משחקי פיפא

29/01/2010 • על ידי • 7,100 צפיות

משחקי פיפא הם סדרה של משחקי וידאו באחד מענפי הספורט האהודים ביותר ברחבי העולם - הכדורגל. במסגרת המשחק, משתתף השחקן במשחק הכדורגל, כאשר השתתפותו כוללת ניהול הקבוצה ושליטה במהלכי המשחק. בתחילת שנות ה-90 יצא לאוויר העולם המשחק הראשון בסדרת משחקי פיפא. החברה המשווקת את משחקי פיפא  משיקה פעם בשנה מהדורה חדשה הכוללת מאפיינים חדשים של פיפא , תחת המותג של EA. קיימות גם מספר גרסאות למשחק כמו פיפא מנג'ר המתמקד בהיבט הניהולי של המשחק. כיום סדרת משחקי פיפא נמכרת בכ-20 שפות ונמכרת ב-37 מדינות ברחבי העולם. זהו המוצר הנמכר ביותר של מותג  EA מבית ארטס ספורטס.

לידתם של משחקי פיפא

בסוף שנות ה-80 כבר היו קיימים בשוק משחקי וידאו בכדורגל . כשסדרת המשחקים פיפא הושקה לראשונה ב-1993 היא הייתה הסדרה הראשונה שקיבלה רישיון רשמי מטעמה של פיפא. המילה פיפא (FIFA) היא ראשי תיבות בצרפתית  המייצגים את התאחדות הפדרציה הבינלאומית לכדורגל. פיפא משמשת כגוף הראשי העומד בראש מאות של התאחדויות כדורגל, ושמה לה למטרה לפעול לשיפור ענף הכדורגל ברחבי העולם.

משחקי פיפא כיום- טעימה מעולם הכדורגל האמיתי

בזכות הרישיון מטעם פיפא, הגרסאות האחרונות של משחקי פיפא כוללות שמות של ליגות, מועדונים ושחקנים אמיתיים, כמו הליגה האירופאית או הספרדית. בטורניר פיפא, הפופולארי ברחבי הרשת, השחקן יכול להצטרף לקבוצות חלומיות כמו ריאל מדריד, צ'לסי, באיירן מינכן ועוד.

קיימים סוגים רבים של משחקים בסדרת משחקי פיפא. במשחק המוכר ביותר בסדרה, השחקן מתמודד כקבוצה בליגת כדורגל אירופית, או כקבוצה נגד נבחרת יריבה לבחירתו. מאז שנות ה-90 חלה התקדמות עצומה מבחינת הגרפיקה. כיום השחקן מרגיש כאילו הוא באמת נמצא באצטדיון הומה אדם או בועט את הגול המכריע במשחק. במשחקי פיפא קיימות אופציות רבות לאופן ומידת השליטה של השחקן במשחק הכדורגל. השחקן יכול לשחק נגד נבחרת אחת או להשתתף בטורניר פיפא הכולל מספר קבוצות. במשחק פיפא השחקן יכול לרכוש שחקנים ולהקים את נבחרת החלומות שלו.

טורניר פיפא

בטורניר פיפא במתכונת פשוטה, שתי קבוצות מתחרות אחת נגד השנייה והזוכה עולה לשלב הבא. ניתן לשחק במתכונת טורניר פיפא בגרסאות המשחק המשווקות לחנויות או ברשת האינטרנט. באינטרנט טורניר פיפא מתנהל נגד שחקנים אחרים המצטרפים למשחק. ניתן לנהל טורניר פיפא במתכונת של ליגה או גביע. קיימים אתרי משחקים בישראל ובעולם המציעים להירשם באתר במטרה לערוך טורניר פיפא. בדרך כלל בטורניר פיפא מוגדר מראש מספר השחקנים האופציונאלי.

אודות כותב המאמר

דורון היינה

רוצה לשחק פיפא מול כל יריב שתרצה מתי שרק תרצה? ועוד לזכות בפרסים מגניבים? פיפא קלאב, מועדון הפיפא שלי.

קהילת פורומים החדשה TRP , הבית השני שלך במרחק לחיצה אחת ממך. פורום TRP - the right place for me.