הסרט הניצחי סנגם

פורסם: 04/10/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 5,414 | Share

בשנת 1964 התגייסתי לצבא בחודש נובמבר, כחודש לפני הגיוס ראיתי את הסרט הניצחי סנגם בקולנוע עדן בתל אביב , בית קולנוע זה היה ברחוב לילינבלום, הוא נסגר והיום הוא סניף של בנק לאומי מה הקשר רק הבנק יודע, הבית קולנוע הזה היו בו או סרטים הודים או סרטים טורקים או סרטים ערבים, הקהל היה ברור מזרחיים הם מצאו בו את בית המפגש שלהם.

הסרט סנגם הוא סרט המבוסס על סיפור אהבה של שני חברים לאותה בחורה, זה נראה ממש כמו סרט, שני גברים רוצים לכבוש את הבחורה באותה מידה , הידידות בינהם היתה יותר מידידות היא היתה הקרבה הדדית, לא היה בינהם שום דבר שיפריד כאן מתחילה העלילה מה הדעה של הבחורה את מי היא בוחרת ועם מי היא מעדיפה לחיות את חייה, ברור שיש לה בחירה משלה היא בוחרת בבחור שנראה לכאורה יותר מוצלח, אבל מצי קובע מי יותר מוצלח ומה קנה המידה לכך, האם ההצלחה זה המקצוע או משהו אחר ושונה אולי ההקרבה זה ההצלחה אולי האהבה זה ההצלחה להקרבה אין מחיר , הקרבה היא מוחלטת היא תמיד חזקה ולא עונתית היא נסיון של התחברות הנפש, היא התגשמות החיים , היא כל רגע אושר .

הבחור שהיה טייס זכה לאהבה לאחר שהוא סיכן את חייו למען המולדת ולמענה הוא היה בטוח שהוא יחזור אליה כי האהבה שלו אליה החייתה אותו מחדש לאחר שהוא הוכרז כנעדר וגיבור הודו, חברו עמד במילתו ולא היה מוכן להתחתן איתה כי הוא לא היה מוכן להפר שבועה.

השחקן ראג קאפור שהיה גם במאי וגם מפיק וגם כתב את התסריט משחק בסרט כשחקן מלידה הוא פשוט עילוי .

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 7 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/52660/הסרט-הניצחי-סנגם

  השאר תגובה למאמר זה

  רונית שפי וולפין

  במסע למימושך העצמי, עומד לרשותך מצפן המראה לך את הדרך. המצפן הוא אישי והוא שונה מאדם לאדם. המצפן הוא מהותך. בכדי לגלות את המצפן האישי שלך עלייך לזהות ולהכיר את מהותך. כשאתה על הדרך הנכונה לך, המסע ילווה בתחושה של חופש ובחוויה של קלילות, שפע ושמחת חיים. אם אתה חש כלוא וחווה מאמץ, מחסור והיעדר שמחת חיים, קבל זאת כרמז לכך שהתנתקת ממהותך, שאינך על הדרך שלך ושאתה מחפש במקום הלא נכון או ללא הכלים המתאימים.

  על ידי: רונית שפי וולפיןl רוחניות> העצמה אישיתl 24/05/2009 lצפיות: 143
  אפרת שר-שלום

  בהיות כל המחלות מחלות נפשיות, הריפוי הוא תמיד ריפוי נפשי. פסיכותרפיה ו'הקורס בניסים'.

  על ידי: אפרת שר-שלוםl רוחניות> רוחניות - כלליl 03/04/2014

  לא היה מעניין אתכם לדעת מה מצפה לכם או כיצד מסתדרים הכוכבים עבור המזל האסטרולוגי שלכם? לא הייתם רוצים לדעת למה לצפות מהיום הזה והאם יתרחשו השבוע דברים שאתם מצפים להם בכיליון עיניים.

  על ידי: מיכאל רומנסקיl רוחניות> רוחניות - כלליl 05/02/2014 lצפיות: 16
  "מודעות" מרכז רוחני לקבלה

  לאחר היציאה ממצרים, בני ישראל חוצים את ים סוף ומגיעים אל המדבר. במדבר מתחילים הניסיונות. אלה הם נסיונות באמונה. הפרשה מסיימת במלחמת עמלק, האויב העיקרי שלנו כנגד חיי האמונה והגעה לעבודה הרוחנית השלמה.

  על ידי: "מודעות" מרכז רוחני לקבלהl רוחניות> רוחניות - כלליl 09/01/2014 lצפיות: 23

  ישנם סוגים שונים של בעיות בכף היד. לעיתים מדובר בבעיות שחולפות מעצמן, ולעיתים בכאלו המצריכות פנייה אל מומחה כף יד לצורך קבלת טיפול מתאים. בין אם זו תסמונת התעלה הכפית, כאבים לא מוסברים באגודל או אפילו שבר בכף היד, שמשפיע באופן משמעותי על תפקודה של היד כולה, ישנם לא מעט פתרונות רפואיים העוזרים להתמודד עם הבעיה, וגם אבחונים מתקדמים המסייעים באיתור מקור הבעיה עצמה.

  על ידי: מיכאל רומנסקיl רוחניות> רוחניות - כלליl 30/12/2013 lצפיות: 27
  אליעד כהן - מאמן אימון אישי

  פחד מג'וקים, לרצות את החיסרון, פוביה מג'וקים, חוסר מודעות, לשכנע אנשים, התמודדות עם הסביבה, מאמן עסקי, טיפול אישי: מה השאלה? ש: אני רוצה לדעת איך אני מתמודדת טוב יותר עם חוסר מודעות של אנשים אחרים. אליעד: קודם כל על זה שלך תהיה מודעות ואני לא יודע אם יש לך מודעות עכשיו. כי את עכשיו מגלגלת את האחריות עליהם כבר, אמרת "איך אני מתמודדת עם זה שהם אין להם מודעות", אבל זה חוסר מודעות שלך כי אם היה לך מודעות את היית מבינה שאין לך שום בעיה איתם בכלל, הבעיה היא איתך. בעיה. מבינה? אבל תני ...

  על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl רוחניות> רוחניות - כלליl 10/11/2013 lצפיות: 22
  אליעד כהן - מאמן אימון אישי

  לצאת צודק, קרב עם המציאות, מריבות עם המציאות, לנצח את האמת, לנצח את המציאות, להיכנע למציאות, ייעוץ טיפולי, מומחה: אליעד: שאלה - בוויכוח מה עדיף, להיות צודק, טועה או שזה לא משנה? התשובה שתלוי באיזה ויכוח. ובאיזה ויכוח גם אם אתה צודק, זה לא עוזר לך? שגם אם אתה חושב שאתה צודק או שאתה באמת צודק, זה לא עוזר לך? באיזה ויכוח גם אם אתה צודק, אתה בבעיה? אדם משיב: בוויכוח עם המציאות. אליעד: נכון, עם המציאות. בכל הוויכוחים אתה יכול להגיד אני צודק, אתה צודק אבל יש ויכוח אחד שלא משנה אם אתה ...

  על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl רוחניות> רוחניות - כלליl 10/11/2013 lצפיות: 23
  אליעד כהן - מאמן אימון אישי

  מה החיסרון של כל השיטות הרוחניות שיש בעולם, רוחניות, מטפל רוחני, טיפול רגשי: הפעם נדבר על החיסרון של כל השיטות הרוחניות בעולם, זאת אומרת כולן! בכל דבר שבעולם יש חסרון, כיוון שבכל דבר שמציאות שמגדירים אותו, יש בו חסרון, כי הוא מגדיר את עצמו כנפרד, ומבטל את הדבר האחר. כמו כן יש גם יתרון בכל דבר, כי הוא שונה משאר החלקים. והמציאות היא היחידה שאין בה חסרון, המציאות כישות אחת היא מלאה ולא חסרה דבר, כי כל הדברים וכל האפשרויות כלולים בתוכה. ונחזור לשיטות הרוחניות, כל שיטה אומרת תחשוב ...

  על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl רוחניות> רוחניות - כלליl 10/11/2013 lצפיות: 13
  אליעד כהן - מאמן אימון אישי

  חשיבה חיובית, תחשוב טוב יהיה טוב, חשיבה שלילית, יהיה בסדר, לחשוב חיובי, לחשוב שלילי, הדרכה, גישור: איך יתכן שדווקא כשאתה מנסה לעודד מישהו אתה גורם לו לדיכאון? איך יכול להיות שדווקא כשאתה מנסה לעשות לו טוב אתה גורם לדיכאון להתעצם? נאמר שאדם נפרד מבת זוגו, הוא בדיכאון מכך וכאשר אתה מנסה לעודדו, למעשה אתה מכניס אותו לדיכאון גדול עוד יותר? התשובה פשוטה. כאשר לאדם רע, תחושתו נגרמת משום שהמציאות נגד רצונו. אם אדם אחר מנסה לעזור לו ובין אם אדם מנסה לעודד את עצמו, ואז הסיבוך גדול עוד ...

  על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl רוחניות> רוחניות - כלליl 10/11/2013 lצפיות: 37

  הטייס הגיבור חזר לביתו לאחר היעדרות תקופה ארוכה ,הוא איבד את הכרתו וניצל בנס,דבר ראשון שהוא ניזכר,זה באהובתו.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 06/11/2011 lצפיות: 47

  האם האהבה היא אהבה או,שהאהבה היא צורת אשליה של כולנו?,שאלה כבדת מישקל ובעלת אופי פילוסופי,אין היא חד משמעית אלא מורכבת.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 02/11/2011 lצפיות: 56

  גילעד שליט היה השבי אצל המיפלצות מעזה,לא היו לו תנאים מה שיש לחמס,אף אחד מאיתנו אינו יודע באיזה תנאים הוא נימצא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 16/10/2011 lצפיות: 25

  הבשורה הגדולה שהתבשרנו בחג הגדול הזה,על חזרתו הצפוייה של אהובינו גילעד שליט,הבן של כולנו,כולנו מרגישים את ההרגשה הניפלאה הזו ,שזכינו,אושר ענק למישפחה ,לאבא לאמא לסבתא ולסבא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 13/10/2011 lצפיות: 18

  המאבקים שאנו עדים להם היום,מבטאים מצוקות שונות,יש להם בסיס חברתי וזה עלול לפגוע בכל אחד מאיתנו.

  על ידי: גבריאל לויl חברה וסביבה> אקטואליהl 03/10/2011 lצפיות: 75

  מי כל כך דואג לנו כמו שאנו דואגים לפלסטינאים?,למה אנחנו צריכים בכלל לדאוג להם?,הם יודעים את המלאכה.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 23/04/2011 lצפיות: 29

  החמאס הוא אירגון טרור לכל דבר וכך צריך להתיחס אליו,אין רחמים לטרור,צריך לחסל טרור.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 10/04/2011 lצפיות: 12

  חוץ מלהזיק לנו ספק אם הוא יודע משהו בחייו,אדם שלא גר באזור ממלא דו"ח שכולו שיקרי ואינו מבוסס על עובדות .

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 06/04/2011 lצפיות: 32
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast