כאבי גב

פורסם: 31/01/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 2,625 | Share

כל מה שרצית לדעת על כאבי גב ועל הדרך לטפל בהם.
כאבי גב הינם חוויה אשר כ-80% מאוכלוסיית חווה בשלב זה או אחר בחיים.  ישנם דרכים רבות לגשת לפתרון הבעיה. ניתן להשתמש במגוון רחב  של תרופות,טיפולי פיזיותרפיה,שאיבות שומן,חגורת גב,קנביס רפואי וגם ניתוחים במידת הצורך.


חשוב לציין שכאשר באים לטפל בבעיות כאבי גב ישנה חשיבות רבה להבנת מקור הכאב. רק לאחר הבנת מקור הכאב יהיה ניתן לטפל את הטיפול היעיל ביותר לבעיה הספציפית. אפשר לחלק את הטיפולים לשלושה קטגוריות: הטיפול לא חודרני,טיפול ביניים וניתוחים.


הטיפול הלא חודרני או בשם אחר הטיפול השמרני כשמו הינו טיפול עדין אשר בעיקר ממליץ על מנוחה,מעבר מזרן וכדומה. ניתן כמובן לשלב פיזיותרפיה כדי לשפר את יציבת הגב. מומלץ מאוד לעסוק בספורט ותנועה אשר מחזקים את שרירי הגב. כמובן בזמן כאבי גב זה לא הזמן לעשות ספורט ולחזק את שרירי הגב. אך חשוב לדעת שגב חזק,שרירי גב מפותחים מורידים את הסבירות לחוות כאבי גב.


טיפול ביניים הינו בעיקר טיפול תרופתי , אשר מצד אחד הוא פנימי ובעל השפעות נוספות,תופעות לוואי,אך מצד שני לא חודרני כמו ניתוח. ישנם תרופות רבות אשר יכולות לסייע למגוון רחב של כאבי גב. חשוב לציין שתרופות אינן פותרות את הבעיה שגורמת לבעיית כאבי גב, אלא מסייעת להתמודד עם הכאבים. תרופות אשר עוזרות לבעיות כאבי גב מכילות חומרים מאלחשים אשר מרדימים את האזור הכאב. זאת אומרת שהכאב נמשך אבל המטופל לא מרגיש אותך בזכות התרופה.


כיום ניתן לקבל אישור לשימוש בתרופה חדשהישנה , קנביס רפואי אשר מחולק ע"י משרד הבריאות,מחולק לאחרונה גם לבעיות כאבי גב אשר תרופות אחרות לא עוזרות. קנביס רפואי היינו בעל יכולות אלחוש כאב חזקות מאוד ומשמש להקלה מגוון רחב של בעיות כאב.


פיזיותרפיה הינה אפשרות נוספת להקלה ואף בטיפול בבעיות כאבי גב. פעילות ממושכת אשר חלקה מתיחות ומניפולציות קירור וחימום אשר עוזרים להקל על כאבי גב. ישנן מספר רב של סוגי פיזיותרפיה חלק משלבות שימוש במים כגון הידרותרפיה אשר הטיפול הינו בבריכת השחייה. באופן כללי שחייה מומלצת מאוד לחיזוק ושימור גב בריא ומוריד באופן ניכר את בעיית כאבי גם לסובלים ממנה.


ישנם מספר של אביזרים אורתופדיים אשר יכולים להקל על כאבי גב כגון: חגורות גב אשר מחלקות את העומס על הגב. מזרונים אורתופדיים אשר יוצרו בצורה המתאימה לבעיות של כאבי גב. כיסא אורתופדי אשר מקל את הישיבה לאורך היום.
ניתוחים.
כאבי גב יכול להיות משהו בלתי נסבל, במצבים מסוימים אשר אף טיפול אינו עוזר נשארת האפשרות לעבור ניתוח. ישנם מספר של אפשרויות כירורגיות כגון:
קובלציה- שימוש בחשמל ע"י החדרת מחט לעמוד השדרה ובשימוש בפולסים חשמליים הורדת הנפיחות של הדיסק.
IDET- הכנסת מחטת אשר מחוממת לטמפרטורה של 80 מעלות אשר צורבת את עצבי הכאב בדיסק ומקלים על כאבי גב.
גלי רדיו-שימוש בגלי רדיו אשר משפיעים על נפיחות הדיסק , טיפול זה הינו בעל סיכון נמוך לבעיות.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/62516/כאבי-גב

  השאר תגובה למאמר זה

  שאלה מאוד שכיחה בקרב ספורטאים המאובחנים עם פריצת דיסק: האם אני יכול להמשיך להתאמן? ואיזה סוג של אימונים מותר לי? שאלות אלו מקבלות משנה תוקף בעיקר לאור המלצות מרבית הרופאים להפסיק כל פעילות ברגע שפריצת דיסק אובחנה. הבדיקה השכיחה לאבחון בעיות עמוד שדרה ובעיקר פריצת דיסק הינה צילום CT. אך האם יש, כלל, ביסוס מחקרי לכך שפריצת דיסק אכן הינה הגורם לכאבי גב? כי פריצת דיסק קיימת גם בקרב אוכלוסייה א-סימפטומאטית ובנוסף, לאחר חלוף כאבי הגב הפריצה עדיין קיימת.

  על ידי: שמי שגיבl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 19/03/2009 lצפיות: 14,480 lתגובות: 1

  מהי בעצם פריצת דיסק ? פריצת דיסק מוגדרת כ- פציעת מאמץ אשר נגרמת לדיסק בין חולייתי שנמצא בעמוד השדרה. פריצת דיסק נובעת מהרמת יתר של משקל כבד,נשיאתו או לפעמים בזמן הורדתו.

  על ידי: כאבי גבl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 31/01/2010 lצפיות: 1,255
  יעל אמר-רוזנברג,עו"ד

  מאמר זה סביר בקצרה מה הם זכויותיו של אדם שנפגע מתאונה ובעקבותיה סובל מפריצת דיסק

  על ידי: יעל אמר-רוזנברג,עו"דl חוק ומשפט> נזקי גוף ותאונות דרכיםl 26/07/2012 lצפיות: 215

  הייתי בסדר, עד שכאב חד התגנב לי לאט לאט ובסוף תפס גם אותי, פריצת דיסק , אלא מה?

  על ידי: amudl בריאות ורפואהl 14/12/2008 lצפיות: 452
  מוטי בן דוד

  כאבי גב תחתון הם הסוג הנפוץ ביותר של כאבי גב, ומהווים הסיבה השנייה בשכיחותה לפנייה לרופא. לפי הנתונים, שמונה מתוך עשרה אנשים יסבלו מכאבי גב תחתון.

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 07/07/2009 lצפיות: 13,008

  מלבד הטיפול הניתן אצל רופא אורטופד והבדיקה ההכרחית שיש לעבור על מנת לוודא את הסיבה לכאבים אלה, ניתן להיעזר בהמלצת אותו אורטופד בטיפולים על ידי מטפל מוסמך ומנוסה באחד מתחומי הרפואה המשלימה.

  על ידי: davidgl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 20/06/2010 lצפיות: 39

  בלט דיסק הוא אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר, ואנשים רבים סובלים ממנו. בלט דיסק יכול לגרום לכאבים ברמות שונות ובתדירויות שונות. לעתים אף מדובר בכאבים חריפים מאד אשר תוקפים את איזור הגב ואף את הרגליים, ולעתים מדובר בכאבים קלים יותר אשר פוגמים פחות באיכות החיים.

  על ידי: geva kraozl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 24/05/2012 lצפיות: 377

  כאשר אנו נמצאים בעבודה הכוללת ישיבה מרובה ישנו עומס רב על עמוד השדרה והתוצאה שאינה מאחרת לבוא הינה כאבי גב. יציבה לא נכונה אינה תורמת למצב הסטטי בו אנו נמצאים וכן שימוש בציוד משרדי שאינו ארגונומי .

  על ידי: davidgl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/07/2010 lצפיות: 26

  בשני העשורים האחרונים חלו שינויים משמעותיים בתפיסת ניתוחי בסיס גולגולת ובאופן הביצוע שלהם באופן שמקטין משמעותית את תופעות הלואי והבעיות לאחר הניתוח וכן את משך הזמן של הניתוח עצמו. קראו עוד על ניתוחי בסיס גוגולת.

  על ידי: שרוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 31/03/2014 lצפיות: 13
  ד"ר יוליה עינב

  תלסמיה הינה מחלה תורשתית אשר בצורתה הקלה גורמת לתסמינים דומים לאלה של אנמיה מחוסר ברזל. משרד הבריאות מייחס חשיבות רבה לאיתור אנשים החולים במחלת תלסמיה מיינור.

  על ידי: ד"ר יוליה עינבl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 24/03/2014 lצפיות: 48

  ייתכן שאתם לא בטוחים האם נכון לקחת מאמן כושר אישי זה אכן ההחלטה הנכונה עבורכם, אבל חשוב לקחת את הזמן ולהבין כיצד אימון כושר אישי עובד ולהחליט מה נכון עבורכם על סמך זה.

  על ידי: natan bivresl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 17/03/2014

  מדוע צריכים יועץ לבתי אבות ? מה תפקידיהם של יועצים לבתי אבות ? המאמר מסביר מדוע נדרש שירות של ייעוץ לבתי אבות, איך בוחרים בחברות השמה לבתי אבות , סוגי בתי אבות, ונותן מידע רלוונטי נוסף לסיוע לקשישים ולבני משפחתם העומדים בצומת זו בחייהם.

  על ידי: גילת רדליך כהןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 05/03/2014
  ד"ר דקלה אורן

  כאבי ראש הם אחת הסיבות השכיחות לביקורים אצל הרופא ולהפסד ימי עבודה. הם עולים למערכות השונות מיליונים והכי חשוב משבשים את חייהם של מי שנושא בראש כואב. במאמר זה תמצאו את הסיבות לכאבים והדרכים לפתרון באופן טבעי. כמובן.

  על ידי: ד"ר דקלה אורןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 03/03/2014 lצפיות: 13

  המאמר עוסק בשאלה מה ניתן לעשות עם רימונים מלבד אכילתם כפרי , נציג מספר מוצרים מרימונים שניתנים לרכישה ברשתות השיווק לרבות : מיץ רימונים טבעי , שיכר רימונים,שמנים מרימונים(שמן זרעי רימון ושמן קליפות רימונים הטורית)מול מוצרים שנית להכין לבד בבית : מיץ רימונים וליקר רימונים.

  על ידי: צחי ליבוביץl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 27/02/2014 lצפיות: 20

  במאמר זה אפרסם לכם את הגורמים לפחדים וסגולות כנגד הפחדים, כיצד למנוע פחדים ולבוא לידי בטחון.

  על ידי: שלג תםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 25/02/2014 lצפיות: 24

  במאמר זה אפרסם לכם סגולות לרפואה כללית ותרופות סגוליות מפי חז"ל (חכמינו זכרונם לברכה) ומפי הרמב"ם (רבי משה בן מימון)

  על ידי: שלג תםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 25/02/2014 lצפיות: 25

  מהי בעצם פריצת דיסק ? פריצת דיסק מוגדרת כ- פציעת מאמץ אשר נגרמת לדיסק בין חולייתי שנמצא בעמוד השדרה. פריצת דיסק נובעת מהרמת יתר של משקל כבד,נשיאתו או לפעמים בזמן הורדתו.

  על ידי: כאבי גבl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 31/01/2010 lצפיות: 1,255
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast