שחיקת סחוס

פורסם: 15/11/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 2,553 | Share

שחיקת סחוס

שחיקת הסחוס או אוסטאוארתרוזיס בשמה המקצועי נפוצה מאוד. בגיל 40 לכ-40% מהאוכלוסייה יהיו סימני שחיקת סחוס בצילום רנטגן. בגיל המבוגר כמעט כל אדם יסבול מדרגה זאת או אחרת של שחיקת סחוס. הבעיה יכולה לתקוף כמעט כל מפרק בגוף החל מפרקי האצבעות הקטנים ועד למפרקים גדולים ונושאי משקל כמו הברכיים. סימני המחלה הם: כאב, הגבלת תנועה, אי-יציבות המפרקים ועיוותים (דפורמציה).

מהו הסחוס?

הסחוס בעיקרו הוא צורה של רקמת חיבור, רשת צפופה וגמישה של סיבי קולגן הקבועה בחומר צמיגי חזק בעל תכונות פלסטיות ואלסטיות המאפשרות לשאת משקל בתוך כדי שמירה על גמישות בניגוד לעצמות שאינן גמישות.

המפרקים בגופנו מצופים בחלקם הפנימי סחוס אשר מפריד בין עצמות המפרק. מתוך הסחוס מופרש נוזל סינוביאלי אשר מונע חיכוך וסופג זעזועים.

כאשר הסחוס נשחק כמות הנוזל הסינוביאלי פוחת ונוצר מגע ישיר בין העצמות אשר גורם לכאבים והגבלה בתנועה.

הזרקה של חומצה היאלורינית למפרקים פריפרים בהנחיית שיקוף

חומצה היאלורינית הינה חומר צמיגי אשר נועד להחליף את הנוזל הסינוביאלי הפיזיולוגי אשר קיים במפרק החומצה היאלורינית משמנת את המפרק ובולמת את הזעזועים.

כאשר הפעולה מבוצעת בהנחייה שיקוף, מוחדרת המחט תחת תצפית רציפה באופן מדויק אל תוך אזור המפרק הפגוע. הטיפול מיועד לחולים הסובלים משחיקת סחוס במפרקים ברך כתף ירך וכו', וכן לסובלים מדלקת פרקים.

מדובר על סדרה של 3 זריקות במפרק.

למי מיועד הטיפול

·    עבור אנשים הסובלים משחיקת סחוס ואינם מעוניינים לעבור ניתוח מסיבות כגון: תהליך ההחלמה הארוך, האשפוז והסיכונים הרבים הכרוכים בכל ניתוח, וכן בשל משך חייו של השתל אשר לא עולה על 10- 15 שנה.

·    עבור אנשים אשר אינם יכולים לעבור ניתוח בשל מחלות רקע כגון מחלות לב, נשימה, שימוש במדללי דם כדומה.

פרטים נוספים-

טיפול בשחיקת סחוס

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/55532/שחיקת-סחוס

  השאר תגובה למאמר זה

  טייפ (סרט הדבקה) קינזיולוגי מוריד נפיחות ועוזר לריפוי פציעות ודלקות בשרירים ובמפרקים. במאמר זה נסביר בקצרה כיצד עובד המנגנון של הטייפ וכיצד הוא עוזר לריפוי.

  על ידי: מוטי דמגיl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 26/02/2015 lצפיות: 18

  סוכרת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בימינו (בשנת 2013 נאמד מספר החולים בה ברחבי העולם בקרוב ל- 350 מיליון איש!), וגם אחת המסוכנות: היא עלולה להוביל לעיוורון, אי ספיקת כליות וטרשת עורקים ובמקרים רבים היא מחייבת כריתת רגל. מדרסים מותאמים אישית לחולי סוכרת מסייעים להם להגן על כפות הרגליים ובכך להפחית בצורה משמעותית את הסיכון כי יאבדו את אחת הרגליים או את שתיהן.

  על ידי: goolgozl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 16/02/2015 lצפיות: 13

  ספורטאים מקצועיים וחובבים כאחד יודעים כי לצד עיסוקם, אשר ככלל מיטיב עם הגוף ובריאותו, הם תמיד יהיו חשופים גם לכאבים ופציעות בדרגות חומרה שונות. כל שנותר לקבוצה זו אשר עוסקת בספורט היא לנסות למנוע את הפציעה הבאה ולמזער את הכאבים ולטפל בהם בצורה היעילה ביותר.

  על ידי: goolgozl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 16/02/2015 lצפיות: 11

  מחלת שויירמן (עקשת) היא קיפוזיס סטרוקטורלית (מבנה קמור) של הגב העליון וגם של הגב התחתון בגיל הנעורים. המחלה פוגעת בעקר בזכרים בגילים 10 – 14 שנה, בשכיחות של 4% - 10 וקימת נטיה משפחתית. בסיום גיל הגדילה ישנה עצירה ספונטנית של התהליך הפתולוגי.

  על ידי: פרופ' דוד מנדסl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 31/12/2014

  האפיפיזה היא החלק הגרמי שבונה את ראש הירך וחיבורה לצוואר הוא דרך רקמה סחוסית שמהווה את סחוס הגדילה. בגיל העשרה סחוס הגדילה מושפע על ידי שילוב פעילותם של הורמון הגדילה והורמון המין ונחלש מבחינה מכנית. כוחות לחיצה וגזירה של נשיאת משקל הגוף או טראומה עלולים לגרום לניתוק פתאומי (אקוטי) או איטי (כרוני) של האפיפיזה מהצוואר. זוהי תסמונת הגלישה של האפיפיזה של ראש הירך – .Slipped Capital Femoral Epiphysis (SCFE)

  על ידי: פרופ' דוד מנדסl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 31/12/2014 lצפיות: 13
  אורלי שעיה

  הורים רבים טוענים שהישיבה על כיסא "אוספת" את הילד לאכילה או יצירה, אך למען האמת היא יוצרת תוצאה מסוכנת ומרחיקה מתהליכים טבעיים של למידה.

  על ידי: אורלי שעיהl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 26/12/2014 lצפיות: 14
  טיפולי טווינה משה

  טווינא הינה פיזיותרפיה סינית בת 5000 שנה מאוד עוצמתית לטיפולים אורתופדיים ובמיוחד לכאבי צוואר ,גב ושרירים תפוסים . הטווינא משפרת את זרימת הסירקולציה של הצי והדם ובכך תורמת לניקוז של רעלים ברקמות , הזנה של חמצן ודם לשרירים התפוסים והפחתת הכאבים והדלקת.

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 15/09/2014 lצפיות: 55

  סובלים מכאבי רגליים וחשים חסרי אונים? אובדי עצות? זה המקום וזה הזמן לחלץ אתכם מהתחושה הזו. אין סיבה לסבול אף לא רגע אחד נוסף.

  על ידי: אייל עמיחיl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 25/08/2014 lצפיות: 81
  Mojo

  הטרנדים שהולכים וצוברים תאוצה, של מזון אורגני, תרופות הומאופטיות, תוספי תזונה, ויטמינים ועוד – כל מה שניתן לכנות בכלליות "מוצרי טבע" – הביאו לגידול משמעותי בכמות חנויות הטבע שניתן למצוא כיום ברחבי הארץ

  על ידי: Mojol בריאות ורפואה> תוספי מזוןl 20/09/2010 lצפיות: 70
  Mojo

  שיטת הגידול היא קלה ופשוטה, נוחה לכל מקום וכל עונות השנה. זו דרך נהדרת להתחבר למהות הטבעית שגלומה בעשב החיטה, שיכולה לחזק אצלכם את התחושה כי אתם לוקחים שליטה על התזונה והבריאות שלכם, אחראים בלעדיים על מה שאתם מכניסים לגוף

  על ידי: Mojol בריאות ורפואה> תוספי מזוןl 20/09/2010 lצפיות: 4,193
  Mojo

  הנה כמהדרכים שבעזרתן תוכלו לעורך ביקורים תכליתיים ומהנים בחנות הטבע המועדפת עליהם.

  על ידי: Mojol בריאות ורפואה> תוספי מזוןl 20/09/2010 lצפיות: 91
  Mojo

  מגוון האפשרויות ללימודי תעודה ולימודי המשך הינו מבחר רחב ביותר המורכב מעשרות מוסדות לימודים, מאות תחומים ואלפי קורסים. איך נדע מה הכי מתאים לנו?

  על ידי: Mojol חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 15/09/2010 lצפיות: 51
  Mojo

  אחרי שהגעתם להבנה הדדית עם ילדכם, יש להחליט כיצד תברכו אותו. להלן מספר טיפים, הערות ודגשים לקראת האירוע המרגש.

  על ידי: Mojol בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 07/09/2010 lצפיות: 4,692
  Mojo

  כיצד מתכננים ובונים את הארוע שכל כך חשוב לילד ולמשפחה - חגיגות בר המצווה?

  על ידי: Mojol בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 07/09/2010 lצפיות: 509
  Mojo

  מהו מזון אורגני ומדוע יש לו השפעות לא רק עלינו ועל הסביבה, אלא גם על הדורות הבאים? הנטייה האנושית להדחקה והשלמה עם מפגעים היא בעיה מוכרת – ראו לדוגמה את מעשני הסיגריות שרוצים אך לא מצליחים להפסיק. הדבר שחשוב להבין ביחס לחשיבות המזון האורגני, זה השפעתו החיובית על הסביבה ועל הדורות הבאים, הן בנפרד והן באופן הדדי.

  על ידי: Mojol אוכל ומתכוניםl 05/09/2010 lצפיות: 193
  Mojo

  מנהלים ועצמאיים יקרים, מרבית הסיכויים כי גם אתם משתמשים במערכות ניהול מידע. המאמר הבא יתן לכם את המידע, היתרונות והחסרונות בנוגע למערכות ERP.

  על ידי: Mojol עסקים> ניהולl 11/04/2010 lצפיות: 704
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast