השפה האנגלית

פורסם: 23/10/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 1,325 | Share


האנגלית היא שפה מערב גרמנית שנוצרה מהאנגלו-פריזיאן והסקסון התחתון (סוגי דיאלקטים) שהובאו לבריטניה על ידי מתיישבים גרמנים וחיילות סיוע רומאים מחלקים של מה שהיום נמצא בצפון מזרח גרמניה , דנמרק והולנד, במאה החמישית לספירה.
אחד מהשבטים הגרמנים האלו היה שבט האנגלים שהגיע מאנלגן. כולם יצאו לכיוון בריטניה ועזבו את נחלם הקודמת עירומה. השם אנגליה (ארץ האנגה - אנגה לנד) ואנגלית הגיעו משם שבט זה.
האנגלו סקסים החלו לפלוס באיזור  השנה 449 לאחר הספירה לאיזור של דנמרק ויוטלנד: טרם פלישתם לבריטניה השפה המדוברת היתה  בריטנונית, שפה קלטית.
השפה המדוברת באנגליה בין המאה החמישית לעד לשנת 1066 נקראית כיום אנגלית עתיקה והיא איננה השפה אותה דוברים היו בבריטניה.
לשפת האנגלית העתיקה היו מספר דיאלקטים ושפת מערב סקסון היא זאת שהשתלטה בשופו של דבר והפעה למדוברת ביותר.

בעת ימי הביניים כאשר לכניסה הקטולית היה מונופל על הנכסים האינטלקטואלים בחברה הבריטית, הם היו בעלי השפעה רבה על השפה. אז, לימודי אנגלית כתובה לכלל הציבור נשמע כמו רעיון תלוש. נזירים קטולים כתבו או העתיקו בעיקר טקסטים בלטינית, השפה ה"עליונה" באירופה של אותם השנים. כאשר הנזירים כתבו ב"תעתוק אנגלי" לעיתים, הם השתמשו בלטינית לתיאור מילים שלא נמצאה להם מילה מתאימה. לכן, רבות מהמילים באנגלית מגיעות מהלטינית למרות שמקור השפות שונה.

מילים רבות בשפות אחרות מבוססות לטינית גם יראו מוכרות לקורא דובר האנגלית - כמו צרפתית, איטלקית וספרדית. למעשה, גם היום מילים רבות "מועתקות" בין השפות וכבר הפכו לגלובליות למרות שמקורן הוא באנגלית. רבים מהחוקרים צופים שהשפות האירופאיות (והעולמיות בעצם) יתאחדו בשלב כלשהו והשוני ישאר הבדלי דיאלקט קלים.

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/53972/השפה-האנגלית

  השאר תגובה למאמר זה

  לימודי אנגלית מתחלקים היום לקטגוריות ונישות. לימודי אנגלית לילדים, לימודי אנגלית לפעוטות, לימודי אנגלית כהכנה לבגרות, לימודי אנגלית למבוגרים, לימוד אנגלית עסקית, אנגלית מדוברת ועוד.

  על ידי: מיכל שדהl חינוך ולימודיםl 02/12/2010 lצפיות: 181

  לימוד אנגלית חינם - כמה סיבות מדוע זה הכי משתלם כל אחד מאיתנו יודע כי לימוד אנגלית זה תהליך שדורש הרבה מאד התמדה וסבלנות, כל אלו לא מעודדים בנו הרבה מוטיבציה לרצות ללמוד אנגלית

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> שפותl 09/09/2014 lצפיות: 109

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 70
  אריק רוזני

  שלוש טעויות בלימוד אנגלית מדוברת במהלך העיסוק שלי כמאמן אישי שעוזר לאחרים להצליח באנגלית וכמורה פרטי לאנגלית, הבחנתי בשלוש טעיות נפוצות. חשוב לי באופן אישי שתצליח באנגלית, גם אם תהיה תלמיד שלי וגם אם לא - לכן חשוב לי לשתף אותך - זה יחסוך לך הרבה זמן וכסף בלימודי אנגלית.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 04/01/2014 lצפיות: 102

  הכרת השפה האנגלית על בוריה, הפכה בשנים האחרונות לצורך של ממש. לימודי אנגלית זמינים וקיימים במסגרות שונות ורבות וכדאי להתאים את מסגרת הלימודים הנבחרת אל הצורך שלשמו נבחר ללמוד.

  על ידי: עינבl חינוך ולימודים> קורסים מקצועייםl 14/10/2009 lצפיות: 158

  להלן מספר סיבות למה חשוב לדעת אנגלית ברמה גבוהה : אנגלית היא השפה הכי מדוברת בעולם כיום. אי אפשר להתקבל ללימודים גבוהים בארץ מבלי לדעת אנגלית בסיסית ולקבל תואר מבלי לעבור מבחנים באנגלית עד לקבלת פטור. היום על מנת להצליח, בכל תחום אתה, הופך לחלק מהכפר הגלובלי. כך שלא חשוב מי הלקוח גם אם הוא לא מארץ דוברת אנגלית, התקשורת תהיה באנגלית. וכאשר שני הצדדים אינם דוברי אנגלית כשפת אם, הופך לימוד אנגלית לחשוב עוד יותר. התקשורת האלקטרונית בארץ בחברות רבות, מתבצעת באנגלית בין עובדי החברה בישראל .

  על ידי: יואב יונהl חינוך ולימודים> שפותl 28/06/2011 lצפיות: 761
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  ישנן כמה אפשרויות של לימוד אנגלית. אפשרות ראשונה של לימוד אנגלית היא להירשם אל בית ספר של לימוד אנגלית. בבית ספר זה יבחנו את רמת האנגלית שלך, לפי התוצאה תירשם אל כיתת לימוד אנגלית המתאימה לרמה שלך כך שלא תתקשה בזמן השיעורים, תבין את הנאמר בכיתה ותתקדם בקצב שלך

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l חינוך ולימודים> שפותl 30/08/2010 lצפיות: 90
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  אנגלית משמשת במדינות רבות כשפה שנייה הנלמדת ולמעשה הפכה לשפה המודברת בעולם המערבי. לימוד אנגלית מאפשר לכם לשפר את אוצר המילים וללמוד לדבר באופן שוטף.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 22/07/2010 lצפיות: 114

  לימוד אנגלית חינם אין כסף דרך האינטרנט יכולה להיות דרך זולה ידידותית וחביבה לשיפור יכולתכם בשפה האנגלית. אך עד כמה שווים האתרים המציעים לימוד אנגלית חינם ?

  על ידי: idmanal חינוך ולימודיםl 16/04/2010 lצפיות: 3,239
  אריק רוזני

  אנשים רבים מתייאשים די בקלות ולא מתמידים במה שהם עושים. התמדה בדרך למטרה היא נכס חשוב בכל דבר. אבל כשלומדים שפה חדשה, הנקודה הזאת היא ממש קריטית! התמדה ומוטיבציה גבוהה הן קריטיות בלימוד אנגלית כי אתה לא תמיד רואה את התוצאות מייד – לכן הכוח שידחוף אותך קדימה יהיה מורכב ממשמעת עצמית, מודעות למטרה ומוטיבציה.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 04/01/2014 lצפיות: 42
  אביב עוז

  איזה כיף לי, אני מאוד מתרגש לצייר אותו בדמיוני בהתאם למה שנוח לי, את אלוהים - החבר הדמיוני שלי. כמובן שיש לי את הסיבות שלי לדמיין אותו. פשוט נהדר, יצור ממש ממש חזק, גדול ואדיר שאוהב אותי ודואג לי.

  על ידי: אביב עוזl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 07/02/2013 lצפיות: 46

  לאחר מותו של סבי השיח' והאגדה וההסטוריה הנצחית החלטתי לבקשות רבים לפרסם מאמר חשוב על מפעל חייו ,ואשיותו הנדירה של אדם שהזמן בגד בו מאחר וכמעט קבל לידיו ממלכה ע"י השלטונות הקודמים והפך למלך הדרום כמו שאר המלכים באיזור ,אבל האיש המשיך בדרכו לרדוף אחרי צדק ,ועתיד טוב לבני האוכלסיה הבדואית שעדיין מקופחת ,סבי לא הלך לעולמו רוחו עדיין נושבת בגבנו ואנחנו בדורנו ממשיכים את מורשתו האצילה למרות שיש לנו תלונות על הממסד הישראלי ובמיוחד משרד הפנים שמציק ומקפח את בני שבטו של האיש .שתרם רבות

  על ידי: אלהוזייל חסן גדועl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 07/10/2012 lצפיות: 225
  לימודי ייעוץ לימודים

  המקרא, הלוא הוא התנ"ך, מלווה את העם היהודי ומשפיע במידה ניכרת על תרבותו. לימודי מקרא מקנים כלים אקדמיים המאפשרים לחקור ולנתח אותו, ומאפשרים להבין את הדרך בה השפיע על התרבות היהודית לאורך ההיסטוריה.

  על ידי: לימודי ייעוץ לימודיםl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 27/12/2011 lצפיות: 1,262

  ממחקרי על תעשיית הציממרים היהודיים בגליל עולה כי למרות נקודת המוצא הדומה, לפיה שני המינים לומדים את רזי העסוק תוך כדי עבודה, הרי שהגברים בשורה התחתונה מגלים התנהלות יותר עיסקית המאפשרת להם להפיק יותר רווחים כספיים מהעסק הפרטי גם כשהוא מתנהל בחצר ביתם.

  על ידי: שרה אתנס-העליוןl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 07/02/2011 lצפיות: 57

  באופן מופתי היזדמנות עדיפה יותר תהיה קנייה של ידע בזכות קריאה שוטפת, באותו רגע להתקדמות שכלית מרגע לרגע ודילול היזדמנות של טעות סלנג צבאי למשל.

  על ידי: רומן קולימןl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 26/03/2010 lצפיות: 101

  על השפה אנגלית הפופלאריות שלה, היכן היא מדוברת וכמה היא משפיעה.

  על ידי: דויד מרשטl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 23/10/2009 lצפיות: 288

  שיח של בן נוער ממוצע הוא ראי לדור ההולך ופוחת בחברה הישראלית - הסלנג העברי ושיבוש השפה.

  על ידי: אברהם בלוךl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 03/10/2009 lצפיות: 405
  yossi yefet levin

  כך הונחו היסודות לשלטון הגבר על האישה ובכך הוטלה עליה המרות של ציות לגבר המשכיל ממנה שגם הניף את שוט התואנה *אין היא יודעת מה טוב עבורה* ובחסות התכונה הטבעית לגברים כוח פיזי ועוצמה לעורר אימה החליטו הגברים עבור הנשים בכל הנושאים שמעבר להורות וילדים וגם כאן היא עדיין הייתה כפופה לתקנות וחוקים המיוחדים רק לנשים.

  על ידי: yossi yefet levinl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 24/07/2009 lצפיות: 243

  לקויות שמיעה היו קימות לאורך ההסטוריה, היו אשר בחרו לחיות עם בעייתם, והיו כאלו אשר חיפשו מענה ופתרון לבעיה זו. בימים הקדומים נהגו להשתמש בקרני חיות או קונכיות למיניהן, אך רק החל מהמאה ה-16 תועדו הנסיונות הראשונים לשפר שמיעה דרך מכשירים, הראשונים היו כלי ברזל בצורת שפורפרת מתרחבת.

  על ידי: דויד מרשטl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 17/11/2009 lצפיות: 239

  בעידן המודרני, לאורך מהלך התפתחות המין האנושי והתקדמותו בכלל התחומים, אחד התחומים שהשתנה, התפתח והתעמק במהלך השנים הינו הזוגיות, חיי הנישואין.

  על ידי: דויד מרשטl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 17/11/2009 lצפיות: 34

  על השפה האנגלית ומוצאה

  על ידי: דויד מרשטl חינוך ולימודים> שפותl 11/11/2009 lצפיות: 200

  על השפה אנגלית הפופלאריות שלה, היכן היא מדוברת וכמה היא משפיעה.

  על ידי: דויד מרשטl מדעי החברה> אנתרופולוגיהl 23/10/2009 lצפיות: 288

  כאבי גב - ממה הם נובעים ואיך אפשר לטפל בהם? לפניכם "קצרצר" בנושא הזה

  על ידי: דויד מרשטl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/10/2009 lצפיות: 262

  מידע כללי בנושא כאבי גב תחתון - מעניין

  על ידי: דויד מרשטl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/10/2009 lצפיות: 412
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast