טרמיטים או תולעת עץ - איך תזהו

פורסם: 26/10/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 16,989 | Share

כבר כשחושדים שמישהו (אפילו חרק קטן) החליט שחלקים מהבית שלנו  טעימים לו

מזדחלת ללב מועקה קטנה.

קודם כל ממש לא מתאים עכשיו הדברה....

בנוסף, הידיעה הוודאית שקריאות קישטה ואפילו שימוש ב – k300 ובני משפחתו לא ירשימו טרמיטים ובטח שלא תולעת עץ,

מחדדת את ההרגשה הלא נעימה

ועכשיו מתפללים....

שהמדביר יגיד שזו רטיבות ולא טרמיטים,

שהחורים הקטנים שפזורים על השידה מאינדונזיה הם חלק מהדוגמא ולא סימני כרסום של תולעת עץ....

ובכלל ,איך יודעים

אם מדובר בהתקפת טרמיטים, או שמא תולעת עץ היא שאחראית למפגע?

סימני הנגיעות האופייניים ל טרמיטים:

התפוררות משקופים או דלתות בחלקן התחתון,

טרמיטים זוללים לא רק מוצרי עץ אלא גם מוצרי גבס ונייר

מחילות בוץ לאורך הריהוט הנגוע, הפנלים או קירות הבית.

במקרי נגיעות קשים, האזורים הנגועים יתפוררו ויחשפו את ה טרמיטים עצמם.

סימני נגיעות האופייניים ל תולעת עץ:

חורים זעירים ( כמו דקירות מחט) על גבי הרהיט,

סימני נסורת מפוררת עד דק (אבקה) על הרהיט.

רעשי כרסום בתוך העץ.

אם אתם בשלב החשדות שמשהו אוכל לכם חלקים מהבית,

זה השלב שאני מקווה שאתם נושמים לרווחה ואומרים,

איזה מזל! זה לא!

אם אתם עדיין קוראים ומתלבטים מומלץ להזמין מדביר שיאבחן אם הבעיה אכן קיימת ומה אופייה (טרמיטים, או תולעי עץ)

 ומה לעזאזל עושים עכשיו?

אז זהו שהדברת טרמיטים והדברת תולעת עץ שונות לחלוטין הן בחומרי ההדברה, הן בשיטת ההדברה והן במומחיות וברישיונות שנדרש המדביר לצורך הדברת הבעיה.

אם האבחנה היא טרמיטים, יש לבצע טיפול בכל שטח  הבית ולא רק בחדר הנגוע,

אחרת קיימת סבירות  גבוהה שתדביקו את יתר הבית.

אם האבחנה היא תולעת עץ הטיפול קצת יותר מסובך גם כי קיים סיכוי שתיאלצו להיפרד מהבית ליותר מכמה שעות (ימים!)  וגם כיוון ששיטת הטיפול מחייבת שימוש בגזים רעילים ועל המדביר להיות בעל רישיון מתאים (תוודאו מראש...)

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/54157/טרמיטים-או-תולעת-עץ-איך-תזהו

  השאר תגובה למאמר זה

  טרמיטים חרקי עץ הידועים בעיקר בגלל נזקי רכוש כבדים הנגרמים לבני האדם,בארצות הברית מדובר בנזקים אדירים והוצאה של מיליארדי דולרים,בשנים האחרונות הגיעו מספר מינים הקיימים בישראל למעלה מ 12 מיני טרמיטים קצב ההתפשטות מהיר מושבה של טרמיטים יכולה להגיע אף ל מאתיים אלף טרמיטים,מאמר זה נועד להסביר על זיהוי טרמיטים טיפול וכיצד מבצעים הדברת טרמיטים בשיטות הנהוגות כיום בישראל.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 05/03/2011 lצפיות: 220

  טרמיטים חרקי עץ חברתיים הקיימים בכל העולם ובישראל,בעשור האחרון קצב התרבותם במיוחד בישראל גדל,כיצד נבצע הדברת טרמיטים זיהוי הטרמיטים וניטור מספר טיפים אשר יוכלו להקל עליכם.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 02/04/2011 lצפיות: 244

  לעין בלתי מיומנת נראה הטרמיט כיצור חיוור ושקוף המשלב במראהו בין נמלה לג'וק ובכל מקרה, עצם מראהו בתוך הבית הוא כבר מטרד וגורם מפריע, בדיוק כמו הקולגות שלו למשפחת התיקנים והחרקים המשמשים כחלק משרשרת החיים והמזון בטבע, אך מהווים מפגע לא פחות משמעותי בבתים ובקרב בני האדם ולשם מיגורם אנו זקוקים לתהליכי הדברה מקצועיים.

  על ידי: אתיl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 31/07/2011 lצפיות: 164

  טרמיטים הם אחד הסוגים של מזיקי עץ והם חרקים מזיקים הנמשכים בצורה אובססיבית לאזורים לחים ולמוצרי עץ. בבתים פרטיים ובמקומות שונים בהם מתגוררים בני אדם ניתן להיתקל בטרמיטים סוררים בתוך משקופי עץ, ארגזים, תמונות וספרים. לא אחת קיים קושי גדול לאתר אותם מראש, שכן הם חודרים בצורה שקטה ויעילה אל תוך גוף העץ ומכרסמים אותו אט-אט מבפנים. טרמיטים יחשפו לרוב על-ידי בעלי הבית רק בשלבים מאוחרים יחסית, כאשר הם יסיימו "לטפל" ברהיט או במשקוף בו הם נהגו להתאכסן.

  על ידי: צחי צבעון מחב' שמדl בית וצרכנותl 09/07/2009 lצפיות: 1,531

  מה חשוב לדעת על הדברת טרמיטים?

  על ידי: יעל כהןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 20/09/2010 lצפיות: 314

  הטרמיטים נמנים על מזיקי עץ העיקריים המצויים בארצנו, הם פוגעים בעיקר במוצרי עץ ומוצריו. מושבת הטרמיטים נחלקת לשלוש קבוצות עיקריות.הזוג המלכותי, החיילים והפועלים. נקבת הטרמיט מסוגלת להטיל כ- מיליון בצים בשנה.

  על ידי: צבעון צחי הדברה וחיטוי בגזl בית וצרכנות> בית - כלליl 13/04/2009 lצפיות: 317

  בשנים האחרונות יש לנו אויבים חדשים. לא, אין מדובר בעם חדש הקם עלינו להורגנו, אלא במזיקים ישנים-חדשים שבשנים האחרונות הרימו את הראש וגורמים לנו נזקים רבים וקשים, ללא הדברה כמעט שלא היינו נוכחים כאן, אנחנו מדברים על הטרמיטים.

  על ידי: aviel339l בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 10/08/2011 lצפיות: 135

  מה יכול לגרום לכם להזמין הדברה? מספיק נמלה על השיש? מחכים עד שנתקלים חזיתית בג'וק? פרעושים החליטו להקים דור חדש אצלכם בשטיח? טרמיטים.... מה שזה לא יהיה ההרגשה היא שעכשיו יש פרויקט לבצע: לחיות איתם עד שהמדביר יופיע, להכין את הבית, להדביר את הבית, לפנות את הבית... אוף שיעבור כבר.....

  על ידי: עמיחי טל רוןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 30/04/2009 lצפיות: 1,670
  לאון בוחבוט

  הדברת טרמיטים? מה הבעיה? באים קודחים מזריקים סוגרים והולכים. אז זהו שלא תמיד. יום אחד הגעתי לבית לקוח שפנה אלי בבעיית טרמיטים. התחלתי לעבוד ולבנות את החגורה אבל משהו הטריד את מנוחתי.

  על ידי: לאון בוחבוטl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 05/06/2010 lצפיות: 3,267

  הטרמיטים חרקי עץ החיים במושבה מאורגנת ובהיררכיה מאוד מסודרת. בראש הממלכה קיימת מלכה, ישנם טרמיטים פועלים ויש טרמיטים שמתפקדים בתור חיילים. תפקידם של הפועלות לדאוג למזון המלכה וכמובן לכל שאר הדיירים ותפקיד החיילים לשמור על ביטחונה של הממלכה מפני מזיקים כמו נמלים. הדברת טרמיטים מתבצעת בצורה היעילה ביותר רק אם נצליח לחסל את המלכה. בזמן שהמלכה מתה מתפזרים הטרמיטים ומחפשים להם מקום למושבה חדשה.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 18/03/2015
  Dafna Reem

  היונים מחפשות מקום מסתור מושלם שישמש לקינון ולהרחקת המשפחה ומקום שיגן עליהם מפני פגעי מזג האויר או טורפים. גג הבית הוא מקום קינון מושלם בעבורן, אך הוא נזק אדיר בעבורנו. הכל על הרחקת יונים מהגג במאמר הבא.

  על ידי: Dafna Reeml בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 08/03/2015
  Dafna Reem

  היונה נושאת עליה טפילים בגודל מזערי אשר אינם נראים לעין האנושית. היונים מביאות איתן מחלות רבות, לכלוך רב ומפגעים העשויים לפגוע באופן משמעותי באיכות חיינו. לכן, חשוב להרחיק את היונים לצמיתות מסביבתנו.

  על ידי: Dafna Reeml בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 25/02/2015
  Dafna Reem

  כיכרות מרכזיות עמוסות ביונים הן מראה מרהיב, כמו שכן, נעים ונחמד לפזר להן פירורים ולצפות בהן כאשר הן מתגודדות בכמויות. אך כאשר הן מתגודדות בסביבת דירת המגורים שלכם, מומלץ לעשות משהו בנידון, ויפה שעה אחת קודם.

  על ידי: Dafna Reeml בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 25/02/2015

  אם גם אתם זקוקים לשירותי הדברה, ניתן לצרוך אותם גם מבלי לשלם בריסוס, פינוי מזון מהבית ושהייה במקום מגורים זמני עד להתחלפות הריח.

  על ידי: צרכנות טובהl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 29/01/2015

  הטרמיטים הם חרקי עץ קטנים וזעירים הדומים לנמלים. הטרמיטים ניזונים בעיקר מהתאית והליגנין המצוי בשפע בעץ ולכן הם מכרסמים מוצרי עץ משקופים ורהיטים והורסים אותם. נזקיהם רבים וקשים כיצד נוכל למנוע אותם ולבצע הדברת טרמיטים בצורה היעילה ביותר.

  על ידי: דוד לוקשביץl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 28/01/2015

  היונים משאירות אחריהן לשלשת נכבדה בכל מקום בו הן נמצאות. מדובר על חומר שהופך לחומר כימי מחומצן שיש לו יכולת לכלות ברזלים, ליצור קורוזיה, לגרום נזק לצבע של מכונית, לאבן, למעקים ועוד.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 26/01/2015

  הרבה בעלי בתים ובניינים נוהגים להתכונן לחורף, ולזפת את הגג לפני בוא הגשמים. אבל לא פחות חשוב מכך, ואף חובה- זה ניקוי מרזבים מכל הלכלוך שהצטבר בתוכם כדי לאפשר זרימה תקינה של מים.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 26/01/2015

  מה יכול לגרום לכם להזמין הדברה? מספיק נמלה על השיש? מחכים עד שנתקלים חזיתית בג'וק? פרעושים החליטו להקים דור חדש אצלכם בשטיח? טרמיטים.... מה שזה לא יהיה ההרגשה היא שעכשיו יש פרויקט לבצע: לחיות איתם עד שהמדביר יופיע, להכין את הבית, להדביר את הבית, לפנות את הבית... אוף שיעבור כבר.....

  על ידי: עמיחי טל רוןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 30/04/2009 lצפיות: 1,670

  אין דבר יותר מרגיז מלגלות שהספה החדשה שקניתם, היא הטעם המועדף על חרקי העץ שפלשו אליכם הביתה. אז מי אלה הבלתי נראים שטועמים לכם משקופים, דלתות מיטות ספריות ועוד?

  על ידי: עמיחי טל רוןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 19/03/2009 lצפיות: 3,523
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast