משחקי יריות

20/02/2010 • על ידי • 11,044 צפיות

משחקי יריות אפשר לזקוף לטובת ז'אנר משחקי אקשן ופעולה ולמרות זאת באתרי משחקים רבים באינטרנט הקטגוריה משחקי יריות עומדת כקטגוריה בפני עצמה ולא כתת קטגוריה משחקי יריות בתוך הקטגוריה משחקי פעולה. אפשר לומר שזה בעיקר בגלל האקשן הרב שאפשר להשיג ממשחקי יריות רבים כחלק מהמשחקיות שיש  לז'אנר של משחקי יריות אקשן הוא חלק בלתי נפרד מהמשחקיות בכל משחק יריות בסיסי.


עיקר משחקי יריות פופולארים ברשת הם משחקים של יריות שאפשר גם להכניס לתוך כל קטגוריית משחקי פעולה די בקלות, המאפיינים העיקרים של משחקי יריות הם לרוב מטרות ספציפיות, שימוש בעכבר כדי לכוון אל המטרה, מספר נשקים ושדרוגים וכדומה. ככה שהמשחק יריות נהפך ליותר מורכב כאשר מדובר בתוספים כמו שדרוגים, נשקים מיוחדים, משימות חיסול ועוד.

בתוך הז'אנר של משחקי יריות נכנסים גם ז'אנר אחרים כמו משחקי צלפים, ברשת קיימים המון משחקי יריות של צלפים שבו השחקן מגלם צלף ולפעמים יוצא במשימות שבהם הדבר היחידי שהוא רואה זה בעיקר חושך והשחקן מסתכל בעצם דרך עינית הכוונת ולא רואה את כל המשחק דבר שמוסיף לאתגר של המשחק.
כמות משחקי יריות שיש ברשת גדולה לכן ברוב אתרי משחקים ברשת תוכלו לראות משחקי יריות רבים וקטגוריה של משחקי יריות בפני עצמה פלוס תת קטגוריות די רבות בתוך הקטגוריה משחקי יריות.

אודות כותב המאמר

ליאור א'

גימקס משחקים ברשת