באיזה צבע לצבוע? משמעות הצבעים בפנג שואי

פורסם: 11/01/2010 | צפיות: 10,613 | Share

לצבע משמעות רבה בעיצוב-פנים, הן מנקודת מבטה של האדריכלות המערבית, והן מנקודת מבטה של "האדריכלות ההוליסטית" - ה"פנג שואי" - שמקורה במזרח.
לפאנג שוואי ממדים רבים ככל שמדובר ביישומו לעיצוב-פנים: חומרים, צורות, מספרים ועוד,
אך אין ספק כי צבע הוא האלמנט החשוב מכולם. עובדה זו נכונה לא רק לעיצוב הפנים, אלא גם לדרך שבה אנו תופסים אובייקטים מכל סוג שהוא.
למשל, אם תתבקשו לתאר את ההבדל בין עגבנייה למלפפון, מרב הסיכויים כי תתחילו את תיאורם במילים "אדום לעומת ירוק" לפני שתאמרו "עגול לעומת מאורך" או "רך לעומת קשה". הצבע הוא האלמנט הבולט ביותר לעין לפני הצורה או המרקם.

כה רבה השפעתו של צבע עלינו, עד כי מחקרים זיהו קשר ממשי בין מנת המשכל של ילדים לבין חשיפה לצבע. מחקרים הראו כי ילדים אשר נחשפו לצבעוניות פיתחו יכולות שכליות גבוהות יותר מילדים שנחשפו לצבעי שחור ולבן בלבד. מדהים ביותר, שתוצאות דומות נמצאו גם בילדים עיוורים, כלומר ילדים שלא ראו כלל את הצבעים!
מכאן ניתן להסיק כי השפעתו של הצבע היא ככל הנראה, לא רק ברמה הסובייקטיבית כפי שהיא נתפסת באמצעות חוש הראייה, אלא גם ברמה האובייקטיבית - לכל צבע אורך גל שונה, ובהתאם לו הוא "רוטט" ומשפיע על הסביבה האנרגטית באופן ייחודי לו.

כדי להבין זאת טוב יותר עלינו להתייחס למושג נוסף, המהווה את הבסיס לתורה של פנג שואי,
והוא הצ'י. הצ'י או "כוח החיים" הוא מהות אנרגטית בלתי-נראית, אך חשובה ביותר לתפקודנו הגופני, הרגשי והשכלי. אותה אנרגיה, כונתה "קי" בפי היפנים (ב"רייקי" לדוגמה), "פראנה" בפי ההודים, "אורגון" בפי וילהלם רייך ובשמות נוספים ברחבי העולם, והיא הבסיס לתורות הריפוי והלחימה של המזרח.

כפי שבגופנו נע הצ'י במרידיאנים (תחום שבו עוסקת האקופונקטורה - הדיקור הסיני), כך נע הצ'י גם בביתנו - בחדרים, במסדרונות וסביב הרהיטים המצויים בחיינו.
אופן זרימתו ודרך השפעתו על החיים הם מרכז עיסוקו של פאנג שוואי ("רוח ומים" בסינית, ביטוי הבא לתאר את אופן זרימת הצ'י).
כל פרט המצוי בבית משפיע על תנועת הצ'י. אך לא רק מבנה הבית וסידור הרהיטים משפיעים על תנועתו, אלא גם כל דבר היוצר "רטט" בכלל זה גם צבעים. היות שלכל צבע אורך גל שונה, משפיע כל צבע על תנועת הצ'י בדרך ייחודית לו.
הצבע האדום למשל, שאורך הגל שלו הוא המקסימלי, ממריץ ומעודד את תנועת הצ'י יותר מכל צבע אחר. בזכות תכונתו זו של האדום -היותו צבע "חסר מנוחה" שאינו מאפשר לשוהים במחיצתו להישאר אדישים או סטטיים - מחבבים הסינים צבע זה במיוחד. במסעדות סיניות למשל, הצבע האדום הוא הדומיננטי ביותר. הוא נמצא באלמנטים המקשטים את החלל כמנורות סיניות אדומות, כיתובים סינים אדומים, דרקונים סינים אדומים וכיו"ב. אלה מעודדים את הלקוחות להיכנס אל תוך המסעדה. אך האדום לא עוצר בעיצוב החוץ. גם בתוך המסעדה ניתן למצוא אותו ממריץ את הלקוחות לאכול? ולעזוב בהקדם.
האדום מעודד תחלופה של לקוחות, שהיא מטרתן העיקרית של מסעדות ולמעשה של כל עסק השואף להצלחה.

מסעדות מזון מהיר דוגמת "מק'דונלדס" ו"ברגר קינג", שגם מטרתן היא תחלופה מהירה של לקוחות, אימצו אף הן את הצבע האדום ושילבו אותו בלוגו שלהן, באריזות המזון ובדקורציה של סניפיהן.

האדום הוא הצבע המוביל בקבוצת "הצבעים החמים", קבוצה זו כוללת גם את הכתום והצהוב. הצבעים החמים נחשבים ל"צבעי יאנג", וכולם, כמו האדום, ממריצים ומעוררים באופנים שונים.

בקבוצת "הצבעים הקרים" נכללים הירוק, הכחול, והסגול על גווניהם השונים. אלו הם "צבעי הין" ומאפייניהם - מיתון הפעילות, הרפיה ונינוחות.

חדרים מסוימים בבית מוגדרים "חדרי יאנג", ובהם מומלץ לשלב יותר צבעים מקבוצת הצבעים החמים. עם חדרים אלה נמנים הסלון, המטבח והמשרד הביתי (שבו מקבלים לקוחות).

לעומתם ב"חדרי הין", מומלץ להמעיט בשימוש בצבעים חמים, אלה הם חדרי השינה, חדר העבודה (שבו אין קבלת קהל) וחדר האמבטיה.


הערה חשובה בעניין השימוש בצבעים השונים:
השימוש המומלץ בצבעים החמים הוא אך ורק "כצבעי דגש", כלומר בפריטים קטנים. לעולם לא נצבע קיר שלם באדום!
עובדה זו למדה אחת מתלמידותיי בדרך הקשה. היא ביקשה להפעיל את "פינת הזוגיות" שלה על-ידי צביעת קיר שלם באדום ומצאה שהיא מושכת אליה טיפוסים מאוד לא-רצויים.
תלמיד אחר שלי צבע את ארון חדר השינה באדום, והתקשה להירדם ולישון באותו חדר.
לפיכך יש להשתמש באדום רק כאלמנט "קישוטי", באביזרים, למשל: כריות, מנורות או אהילים, מפות, תמונות, פרחים ואביזרים קטנים אחרים.
לעומת זאת, בצבעים הקרים ניתן להשתמש גם "כצבעי רקע", כלומר במשטחים גדולים יותר - רהיטים, וילונות, שטיחים, קירות.
צבעים המשלבים בתוכם צבעים חמים וקרים גם יחד (כמו חום המשלב אדום וירוק) או צבעים חמים הממותנים על-ידי צבעים אחרים (כמו ארגמן או אפרסק) יכולים לשמש גם הם "כצבעי רקע".

הגוונים הספציפיים של הצבעים השונים ישפיעו על יצירת תחושת מרחב "פתוח" או "סגור".
גוונים בהירים יוצרים תחושה של מרחב ורווח, ולעומתם צבעים כהים יוצרים תחושת סגירות ואטימות.
היות שחשוב לאפשר לצ'י לנוע בנינוחות במרחב, הגוונים הבהירים מומלצים יותר מן הכהים.
עם זאת, שילוב בין השניים יכול למלא פונקציה של איזון.

מעבר לבחירת הצבעים לחדרים השונים על-פי משמעותם כ"חדרי ין" או כ"חדרי יאנג", בגישה המתוחכמת יותר, זו של "הפנג שואי האישי" (נוסחה הנקראת "לו-שו" המאפשרת לנו, בין השאר, למצוא את כיווני המזל האישיים שלנו למיקום המיטה, שולחן הכתיבה וכיו"ב), נבחרים "הצבעים האישיים" אשר יקיפו אותנו בבית בכלל ובחדר השינה האישי בפרט, וכן בבגדינו ובאביזרינו.

למציאת "הצבעים האישיים" אשר יביאו לנו הצלחה ומזל משתמשים בתאריך הלידה, ועל-ידי חישובים שונים מגיעים לפרופיל האישיות שלנו, המבוסס על שלושה יסודות: "היסוד האישי", "יסוד האופי" והיסוד האנרגטי". כל אחד משלושת היסודות האלה יכול להיות אחד מחמשת היסודות הסיניים - מים, עץ, אש, אדמה או מתכת.
צירוף היסודות האישיים של אדם יאפשר לאומן פנג שואי מוסמך לייעץ לו, כיצד לבחור את הצבעים המתאימים לביתו, למשרדו, וללבושו - באופן שיביאו לו ברכה, שפע, אהבה ובריאות.

מאחר שחישוב היסודות האישיים על-פי תאריך הלידה מורכב מכדי להביאו במסגרת מאמר זה, נתמקד במשמעותם הכללית של הצבעים השונים ובהתאמתם לפונקציות השונות בבית.

אדום - חיים
האדום הוא גם צבעה של הצ'קרה הראשונה - צ'קרת הבסיס או השורש - "השער האנרגטי" שלנו. זהו גם צבעו של הדם הזורם בעורקנו, ועל-כן הצבע האדום מייצג אצל הסינים חיים. צבע זה נחשב למביא מזל במיוחד. שימוש רב באדום יתאים רק לעיצוב עסקים, וגם אז, לא לכל סוג של עסק. בבית מומלץ להשתמש בו רק "כצבע דגש". בחדר השינה עדיף להימנע במידת האפשר מאדום "טהור". במקום זאת אפשר להשתמש בארגמן ובוורוד.

כתום - ריגוש
כתום הוא צבעה של הצ'קרה השנייה - צ'קרת המין. הכתום היא האנרגיה הליבידיאנית המעודדת אותנו להיפתח ברמה החברתית והאינטימית. זהו צבע המעודד חיוניות ושמחת חיים, ביטוי עצמי והתלהבות, ומתאים להשתמש בו במקומות שבהם בני-אדם נפגשים, למשל בפינת האוכל ובסלון. היותו צבע המעורר אנרגיות מיניות ניתן לשלבו בחדר השינה "כצבע דגש", אולם יש לנקוט זהירות.

צהוב - אינטלקט
צהוב, צבעה של הצ'קרה השלישית ? "מקלעת השמש", מייצג חוכמה, בהירות מנטלית וסובלנות.
לא בכדי היה הצהוב הצבע המועדף על קיסרי סין, בעיקר בצורתו כצבע זהב.
בבית הוא יתאים בייחוד למטבח ולפינת האוכל. עדיף להימנע משימוש בו בחדר השינה, אך הוא יתאים בהחלט לחדרי עבודה ולמשרדים בהיותו צבע של עבודה אינטלקטואלית ושל קבלת החלטות.

ירוק - התפתחות
הירוק מייצג את צ'קרת הלב, את עולם הצומח ואת יסוד העץ ועל כן מביא אנרגיה של צמיחה וגדילה, של תנועה, נסיעות ושינויים. הצבע המתאים "לחדרי הין" של הבית - חדרי שינה, חדר העבודה וחדר האמבטיה.


כחול - שלווה
הכחול מייצג את הצ'קרה החמישית - צ'קרת הגרון. הצבע הכחול משרה רגיעה, נינוחות, ביטחון ואמון ומתאים במיוחד "לחדרי היין" ומעל הכול - לחדר השינה, לקליניקות ולחדרי-טיפולים.


סגול - רוחניות
הסגול, הוא צבעה של הצ'אקרה השישית - "העין השלישית", מתקשר לאינטואיציה, לעבודה על-חושית, לאידאליזם ולמסירות. הוא מתאים בעיקר לחדרי שינה ולמקומות המשמשים לפעילות רוחנית, דתית והוליסטית כגון פינת מדיטציה.

לבן - טוהר
הלבן הוא צבעה של הצ'קרה השביעית - "צ'קרת הכתר". על-פי הסינים הלבן אינו צבע, בדומה לשקוף בתפיסה המערבית. מסיבה זו הוא הצבע שלובשים בתקופת אבל, לייצג אי-קיום. בבית הוא מביא אנרגיות של ניקיון, רעננות והתחדשות. בהיותו "אי-צבע", מומלץ שלא להגזים בשימוש בו ולשלבו עם צבעים נוספים.

שחור - עוצמה
באופן הפוך מן הלבן, השחור מייצג צמצום וספיגה היות והוא סופח הכל אל תוכו. הוא מביא עמו עוצמה, ידע ומסתורין, אך בדומה ללבן, מומלץ שלא להפריז בשימוש בו מכיוון שעודף ממנו ייצור הרגשת דכדוך.


אפור - איפוק
האפור אינו צבע אהוד בפנג שואי משום שהוא מאט וממתן ועלול אף ליצור פחד ודיכאון. עם זאת, מומלץ להשתמש בו במקומות שבהם יש "לרכך" את האנרגיות, או במקומות שבהם חשובים המיתון והאיפוק. הוא מתאים בעיקר לעסקים ולסיטואציות פורמליות.

חום - יציבות
הצבע החום הוא צבע הקושר לקרקע, ומייצג אמינות, יציבות ופרקטיות.


ורוד - אהבה
צבע חם ומרגיע זה (תלוי בגוון) מייצג רגישות, רומנטיקה ושמחה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/60246/באיזה-צבע-לצבוע-משמעות-הצבעים-בפנג-שואי

  השאר תגובה למאמר זה

  כיצד לבחור יועץ פנג שווי? האם לסמוך על אינטואיציה? האם הרופא שלכם סומך על אינטואיציה בלבד או משלב את הידע המקצועי שלו ואיבחון בכלים מדעים?

  על ידי: מרינה שולמןl רוחניותl 01/12/2008 lצפיות: 98
  גלית רוטשילד

  ל"ג בעומר בפתח ועימו המדורות, האש והעשן. האוויר הופך לכבד וקשה לנשימה וריח העשן ניכר בכל פינה. (יצא לי חרוז...) ובעוד אנו חווים את ל"ג בעומר ומרגישים בחושינו את השינוי המגיע בעקבות המדורות, זה הזמן להסביר על איכות וריכוז הצ'י הזורם בכל מקום והשפעתו על טיב חיינו. הצ'י הזורם בכל מקום – מקבל את תכונותיו בהתאם למקום בו הוא נמצא. במידה ואותו מקום ישפיע על הצ'י לחיוב- אזי אותו צ'י יהיה חיובי ,ריכוזו ואיכותו יהיו מרביים וכמובן שנזכה לחיים טובים איכותיים ומלאים. במידה ונפגמת איכותו של הצ'י – חיינו יפגמ

  על ידי: גלית רוטשילדl רוחניות> פנג שוואיl 02/05/2010 lצפיות: 116
  גלית רוטשילד

  פאנג שואי כדרך חיים כמו הונג-קונג, גם מלזיה, דרום קוריאה, סינגפור ויפן משתמשות בפאנג שוואי כדרך חיים. להלן כמה דוגמאות אשר ממחישות את העובדה כי התורה הסינית עתיקת היומין הנקראת פאנג שוואי ( "רוח ומים" בתרגום מילולי) הינה בעצם ענף המשולב בד בבד עם כל ענף אחר הקשור לנדל"ן במזרח הרחוק, גם כיום באורח-חיים המודרני.

  על ידי: גלית רוטשילדl רוחניות> פנג שוואיl 14/12/2008 lצפיות: 79

  על פנג שוואי – מדע, אמנות, דעות קדומות ואמונות טפלות. תקציר מהרצאתו של מאסטר ג'וזף יו מרכז ג'וזף יו לפנג שוואי, בהנהלת מאסטר מרינה שולמן. אולם ההרצאות היה מלא מפה אל פה סביב שולחנות עגולים ועל קפה ועוגה. הרוב היו נשים אבל גם גברים, שבאו כדי לדעת סוף סוף מה זה פנג שוואי. זהו נושא השנוי במחלוקת כפי שמעיד המאסטר ג'וזף יו שבא במיוחד מטורונטו, קנדה, כדי לתת תשובה לשאלה. יש הטוענים שזה מדע טהור, אחרים טוענים שזאת אמונה טפלה ויש האומרים זאת רק אמנות.

  על ידי: מרינה שולמןl רוחניות> רוחניות - כלליl 21/09/2008 lצפיות: 465
  דר' ירון זפרן

  כיצד זוג נרות או ברבורים בחדש השינה יסייע לטפח זוגיות, מדוע אדום הוא צבע בעייתי, וסודות פנג שואי אחרים מאת דר' ירון זפרן, נציג הארגון העולמי לפנג שואי בישראל.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> פנג שוואיl 11/01/2010 lצפיות: 3,163

  פנג שואי - החיים היפים

  על ידי: יוני פרידמןl רוחניות> פנג שוואיl 20/10/2009 lצפיות: 293

  פנג שואי - שיפור החיים

  על ידי: יוני פרידמןl רוחניות> פנג שוואיl 20/10/2009 lצפיות: 65

  הפנג שואי הקלאסי מדגיש את ה'סך הכל' - שלמות עשירה הבנויה מאיחוד הרמוני של החלקים. תפישה המנוגדת להנחה שאוסף של חלקים מובחנים ונפרדים (התחנות של 8 שאיפות החיים) יוצרים איחוד רופף. כפי שהמדענים ממשיכים את חיפושם אחרי "אמת צרופה". פנג שואי עוזר במתן דרך אלטרנטיבית או נקודות התייחסות חדשות לתודעה הקולקטיבית שלנו.

  על ידי: מרינה שולמןl מדעים> מדעים - כלליl 06/05/2008 lצפיות: 510
  דר' ירון זפרן

  איזה דברים חשוב למקם בעסק כדי למשוך לקוחות ולהגביר שפע? במאמר זה מסביר דר' ירון זפרן, סופר ומרצה בינלאומי וסמכות מובילה בתחום הפנג שואי, על מה חשוב לשים את הדגש בעסק חדש או קיים.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> פנג שוואיl 21/11/2007 lצפיות: 3,812
  רחל פררה

  המצפן הוא כלי העבודה העיקרי של יועץ פנג שואי. מהו מצפן סיני ? כיצד מתבצעת מדידת מעלות חזית המבנה, ומה פירושן של סטיות מחט המצפן ?

  על ידי: רחל פררהl רוחניות> פנג שוואיl 21/12/2013 lצפיות: 101
  ויקי כהן

  איך תמשכו רוגע, יצירתיות, בריאות טובה יותר, שפע כלכלי, וזרימת אירועים חיוביים לחייכם? ואיך רהיט יפיפה יכול לעשות זאת עבורכם?

  על ידי: ויקי כהןl רוחניות> פנג שוואיl 05/03/2012 lצפיות: 961

  הרעיון המרכזי העומד מאחורי תורת הפנג שואי הוא שקיימת אנרגית חיים (= צ'י) בכל מקום על פני האדמה וזה כולל את גופנו וסביבתנו. לפי הפילוסופיה הסינית, אנו מהווים חלק בלתי נפרד מהיקום, ולכן אנו קשורים לאנרגיה זו ומושפעים ממנה. יישום של עקרונות הפנג שואי בבית או בעסק, יביא לניצול האנרגיות המיטיבות הקיימות בבית למעננו ולנטרול אנרגיות בעייתיות. להלן מאמר המפרט מהיכן נכנסות האנרגיות אל הבית, מצבי זרימת אנרגיה בעייתיים (דלת מול דלת, מראות, חיצי רעל, מסדרונות וחסימות אנרגטיות) וכיצד ניתן לפתור אותם. כמו כן

  על ידי: מירב אייכלרl רוחניות> פנג שוואיl 24/10/2011 lצפיות: 256

  אחת המטרות הניצבות בפני מומחי פנג שואי היא לדאוג כי זרימת האנרגיה בבית ובסביבה תהיה מאוזנת, חופשית ומשוחררת מחסימות. כך האנרגיה תחזק את דיירי הבית ברבדים הפיזי, החומרי והרוחני. בדומה לרפואה הסינית, המטפלת בחסימות של זרימת צ'י בגוף לפנג שואי שיטות משלה להפטר מחסימות אנרגטיות בסביבה בה אנו חיים. נטרול החסימות יביא לזרימה של צ'י בכל חלקי הבית, למניעת מחלות וקיבעון בתחומי חיים שונים, ואף יאפשר לפנות מקום לאנרגיות חדשות להיכנס אל ביתנו ואל חיינו.

  על ידי: מירב אייכלרl רוחניות> פנג שוואיl 24/10/2011 lצפיות: 200

  לאחרונה עולה הפופולאריות של הפנג שואי ברחבי העולם. הרעיון כי אנו מוקפים באנרגיה אשר משפיעה על איכות חיינו כבר אינו נשמע מוזר, והקהל שמח לאמץ שינויים בבית לטובת שינוי בחיים. למרבה הצער, המידע הזמין לגבי הפנג שואי בספרים, באינטרנט או בעיתונים, לא מדויק ומתייחס לרובד שטחי ביותר של תורה עתיקה ומורכבת. נוצר רושם מוטעה כי פנג שואי הוא רשימה של כללי אצבע אשר יובילו לבית תומך ולחיי שפע. ניתוח של בית לפי הפנג שואי הקלאסי לוקח בחשבון פרמטרים רבים המשתנים מבית לבית ונותן תמונה שונה ומדויקת לכל מבנה ומבנה.

  על ידי: מירב אייכלרl רוחניות> פנג שוואיl 24/10/2011 lצפיות: 282

  פאנג שואי יהודי - הובלת זרם חדש!

  על ידי: רונית לבl רוחניות> פנג שוואיl 28/10/2010 lצפיות: 179
  SHAI-TOMAHOK

  על אף שאנו רואים מראות כחפץ שימושי – אם לסידור השיער בבוקר, לגילוח, לבחינת תלבושת בחנות בגדים וכן הלאה, מראות הן גם פריט עיצוב חשוב ומעניין. מראה, ובמיוחד כשמדובר על מראות מעוצבות, יכולה להוסיף באופן ניכר לעיצובו של החלל, ואף לשנות אותו מקצה אל קצה בזכות תכונתה לשקף מראות הניבטים מולה. מראות לפיכך הן חלק חשוב בעיצוב, ואף שיטת הפנג שואי נתנה על כך את הדעת.

  על ידי: SHAI-TOMAHOKl רוחניות> פנג שוואיl 05/09/2010 lצפיות: 224
  גלית רוטשילד

  ל"ג בעומר בפתח ועימו המדורות, האש והעשן. האוויר הופך לכבד וקשה לנשימה וריח העשן ניכר בכל פינה. (יצא לי חרוז...) ובעוד אנו חווים את ל"ג בעומר ומרגישים בחושינו את השינוי המגיע בעקבות המדורות, זה הזמן להסביר על איכות וריכוז הצ'י הזורם בכל מקום והשפעתו על טיב חיינו. הצ'י הזורם בכל מקום – מקבל את תכונותיו בהתאם למקום בו הוא נמצא. במידה ואותו מקום ישפיע על הצ'י לחיוב- אזי אותו צ'י יהיה חיובי ,ריכוזו ואיכותו יהיו מרביים וכמובן שנזכה לחיים טובים איכותיים ומלאים. במידה ונפגמת איכותו של הצ'י – חיינו יפגמ

  על ידי: גלית רוטשילדl רוחניות> פנג שוואיl 02/05/2010 lצפיות: 116
  דר' ירון זפרן

  מיהו המלאך צדקיאל? מה מספרת עליו הקבלה? כיצד הוא יכול להביא לנו שפע? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 25/03/2015
  דר' ירון זפרן

  מיהו המלאך גבריאל? כיצד ניתן לקבל ממנו העצמה וחוזק? כיצד יעזור לכם לאזן את הרוחניות שלכם עם דרישות המציאות? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 01/03/2015
  דר' ירון זפרן

  כיצד יוכל המלאך רפאל לרפא אתכם? מיהו המלאך חניאל, וכיצד יוכל להביא לחייכם אהבה? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 29/01/2015 lצפיות: 14
  דר' ירון זפרן

  האם אפשר לתקשר עם אליהו הנביא? כיצד יש בכוחו לעזור לכם? ואיך מתקשרים עם המלאך אוריאל? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 01/01/2015 lצפיות: 14
  דר' ירון זפרן

  האם אפשר לקבל תשובות לשאלות בחלום? כיצד מתקשרים בזמן שינה? איך מקבלים מסרים בחיי היומיום? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 01/12/2014
  דר' ירון זפרן

  מיהן הישויות הגבוהות? איך יוצרים איתן קשר באמצעות מדיטציית הפירמידה? כיצד מתקשרים בטראנס מלא? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 04/11/2014 lצפיות: 39
  דר' ירון זפרן

  מיהם המדריכים הרוחניים של האנושות? מהן מועצות האור? איזה מידע ניתן לקבל מהם? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 02/10/2014 lצפיות: 31
  דר' ירון זפרן

  מהי חיית העוצמה האינדיאנית? מה החיה האישית שלכם? כיצד תפגשו אותה? דר' ירון זפרן, מתקשר ומורה לתקשור, עונה לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר ששואלים תלמידיו.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 01/09/2014 lצפיות: 33
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast