הזמר ריי צארלס

11/11/2009 • על ידי • 153 צפיות

הזמר ריי צארלס הוא זמר ענק מבחינה מוסקלית,השירים שהוא שר בחייו מהווים נכס בלתי נידלה,רוב השירים שלו הם שירי בלוז והתכן של השירים שלו פשוט ניצחיים,תקופה ארוכה נהניתי משיריו שדיברו ללבי הן מבחינת התוכן והן מבחינת המלים העמוקות שיצאו מפיו והנציחו אותו,זמר שכל שיריו שירי נשמה, היה מפורסם מאוד בארצות הברית והעולם, אני אחד ממעריציו ולא סתם מעריץ אלא מעריץ נלהב.

מספר המעריצים שלו בעולם רבים מאוד, הם באים מכל שכבות האוכלוסיה , סגנון שיריו הוא סגנון מופתי, זכור לי מאוד השיר שלו נתקי את כיבלי ליבי, אחד השירים היפים ביותר ששמעתי ממנו, שיר שהוא הרבה יותר טוב מיין משובח, שיר שנותן לדמיון לעבוד שעות נוספות , שיר שמבטא את הכבלים העבותים של האהבה ובמציאות זה נכון כיבלי האהבה הם הכבלים החזקים ביותר.

הזמר עצמו חי חיים לא קלים הוא התעוור בצורה הדרגתית ונאלץ לחיות את חייו כעוור,דבר שלא הקל על חייו אלא נתן לחייו סבל רב, הוא לא נכנע לסבל שלו אלא אף התגבר על סיבלו, בתנאים לא תנאים הוא נאלץ לעבוד קשה בכדי לפרנס את עצמו,אבל מעולם הוא לא נישבר, נפשו היתה חזקה מהפלדה, ופלדה ידועה כמתכת חזקה מאוד.

חייו האישיים שלו לא ידועים לי אבל לפי מה שהתפרסם הוא נהג להשתמש בסמים דבר שאני לא הייתי מאמין, אבל זה כוחם של השמועות.

למעשה ריי צארלס נהפך להיות זמר בלוז ניצחי , השירים שלו הנציחו אותו ובצדק, כל דור ודור יכירו את קולו המשי.

מי שאוהב שירי בלוז יהנה משיריו תמיד, זה יוסיף לו שלווה.

אודות כותב המאמר

גבריאל לוי

אני רוצה לכתוב בנושאים בעלי אופי מתמטי או סטטיסטי והסתברות וכן חקר פונקציות. אני גם רוצה לכתוב בנושאים ספרותיים ומיסטיקה הנושאים המעניינים אותי רבים ומגוונים