אישור עקרוני למשכנתא

פורסם: 19/11/2009 | צפיות: 161 | Share

אישור עקרוני להלוואת משכנתא הנו הצעד הראשון בדרך לקבלת הלוואת משכנתא לצורך רכישת דירה. האישור העקרוני מהווה מסמך ראשוני באמצעותו לומד הלווה האם הבנק מוכן ליתן לו הלוואה ע"פ הנתונים שמציג הלווה לבנק לגבי הכנסותיו, אחוזי המימון מהנכס הנרכש ואופי הנכס הנרכש (מיקום, רישום בטאבו/מינהל מקרקעי ישראל וכו'). קבלת האישור העקרוני חשוב מאד טרם הרכישה בכדי שהלווה יהיה בטוח בכך שיהיה לו מימון בנקאי עבור רכישת הנכס.

מה הוא אישור עקרוני?

הגשת בקשה להלוואה לאישור הבנק. מימוש הלוואה שלגביה ניתן אישור עקרוני, מותנה בחתימת המבקש על חוזה רכישת הנכס, באימות כל הפרטים שמסר לבנק ובעמידה ביתר תנאי הבנק, לרבות הביטחונות הנדרשים למתן ההלוואה בפועל. אין במתן אישור עקרוני משום מחויבות כלשהי של הבנק להעברת ההלוואה בפועל למבקש. בנוסף הריביות שמוצגות באישור העקרוני מותנות בביצוע ההלוואה תוך פרק זמן קצר יחסית (12 ימים קלנדרים במרבית המקרים) כך שבפועל יש לנהל משא ומתן בנושא גובה הריביות ממש לפני נטילת הההלוואה מהבנק.

למה חשוב לקבל אישור עקרוני למשכנתא? 

על רוכש שמתכוון ליטול הלוואה כחלק ממימון הנכס לדעת בוודאות גדולה ככל האפשר שבנק למשכנתאות יהיה מוכן לממן לו חלק מעלות הדירה באמצעות הלוואת משכנתא את המשכנתא יעביר הבנק בפועל רק לאחר החתימה על חוזה המכר, רישום הביטוחונות הנדרשים ע"י הבנק  והעברת כל ההון העצמי ע"י הרוכש. בכדי שהרוכש לא יגלה בשלב מאוחר (לאחר החתימה על חוזה ההתקשרות) כי אין בנק למשכנתאות שמוכן לאשר את ההלוואה, על רוכש להגיש בקשה לאישור עקרוני לבנק. כאמור אין באישור העקרוני בכדי להבטיח במאה אחוזים את מתן ההלוואה בפועל .

מה יש באישור העקרוני?

האישור העקרוני כולל פרטים לגבי זהות הלווים, שכרם החודשי נטו, עלות הנכס ע"פ חוזה הרכישה, סכום ההלוואה המאושרת, תמהיל ההלוואה המאושר והרביות עבור כל מסלול. בנוסף כולל האישור העקרוני תנאים כללים לביצוע ההלוואה, לדוגמה : חתימה על הסכעם רכישה, רישום ביטחונות, העברת הון עצמי, הצגת מסמכים שמאמתים את נתוני הלווה וכו'.

מה צריך לעשות כדי לקבל אישור עקרוני?

בכדי להגיש אישור עקרוני יש להגיש בקשה בבנק. יש בנקים שמסכימים לתת את האישור רק לאחר הצגת כל המסמכים הנדרשים (ת.ז., תשלושי שכר ודפי עו"ש) וישנם בנקים שמספקים בהצהרות הלקוח לגבי הנתונים הרלוונטים. כמובן שטרם קבלת ההלוואה בפועל על הלווה להגיש לבנק את כל המסמכים העדכניים.

 AMG משכנתאות ממליצה בכל מקרה להגיש לבנק את כל המסמכים הרלוונטים כדי שהאישור העקרוני יתבסס על כמה שיותר אסמכתאות שיבחנו ע"י הבנק טרם ביצוע עסקת הרכישה. במקרה שמדובר בהלוואה "גבולית" (אחוזי מימון גבוהים, החזר חודשי יחסית גבוה ביחס להכנסה החודשית, רכישה באזור "בעייתי" מבחינת מימון וכו') חשוב להתעקש שהבנק יבצע מראש בדיקה מקיפה של הנושא והאישור העקרוני יהיה מותנה במספר קטן ככל האפשר  של דרישות לביצוע בפועל. בכל מקרה יש לבדוק כל דרישה ודרישה לעומק ולבחון אם ניתן יהיה לעמוד בה.

אם אני יכול לקבל אישור עקרוני דרך האינטרנט?

יש בנקים שמאפשרים קבלת אישור עקרוני דרך האינטרנט. קבלת ההלוואה מותנת כמובן בהעברת כל המסמכים לסניף הבנק בכדי שיבחן את הנושא לעומק ויתן אישור לאחר בחינה של הניירת. באמצעות האישור האינטרנטי  יכול להבין הלווה מה סכום ההלוואה שעתיד הבנק לאשר לו. בשום פנים ואופן אסור להסתמך על אישור זה ולקנות את הדירה ללא קבלת אישור דרך סניף. ברגע שהמו"מ לרכישת הדירה הופך לרציני, יש לפנות לבנק בכדי לקבל אישור על סמך הנתונים והמסמכים הרלוונטים. 

 

 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/55809/אישור-עקרוני-למשכנתא

  השאר תגובה למאמר זה

  רב לוקחי הלוואת Mortgage מנסים להקטין למינימום את תשלום החזר משכנתא חודשי במטרה להקל עליהם בתקציב המשפחתי השוטף.

  על ידי: קובי חברl פיננסים וכספיםl 21/11/2011 lצפיות: 119

  אתם עומדים לקחת משכנתא? קרוב לוודאי שהמשכנתא תהייה בסכומים שיכבידו מאד על כלכלת המשפחה לאורך שנים רבות. איך תדען איזה סוג משכנתא לקחת? איזה תמהיל משכנתא? איזו ריבית משכנתא? משכנתא צמודה לדולר? ליין? ליורו? משכנתא קבועה? אולי משכנתא משתנה? איזה מסלולי משכנתא תבחרו? לכמה שנים? באיזה החזר חודשי? נכון שזה מבלבל ונשמע לכם כמו שפה זרה שאתם לא מכירים? זו אכן שפה זרה שרק יועץ משכנתאות החי ונושם משכנתאות מידי יום ביומו מבוקר עד לילה מבין.

  על ידי: יורם חברl פיננסים וכספים> משכנתאl 10/06/2011 lצפיות: 130
  אליחי רובין

  לא כל האנשים שחיים בישראל חולקים את אותו מצב כלכלי, ואחד מהבעיות העיקריות והקשיים הרבים שאיתם אנשים נתקלים, זה המצב שבו הבנקים מכריזים עליהם בתור מוגבלים.

  על ידי: אליחי רוביןl פיננסים וכספים> משכנתאl 22/10/2013 lצפיות: 62
  Tal Kerem

  רובנו נתקלים במושג משכנתא מאות אם לא אלפי פעמים בחיינו , אך כאשר אנו רוצים לרכוש דירה עלינו להבין את המושג לעומקו על מנת שנוכל לעבור את התהליך הכרוך בלקיחת משכנתא בצורה המיטבית , במאמר זה אסביר ואחלק את הנושא על מנת לפשט אותו ועל מנת להקנות לכם את הביטחון לגשת ולעבור את התהליך בצורה המיטבית.

  על ידי: Tal Kereml פיננסים וכספים> משכנתאl 27/08/2010 lצפיות: 2,714

  ישנם מחשבוני משכנתא רבים ברשת אולם כיצד נדע במה כדאי להשתמש ומה בכלל כדאי לבחון? על כך במאמר זה.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell פיננסים וכספים> הלוואותl 23/03/2009 lצפיות: 2,636

  בתקופה הנוכחית רבים שואלים מה כדאי לקחת משכנתא קבועה או משכנתא בריבית פריים דווקא? אולי משכנתא אחרת? במאמר זה נדון בנושאי משכנתא בריבית פריים - כדאי להכיר את סוגי ההלוואות לעומק בטרם נחליט על המשכנתא הרצויה או שילוב מסלולי משכנתאות

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell פיננסים וכספים> בנקאותl 23/03/2009 lצפיות: 5,666

  לרוב הישראלים לפחות דירה או בית אחד בבעלותם. רוב הרכישות מתבצעות בעזרת משכנתא. בשונה ממוצרים פיננסים אחרים המשכנתא היא מוצר פיננסי שנצרך ע"י כל שכבות האוכלוסיה. מזוג צעיר שלוקח

  על ידי: דן נדיl ביטוח> ביטוח משכנתאl 27/01/2011 lצפיות: 56
  רוס יועץ נדל"ן ומשכנתאות

  במאמר קצר זה תוכל להבין מה זה מיחזור משכנתא קיימת ומה צעדים שצריך לעשות על מנת לחסוך כסף רב ולבצע את המיחזור בצורה הטובה ביותר

  על ידי: רוס יועץ נדל"ן ומשכנתאותl פיננסים וכספים> משכנתאl 24/03/2015
  יוסי ורסנו

  ייעוץ משכנתאות חוץ בנקאי רכישת דירת מגורים / השקעה ונטילת משכנתא הם מההחלטות הפיננסיות הגדולות ביותר שרוב האנשים עושים בחייהם. לכן, יש לפעול בזהירות ושיקול דעת במהלכים אלו. יועץ משכנתא חוץ בנקאי הינו אובייקטיבי, בלתי תלוי בבנק, מהימן ומקצועי, אשר יכול לסייע רבות בבחירה מתאימה של תמהילי ותנאי המשכנתא. זאת אף בפגישת היכרות הראשונה ועל סמך נתוני בסיס. יועץ משכנתאות מקצועי, נועד לסייע בהסברים וקביעת התנאים האלה בדיוק במו"מ עם הבנק למשכנתאות. יועץ מיומן יעזור ביעילות, פישוט התהליך וחיסכון כסף וזמן.

  על ידי: יוסי ורסנוl פיננסים וכספים> משכנתאl 17/06/2011 lצפיות: 187
  משה אייל

  אם גם אתה נמנה על מי שהמשכנתא שלו לא אושרה או נדחתה על ידי הבנקים תשמח לקרוא מאמר זה...

  על ידי: משה איילl פיננסים וכספים> משכנתאl 17/03/2015 lצפיות: 29
  ספירלי בע"מ

  קיימים מספר רב של מסלולי המשכנתא הנבדלים ביניהם בסוגי הצמדה שונים, סוגי ריבית שונים, סוגי פירעון שונים (לוחות סילוקין) ותקופות הלוואות שונות... לפיכך, בבואכם לבנות תמהיל משכנתא העריכו תנודות עתידיות (ככל האפשר) במשק, במשפחה וביכולת ההחזר שלכם כדי לבחור קודם כל...

  על ידי: ספירלי בע"מl פיננסים וכספים> משכנתאl 28/10/2014 lצפיות: 23
  ספירלי בע"מ

  בשעה טובה ומוצלחת החלטתם לרכוש דירה משלכם. אם הונכם העצמי אינו מספיק לרכישה כנראה שתצטרכו לקחת משכנתא מהבנק. אם זה המצב, אין ספק שאתם לפני ביצוע של אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות בחייכם, החלטה אשר תלווה אתכם לאורך שנים רבות, החלטה שיש להיערך אליה בכובד ראש ואשר כדאי מאד להתייעץ לפני הוצאתה לפועל. אז חכו קצת לפני הפנייה לבנק וקבלו הסבר למושגים, תהליכים ושאלות מרכזיות אותם תפגשו בעולם הקסום והמורכב של המשכנתאות…

  על ידי: ספירלי בע"מl פיננסים וכספים> משכנתאl 26/10/2014 lצפיות: 55
  ספירלי בע"מ

  לפי פקודת הבנקאות רשאי מי שקיבל מבנק משכנתא לרכישת דירה לפרוע אותה לפני המועד שנקבע, תוך תשלום שנקבע בצו של נגיד בנק ישראל. האם חייבים לשלם?

  על ידי: ספירלי בע"מl פיננסים וכספים> משכנתאl 26/10/2014 lצפיות: 22
  ספירלי בע"מ

  האם שוק יועצי המשכנתאות הנו שוק פרוץ המכיל לא מעט יועצים שהשירות החובבני שלהם עוד יוביל לקוחות לקריסה כלכלית? לנוחיותכם החלטנו לשפוך קצת אור על התחום...

  על ידי: ספירלי בע"מl פיננסים וכספים> משכנתאl 26/10/2014 lצפיות: 18

  כיצד לחשב את המשכנתא העתידית שלכם, אילו נתונים יש להקיש אל המחשבונים ומהם ההבדלים בין לוחות הסילוקין השונים?

  על ידי: מאיר וידרl פיננסים וכספים> משכנתאl 09/10/2014 lצפיות: 28

  כיצד בונים את תמהיל המשכנתא האופטימלי והאם רצוי לעשות זאת לבד או בסיוע של יועץ משכנתא מן הבנק או חברה חיצונית?

  על ידי: מאיר וידרl פיננסים וכספים> משכנתאl 10/09/2014 lצפיות: 30

  בתקופה בה קשרי נישואין רבים מסתיימים בגירושין, יש לקבל החלטות כלכליות בהתאם. חתימה על הסכמי ממון הפכה לצעד מקובל. במקרים בהם ישנם פערים משמעותיים בין היכולות הכלכליות של בני הזוג, הסכם ממון חיוני לשמירת האינטרסים הכלכליים של בעל הרכוש הרב. אין כל ספק כי חיים משותפים במסגרת...

  על ידי: רועי מלכאl פיננסים וכספים> משכנתאl 12/04/2014 lצפיות: 34
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast