טרמיטים או תולעת עץ - איך תזהו

פורסם: 26/10/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 16,911 | Share

כבר כשחושדים שמישהו (אפילו חרק קטן) החליט שחלקים מהבית שלנו  טעימים לו

מזדחלת ללב מועקה קטנה.

קודם כל ממש לא מתאים עכשיו הדברה....

בנוסף, הידיעה הוודאית שקריאות קישטה ואפילו שימוש ב – k300 ובני משפחתו לא ירשימו טרמיטים ובטח שלא תולעת עץ,

מחדדת את ההרגשה הלא נעימה

ועכשיו מתפללים....

שהמדביר יגיד שזו רטיבות ולא טרמיטים,

שהחורים הקטנים שפזורים על השידה מאינדונזיה הם חלק מהדוגמא ולא סימני כרסום של תולעת עץ....

ובכלל ,איך יודעים

אם מדובר בהתקפת טרמיטים, או שמא תולעת עץ היא שאחראית למפגע?

סימני הנגיעות האופייניים ל טרמיטים:

התפוררות משקופים או דלתות בחלקן התחתון,

טרמיטים זוללים לא רק מוצרי עץ אלא גם מוצרי גבס ונייר

מחילות בוץ לאורך הריהוט הנגוע, הפנלים או קירות הבית.

במקרי נגיעות קשים, האזורים הנגועים יתפוררו ויחשפו את ה טרמיטים עצמם.

סימני נגיעות האופייניים ל תולעת עץ:

חורים זעירים ( כמו דקירות מחט) על גבי הרהיט,

סימני נסורת מפוררת עד דק (אבקה) על הרהיט.

רעשי כרסום בתוך העץ.

אם אתם בשלב החשדות שמשהו אוכל לכם חלקים מהבית,

זה השלב שאני מקווה שאתם נושמים לרווחה ואומרים,

איזה מזל! זה לא!

אם אתם עדיין קוראים ומתלבטים מומלץ להזמין מדביר שיאבחן אם הבעיה אכן קיימת ומה אופייה (טרמיטים, או תולעי עץ)

 ומה לעזאזל עושים עכשיו?

אז זהו שהדברת טרמיטים והדברת תולעת עץ שונות לחלוטין הן בחומרי ההדברה, הן בשיטת ההדברה והן במומחיות וברישיונות שנדרש המדביר לצורך הדברת הבעיה.

אם האבחנה היא טרמיטים, יש לבצע טיפול בכל שטח  הבית ולא רק בחדר הנגוע,

אחרת קיימת סבירות  גבוהה שתדביקו את יתר הבית.

אם האבחנה היא תולעת עץ הטיפול קצת יותר מסובך גם כי קיים סיכוי שתיאלצו להיפרד מהבית ליותר מכמה שעות (ימים!)  וגם כיוון ששיטת הטיפול מחייבת שימוש בגזים רעילים ועל המדביר להיות בעל רישיון מתאים (תוודאו מראש...)

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/54157/טרמיטים-או-תולעת-עץ-איך-תזהו

  השאר תגובה למאמר זה

  טרמיטים חרקי עץ הידועים בעיקר בגלל נזקי רכוש כבדים הנגרמים לבני האדם,בארצות הברית מדובר בנזקים אדירים והוצאה של מיליארדי דולרים,בשנים האחרונות הגיעו מספר מינים הקיימים בישראל למעלה מ 12 מיני טרמיטים קצב ההתפשטות מהיר מושבה של טרמיטים יכולה להגיע אף ל מאתיים אלף טרמיטים,מאמר זה נועד להסביר על זיהוי טרמיטים טיפול וכיצד מבצעים הדברת טרמיטים בשיטות הנהוגות כיום בישראל.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 05/03/2011 lצפיות: 210

  טרמיטים חרקי עץ חברתיים הקיימים בכל העולם ובישראל,בעשור האחרון קצב התרבותם במיוחד בישראל גדל,כיצד נבצע הדברת טרמיטים זיהוי הטרמיטים וניטור מספר טיפים אשר יוכלו להקל עליכם.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 02/04/2011 lצפיות: 233

  לעין בלתי מיומנת נראה הטרמיט כיצור חיוור ושקוף המשלב במראהו בין נמלה לג'וק ובכל מקרה, עצם מראהו בתוך הבית הוא כבר מטרד וגורם מפריע, בדיוק כמו הקולגות שלו למשפחת התיקנים והחרקים המשמשים כחלק משרשרת החיים והמזון בטבע, אך מהווים מפגע לא פחות משמעותי בבתים ובקרב בני האדם ולשם מיגורם אנו זקוקים לתהליכי הדברה מקצועיים.

  על ידי: אתיl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 31/07/2011 lצפיות: 152

  טרמיטים הם אחד הסוגים של מזיקי עץ והם חרקים מזיקים הנמשכים בצורה אובססיבית לאזורים לחים ולמוצרי עץ. בבתים פרטיים ובמקומות שונים בהם מתגוררים בני אדם ניתן להיתקל בטרמיטים סוררים בתוך משקופי עץ, ארגזים, תמונות וספרים. לא אחת קיים קושי גדול לאתר אותם מראש, שכן הם חודרים בצורה שקטה ויעילה אל תוך גוף העץ ומכרסמים אותו אט-אט מבפנים. טרמיטים יחשפו לרוב על-ידי בעלי הבית רק בשלבים מאוחרים יחסית, כאשר הם יסיימו "לטפל" ברהיט או במשקוף בו הם נהגו להתאכסן.

  על ידי: צחי צבעון מחב' שמדl בית וצרכנותl 09/07/2009 lצפיות: 1,520

  מה חשוב לדעת על הדברת טרמיטים?

  על ידי: יעל כהןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 20/09/2010 lצפיות: 304

  הטרמיטים נמנים על מזיקי עץ העיקריים המצויים בארצנו, הם פוגעים בעיקר במוצרי עץ ומוצריו. מושבת הטרמיטים נחלקת לשלוש קבוצות עיקריות.הזוג המלכותי, החיילים והפועלים. נקבת הטרמיט מסוגלת להטיל כ- מיליון בצים בשנה.

  על ידי: צבעון צחי הדברה וחיטוי בגזl בית וצרכנות> בית - כלליl 13/04/2009 lצפיות: 313

  בשנים האחרונות יש לנו אויבים חדשים. לא, אין מדובר בעם חדש הקם עלינו להורגנו, אלא במזיקים ישנים-חדשים שבשנים האחרונות הרימו את הראש וגורמים לנו נזקים רבים וקשים, ללא הדברה כמעט שלא היינו נוכחים כאן, אנחנו מדברים על הטרמיטים.

  על ידי: aviel339l בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 10/08/2011 lצפיות: 121

  מה יכול לגרום לכם להזמין הדברה? מספיק נמלה על השיש? מחכים עד שנתקלים חזיתית בג'וק? פרעושים החליטו להקים דור חדש אצלכם בשטיח? טרמיטים.... מה שזה לא יהיה ההרגשה היא שעכשיו יש פרויקט לבצע: לחיות איתם עד שהמדביר יופיע, להכין את הבית, להדביר את הבית, לפנות את הבית... אוף שיעבור כבר.....

  על ידי: עמיחי טל רוןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 30/04/2009 lצפיות: 1,653
  לאון בוחבוט

  הדברת טרמיטים? מה הבעיה? באים קודחים מזריקים סוגרים והולכים. אז זהו שלא תמיד. יום אחד הגעתי לבית לקוח שפנה אלי בבעיית טרמיטים. התחלתי לעבוד ולבנות את החגורה אבל משהו הטריד את מנוחתי.

  על ידי: לאון בוחבוטl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 05/06/2010 lצפיות: 3,254

  רשת יונים הפתרון האולטימטיבי לבניינים ומרפסות שרות. מטרת הרשתות להרחקת יונים למנוע את חדירת היונים, כיצד מתקינים רשת יונים ואיזה סוגים נפוצים ביותר.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 08/12/2014

  במידה ובני הבית סובלים מעקיצות מגירודים עם אדמומית בעור מסביבן, סיכוי גדול מאוד שאלו עקיצות פרעושים ואתם חייבים להזמין הדברה מתאימה. הדברת פרעושים היא תהליך מורכב החייב להתבצע ביעילות.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 08/12/2014

  החורף כבר כאן אך הקיץ ממהר להגיע בישראל, מה שמכריח כל אחד מאיתנו להזמין מדביר טרמיטים כבר עכשיו, בכדי להימנע מהם בימי הקיץ החמים. אז רגע לפני שאתם מתכוננים היטב לעונות הבאות, שימו לב כיצד מתבצע תהליך ריסוס הטרמיטים והמזיקים האחרים.

  על ידי: SOS הדברת מזיקיםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 02/12/2014

  הדברה ירוקה היא הדברה העושה שימוש ברעלנים טבעיים ובחומרים מהטבע המופקים מפרחים ומצמחים. להדברה הירוקה יתרונות רבים הן לאדם והן לסביבה.

  על ידי: SOS הדברת מזיקיםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 02/12/2014
  Tal Alkobi

  הדברת נמלים היא הליך נפוץ לבעיה כואבת ונפוצה בכל הארץ. בעוד שישנם זנים רבים של נמלים המוצאות את דרכם אל הבית, לרוב הדרכים בהן מתמודדים איתן הן דומות ועובדות על אותם העקרונות לבעיה הקיצית הזו.

  על ידי: Tal Alkobil בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 24/11/2014
  Tal Alkobi

  מכרסמים, חרקים ושאר מיני מזיקים נמשכים לביתנו בגלל אותם צרכים יסודיים כמונו בני האדם – חיפוש אחר מזון מים ומחסה. בעוד שישנן שיטות רבות לביצוע הדברת מזיקים, החל מכימיקלים, צמחייה מיוחדת ועוד טריקים כאלו ושונים, הדרך הטובה ביותר להילחם בפלישות המזיקים היא ללא ספק מניעה מוחלטת של הגעתם.

  על ידי: Tal Alkobil בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 24/11/2014

  מסתבר שלא כל מה שברא הטבע טוב לאדם ולחקלאות. בחקלאות משתמשים פעמים רבות בחומרי ואמצעי הדברה על מנת להרחיק מן השדות ציפורים וחרקים העלולים לגרום לנזק ולפגוע ביבול, ונוכחותן של להקות יונים, עד כמה שהיא נראית משובבת נפש, עלולה להפוך למטרד אמיתי משום הצחנה, הרעש והטיפולים שהיונים נושאות עמן- עד למחלות העלולות לעבור גם לבני אדם.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 10/11/2014

  קינון של יונים בסביבת מגורים, על הגג, בפתחי אוורור, בפתחי צנרת, מרזב או כל מקום אופטימלי אחר לקינון, עלול להפוך למפגע רציני ואמור לגרום לכם להזמין מומחה להרחקת יונים שכן היונה, עד כמה שהיא נראית תמימה, לעיתים צחורה ואפילו עם עלה של זית... הפכה מסתבר, באמצעות אוסף של טפילים, מעופפים ומזיקים הנמשכים ונצמדים אליה למוקד להפצת מחלות וטפילים, העלולים לעבור גם לבני אדם.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 27/10/2014 lצפיות: 11

  מה יכול לגרום לכם להזמין הדברה? מספיק נמלה על השיש? מחכים עד שנתקלים חזיתית בג'וק? פרעושים החליטו להקים דור חדש אצלכם בשטיח? טרמיטים.... מה שזה לא יהיה ההרגשה היא שעכשיו יש פרויקט לבצע: לחיות איתם עד שהמדביר יופיע, להכין את הבית, להדביר את הבית, לפנות את הבית... אוף שיעבור כבר.....

  על ידי: עמיחי טל רוןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 30/04/2009 lצפיות: 1,653

  אין דבר יותר מרגיז מלגלות שהספה החדשה שקניתם, היא הטעם המועדף על חרקי העץ שפלשו אליכם הביתה. אז מי אלה הבלתי נראים שטועמים לכם משקופים, דלתות מיטות ספריות ועוד?

  על ידי: עמיחי טל רוןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 19/03/2009 lצפיות: 3,501
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast