מים חמים במקלחת

פורסם: 14/11/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 3,571 | Share

תתפלאו – אבל לפעמים הייתם מעדיפים שהמים החמים שלכם יעצרו!
אין ספק שהצהרה כזו דורשת הסבר – הרי כל אחד רוצה מים חמים בלי סוף, שיזרמו כמה שיותר מים וכמה שיותר חמים. האומנם?

לרוב טמפרטורת המים בדוד המים החמים בבית עומדת על כ-60 עד 70 מעלות צלסיוס. טמפרטורת המים המשמשים בפועל במקלחת הנה תוצאה של ערבוב המים החמים האלה עם המים היוצאים מברז המים הקרים.
יותר מים חמים או פחות מים קרים – טמפרטורה עולה. יותר מים קרים או פחות מים חמים – טמפרטורה יורדת. הגיוני! 
עד כאן לא חידשנו כלום לרוב האנשים, אשר משתמשים בברז מים באופן הכי טבעי שיש, בלי צורך לחשוב על הפעולה הטכנית משהו, אשר מתרחשת "מאחורי הקלעים".

אבל מה קורה כאשר כמות המים היוצאת מהברזים משתנה באופן לא רצוני – עקב טעות או עקב ירידת לחץ המים מסיבות כלשהן?

במקרה כזה ישנן שתי אפשרויות –
אפשרות ראשונה – במקום המים החמימים שרציתם, זרם מים קפואים שוטף אתכם ואתם - בתאום מושלם, מלווים אותו בצווחה שבאה לבטא את הרגשתכם באותו רגע. אם לא חטפתם התקף לב ממגע המים הקרים – בסופו של דבר החוויה הלא נעימה תסתיים ביציאתכם ממגע זרם המים ולכם ישאר רק זכרון קצר, מקסימום טראומה.
אפשרות שניה – במקום המים החמימים שרציתם, זרם מים חמים מאוד שוטף אתכם בטמפרטורה של 60 מעלות או יותר. זה כבר לא צחוק! טמפרטורה של מעל 60 מעלות עלולה לגרום לכוויות קשות ביותר תוך 1-2 שניות. אם ניחנתם ביכולת תגובה של גיבור על – לא צריכה להיות לכם בעיה. כאשר מדובר באנשים בעלי זמן תגובה נורמלי – מדובר בזמן קצר מאוד לתגובה, אך עדיין רובנו מסוגלים לעמוד במשימה של תזוזה מטווח זרימת המים, או סגירה מהירה של ברז המים החמים.

מה קורה כאשר התגובה אינה מהירה מספיק?
זמן תגובה אצל ילדים, אנשים מבוגרים, אנשים בהשפעת תרופות, אנשים בהשפעת אלכוהול או אנשים המוגבלים ביכולת התנועה פיזית או מנטלית מכל סיבה שהיא הוא ארוך ויכולת ההתמודדות עם המצב היא בעייתית.
 בדיוק בנקודה הזאת הייתם מעדיפים שהמים החמים יעצרו!

השתכנעתם? אפשר להמשיך!

מה אפשר לעשות?
למטרה זו קיימים אביזרי "תרמו-קט". אביזרי "תרמו-קט" הנם שסתומים תרמוסטטיים שנועדו לעצור את זרימת המים כאשר טמפרטורת המים מגיעה לטמפרטורה מסוכנת לשימוש במגע עם הגוף.
השם "תרמו-קט" מורכב מהמילה-"תרמו" – שמשמעותה היא חום והמילה-"קט" – שמשמעותה היא לחתוך/לסגור/לעצור. בעברית משמעות המילה "קט" היא גם כמובן כנוי למשהוא קטן באופן כללי ומשמשת במיוחד לתאור ילד קטן – "ילד קט".
יש לכם ילדים קטנים בבית? או הורים מבוגרים שמתארחים? אולי אפילו אתם בעצמכם כבר לא כל-כך צעירים ומהירות התנועה ויכולת התגובה שלכם בעת סכנה כבר לא כמו פעם? אולי אתם פשוט רוצים שכבת הגנה נוספת כדי לא לאתגר את יכולת התגובה המדהימה שלכם? אתם צריכים אביזר "תרמו-קט"!

מה דורשת ההתקנה?
אביזר "תרמו-קט" מיועד להתקנה עצמית פשוטה בנקודת יציאת המים. בדרך כלל תאלצו להבריג החוצה הברגה קיימת כדוגמת הברגת צינור הטוש במקלחת ולחבר במקומה את ה-"תרמו-קט" שאליו יתחבר חזרה הצינור.
הדבר החשוב הוא שההתקנה פשוטה מאוד ודורשת מספר שניות - למוכשרים שבינינו, עד מספר דקות לאלה מאתנו שכבר שנים לא סובבו בורג.

כמה זה צריך לעלות?
אביזרי "תרמו-קט" הנם אביזרים לא יקרים יחסית, בעלות של כ-250 שקלים. היתרון הגדול הוא בכך שעלות הפתרון מסתכמת בעלות האביזר עצמו ואין הוצאות גדולות נוספות כגון עלות התקנה על ידי איש מקצוע. כל אחד יכול להתקין ללא צורך לסגור את ברז המים הראשי או להפגש עם בעלי המקצוע בתחום הידועים בשם "אינסטלטורים" – על כל משמעותן הכספיות והאחרות של מפגש כזה.

אז גשו לחנות אביזרי הבית או אביזרי הילדים הקרובה למקום מגוריכם ושאלו באלגנטיות השמורה רק לאנשים שיודעים בדיוק על מה הם מדברים – סליחה, יש לכם "תרמו-קט"?

גילוי נאות: הכותב הנו נציג ביז-פרו - יבואן בלעדי בישראל של אביזרי התרמו-קט.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/55458/מים-חמים-במקלחת

  השאר תגובה למאמר זה

  ביטוח ישיר

  על פי תקנות התעבורה, תינוקות וילדים עד גיל 8 חייבים להיות ישובים על התקני בטיחות מצילי חיים. למרות זאת, כלי רכב היוצאים מפס הייצור מצוידים בדרך כלל בהתקני בטיחות המיועדים לנוסעים מבוגרים או לילדים מעל גיל 8 שנים. לכן, חשוב לבדוק איזה התקן בטיחות מתאים לילדך.

  על ידי: ביטוח ישירl תחבורה> רכביםl 26/04/2009 lצפיות: 4,795

  ילדים קטנים נוטים להכניס חפצים רבים לפה ועלולים להחנק מחפצים קטנים. אם ניתן להכניס חפץ לתוך גליל פנימי של ניר טואלט, הרי שהוא קטן מדי ומהווה סכנה לילדים מתחת לגיל 3. יש לאסוף חפצים קטנים ולהרחיק אותם מהישג ידו של התינוק או הפעוט. יש לוודא שכל צעצוע הניתן לתינוק מתאים לגילו ואינו עלול להתפרק או להכיל חלקים קטנים העלולים לגרום לחנק.

  על ידי: דוקטור יצחק לויl בריאות ורפואה> בריאות ילדים ותינוקותl 09/06/2011 lצפיות: 118

  משרד החינוך - האגף לביטחון, בטיחות ולשעת חירום - חלק 2 חוזר מנכ"ל סב6(ב), י"ט בשבט התשס"ב, 1 בפברואר 2002

  על ידי: עידן מורl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 28/03/2010 lצפיות: 3,620
  גלי עיצובים

  גלי נחושתן מבעלי 'גלי עיצובים בעץ' מעניקה לך טיפים בבחירת מיטה ראשונה לילדכם!

  על ידי: גלי עיצוביםl בית וצרכנות> ריהוטl 16/08/2013 lצפיות: 87

  בעידן בו בטיחות בדרכים היא מעל הכל, אנו כהורים עושים הכל כדי לשמור על חיי ילדינו והבטיחות שלהם בכל מקום, אם זה בבית, בגן השעשועים, בגן הילדים וכמובן ברכב.

  על ידי: טבעות נישואיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 27/02/2013 lצפיות: 103

  במאמר זה אסדר לך, הקורא/ת את הנושא המורכב של הסעה בטוחה של ילדים במכונית. אתחיל בתיאור החוק בארץ, אמשיך בפירוט סוגי המוצרים הקיימים בארץ ובעולם שנועדו להסעת תינוקות וילדים במכונית ואסיים במספר עצות חשובות.

  על ידי: גדעון וסיליסקיl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 10/09/2010 lצפיות: 312

  לכולנו יש מטבח, למה לא לנצל אותו בפעילות של כיף עם הילדים... האם אתה מחפש דרך חדשה כדי לבלות זמן איכות עם הילדים? הוכח כי הילדים אוכלים טוב יותר כאשר הם מעורבים בהכנת מזון, גם הילד הצעיר יכול להיות חלק מן החוויה.

  על ידי: ravitl משפחה וזוגיותl 05/07/2009 lצפיות: 3,447

  בד"כ קניית המיטה הראשונה לילד נעשית כאשר הילד גדול מידי כבר ללול או לעריסה או כאשר מגיע אח או אחות חדשים למשפחה,בחירת המיטה לילד היא החלטה כבדת משקל,גופו של הילד יתעצב עליה בשנותיו החשובות.

  על ידי: יאיר זילברצןl בית וצרכנותl 06/12/2009 lצפיות: 539

  אין הורה שלא היה רוצה לתת חווית נסיעה בטוחה יותר עבור הילד שלו. לכן, ברור שברגע שנולד לכם תינוק - אתם תמהרו לחנות ותרכשו כסאות בטיחות לרכב. חשוב מאד להבין שהורים רבים, למעשה, מכנים כסאות בטיחות לרכב בתור שם כולל לפלטפורמות שונות של הגנה בנסיעה, המיועדות לילדים ותינוקות בגילאים שונים. חשוב כמובן להכיר את ההבדלים, על מנת שתוכלו לרכוש את המוצר הנכון.

  על ידי: mosheallon1970l בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 20/11/2011 lצפיות: 133

  כשאתם הולכים לקנות טלוויזיה חדשה אתם עושים סקר ובודקים עד לפרטים הקטנים, אך כשאתם שולחים ילדכם לגן, האם אתם נוהגים כך גם כן? כל מה שצריך לדעת בבחירת גן/מעון לילד בגיל הרך - 3 חודשים עד 3 שנים

  על ידי: ניר גולןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 06/05/2009 lצפיות: 4,752

  מהו תפקידו של מפקח בניה? מדוע חשוב להעסיק מפקח בניה כבר מהשלבים המוקדמים ביותר של כל פרויקט בניה?

  על ידי: שיפוץ קלl בית וצרכנותl 24/02/2015

  שימוש בחיפוי בריקים לחידוש ורענון מראה הבית. לבריקים יתרונות רבים בעיצוב ובנוחות השימוש. במאמר זה ננסה לעמוד על היתרונות בשימוש בחיפוי בריקים כחלק מהתהליך עיצובי חדש לביתכם.

  על ידי: miral בית וצרכנותl 24/02/2015

  מזרן לטקס הוא מזרן שעשוי מחומר הלטקס, חומר טבעי, דומה במרקם שלו לגומי אותו מפיקים מעץ קוייצ׳וק אשר גדל בעיקר במלזיה. לטקס הוא חומר פופולארי במיוחד לשימוש במזרנים בשנים האחרונות, זאת משום שהוא בעל תכונות מתאימות הכוללות רכות, אנטי-בקטריאליות, אנטי-ספטיות, אלסטיות, רכות ונוחות. המשך לקרוא...

  על ידי: רובי אוזןl בית וצרכנותl 23/02/2015
  אסף דורי

  דלתות בימינו ניתן לרכוש דלתות מעוצבות ממגוון חומרי גלם ובשלל עיצובים מרהיבים, בין אם זו דלת כניסה או דלת פנים. יש להפעיל שיקולים רבים בבחירת דלתות לבית או למשרד, בין היתר יש לתת דגש על איכות הדלת, עמידות לאורך זמן, מחיר, התקנה ועוד. סגנון הדלת

  על ידי: אסף דוריl בית וצרכנותl 23/02/2015

  כמה פעמים רציתם לשדרג את הסלון ולא ידעתם איך לתת את הטאץ' הנכון שירענן את העיצוב הקודם שלכם? הרעיון בריענון הבית היא החלפת ריהוט, שטיח צבעוני או קיר מעניין שישרו אווירה נעימה עם תחושה של התחדשות.

  על ידי: אבנר כהןl בית וצרכנותl 03/02/2015 lצפיות: 17
  allove

  ארוחה טובה, בילוי לאור נרות, למסעדות יש הרבה משמעות בכל מיני אירועים ואפילו סתם כך להרגיע את הבטן, אז אם אתם מחפשים מסעדה טובה לבלות בה, ואתם במרכז או שמתכננים נסיעה למסעדת שף יוקרתית, חפשו לכם מסעדות במרכז - בתל אביב, ראשון לציון,בת ים ועוד...

  על ידי: allovel בית וצרכנותl 22/01/2015 lצפיות: 19

  דברים שצריך לדעת לפני שמזמינים מנעולן להחלפת הצילינדר במידה ועברת לבית חדש והמנעולן כבר נמצא בדרך אליך, המאמר הזה הוא בשבילך.

  על ידי: Gal Hadadl בית וצרכנותl 14/01/2015 lצפיות: 13

  אין זה סוד שהטכנולוגיה השתלטה על כל היבט בחיינו במרוצת השנים, כך שכיום ניתן למצוא אותה בכל בית. אחד הביטויים המובהקים של כך הוא מערכות בית חכם, הנחשבות למילה האחרונה בתחום.

  על ידי: DSDl בית וצרכנותl 11/01/2015 lצפיות: 15

  ישנם בעלי עסקים התוהים לגבי היתרון שיש לשימוש במערכת במולה.קום לניהול זימוני לקוחות (קביעת תורים) באינטרנט, לעומת שימוש ביומני אינטרנט אחרים כדוגמת Google Calendar. ובכן, ההבדלים הם עצומים! היתרון שיש למערכת במולה דוט קום כיומן עסק הוא משמעותי ביותר, וישנם מספר גורמים עיקריים אשר יעזרו להבין את הסיבות לכך.

  על ידי: ביז-פרוl עסקים> עסקים - כלליl 11/11/2009 lצפיות: 257

  המשבר הכלכלי כבר כאן מזמן, ועדיין אין סימנים משמעותיים של היפוך המגמה. בכל תקופת חייו של עסק כלכלי, החיסכון וההתייעלות צריכים להיות מול עיניהם של מנהלי ובעלי העסק, אך בתקופת מיתון כלכלי, היכולת של עסק לאמץ פתרונות חכמים לחיסכון והתייעלות היא זו שתקבע אם העסק ישרוד או יחדל.

  על ידי: ביז-פרוl עסקים> עסקים - כלליl 23/06/2009 lצפיות: 130
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast