ביטול דו"ח תנועה, אפשרי איך עושים זאת?

פורסם: 19/11/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 7,709 | Share

דו"ח תנועה הופך לדו"ח על תנאי

קורה לעיתים שנהג רכב נתפס, ע"י שוטר תנועה  מבצע עבירת תעבורה, התחנונים לשוטר לוותר על רישום הדו"ח לא מועילים ואנו מלאי כעס ותסכול  על כך שנרשם לנו דו"ח  וזאת מאחר ובדרך כלל ובמהלך שנות נהיגה מקפיד הנהג מקבל הדו"ח לנהוג כחוק ולא נרשמו לנהג הרכב באופן יחסי לתקופת הוותק שלו כנהג הרבה דו"חות תנועה.

ניתן לפנות ללשכת התנועה באזור בו נרשם הדו"ח ולבקש להמירו באזהרה ובכך להיחלץ על תנאי מקבלת הדו"ח.

איך ממירים קנס באזהרה?

נהג העומד בתנאים הבאים, יוכל לבקש להמיר קנס באזהרה:


 בעלי רישיון נהיגה עם ותק של 5 שנים.


 בשנתיים האחרונות לא נרשמו לחובתו דו"חות.


 מספר הדו"חות שנרשמו לחובתו אינו גדול לעומת מספר השנים שהוא

   נוהג.


  חשוב לציין כי מרגע הגשת הבקשה להמרת הדו"ח לאזהרה המבקש

    בעצם מודה בביצוע העבירה .

  .
דו"ח אזהרה אינו נושא תשלום קנס אלא מתריע שבמידה ובשנתיים הבאות תתבצע עבירה ע"י הנהג הוא יקבל דו"ח תנועה 


המבקשים להמיר קנס בעבירה יפנו ליחידת התנועה שבאזורה בוצעה עבירת התנועה. הכתובת מופיעה על גבי הדו"ח. עבירות כגון אי ציות לרמזור אדום, עקיפה על קו לבן וחניה במקום של נכה  על פי רוב לא יומרו באזהרה. ההחלטה אם להמיר את הקנס שקיבלתם על עבירות אחרות באזהרה, היא החלטה פנימית של המשטרה.

ובכלל כדאי לשים לב ולהתרכז במהלך הנהיגה וזאת בכדי למנוע ולהקטין את הסיכויים לקבלת דו"ח תנועה

                                                                                    בברכת

                                                                               נסיעה בטוחה

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/55786/ביטול-דוח-תנועה-אפשרי-איך-עושים-זאת

  השאר תגובה למאמר זה

  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  רבים המקרים בהם נהג רכב נעצר ע"י שוטר ונרשם לו דו"ח על ביצוע עבירת תעבורה. במקרים מיוחדים ובתנאים ניתן לשנות את רוע הגזירה..........

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 19/11/2009 lצפיות: 858
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  הפעלת כלי רכב שלא נרשמו על פי החוק ואינם נושאים רישיון רכב אסורה לחלוטין, אלה באיזור תפעולי שהותר על ידי משרד התחבורה ומפוקח ע"י מפקח בעל כתב מינוי.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> רכביםl 16/03/2010 lצפיות: 1,506

  נהג חדש נוטה למעורבות רבה יותר בתאונות דרכים, בגלל שהוא חסר ניסיון בנהיגה. לפי תקנות משרד התחבורה, נהג חדש הוא נהג בשנתיים שלאחר קבלת רישיון נהיגה. כאשר נהג חדש צעיר, הוא נהג חדש מתחת לגיל 24. נהג חדש צעיר, נדרש לנסיעה עם מלווה.

  על ידי: שלמה פריl תחבורה> תאונות דרכיםl 29/06/2014 lצפיות: 14
  אסף גזית

  המאמר עוסק בת.י 9301 לבטיחות ואיכות בציי רכב ועומד על יתרונותיו וחשיבותו בשיפור אקלים הבטיחות בתעבורה ובירידה בכמות תאונות הדרכים ועברות התנועה.

  על ידי: אסף גזיתl תחבורה> תאונות דרכיםl 13/12/2013 lצפיות: 65

  כבר חודש ימים שאני משתמש במצלמה לרכב בנסיעות שלי מרחובות לת"א ולצפון ואני יכול לומר לכם דבר אחד. מצלמה לרכב הינה דבר חובה בכל רכב.

  על ידי: דוןl תחבורה> תאונות דרכיםl 08/09/2013 lצפיות: 388
  שקד מאיר

  תאונות דרכים הם כאוס!משקרו ובמיוחד לגבי אלו התאונות הקשות בהם או תאונות הדרכים הקטלניות יש לבצע"RETAK" דהיינו "לכידה מחדש"או "לקיחה מחדש" עד שבריר שניה בסמוך לאימפקט של מפץ האירוע . המאמר מנסה לפתוח צוהר למלאכת שחזור תאונות הדרכים ועבודת חוקר תאונות הדרכים.

  על ידי: שקד מאירl תחבורה> תאונות דרכיםl 27/02/2013 lצפיות: 131
  פנינה יקל

  כביש 4 נמצא בשיפוצים שנים רבות. העבודות בכביש מחייבות צמצום השוליים והטיית מסלולים, והדבר גורם לעומסי תנועה ותאונות דרכים כמעט בכל שעות היום. כל זה הוא בבחינת רע הכרחי, אבל למה זה נמשך כל כך הרבה זמן?

  על ידי: פנינה יקלl תחבורה> תאונות דרכיםl 27/02/2013 lצפיות: 149
  שקד מאיר

  ידועה האימרה שחכם לא נכנס לבעיות שפיקח יודע לצאת מהם.נהיגה חזויה היא תפיסה חדשה ומרעננת במציאות הקשה והמסוכנת של המצב בכבישים ובדרכים היום.אין צורך להגיע לתאונות המצריכות , משקרו - שחזור תאונה , חקירת תאונה , הדמיית תאונה והצורך בהופעה במשטרה הופעה בבתי משפט ייצוג משפטי שלא לדבר חלילה על פגיעות גוף פגיעה באיכות חיים עגמת נפש , טראומות והפסד כספי ניכר. ואנו ב- RETAKE מערכות מתקדמות לשיחזור וחקירת תאונות דרכים יודעים במה מדובר. כדאי לקרוא , להפנים , ליישם ולהנחיל ליקירכם ולסביבה. נסיעה בטוחה!

  על ידי: שקד מאירl תחבורה> תאונות דרכיםl 22/02/2013 lצפיות: 149
  שקד מאיר

  תאונות דרכים מחד ותרבות נהיגה מאידך מחייבים חשיבה יצירתית ויצירת כלים מקוריים וייחודיים להתמודדות עם האתגר הגדול הכרוך בהם."תכנית רמזור" הנה תכנית התערבות ייחודית וחדשנית המבוססת על עקרונות התורה הבהיביורסטית ותיאוריית מסלו . התכנית בנויה מסיגמנט סיווג פרופילי נהגים ומסיגמנט התמרוץ.התכנית הופעלה ומופעלת בהצלחה הלכה למעשה . מתוצאות סמינריון מחקרי אקדמי שבוצע במסגרת התכנית האקדמית ללימודי הבטיחות בדרכים באוניברסיטת בר אילן כמו גם תוצאותיה בפועל כפי שהם באים לידי ביטוי מוכיחים חד משמעית את יעילותה.

  על ידי: שקד מאירl תחבורה> תאונות דרכיםl 22/02/2013 lצפיות: 83

  בחורף אין ספק שמזג האוויר גורם לתנאי דרך קשים יותר - הכבישים חלקים ורטובים כך שקיימת סכנה החלקה והראות מוגבלת וקשה יותר להבחין בהולכי הרגל ובשאר ההפתעות שהכביש עלול לטמון לנו. בשל כך, נהיגת חורף מצריכה ערנות מוגברת ושמירה על כללי זהירות ייחודיים , של נהגים בכלל וחיילים בפרט.

  על ידי: בידרl תחבורה> תאונות דרכיםl 22/11/2012 lצפיות: 25
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  נהיגת רכב בהשפעת עיפות היא גורם קטלני המהווה סיכון גדול בדרך, חוסר מודעות ואי תשומת לב מוגברת לנושא עיפות בנהיגה כמו סימנים המעידים על תהליך הרדמות בנהיגה עלולים להביא לתוצאות הרות אסון. נהג הרכב חייב לתת את דעתו ולהיות מודע לסיכוני העיפות והנהיגה שהם שילוב העלול לעיתים להסתיים בתוצאות טרגיות.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 20/04/2014 lצפיות: 77
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  מודעות הנהגים לנהיגה בחורף קיימת באופן טבעי מאחר וישנם גורמים מוחשיים כמו גשם ,קור,ערפל ועוד המחברים אותנו לתחושת הסיכון. לא כך הוא הקיץ בו קיימות סכנות מרובות וחוסר מודעות הנהגים אלהן. קשה עד בלתי אפשרי לשוטר או כל אדם אחר להתריע בפני נהג הרכב כאשר הינו נוהג בעייפות ומהווה סכנה לעצמו ולעוברי הדרך האחרים. תאונות עצמיות , סטיה מנתיב ועוד אלה הן חלק מהתאונות המתרחשות בהשפעת נהיגה בעייפות. גם מפעילי כלי רכב אחרים כמו מכונה ניידת ,ציוד צמ"ה ומלגזות באתרים ומפעלים חשופים לסכנות. נהג רענן נוהג בטוח..

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 21/04/2013 lצפיות: 136
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  חידושים בתקנות התעבורה המתפרסמות מעת לעת הן בעצם החוק אינן מובאות בפני כלל הנהגים ולידיעתם, אנו בחברת משא בטוח הדרכות ובטיחות מפיצים חלק מתקנות התעבורה לקצין הבטיחות בתעבורה ולכלל הנהגים בחברות השונות. לקטנו מס' תקנות מבין כלל התקנות שפורסמו ואנו מביאים אותן לידיעתכם. ידיעת התקנות מסייעת לנו הנהגים בנהיגה כחוק וחוסכת מאיתנו את הצורך להתמודד עם השוטר בשל אי ידיעת החוק ,ביצוע עבירות תעבורה כתוצאה מחוסר ידיעה.או חלילה מעורבות בתאונת דרכים.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 17/12/2010 lצפיות: 1,236
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  אי ידיעת החוק אינה פוטרת , משפט זה המוזכר פעמים רבות בנושאים הקשורים לביצוע עבירות תעבורה שונות בקרב נהגים ומפעילי כלי רכב שונים לאחר קרות תאונה או עבירת תעבורה. עידכון תקנות תעבורה חדשות ואופן הפצתן ע"י מרכז ההדרכה העוסק בתחום ההדרכות והכשרות בנושאי תעבורה יש בו לכשעצמו הזדמנות ייחודית לקוראי מאמר זה להכיר ולדעת את דרישות החוק בהפעלת ונהיגת מכונות ניידות הנדסיות וחקלאיות ולהמנע מביצוע עבירות הנוגדות את החוק וסנטילת סיכונים אחרים.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 26/11/2010 lצפיות: 563
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  מפעיל מלגזה והנוהג בה חייב להיות בעל היתר לנהיגת מלגזה. היתר נהיגה זה נרשם ברישיון הנהיגה אותו מחזיק הנהג. על פי התקנה החדשה שפורסמה עוד בשנת 2006 נקבעו הנחיות חדשות לגבי הפעלה ונהיגה במלגזות.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 01/11/2010 lצפיות: 2,289
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  פורסמה תקנה חדשה הקובעת פסילת רישיון נהיגה לנהגים אשר צברו עבירות תעבורה במהלך ה 5 שנים האחרנות, מערכת הרישוי במשרד הרישוי מנהלת כרטסת מעקב על ביצוע עבירות תעבורה של כל נהג ,כרטסת רישום עבירות זו משמשמת מעקב גם עבור רישום נקודות החובה אותם צובר נהג במהלך ביצוע העבירות.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 12/07/2010 lצפיות: 152
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  נהיגת מכונה ניידת והפעלת ציוד מכני הנדסי על פי החוק מחייבת בהכשרה ובעמידה בתנאים שנקבעו . כמו כן פורסמו תקנות חדשות ונהלים המחייבים ברישיון נהיגה מתאים לנהיגת מכונה ניידת .

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> רכביםl 02/06/2010 lצפיות: 580
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  גרירת גרורים ברכב מותר על פי החוק בהתניות אותן קבע המחוקק .תנאים והגבלות אלו מחייבים להתאים את סוג הרכב ומשקלו למגבלות הגרור........

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl תחבורה> תחבורה - כלליl 02/06/2010 lצפיות: 483
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast