אנגלית למתחילים

פורסם: 27/01/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 658 | Share

הישראלים נחשפים לשפה האנגלית ונזקקים לה כאשר הם עובדים מול גורמים בינלאומיים, מטיילים בעולם, או נוסעים ללמוד בחוץ לארץ. רבים מאיתנו חשים תסכול בסיטואציות כאלו ואחרות, כאשר אנו נתקלים בקושי לנהל שיחה עם דוברי אנגלית אחרים, באם להבין מה נאמר לנו או לבטא את עצמנו כהלכה. רבים מאיתנו בכל תחומי המקצוע, נהגי מוניות, עובדי אדמיניסטרציה, אנשי עסקים או אנשים המטיילים בעולם להנאתם, נתקלים בשפה האנגלית באופן יומיומי אך מתקשים לתקשר בה.

אם האנגלית שוברת לך את השיניים או שאתה מבין רק מעט מאד ממה שנאמר לך באנגלית, כדאי שתדע שאתה בהחלט לא לבד. אנשים רבים יזדהו עם מצבך ויפנו לקורס אנגלית למתחילים. לא רק בישראל אלא בכל העולם, עשרות מיליוני אנשים משתתפים בקורסים ללימודי אנגלית למתחילים, בכדי לרכוש שליטה טובה יותר בשפה. המשתתפים בקורסים ללימודי אנגלית מגיעים מכל שכבות האוכלוסייה, בכל הגילים.

השלב הבא – אנגלית עסקית


למרבה הצער, לימודי אנגלית בבתי הספר אינם מספיקים לשליטה בשפה מעבר ליכולת הבסיסית. האנגלית נלמדת ברמה אחידה עם מספר רב של תלמידים, דבר שמקשה על התפתחות והתקדמות ברמה האישית. הידע הנרכש בבגרות בתיכון הוא בעיקר תיאורטי וגם אלו מבינינו שהצליחו יפה בבגרויות נתקלים בקשיים כאשר מדובר ביישום הידע: אם בדיבור אל מול דוברי אנגלית ואנשי עסקים ואם בכתיבה תקנית.

העולם האמיתי דורש מאיתנו הרבה מעבר לניסוח שאלות פשוטות כמו מה שלומך או היכן שדה התעופה הקרוב. בדיוק מסיבות אלה התפתחו בתי ספק מקצועיים שייעודם הוא להכין את התלמידים לחיים האמיתיים. במסגרת לימודי אנגלית מקצועיים מנהלים שיחות עם דוברי אנגלית, כותבים מכתבים עסקיים ועוד.

ואכן, קורסים באנגלית שמים דגש על שימוש פרקטי בשפה האנגלית. עם כל היופי בללמוד את הסונטות של שייקספיר, אין בכך הכנה לפעולות היומיומית הנדרשות בעבודה ובקריירה הקשורות בשפה האנגלית.

תוכנית הלימודים בקורסים ללימודי אנגלית מתבססת על האמונה שעליך לתרגל ולדבר אנגלית כאילו אתה נמצא בסביבה דוברת אנגלית. המצב בו אין לך ברירה אלא לדבר אנגלית מספקת את הקונטקסט המושלם לתרגול השפה. בין כותלי בית ספר לאנגלית, אתה שם את ידיעותיך בעברית בצד, ומדבר עם כל אנשי הצוות והתלמידים האחרים בשפה האנגלית. בניגוד לתיכון בו למדת ביחד עם יותר משלושים תלמידים בכיתה, אחד האלמנטים החשובים כאן הוא לימוד בכיתות קטנות המאפשר הענקת יחס אישי, פיתוח שיחות בין המשתתפים ועבודה על קשיים מיוחדים של התלמיד.

בנוסף לכך, התרגול הרב שנעשה בין כותלי בית ספר לאנגלית תורם לאחד הדברים החשובים ברכישת שפה: בניית ביטחון. אנו חשים מבוכה רבה כאשר אנו חוששים שהאדם אליו אנו מדברים, ישמע את הטעיות שלנו בדיבור או את הקושי לבטא מילים. בקורסים ללימוד אנגלית מנהלים שיחות רבות עם דוברי אנגלית, כך שהתלמידים לומדים להתמודד עם הפחד מהשפה. בהתחשב בהשפעה של ביטחון על היכולת לפתח מיומנות בשפה, התמודדות הזאת, כפי שמוכיחות שנים רבות של ניסיון, מזניקה את היכולות שלהם קדימה ופותחת בפניהם הזדמנויות חדשות.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/62197/אנגלית-למתחילים

  השאר תגובה למאמר זה

  צעדים ראשונים בלימוד אנגלית וללא תשלום. אנגלית היא השפה החשובה ביותר כיום והגיל שבו מתחילים ללמוד אנגלית הולך וקטן ולכן בעולם שבו לכל דבר יש מחיר להלן מספר אפשרויות ללימוד אנגלית בחינם ובאופן עצמאי.

  על ידי: עידוl חינוך ולימודים> שפותl 05/11/2010 lצפיות: 784

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 70

  לימוד אנגלית לגילאים צעירים חייב להיעשות דרך בית ספר לאנגלית ובשום אופן לא דרך חבר או קרוס משפחה ששולט ברזי השפה. הרעיון הוא להימנע מטעויות נפוצות אותן נמנה כאן במאמר הבא. לימוד אנגלית לקטנים או אנגלית למתחילים שאינם נעשים בצורה נכונה, במיוחד בגילאים הרכים יכולים לפגוע ולהשריש לא מעט טעויות שקשות לתיקון.

  על ידי: הדס גורl חינוך ולימודים> שפותl 29/12/2011 lצפיות: 94

  יש דברים שאי אפשר לתרגם, גם אם מונח על השולחן המילון המשוכלל ביותר, אלקטרוני ומלא שכלולים. אי אפשר לתרגם תרבות הנובעת מתוך הבנה טובה של השפה האנגלית – אי אפשר להבין למה כשאנחנו אומרים פוטבול, היושב מולנו מדמיין שחקן בחליפה מרופדת ועם מסיכה על הפנים ולא כדורגלן בנעלי פקקים.

  על ידי: אסףl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 17/01/2012 lצפיות: 138

  זה אמנם דורש מאמץ לא קטן, אך עם מעט השקעה גם אתם יכולים לדעת אנגלית כמו אמריקני או בריטי אמיתי.

  על ידי: נחמה לוינשטייןl חינוך ולימודים> שפותl 20/07/2010 lצפיות: 6,771

  ניתן למצוא מבחר של קורסי אנגלית למתחילים, המתאימים במיוחד לכל אלה שרמת האנגלית שלהם איננה גבוהה או אף כאלה שאינם מכירים כלל את השפה. אם אתם מעוניינים להצטרף לקורס אנגלית למתחילים הכתבה הזו במיוחד בשבילכם.

  על ידי: אוריאל אהרוניl חינוך ולימודים> שפותl 24/07/2011 lצפיות: 58

  הכרת השפה האנגלית על בוריה, הפכה בשנים האחרונות לצורך של ממש. לימודי אנגלית זמינים וקיימים במסגרות שונות ורבות וכדאי להתאים את מסגרת הלימודים הנבחרת אל הצורך שלשמו נבחר ללמוד.

  על ידי: עינבl חינוך ולימודים> קורסים מקצועייםl 14/10/2009 lצפיות: 158

  לימוד אנגלית חינם - כמה סיבות מדוע זה הכי משתלם כל אחד מאיתנו יודע כי לימוד אנגלית זה תהליך שדורש הרבה מאד התמדה וסבלנות, כל אלו לא מעודדים בנו הרבה מוטיבציה לרצות ללמוד אנגלית

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> שפותl 09/09/2014 lצפיות: 109
  איריס קריא

  יצאתם לגמלאות? מזל טוב, הגעתם לגיל שאפשר להתחיל. מה להתחיל? קורס אנגלית – למשל. סוף סוף יש לכם זמן פנוי וניתן לנצלו למימוש מאוויים שבעבר לא מצאתם להם זמן. העיתונאי ושדרן הרדיו המיתולוגי אדווארדו מורו (אשר היה הראשון לקרוא תיגר למקרתיזם) אמר פעם כי "שפה היא אחת המתנות העצומות ביותר שהאדם המציא לעצמו. היא מדורגת, לצד גילוי האש והגלגל, כבעלת השפעה כבירה בהפיכת האדם המודרני למה שהוא היום". ומה טוב יותר מידיעת שפה אחת? ידיעת שתי שפות.

  על ידי: איריס קריאl חינוך ולימודיםl 19/02/2009 lצפיות: 75

  לימוד אנגלית חינם - כמה סיבות מדוע זה הכי משתלם כל אחד מאיתנו יודע כי לימוד אנגלית זה תהליך שדורש הרבה מאד התמדה וסבלנות, כל אלו לא מעודדים בנו הרבה מוטיבציה לרצות ללמוד אנגלית

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> שפותl 09/09/2014 lצפיות: 109

  שאלה שכיחה בקרב רבים מן הפונים אליי היא הבאה: מה עדיף ללמוד ערבית ספרותית או ערבית מדוברת? על השאלה הזאת אני משיבה בשאלה משלי: מה ההבדל בין ערבית ספרותית לערבית מדוברת? יודעים? על-כן, קודם שתחליטו איזו מן השפות ללמוד, ספרותית או מדוברת, ואולי בכלל תגלו ששתיהן טובות עבורכם, הנה כמה נקודות שיבהירו את ההבדלים, וכמו-כן עשויות לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה בשבילכם.

  על ידי: רינת קורןl חינוך ולימודים> שפותl 20/08/2014 lצפיות: 91

  אם אתם תלמידים וסטודנטים, שנדרשים ללמוד ערבית, או שהנכם אנשים בוגרים שרוצים לרכוש שפה חדשה ושימושית, הנה שלושה טיפים שעשויים להקל את לימוד השפה הערבית בקרב דוברי עברית.

  על ידי: רינת קורןl חינוך ולימודים> שפותl 23/07/2014 lצפיות: 76

  נדמה כי אנחנו בצומת דרכים אם נרצה לשפר את האנגלית שלנו: האם לקחת קורס באחד המכונים או שקייטנת קיץ בחו"ל היא הפתרון? או בכלל לקחת שיעורים פרטיים? האם לקחת ספר או עיתון ולקרוא סתם כך, או לצפות בסרטים ובסדרות באנגלית (עם כתוביות, בלי כתוביות?)? המאמר הזה נועד בדיוק כדי לעשות לכם סדר.

  על ידי: דניאל ונהl חינוך ולימודים> שפותl 20/04/2014 lצפיות: 513
  אריק רוזני

  כשלומדים אנגלית, חייבים להתמיד וללמוד יום אחר יום - אפילו מאמץ קטן משתלם לטווח הארוך!המכנה המשותף המשותף של כל ה"נכשלים" באנגלית שאני מכיר - הם התחילו לפספס ימים.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 19/01/2014 lצפיות: 62
  אריק רוזני

  אם המטרה שלך היא "ללמוד אנגלית" - היא כוללנית מדי. בתוך "לימוד אנגלית" קיימים תת תחומים רבים - קריאה, כתיבה, דיבור, הבנת הנשמע וכו'. עליך להגדיר מה בדיוק אתה רוצה להשיג באופן הכי דחוף - ולבנות תכנית שתאפשר לך להשיג את המטרה שלך באנגלית. המאמר הזה יעזור לך לא להתבלבל בדרך.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 15/01/2014 lצפיות: 98
  אריק רוזני

  כשלומדים דקדוק של אנגלית, יש מספר חוקים שכדאי לזכור. בארץ קיימים הרבה ספרים טובים בנושא של דקדוק אנגלי.יחד עם זאת, קיימים שני סוגים של לימוד של דקדוק אנגלי.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 12/01/2014 lצפיות: 108
  אריק רוזני

  שלוש טעויות בלימוד אנגלית מדוברת במהלך העיסוק שלי כמאמן אישי שעוזר לאחרים להצליח באנגלית וכמורה פרטי לאנגלית, הבחנתי בשלוש טעיות נפוצות. חשוב לי באופן אישי שתצליח באנגלית, גם אם תהיה תלמיד שלי וגם אם לא - לכן חשוב לי לשתף אותך - זה יחסוך לך הרבה זמן וכסף בלימודי אנגלית.

  על ידי: אריק רוזניl חינוך ולימודים> שפותl 04/01/2014 lצפיות: 103

  אין ספק כי עבור מרבית האנשים, טיסה לחו"ל ואפשרות לטייל בעולם ולנפוש במדינות שטופות שמש – זו חוויה המסבה עונג רב. כיום, כל אחד יכול לבקר במגוון מקומות בעולם, לאסוף חוויות וליהנות מחופשה מפנקת.

  על ידי: שיר שרוןl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 20/05/2010 lצפיות: 87
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast