מים חמים במקלחת

14/11/2009 • על ידי • 3,597 צפיות

תתפלאו – אבל לפעמים הייתם מעדיפים שהמים החמים שלכם יעצרו!
אין ספק שהצהרה כזו דורשת הסבר – הרי כל אחד רוצה מים חמים בלי סוף, שיזרמו כמה שיותר מים וכמה שיותר חמים. האומנם?

לרוב טמפרטורת המים בדוד המים החמים בבית עומדת על כ-60 עד 70 מעלות צלסיוס. טמפרטורת המים המשמשים בפועל במקלחת הנה תוצאה של ערבוב המים החמים האלה עם המים היוצאים מברז המים הקרים.
יותר מים חמים או פחות מים קרים – טמפרטורה עולה. יותר מים קרים או פחות מים חמים – טמפרטורה יורדת. הגיוני! 
עד כאן לא חידשנו כלום לרוב האנשים, אשר משתמשים בברז מים באופן הכי טבעי שיש, בלי צורך לחשוב על הפעולה הטכנית משהו, אשר מתרחשת "מאחורי הקלעים".

אבל מה קורה כאשר כמות המים היוצאת מהברזים משתנה באופן לא רצוני – עקב טעות או עקב ירידת לחץ המים מסיבות כלשהן?

במקרה כזה ישנן שתי אפשרויות –
אפשרות ראשונה – במקום המים החמימים שרציתם, זרם מים קפואים שוטף אתכם ואתם - בתאום מושלם, מלווים אותו בצווחה שבאה לבטא את הרגשתכם באותו רגע. אם לא חטפתם התקף לב ממגע המים הקרים – בסופו של דבר החוויה הלא נעימה תסתיים ביציאתכם ממגע זרם המים ולכם ישאר רק זכרון קצר, מקסימום טראומה.
אפשרות שניה – במקום המים החמימים שרציתם, זרם מים חמים מאוד שוטף אתכם בטמפרטורה של 60 מעלות או יותר. זה כבר לא צחוק! טמפרטורה של מעל 60 מעלות עלולה לגרום לכוויות קשות ביותר תוך 1-2 שניות. אם ניחנתם ביכולת תגובה של גיבור על – לא צריכה להיות לכם בעיה. כאשר מדובר באנשים בעלי זמן תגובה נורמלי – מדובר בזמן קצר מאוד לתגובה, אך עדיין רובנו מסוגלים לעמוד במשימה של תזוזה מטווח זרימת המים, או סגירה מהירה של ברז המים החמים.

מה קורה כאשר התגובה אינה מהירה מספיק?
זמן תגובה אצל ילדים, אנשים מבוגרים, אנשים בהשפעת תרופות, אנשים בהשפעת אלכוהול או אנשים המוגבלים ביכולת התנועה פיזית או מנטלית מכל סיבה שהיא הוא ארוך ויכולת ההתמודדות עם המצב היא בעייתית.
 בדיוק בנקודה הזאת הייתם מעדיפים שהמים החמים יעצרו!

השתכנעתם? אפשר להמשיך!

מה אפשר לעשות?
למטרה זו קיימים אביזרי "תרמו-קט". אביזרי "תרמו-קט" הנם שסתומים תרמוסטטיים שנועדו לעצור את זרימת המים כאשר טמפרטורת המים מגיעה לטמפרטורה מסוכנת לשימוש במגע עם הגוף.
השם "תרמו-קט" מורכב מהמילה-"תרמו" – שמשמעותה היא חום והמילה-"קט" – שמשמעותה היא לחתוך/לסגור/לעצור. בעברית משמעות המילה "קט" היא גם כמובן כנוי למשהוא קטן באופן כללי ומשמשת במיוחד לתאור ילד קטן – "ילד קט".
יש לכם ילדים קטנים בבית? או הורים מבוגרים שמתארחים? אולי אפילו אתם בעצמכם כבר לא כל-כך צעירים ומהירות התנועה ויכולת התגובה שלכם בעת סכנה כבר לא כמו פעם? אולי אתם פשוט רוצים שכבת הגנה נוספת כדי לא לאתגר את יכולת התגובה המדהימה שלכם? אתם צריכים אביזר "תרמו-קט"!

מה דורשת ההתקנה?
אביזר "תרמו-קט" מיועד להתקנה עצמית פשוטה בנקודת יציאת המים. בדרך כלל תאלצו להבריג החוצה הברגה קיימת כדוגמת הברגת צינור הטוש במקלחת ולחבר במקומה את ה-"תרמו-קט" שאליו יתחבר חזרה הצינור.
הדבר החשוב הוא שההתקנה פשוטה מאוד ודורשת מספר שניות - למוכשרים שבינינו, עד מספר דקות לאלה מאתנו שכבר שנים לא סובבו בורג.

כמה זה צריך לעלות?
אביזרי "תרמו-קט" הנם אביזרים לא יקרים יחסית, בעלות של כ-250 שקלים. היתרון הגדול הוא בכך שעלות הפתרון מסתכמת בעלות האביזר עצמו ואין הוצאות גדולות נוספות כגון עלות התקנה על ידי איש מקצוע. כל אחד יכול להתקין ללא צורך לסגור את ברז המים הראשי או להפגש עם בעלי המקצוע בתחום הידועים בשם "אינסטלטורים" – על כל משמעותן הכספיות והאחרות של מפגש כזה.

אז גשו לחנות אביזרי הבית או אביזרי הילדים הקרובה למקום מגוריכם ושאלו באלגנטיות השמורה רק לאנשים שיודעים בדיוק על מה הם מדברים – סליחה, יש לכם "תרמו-קט"?

גילוי נאות: הכותב הנו נציג ביז-פרו - יבואן בלעדי בישראל של אביזרי התרמו-קט.

אודות כותב המאמר

ביז-פרו

צוות ביז-פרו

 www.bizpro.co.il