שחיקת סחוס

15/11/2009 • על ידי • 2,575 צפיות

שחיקת סחוס

שחיקת הסחוס או אוסטאוארתרוזיס בשמה המקצועי נפוצה מאוד. בגיל 40 לכ-40% מהאוכלוסייה יהיו סימני שחיקת סחוס בצילום רנטגן. בגיל המבוגר כמעט כל אדם יסבול מדרגה זאת או אחרת של שחיקת סחוס. הבעיה יכולה לתקוף כמעט כל מפרק בגוף החל מפרקי האצבעות הקטנים ועד למפרקים גדולים ונושאי משקל כמו הברכיים. סימני המחלה הם: כאב, הגבלת תנועה, אי-יציבות המפרקים ועיוותים (דפורמציה).

מהו הסחוס?

הסחוס בעיקרו הוא צורה של רקמת חיבור, רשת צפופה וגמישה של סיבי קולגן הקבועה בחומר צמיגי חזק בעל תכונות פלסטיות ואלסטיות המאפשרות לשאת משקל בתוך כדי שמירה על גמישות בניגוד לעצמות שאינן גמישות.

המפרקים בגופנו מצופים בחלקם הפנימי סחוס אשר מפריד בין עצמות המפרק. מתוך הסחוס מופרש נוזל סינוביאלי אשר מונע חיכוך וסופג זעזועים.

כאשר הסחוס נשחק כמות הנוזל הסינוביאלי פוחת ונוצר מגע ישיר בין העצמות אשר גורם לכאבים והגבלה בתנועה.

הזרקה של חומצה היאלורינית למפרקים פריפרים בהנחיית שיקוף

חומצה היאלורינית הינה חומר צמיגי אשר נועד להחליף את הנוזל הסינוביאלי הפיזיולוגי אשר קיים במפרק החומצה היאלורינית משמנת את המפרק ובולמת את הזעזועים.

כאשר הפעולה מבוצעת בהנחייה שיקוף, מוחדרת המחט תחת תצפית רציפה באופן מדויק אל תוך אזור המפרק הפגוע. הטיפול מיועד לחולים הסובלים משחיקת סחוס במפרקים ברך כתף ירך וכו', וכן לסובלים מדלקת פרקים.

מדובר על סדרה של 3 זריקות במפרק.

למי מיועד הטיפול

·    עבור אנשים הסובלים משחיקת סחוס ואינם מעוניינים לעבור ניתוח מסיבות כגון: תהליך ההחלמה הארוך, האשפוז והסיכונים הרבים הכרוכים בכל ניתוח, וכן בשל משך חייו של השתל אשר לא עולה על 10- 15 שנה.

·    עבור אנשים אשר אינם יכולים לעבור ניתוח בשל מחלות רקע כגון מחלות לב, נשימה, שימוש במדללי דם כדומה.

פרטים נוספים-

טיפול בשחיקת סחוס

אודות כותב המאמר

Mojo

אופרד (Operad) היא חברת אינטרנט וקידום אתרים.