כדור פורח – ספורט חדש בנופי עמק יזרעאל

16/11/2009 • על ידי • 758 צפיות

תחום תיירות חדש התפתח בשנה האחרונה בעמק יזרעאל – כדורים פורחים.

כדור פורח , כלי הטייס הראשון בעולם, אחד מעשרת ההמצאות החשובות בעולם, הכדור העצום הזה בגובה של בית בין 8 קומות עם האש וצבע , העדינות שבו נמצא עכשיו כאן בעמק , כמעט כל יום מרחף בעדינות מעלינו.

עמק יזרעאל מתאים ביותר לספורט חדש זה . האזורים הפתוחים הדרושים לכדורים הפורחים ותנאי מזג האוויר הנוח במקום.

מהיום יש דרך חדשה לראות את נופי העמק המדהימים , ממבט מלמעלה ממעוף הציפור.

תחום תיירות זה מביא אלינו לעמק כמעט כל יום קבוצות ומשפחות מכל רחבי הארץ הבאות לחוות חווויה של פעם בחיים – טיסה בכדור פורח.

הסיבות לפעילות זו הם רבות ומגוונות , חלום ילדות של הרבה מאוד אנשים, רצון לפעילות חדשה חווייתית ,אירועים שונים , ימי גיבוש לחברות ואירגונים,  ימי הולדת , ימי נישואין ואפילו הצעות נישואין באוויר.

טיסה  בכדור הפורח היא חוויה של בוקר שלם שמתחיל בד"כ בשעת הזריחה ונמשך כ  -  4 שעות.

לאחר ניפוח הכדור , לאט לאט  יאבד הכדור  את כוח הכבידה ויתחיל להמריא .

הטיסה בכדור פורח משלבת טיסה בגבהים שונים עד לגובה של 1500 רגל  (כ500 מטרים) ובגבהים נמוכים של ממש מעל צמרות העצים שאז ממש ניתן להוציא יד וללטף את העלים. הטיסה הנמוכה חוויתית יותר, מעניינת מאוד. בטיסה בכדור פורח ניתן לרוב לראות את החיות הרבות בעמק ,מתוך סל הנצרים של הכדור בנוף פנוראמי של 360 מעלות..

הטיסה מתבצעת לרוב בין התבור לגלבוע, לדברי טל , טייס חברת"  רייז " אזור הטיסה היפה ביותר בארץ.

הטיסה היא עדינה ורגועה ושקטה ביותר ומתאימה לכולם .

כדורים פורחים משייטים האוויר עם הרוח לכן אזור הנחיתה אינו ידוע , מה שמוסיף לייחודיותה של כל טיסה .

אורך הטיסה הוא כשעה אולם החוויה הכוללת היא כ 4 שעות וכוללת הרבה פינוקים והפתעות רבות , שלב ניפוח הכדור  (מדהים לראות כיצד הבלון שיוצא משק בגודל של מטר, מתנפח ובשיא הדרו הוא מגיע לגובה של 25 מטר ) הנחיתה העדינה , פתיחת בקבוק שמפניה בסיום הטיסה -  מנהג עולמי של כדורים פורחים משנת 1778, תעודת טיסה , ארוחת בוקר מפנקת והפתעות רבות אחרות ליום קסום ומיוחד.

אודות כותב המאמר

יאיר בר זוהר

Yair Bar Zohar Tourism Journalist, Tourist Information Scientist Co-owner & Co-CEO of Sites: tiulim.net (PR=5) facebook-hotels.seeker (PR=5, 85,642 likes) hotels-seeker.com (PR=3<6 month) flight-seeker.com (NEW) addyourpoint.com (PR=3) Skype: yairbarzohar