הזמר ריי צארלס

פורסם: 11/11/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 134 | Share

הזמר ריי צארלס הוא זמר ענק מבחינה מוסקלית,השירים שהוא שר בחייו מהווים נכס בלתי נידלה,רוב השירים שלו הם שירי בלוז והתכן של השירים שלו פשוט ניצחיים,תקופה ארוכה נהניתי משיריו שדיברו ללבי הן מבחינת התוכן והן מבחינת המלים העמוקות שיצאו מפיו והנציחו אותו,זמר שכל שיריו שירי נשמה, היה מפורסם מאוד בארצות הברית והעולם, אני אחד ממעריציו ולא סתם מעריץ אלא מעריץ נלהב.

מספר המעריצים שלו בעולם רבים מאוד, הם באים מכל שכבות האוכלוסיה , סגנון שיריו הוא סגנון מופתי, זכור לי מאוד השיר שלו נתקי את כיבלי ליבי, אחד השירים היפים ביותר ששמעתי ממנו, שיר שהוא הרבה יותר טוב מיין משובח, שיר שנותן לדמיון לעבוד שעות נוספות , שיר שמבטא את הכבלים העבותים של האהבה ובמציאות זה נכון כיבלי האהבה הם הכבלים החזקים ביותר.

הזמר עצמו חי חיים לא קלים הוא התעוור בצורה הדרגתית ונאלץ לחיות את חייו כעוור,דבר שלא הקל על חייו אלא נתן לחייו סבל רב, הוא לא נכנע לסבל שלו אלא אף התגבר על סיבלו, בתנאים לא תנאים הוא נאלץ לעבוד קשה בכדי לפרנס את עצמו,אבל מעולם הוא לא נישבר, נפשו היתה חזקה מהפלדה, ופלדה ידועה כמתכת חזקה מאוד.

חייו האישיים שלו לא ידועים לי אבל לפי מה שהתפרסם הוא נהג להשתמש בסמים דבר שאני לא הייתי מאמין, אבל זה כוחם של השמועות.

למעשה ריי צארלס נהפך להיות זמר בלוז ניצחי , השירים שלו הנציחו אותו ובצדק, כל דור ודור יכירו את קולו המשי.

מי שאוהב שירי בלוז יהנה משיריו תמיד, זה יוסיף לו שלווה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/55331/הזמר-ריי-צארלס

  השאר תגובה למאמר זה

  המאמר עוסק באופן ההשתלבות של הסיפור המשפחתי של היחיד הכותב בסיפור חייו האישי. מאחר שזהותו של אדם לא יכולה להתעלם מהרקע ומהתנאים שבהם גדל נעשית המשפחתיות והזהות האישית קשורות זו בזו. הכתיבה או הראיון ושכתובו לסיפור על ידי כותב מקצועי מעוררים זכרונות חשובים הקשורים ליחסים משפחתיים. מסיבות אלו מקבלת המשפחה מקום בלתי מבוטל בסיפור חיים אישי.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 30/08/2014

  ההיסטוריוגרפיה העוסקת בדמות של מריה מגדלנה במקורות הנוצריים מורכבת מתיאורים שונים המתנגשים בחיפושם אחר האמת, מקורם של התיאורים הוא בימיה הראשונים של התנועה שהנהיג ישו (ארמן,2005 & גינצבורג,1994). מבחינת דיוקן דמותו של ישו ניתן ללמוד על הסביבה שאותה חוותה מריה מגדלנה ממנה הפכה להיות דמות מקראית, בתפקיד של בת לוויתו של ישו במשך שלוש שנותיו כמטיף בגליל (גינצבורג,1994& 1998King).

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 09/08/2014

  המאמר מתאר את הסיבות שבגללן כדאי לכל אדם להתפנות כדי לכתוב את סיפור חייו. אמצעי הכתיבה רבים: בעזרת איש מקצוע, באופן עצמאי ובמסגרת סדנה. אלפי המאמר:כתיבת סיפור חיים היא הזדמנות להיזכר בעבר הן בתחום ארועים שחמקו מהזיכרון ומההבנה. והן בתחום החלטות וקונפליקטים. המאמר מתייחס לסיפור חיים כחלק מהעולם המקצועי וממערכת היחסים שכל אדם מנהל עם סביבתו. כמו כן עוסק המאמר בכתיבה כדי להשאיר מסרים ומידע לדור הבא. כתיבת סיפור חיים מאפשרת לכותב להתנהל בעתיד באופן שונה מהתנהלותו בעבר משום שהיא מאפשרת הבנה.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 09/08/2014

  כתיבת סיפור חיים עונה לצרכים רבים כמו: העברת מסרים לדור הבא, עיבוד העתיד בהקשרים מקצועיים, חברתיים, משפחתיים ואישיים או הבנת ואיזון קונפליקטיo. המאמר מציג אמצעי כתיבה של סיפורי חיים, מבדיל בין כתיבה לבד במסגרת סדנאות לבין כתיבה שנעשית על ידי איש מקצוע ומופקת מראיונות ומשווה בינהם. המטרה המרכזית המושגת בסיפור חיים לפי המאמר היא התבוננות מחודשת של אדם על עצמו ועל חייו. הזיכרון לפי מאמר זה הוא חלק מכלי העבודה והוא הולך ומתרחב במהלך הכתיבה. לפי כותבת המאמר השיתוף פותח מידע חשוב לכותב סיפור חיים.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 07/08/2014

  סיפור קצר על אחת החוויות שעברתי בתור עולה חדשה. משלל זכרונות דהויים, הסיפור הזה צף בתודעה, ומעורר רחמים עצמיים ומעט בחילה.

  על ידי: איירין אדלרl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 21/06/2014 lצפיות: 26

  כל אחד צריף פעם בכמה זמן דחיפה קטנה, משהו שיעזור לו להתחיל את היום על הצד הטוב ביותר ולכן הכנו לכם משפטים מרגשים מעוררי מוטיבציה שיספקו לכם את הפוש הקטן הזה שצריך כדי להתחיל את היום בשמחה.

  על ידי: shmolikl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 06/06/2014 lצפיות: 91
  חגי הופר2

  מכתב למתאבדת. נכתב והוקרא בגיל 17 בערך לידידה שלי לאחר ניסיון התאבדות שלה. אני מפרסם זאת כי אולי הדבר יביא תועלת למתבגרים ומתבגרות בעלי מחשבות אובדניות. עצות "בוגרות" לא חסרות, אך אולי יש תועלת דווקא בדברים של בן אותו הגיל. לכן גם, מטבע הדברים, הדברים הנאמרים לא תמיד מתאימים למה ש"נכון וראוי" לומר, לכן התלבטתי אם לפרסם את הדברים, אך בסופו של דבר החלטתי שהיתרון גובר על החיסרון. מומלץ לקרוא את הקטע הקצר עד ההפסקה, ואילו ההמשך הוא למיטיבי-לכת ולבעלי עניין מיוחד בלבד

  על ידי: חגי הופר2l כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 04/04/2014 lצפיות: 47

  איך תתחילו לכתוב את סיפור החיים שלכם? כיצד מחברים את הזיכרונות הרבים ומקבצים אותם יחד לספר אחד? כתיבת ספר חיים איננה בחזקת חלום רחוק או משימה בלתי-אפשרית. חיבור של ספר כזה, אשר ילקט את הזיכרונות שצברתם ואשר ישמש אתכם כדי לספר את סיפורכם האישי, או את סיפורהּ של המשפחה שלכם, זהו דבר שניתן לעשותו. למעשה, כל אחד ואחת מכם, אם מוכן ומוכנה באמת ובתמים להקדיש פנאי למלאכת הכתיבה, הרי שמסוגלים לדבר בעצמכם, או עם הדרכה. ספר זיכרונות שלם הינו מסמך בַּר-ערך, בהיותו מַזכּרת-עולם המונחת למשמרת בידי בני-ביתכם.

  על ידי: רינת קורןl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 31/12/2013 lצפיות: 86

  הטייס הגיבור חזר לביתו לאחר היעדרות תקופה ארוכה ,הוא איבד את הכרתו וניצל בנס,דבר ראשון שהוא ניזכר,זה באהובתו.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 06/11/2011 lצפיות: 56

  האם האהבה היא אהבה או,שהאהבה היא צורת אשליה של כולנו?,שאלה כבדת מישקל ובעלת אופי פילוסופי,אין היא חד משמעית אלא מורכבת.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 02/11/2011 lצפיות: 62

  גילעד שליט היה השבי אצל המיפלצות מעזה,לא היו לו תנאים מה שיש לחמס,אף אחד מאיתנו אינו יודע באיזה תנאים הוא נימצא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 16/10/2011 lצפיות: 34

  הבשורה הגדולה שהתבשרנו בחג הגדול הזה,על חזרתו הצפוייה של אהובינו גילעד שליט,הבן של כולנו,כולנו מרגישים את ההרגשה הניפלאה הזו ,שזכינו,אושר ענק למישפחה ,לאבא לאמא לסבתא ולסבא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 13/10/2011 lצפיות: 29

  המאבקים שאנו עדים להם היום,מבטאים מצוקות שונות,יש להם בסיס חברתי וזה עלול לפגוע בכל אחד מאיתנו.

  על ידי: גבריאל לויl חברה וסביבה> אקטואליהl 03/10/2011 lצפיות: 81

  מי כל כך דואג לנו כמו שאנו דואגים לפלסטינאים?,למה אנחנו צריכים בכלל לדאוג להם?,הם יודעים את המלאכה.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 23/04/2011 lצפיות: 37

  החמאס הוא אירגון טרור לכל דבר וכך צריך להתיחס אליו,אין רחמים לטרור,צריך לחסל טרור.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 10/04/2011 lצפיות: 20

  חוץ מלהזיק לנו ספק אם הוא יודע משהו בחייו,אדם שלא גר באזור ממלא דו"ח שכולו שיקרי ואינו מבוסס על עובדות .

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 06/04/2011 lצפיות: 38
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast