כביכול "היהודיים" בארץ ישראל, והאם התורה מסכימה איתם ?

  על ידי: ברסלב מאירl רוחניות> יהדותl 11/02/2015 lצפיות: 13
  אברהם סתיו

  דיון הלכתי-רוחני בשאלת היחס לחוויה של אובדן הריון, מתוך עיסוק בשאלת החיוב (או ההיתר) לברך "ברוך דיין האמת" לאחר אובדן כזה.

  על ידי: אברהם סתיוl רוחניות> יהדותl 10/02/2015
  אברהם סתיו

  המאמר דן באופנים שבהם עוברת "טומאה" בין חפצים שונים ובהיגיון שבכללים אלו.

  על ידי: אברהם סתיוl רוחניות> יהדותl 06/02/2015
  הרב מתניה בן גדליה

  לאחרונה נשאלתי כמה פעמים על ידי לקוחותי: איך קונים טלית? החלטתי לשתף גם אתכם בתשובות והכנתי מדריך קצר ופשוט שיאפשר לכם לרכוש טלית שתתאים לטעמכם ולצרכיכם. אז אם הטלית הישנה כבר עייפה ובלויה, או שהילד מתקרב לבר המצווה או... שמזל טוב! אנחנו מתחתנים ומעוניינים לקנות טלית לחתן, הנה לפניכם המדריך!

  על ידי: הרב מתניה בן גדליהl רוחניות> יהדותl 03/02/2015 lצפיות: 29
  אורלי שעיה

  ישנן דעות שונות לגבי החושך והאור- ביוגה הקלסית אנחנו מדברים על חושך במובן של בורות הקשורה לאחיזות כוזבות של ה"אני" בחומר, באגו, ובכל מה שחולף ומתכלה, ועל אור- ידע העצמי – כתמצית, אור אלוהי.

  על ידי: אורלי שעיהl רוחניות> יהדותl 26/12/2014 lצפיות: 17

  מהי מזוזה וממה היא מורכבת? מהי חשיבות תהליך התקנתה והברכה הקשורה בה? המזוזה נמצאת בפתח כל בית, חדר או מבנה המאפיין בית יהודי ומהווה לסמל מובהק ליהדות ואות לכך שהדיירים אשר בתוך הבית הם יהודיים. המזוזה הינה תשמיש קדושה אשר מותקן במשקוף כל כניסה לבית או בחדרים בתוך הבית. בתוך בית המזוזה נמצא קלף מיוחד במצב מגולגל ועטוף בשקית קטנה המיועדת להגנה על הקלף, אשר עליו כתובות בכתב סת"ם פרשיות שונות, אשר מופיעות גם בתפילין. להגנה על הקלף עצמו יש חשיבות רבה, משום שעל פי היהדות - אסור שתמחק אף לא אות אחת.

  על ידי: מושיקוl רוחניות> יהדותl 06/12/2014 lצפיות: 15

  ניתן לציין הליכה מהירה וקצובה כביטוי לנחישות, מבט לא-ממוקד כביטוי לפיזור-דעת ועוד.

  על ידי: מאיר אביצורl מדעים> ביולוגיהl 11/09/2009 lצפיות: 249

  כבר בתורה נכתבה ההוראה: "רק השמר לך ושמור נפשך מאד" "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" וביארו חז"ל והמפרשים כי בפסוק זה נכללה אזהרה על שמירת הגוף והנפש כאחד.

  על ידי: מאיר אביצורl מדעים> פילוסופיהl 05/09/2009 lצפיות: 1,686
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast