תחפושות לפורים

פורסם: 12/02/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 2,812 | Share

פורים בפתח ואנחנו ההורים מחפשים רעיונות לתחפושות בעבר הרחוק הורינו היו תופרים לנו תחפושות לפורים.אוספים אביזרים מכל החברות והמשפחה וכבר מתכננים את תחפושת הפורים חודשיים מראש.

היום בעידן המודרני בעת הזו, כאשר רוב האמהות עסוקות בין הקריירה לבין המפשחה , שהלחץ באויר ואין את אותו מצב רוח להכין בעצמנו את התחפושת נכנסים לבאזר הקרוב או לחנות צעצועים קונים תחפושת ובזה נגמר העניין , תודו שזה ממש לא אותו דבר . אך אם בכל זאת יש בכם החשק להתאמץ קצת ולהנות מהכנות החג , לספק לידיכם את אותה תחושה שאנחנו בעבר הרחוק הרגשנו , את ההתרגשות מיצירתה של אמא.

הכנת תחפושת פורים הייתה פרי יצירתה, של אמא, יש לי כמה המלצות לכם האמהות החרוצות והיצירתיות . בקרו בכמה אתרים מעניינים וקחו רעיונות מאוד פשוטים להכנה , רעיונות שיפרו את החוש היצירתי שלכם , צרו תחפושת נפלאה לילדיכם , קשטו את הבגד בכל מיני אביזרים,יש גם מספר לא מבוטל של רעיונות כיצד לאפר את הפנים.

אגב זו יצירה מסוג אחר , אך בהחלט אני סבורה כי התעסקות בנושא תשמח אותכם ואלף מונים את ילדיכם ,ולמי לא מזיק קצת לצאת מהחדשות הקשות, ומהארועים הבלתי נעימים שמלווים אותנו החברה הישראלית בימים אלה . אז משנכנס אדר מרבים בשמחה.

קריאת מגילת אסתר חשובה מאד - להבנת חשיבות הנס שנעשה ביום זה, מגילת אסתר נקראת פעמיים, בערב חג הפורים וגם למחרת בבוקר.

חג שמח לכל בית ישראל....

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/63507/תחפושות-לפורים

  השאר תגובה למאמר זה

  את מלוא תשומת הלב ברחובות בפורים מקבלים דווקא התינוקות. תחפושות לפורים לתינוקות הופכות את התינוק למתוק במיוחד. אין זה משנה האם הוא מחופש לנסיך, כבשה, אפרוח או פו הדוב, התוצאה הסופית תהיה מתוקה להפליא. תחפושות לתינוקות עד גיל שנה מיועדות בעיקר להורים, הילדים קטנים בכדי להבין את משמעות החג או ליהנות מהתחפושת.

  על ידי: שירי פלגl בית וצרכנותl 07/02/2013 lצפיות: 260

  פורים בפתח ואנחנו ההורים מחפשים רעיונות לתחפושות בעבר הרחוק הורינו היו תופרים לנו תחפושות לפורים.

  על ידי: ציפיl משפחה וזוגיות> הורותl 05/03/2008 lצפיות: 45,786 lתגובות: 1
  סיגל צוקר

  מי אמר שתחפושות זה רק לילדים? גם מבוגרים מתחפשים? למה בכלל להתחפש? למה אנשים חוששים מתחפושות סקסיות? לקראת פורים - למרות שטוב בהחלט לכל ימות השנה - כל הסיבות להנות מתחפושת גם בחדר המיטות.

  על ידי: סיגל צוקרl משפחה וזוגיות> משפחה וזוגיות - כלליl 02/03/2009 lצפיות: 12,595
  ניקיטה זינגר

  כידוע פורים מגיע אלינו עוד מעט אך איננו היחידים בעולם אשר חוגגים חג בו ילדים ומבוגרים אוהבים להתחפש בתחפושות שונות ומשונות לשמוח עד לא ידע. המקבילה הידועה מארצות הברית הינו ההלוואין הנחגג באוקטובר מדי שנה. זהו אחד החגים המועדפים הן על ילדים והן על מבוגרים שבידידנו מעבר לים. כוכבי קולנוע ומפורסמים אחרים אינם שונים משאר האנשים וגם הם נהנים במיוחד ללבוש תחפושות לא במעט משום שכך נראה להם כי הסיכוי קטן שפפראצי טרדן יזהה אותם (לא שזה עוזר להם כמובן). החלטנו להשביע את סקרנותכם ולרכז לכם מספר מפורסמ

  על ידי: ניקיטה זינגרl משפחה וזוגיות> מיניותl 06/02/2010 lצפיות: 9,976

  פורים מתקרב בצעדי ענק והילדים נרגשים ומתכננים את התחפושות והמסיבות. אנחנו מתכננים את התקציב. איך אפשר לחסוך קצת יותר השנה על תחפושות?

  על ידי: Tor Caspil בית וצרכנות> בית - כלליl 21/02/2009 lצפיות: 24,878

  הורים רבים נתקלים מדי שנה בבקשות חוזרות ונשנות מצד ילדיהם המעוניינים בתחפושת זו או אחרת. האם התחפושת ראויה? מתאימה לגילם? חינוכית? מספר עצות להתמודדות עם הילד המתלבט

  על ידי: ליצן קטןl בית וצרכנות> בית - כלליl 07/02/2011 lצפיות: 322

  חג פורים הוא חג שמח ומבדח, ולכן מדי שנה מתקיימות שלל פעילויות לפורים ברוח החג. ילדים וילדות, נערים ונערות, נשים וגברים, כולם יוצאים להשתתף בפעילויות לפורים. גם השנה, מתוכננים אירועים רבים לחג בהם כל אחד יכול להתחבר למסורת היהודית.

  על ידי: SEO Neto Teaml בידור ופנאי> בידור - כלליl 17/01/2012 lצפיות: 400

  כל השנה אנו מחכים לחג השמח והצבעוני ביותר שהוא פורים , המון ילדים יוצאים מחופשים לרחובות וחוגגים את חג פורים . על מנת שהחג הזה יהיה שמח וצבעוני יש צורך להצטייד באביזרים לפורים כמו תחפושות מיוחדות , משכות ואביזרים נוספים

  על ידי: playl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 10/01/2011 lצפיות: 655

  החג האהוב על (כמעט) כולנו מגיע ממש עוד רגע וזה הזמן להקיע עשר דקות בתכנון התחפושת שלכם. אספתי את הדרכים הפופלריות למציאת תחפושת מנצחת.

  על ידי: גיא נעיםl בידור ופנאי> בידור - כלליl 28/01/2014 lצפיות: 230
  אורלי שעיה

  ישנן דעות שונות לגבי החושך והאור- ביוגה הקלסית אנחנו מדברים על חושך במובן של בורות הקשורה לאחיזות כוזבות של ה"אני" בחומר, באגו, ובכל מה שחולף ומתכלה, ועל אור- ידע העצמי – כתמצית, אור אלוהי.

  על ידי: אורלי שעיהl רוחניות> יהדותl 26/12/2014 lצפיות: 11

  מהי מזוזה וממה היא מורכבת? מהי חשיבות תהליך התקנתה והברכה הקשורה בה? המזוזה נמצאת בפתח כל בית, חדר או מבנה המאפיין בית יהודי ומהווה לסמל מובהק ליהדות ואות לכך שהדיירים אשר בתוך הבית הם יהודיים. המזוזה הינה תשמיש קדושה אשר מותקן במשקוף כל כניסה לבית או בחדרים בתוך הבית. בתוך בית המזוזה נמצא קלף מיוחד במצב מגולגל ועטוף בשקית קטנה המיועדת להגנה על הקלף, אשר עליו כתובות בכתב סת"ם פרשיות שונות, אשר מופיעות גם בתפילין. להגנה על הקלף עצמו יש חשיבות רבה, משום שעל פי היהדות - אסור שתמחק אף לא אות אחת.

  על ידי: מושיקוl רוחניות> יהדותl 06/12/2014
  שירה שרווהס

  אחד השיקולים של ההורים הבאים לבחור שם לתינוקם מתבטא ב- "האם השם נשמע יפה או לא?" חשוב להבין, שם - הוא הרבה מעבר ליופי, הוא "ארגז הכלים" שילווה את התינוק מיום היוולדו, לכל אורך חייו. העדר אחד "הכלים", עלול להוביל לקשיים, לתקיעות / חוסר יכולת להגשים את רצון הנשמה, לחסימה במימוש העצמי עד כדי רגישות בריאותית /פגיעה בגוף הפיזי. השם קובע את מערך חייו העתידיים והוא חשוב ביותר לצורך מתן חיים בריאים וטובים ולמיקסום האפשרויות הגלומות עבורו !!

  על ידי: שירה שרווהסl רוחניות> יהדותl 13/11/2014 lצפיות: 12

  שבת היא החמדה הגנוזה אותה ביקש הקדוש ברוך הוא לתת לישראל, אחת מתרי״ג מצוות התורה, אחת מעשרת הדברות, ועיקר יחודה בהיותה אות הברית המקשרת בין היהודי לבוראו ולכן היא שקולה כנגד כל מצוות התורה.

  על ידי: שולמית שמידדעl רוחניות> יהדותl 29/10/2014 lצפיות: 16

  הסתיימו להם הימים הנוראים בתקווה שתפילות כל בית ישראל התקבלו בכיסא הכבוד. אחד המשפטים שחזרו על עצמם בכל תפילה בראש השנה וביום הכיפורים התייחסו לאחדות עם ישראל: "ויעשו כולם אגודה אחת, לעשות רצונך בלבב שלם"

  על ידי: צחי מכאליl רוחניות> יהדותl 10/10/2014 lצפיות: 13

  בתחילת ספר ישעיהו אומר הנביא: "לכו נא ונוכחה יאמר ה' אם יהיו חטאיכם כשנים כשלג ילבינו אם יאדימו כתולע כצמר יהיו" - הפסוק, שמלווה אותנו ביום הכיפורים, מלמד אותנו על כרת העונות לעם ישראל: אם החטאים יהיו כמו צבע השני, האדום,

  על ידי: צחי מכאליl רוחניות> יהדותl 02/10/2014 lצפיות: 17

  אחד מהשיאים של ראש השנה הוא תפילת "ונתנה תוקף". מקור הפיוט הזה הוא כבר במאה ה- 10 ויש הסוברים מהמאות ה- 6 וה- 7 וזה על סמך הממצאים מהגניזה הקהירית בה הוא נמצא לראשונה.

  על ידי: צחי מכאליl רוחניות> יהדותl 24/09/2014 lצפיות: 26
  ערן סולומון

  בצפיה דרוכה אנו מחכים לימים הנוראים, הימים הנפלאים, בהם נקבעים גורלות כולנו לשנה הבאה עלינו לטובה . אנו מצפים לשינויים - ומקווים לטובה. אולם האם יש מקום לצפייה שלנו? מה עושה את התקופה הזו זמן אפקטיבי להשפיע? התחזקות לקראת הימים הבאים, שיהיו באמת שינוי לטובה, ולא חזרה, השנות, של כל המוכר, הטעון כל כך הרבה שיפור...

  על ידי: ערן סולומוןl רוחניות> יהדותl 21/09/2014 lצפיות: 19
  יהודה אדרי

  זמן כניסת שבת - כניסת שבת.... טוב שאדם יקדים את כניסת השבת מהמצויין בלוח כניסת ויציאת השבת... וכל הנוהג כך מתברך בכל...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 15/04/2010 lצפיות: 2,700
  יהודה אדרי

  30 ימי הסליחות שבחודש אלול, בנוסף לעשרת ימי תשובה, שהם מראש חודש תשרי, ועד ליום הכיפורים, נקראים "הימים הנוראים"....ימים לעשיית חשבון נפש בין אדם לעצמו...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 15/04/2010 lצפיות: 760
  יהודה אדרי

  מה עומד מאחורי עניין ספירת העומר???... מדוע סופרים 49 יום, לא פחות ולא יותר???...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניותl 14/04/2010 lצפיות: 230
  יהודה אדרי

  מה עומד מאחורי עניין ספירת העומר???... מדוע סופרים 49 יום, לא פחות ולא יותר???...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 14/04/2010 lצפיות: 106
  יהודה אדרי

  ל"ג בעומר - יום הילולה של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי - (רשב"י)..

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 13/04/2010 lצפיות: 508
  יהודה אדרי

  "לא המדרש העיקר אלה המעשה" - "אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות" - (פרקי אבות)...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 11/04/2010 lצפיות: 3,162
  יהודה אדרי

  פתיחת אליהו הנביא - פתיחה זו נוהגים לקרוא, טרם תפילות שחרית ומנחה, חז"ל קבעו, שטוב לקרוא את פתיחת אליהו הנביא, טרם התפילה, דבר המעורר את לב האדם לתפילה... פתיחה זו מאד עמוקה... היא מסבירה את האלוקות.. ואת מהות האלוקות...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 04/04/2010 lצפיות: 621
  יהודה אדרי

  חז"ל המשילו את קושי זיווגו של האדם, לקריעת ים סוף... היכן הקושי האמיתי בעיניין???...

  על ידי: יהודה אדריl רוחניות> יהדותl 04/04/2010 lצפיות: 273
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast