אש התשוקה

פורסם: 27/10/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 112 | Share

בפתיח מתוך שירו המקסים של חיים משה לאו דווקא מדובר כמו כל שיר לבי הבנתי בין גבר לאישה מה שגבר מחפש זה להרגשי את הכוח שלו את ההשקעה שיוצאת ממנו ואת הרצון שלו לבטא נתינה (מה שנכון גם למקומות עבודה).

מי מאיתנו לא הרגיש, או פה ושם עדיין מרגיש רגעים שלמים של התלהבות זיקוקי אושר שנכבים עם שימוש מוגזם בהיגיון.. זה לא רק היצר או משיכה מינית מדובר בPASSION סיבה לקום עם חיוך ולישון עם סיפוק והכל ..

כדי לא לחפש סיפוקים אחרי שאינם אמיתיים כמו הימורים,סיגריות,ג'ויינטים(לא זה לא אני מישהו סיפר לי)

 את התשוקה נין להבעיר באמצעותספר טוב עלילה חשיבה חיובי ,סקס ,ספורט אבל כדי שיישאר אני מא- ד ממליץ

על תהליכים יומיומיים כמו תרגילי נשימה,מדיטציות ,דיבור עם איש חכם פעם בשבוע כמו ב"ימי שלישי עם מורי"של מיץ' אלבום.

שלושה מישורים יש לה לתשוקה שכלי (מנטאלי) דרך לימוד קריאה מדענים של כל מיני נושאי אפילו תנ"ך ,מיסטיקה

ושאר אלמנטים של פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות.

רגשי שאופייני מאד למזלות האש (קשת,אריה,טלה...ובתולה האדמתי גם לא חשוב מאד מחמאות.)

בנושאים הרגשים אגע על ידי המלצות ..מפגש עם חברים..רשתות חברתיות ,סדנאות להערכה העצמית ,התארגנות של קבוצה לדימיון מודרך וכו..מה שקורה במהלך המפגשים האלו שפשוט מרוב שנמצאים עם כל כך הרבה טיפוסים כמו במשפחות מרובות ילדים אז גדלה הסובלנות ,הקבלה של הדברים בחיים עצמם ויכולת ההתמודדות ולא בריחות לאנליזה כתואה מפגיע הרגשית.

ההיבט השלישי הוא הפיזי :ספורט או בישול עבודה עם הידיים חיבוקים קיק בוקס ,חדר כושר , הליכה על הים וכדומה. זה מוציא איתנו תשוקה וחמלה לאחר עייפות לאנשי הפרקטיקה (שור, בתולה וגדי לפעמים גם אריה.)

מאד חשובות התחושות הפיזיות משום שרובם לא רק מהמזלות שציינת אא אשים שקיבלו פחות מגע חיבוקים ליטופים ועדיין אוהבי זאת חסר להם החיבור לאמא אדמה.

ועל ידי תחושות גופניות דרך ספורט או התעמלות מתחברים לדבר שיותר מדליק אותם ונרגעים קצת..ומורידים את לחץ הדם (טיפ : גם עלים ירוקים מאד בריאים להנעה של זרם הדם קרי : פטרוזיליה, לואיזה,קוסברה ושמיר)

ולסיום דכאון מקורו בצורך פנימי שלנו על מנת למצוא נקודות חזקות ועוצמתיות על מנת להבעיר בכל רגע את ה-ALIVENESS ולכן יש לקבל בברכה כל סוג של רגע קשה כי גם ללומדים מהר מאיתנו עדיין יש עוד דרך ארוכה והרבה מה ללמוד...

DOTANRAVID2@GMAIL.COM

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/54252/אש-התשוקה

  השאר תגובה למאמר זה

  מאמר המראה את נקודת המבט על רגש השמחה והאושר מנקודת מבט מערבית וסינית. המשך המאמר יובן בייחוד למטפלי רפואה סינית.

  על ידי: ערן מי-רבl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 18/07/2010 lצפיות: 4,459
  גלעד גלבוע

  זהו החלק השני [ מתוך 3 חלקים]. מומלץ לקרוא החלק הראשון בטרם קוראים חלק זה. בחלק זה נעסוק ב:- מדריך לאוהבים, על אודות אהבה עצמית, אהבת האל.

  על ידי: גלעד גלבועl רוחניות> העצמה אישיתl 07/07/2009 lצפיות: 12,138
  יואב ברנזון

  מהם 4 היסודות של היקום ומהו תפקידם?

  על ידי: יואב ברנזוןl רוחניות> העצמה אישיתl 31/12/2008 lצפיות: 9,467
  אהוד סברדליק

  פאזת האש קשורה לאהבה, אינטואיציה, תובנה, תשוקה מינית ויצירתיות. במאמר זה ננתח סוגי אנשים שאלמנט האש אינו מאוזן אצלם. מקצועות שקשורים אליהם ושאלות כגון מדוע ביל קלינטון הסתבך בפרשיות מין ולמה דוד לוי היה נעלב כל הזמן. כל זאת ועוד במאמר זה...

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 23/10/2012 lצפיות: 45
  המרכז ליוגה - ניבי עופר

  בפרק הזה פטנג'לי מציג את הקריה-יוגה (kriyayoga), היוגה של הפעולה. היא נותנת לנו את המשמעת הפרקטית על מנת שנוכל להעפיל אל הגבהים הרוחניים.

  על ידי: המרכז ליוגה - ניבי עופרl ספורט וכושר גופני> יוגהl 14/03/2007 lצפיות: 9,656
  אסנת ליבה

  האם אדם עם דימוי עצמי אומר שגם הערכה העצמית שלו גבוהה באותו האופן? מדוע אין קשר? מה יותר חשוב? ועד כמה פידבקים מהחברה מפתחים את הערכה העצמית שלנו. מעגל קסמים של שוטים איך שולטים בו....

  על ידי: אסנת ליבהl אימון אישי - Coachingl 25/06/2009 lצפיות: 13,603 lתגובות: 1
  אסף גזית

  מאמר עוסק בגורמים לתקשורת אפקטיבית ולחוסר תקשורת (ובעקבותיה, הסלמה ועימות), עפ"י תיאוריית "ניתוח עיסקאות" (T.A) גישתו של הפסיכיאטר וחוקר התקשורת הבין אישית אריק ברן. ברן טוען שתקשורת בין אישית הנה "עסקה" לכול דבר, ובמודל שפיתח, הוא עוסק בתקשורת בין אישית' כהשתקפות רגשית הדדית שבמסגרתה, הצדדים יוצרים מציאות רגשית, זה בקרב זה, כדפוס של תקשורת לא מודעת. ייחודו של המודל בכך שניתן ליישם אותו, הן בקונטקסט פסיכותרפויתי, הן בקונטקסט ייעוצי והן בחיי היום יום, דהיינו, זוגיות, הורות ותקשורת בכלל.

  על ידי: אסף גזיתl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 27/01/2014 lצפיות: 106
  אסף גזית

  מצבי לחץ משפיעים בתחןם הגופני, הנפשי וההתנהגותי. המאמר עוסק במיגוון דרכים להתמודדות יעילה במצבי לחץ, בתחומים ורבדים שונים של מעגל החיים.

  על ידי: אסף גזיתl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 20/11/2013 lצפיות: 99
  דוקטור ירון

  מה הקשר בין דימוי עצמי וקושי במציאת בן זוג אצל גייז? מה היתרונות והחסרונות של יציאה מהארון? מה ההתמודדויות הרגשיות של גיי המבקש להיות אבא? ד"ר ירון, פסיכותרפיסט המתמחה בטיפול פסיכולוגי לגייז (Gays), מתייחס לכמה מהשאלות הנפוצות ששואלים מטופלים.

  על ידי: דוקטור ירוןl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 08/11/2013 lצפיות: 104

  גמגום איננה תופעה נדירה בקליניקה של המטפל בביליותרפיה ושל כל מטפל אחר בהבעה ויצירה. חלק מהמטופלים שמגיעים אלי, בגילאים שונים, סובלים בין יתר התסמינים גם מגמגום. גמגום איננו כמובן הבעיה עצמה אלא ביטוי שלה והעבודה הטיפולית לא עוסקת בריפויו אלא בעיבוד התכנים והקשיים שיוצרים אותו.

  על ידי: גיא ביסמוטl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 20/08/2013 lצפיות: 82

  כולנו גדלנו תחת הלחץ להיות ילדים טובים : ילדים ממושמעים וצייתנים, שיודעים לשחק מבלי לריב עם אחיהם, שמסתגלים למערכות החינוך בקלות ומצטיינים בלימודים. טבעי שגם אנחנו כהורים נשאף לילדים שיהיה קל לגדל ושלא יאתגרו אותנו יותר מידי ובמודע או שלא במודע אנחנו שולחים לילדים שלנו את המסר שאנחנו קיבלנו – שחייבים להיות טובים. אבל להיות 'ילד טוב' יש מחירים

  על ידי: גיא ביסמוטl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 20/08/2013 lצפיות: 87

  גיל ההתבגרות הוא גיל של גיבוש זהות ועיצוב מחודש של קשרי הגומלין עם חברת קבוצת השווים ועם בני המשפחה. זוהי תקופה שיכולה להתאפיין בסערות ובלבול, אך גם בהתכנסות וסגירות.

  על ידי: גיא ביסמוטl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 20/08/2013 lצפיות: 74

  הביבליותרפיה לאדם המבוגר היא הזדמנות להכנס לתהליך של הכרות מחודשת עם העצמי, לבחון אותו דרך טקסטים אהובים ועד ידי כתיבה עצמית או הדדית איתי. הטקסטים מהווים מרחב ביניים בקשר בין המטופל לביני – מרחב משחק למבוגרים, שבו מותר לטעות, להתלונן, להשתולל, להיות דרמטיים ולגעת בחלקי נפש שהיו מושתקים משך שנים. לא צריך להיות סופרים גדולים כדי לקחת חלק בטיפול כזה, אלא רק להיות בעלי נכונות ואומץ לצאת למסע אל עצמכם.

  על ידי: גיא ביסמוטl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 13/07/2013 lצפיות: 57

  ליווי רוחני הוא תחום טיפולי שמטרתו להוות מקור תמיכה והקלה עבור אדם המתמודד עם בשורה ומצב קשה מנשוא בחייו (כמו מחלה, מעבר לדיור מוגן, אובדן, מוות ועוד). אדם המתמודד עם קושי כזה נוטה לשאול את עצמו שאלות רבות כמו למה זה קורה דווקא לי? ולחפש משמעות אחרת לחייו. המלווה הרוחני נמצא שם כדי לתמוך, ולהקל בנשיאת המשא הכבד. המלווה לא מטפל בבעיות ילדות, ולא נותן תרופות, המלווה הרוחני נמצא שם, קשוב לכל נושא שעולה על הפרק.

  על ידי: איילת לוי מלווה רוחניתl מדעי החברה> פסיכולוגיהl 28/05/2013 lצפיות: 58

  הבחירה המקצועית הנכונה מוציאה מאיתנו את האיכויות שהכי כיף לנו להודות בהם אז איך עושים את זה ? הנה כמה אפשרויות ורעיונות

  על ידי: דותן רבידl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 29/10/2009 lצפיות: 109

  צדיק יסוד עולם כתוב על רבי שמעון בר יוחאי שגזר על כל דבר..שיקרה גם עם חלק על אלוקים אך משום שהרבה כל כולו בדבר אמונה ומתוך צדקתו ואמונתו בדרך היושר נפתחו בפניו הרבה מאד דלתות שהיום נראות לנו חשוכות או אף לא קיימות ...ואכן זוהי אמת יחד עם זאת זהו משל.

  על ידי: דותן רבידl אימון אישי - Coaching> אימון ביחסים בין אישייםl 19/10/2009 lצפיות: 3,504

  החיפוש אחרי בן או בת הזוג הנכונים לפעמים דומה למשיכה בין שניי ניגודים שרוצים יכולים אך לא ייפגשו אם לא יוכיחו לאחר את מעמדם

  על ידי: דותן רבידl משפחה וזוגיות> משפחה וזוגיות - כלליl 18/10/2009 lצפיות: 2,108

  אילו מן הצדדים שלנו לא מקבלים מספיק ביטוי ? ולמה יש לנו לצורך לחפש השלמות

  על ידי: דותן רבידl רוחניות> העצמה אישיתl 15/10/2009 lצפיות: 42
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast