צאקרות - המבנה הרוחני של האדם

פורסם: 14/04/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 165 | Share

המבנה הרוחני של האדם - הצ'קרות

 

האם קרה לכם שחשתם לחץ באזור הסרעפת (הבטן העליונה) וכשהלכתם לבדיקות לא נמצאה אף בעיה ממוקדת? האם הרגשתם פעם תחושה מוזרה בגרון והרופא לא ידע לאבחן את מקור הכאב?

על כן, נשאלת השאלה מהן בעצם התחושות הללו?

וובכן, לתופעה הבלתי מוסברת, ישנו הסבר דיי פשוט, מדובר באיתות הנשלח ממרכזי האנרגיות (הצ'קרות) שלנו ומטרתו לסמן לנו כי הן חסומות.

 

מרכזי האנרגיה המצויים בגופינו אחראים על התודעה, תפקידם לקלוט לתוכנו אנרגיות מהגופים הסובבים אותנו, לשחרר החוצה אנרגיה מעולמינו הפנימי, ולפעול כמאין מתווך בין המישורים הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.

 

כאשר אדם הנמצא במצב רגיש, למשל אדם הננזף על ידי מעבידו שלא בצדק, והוא בוחר שלא להתעמת, הוא בעצם חוסם את מרכז האנרגיה שלו בעצמו. האנרגיה החסומה עשויה לגרום לו לבעיות רבות, רגשיות, פיזיות ורוחניות.

 

השם צ'קרה מקורו בשפה ההודית ופירושו גלגל, ישנן שבעה צ'קרות עיקריות, כל אחת מהן מייצגת תכונות שונות, מיקום שונה, צבע ואף צליל.

 

צ'קרת הכתר / הראש

מרכז אנרגיה זה ממוקם בקודקוד הראש, מעל לכיפת הגולגולת והצבעים השולטים בו הם: לבן, זהב וכסף. תפקידו להיות אחראי על החיבור לכוח העליון ולאנרגיות האחראיות על הקיום.

כאשר צ'קרת הכתר מאוזנת – האדם חש זרימה, מודעות והתמזגות עם היקום (חיים).

כאשר צ'קרת הכתר חסומה -  האדם חש דיכאון, מתח, תקיעות ואף כאבי ראש ומיגרנות.

 

צ'קרת העין השלישית

מרכז אנרגיה זה ממוקם במרכז המצח, בין הגבות והצבע השולט בו הוא סגול. תפקידו להיות אחראי על מודעות האדם, כוח המחשבה, ועל יכולת האינטואיציה, והוא גם המשפיע בנושא החלומות והשינה.

כאשר צ'קרת העין השלישית מאוזנת – האדם חש איזון בין הצד הלוגי לצד הרגשי, שלוות נפש ויכולת לקבל החלטות נכונות.

כאשר צ'קרת העין השלישית חסומה – האדם חש מתח, חוסר ריכוז, הפרעות שינה ולעתים סובל מבעיות במערכות האף והאוזניים.

 

צ'קרת הגרון

מרכז אנרגיה זה ממוקם בגרון במקביל לחוליה השלישית שבצוואר והצבע השולט בו הוא כחול / תכלת. תפקידו להיות אחראי על התקשורת (כושר ההתבטאות), כוח הרצון, ביטוי הקול הפנימי, וביטוי התחושות והרגשות .

כאשר צ'קרת הגרון מאוזנת – האדם מרגיש שהוא מבטא את עצמו היטב, באופן רגשי ויצירתי.

כאשר צ'קרת הגרון חסומה – האדם מרגיש חוסר בביטוי עצמי ובהבנה העצמית הוא וסובל מבעיות כגון דלקות גרון, צוואר תפוס ולחץ דם גבוה.

 

צ'קרת הלב

מרכז אנרגיה זה ממוקם במרכז החזה בקרבת הלב, והצבעים השולטים בו הם ירוק וורוד. תפקידו להיות אחראי על תחושת האהבה של האדם כלפי עצמו וכלפי שאר העולם, והוא נחשב למרכז המחלה, הנתינה והקבלה.

כאשר צ'קרת הלב מאוזנת – האדם חש אהבה וקבלה עצמית, תחושות של צמיחה והרמוניה.

כאשר צ'קרת הלב חסומה – האדם מרגיש ניתוק רגשי, התנכרות ואף שנאה עצמית, הוא לוקה בגישה שלילית לחיים ועשוי לסבול מבעיות במערכת החיסון, מחזור הדם וכמובן בלב.

 

צ'קרת מקלעת השמש / הבטן

מרכז אנרגיה זה מיקומו במרכז הבטן ממש מעל לטבור, והצבע השולט בו הוא צהוב. תפקידו להיות אחראי על כוח הרצון והאמוציות (כעסים, קינאה וכ"ו), ולאזן אגו מול אסרטיביות, מצפון מול רגשות אשם ובין אדם חיובי לשלילי. זוהי גם הנקודה בה מעכל האדם את העולם החיצוני ומפנים אותו לתחושה אישית.

כאשר צ'קרת הבטן מאוזנת – האדם מרגיש שהוא מוצא את מקומו בעולם, הוא חש חברתיות, שמחה והערכה עצמית.

כאשר צ'קרת הבטן חסומה – האדם מרגיש בלבול בחייו וצורך בחיזוקים, הוא מקנא לאחרים ודואג ממה שיחשבו עליו, הוא לעתים סובל מבעיות בעיכול, בכבד וממחלות דוגמת סוכרת ואולקוס.

 

צ'קרת המין

מרכז אנרגיה זה ממוקם בבטן התחתונה, מעל איבר המין והצבע השולט בו הוא כתום. תפקידו להיות אחראי על הנאות החיים, היצירתיות, החשק וכמובן התשוקה המינית.

כאשר צ'קרת המין מאוזנת – האדם חש אומץ לב, כריזמה ונכונות להגשים את שאיפותיו.

כאשר צ'קרת המין חסומה – האדם חש מבוכה, חוסר מנוחה, פחדנות וניתוק רגשי, אצל נשים הבעיה עשויה להתבטא באי סדירויות במחזור החודשי, אי יכולת להיכנס להריון ובאיבוד משקל.

 

צ'קרת הבסיס

מרכז אנרגיה זה ממוקם בתחתית עמוד השדרה, בין פי הטבעת לאיבר המין, והצבע השולט בו הוא אדום. תפקידו להיות אחראי על ההישרדות, הביטחון, והחיבור אל הקרקע.

כאשר צ'קרת הבסיס מאוזנת – האדם מרגיש שליטה על חייו והוא מצליח להתגבר על חששות.

כאשר צ'קרת הבסיס חסומה – האדם חש זעם, כעסים ודאגה ללא הרף, התנהגותו תוקפנית ושתלטנית והוא סובל מהיפר-אקטיביות, חריקות שיניים ובעיות של עצירות או שלשולים.

 

 

 

 

גיל ראובן

פסיכותרפיה הולסטית

אתר הבית

 

 

 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/67857/צאקרות-המבנה-הרוחני-של-האדם

  השאר תגובה למאמר זה

  נוגה גזית

  רפי רוזן המציא ופיתח את טכניקת ביורגונומי. בתחילה הוא כינה את חישת האנרגיה באמצעות עפעוף עיניים – "ביו-אנרגיה". לימים, מסיבות שלא כאן המקום להיכנס אליהן, שינה את שמה של הטכניקה ל"ביורגונומי". מכאן שמדובר בשני שמות לאותה המהות.

  על ידי: נוגה גזיתl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 12/03/2008 lצפיות: 1,692
  נוגה גזית

  הבסיס לטיפול בשיטת הביואורגונומי הוא ההבנה כי רוב הבעיות שאנו חווים (בין אם פיזיות ובין אם נפשיות), נוצרות בגוף האנרגטי המקיף אותנו, ומשם מחלחלות אל הגוף הפיזי ומתבטאות כמחלות פיזיות או כבעיות נפשיות..

  על ידי: נוגה גזיתl רוחניות> הילינגl 02/04/2008 lצפיות: 2,235
  נוגה גזית

  אל הביורגונומי (ביואורגונומי / ביואנרגיה שימושית) הגעתי "במקרה" תוך כדי מסע ארוך להצלת חייה של בתי משותקת המוחין (C.P), הסובלת גם מיתר לחץ דם, ובעיות בריאות קשות מאד (נולדה בשנת 1981). לאחר התרוצצות בארץ ובעולם כשהרופאים הרימו ידיים ולא ידעו מה לעשות, הרמתי את עיני לשמים ושאלתי, מה עוד אנו צריכים לעבור, איזה קושי נוסף מחכה לנו. מתחתית הבור, ממצולות הייאוש, החלו להגיע תשובות וכל מסלול חיי קיבל תפנית.

  על ידי: נוגה גזיתl רוחניות> הילינגl 12/03/2008 lצפיות: 6,683
  אשרם במדבר

  נשמה יקרה, אנחנו מזמינים אותך למסע עמוק, מרגש ומופלא. 3 ימים של חגיגה, התאהבות, שבטיות, ריפוי, חופש להיות באמת ואושר גדול.מפגש עמוק ואותנטי עם עצמך ועם האחר, במרחב קסום ומאפשר. יחד נעוף על החיים, ונזכר בפשטות ובעוצמה של חיבור אנושי אמיתי.

  על ידי: אשרם במדברl רוחניות> רוחניות - כלליl 09/01/2015

  הצטרפות אל קורס תטא הילינג תביא לשיפור משמעותי באיכות החיים שלנו, בכישורי התקשורת ובאפשרויות החברתיות.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl רוחניות> רוחניות - כלליl 25/12/2014

  מסלול לימודי תטא הילינג הוא הזדמנות לשיפור אישי של אורח החיים לכם, שיפור מערכות היחסים העוטפות אתכם וגם, אפשרות לפיתוח אישי וקריירה חדשה.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl רוחניות> רוחניות - כלליl 06/12/2014
  אשרם במדבר

  מתוך שיתוף פעולה ראשון בין צלילים מרפאים ואשרם במדבר, נולד הארוע החם של החורף - Healing Music Experience. זוהי חוויה ראשונית מסוגה בישראל - פסטיבל עומק של ריפוי בצליל, ריפוי בקול ומדע הקימטיקה (מדע החוקר כיצד צלילים ותדרים משפיעים על חומר). האירוע הוא חוויה כפולה המשלבת מוסיקה משובחת והעמקה אל מדע הצליל. יהיו הופעות משובחות, הרצאות וסדנאות מחו"ל, כיתות אומן, ניסוי קימטיקה Live בהשתתפות הקהל, מתחמים מיוחדים והרבה אנשים יפים.

  על ידי: אשרם במדברl רוחניות> רוחניות - כלליl 30/11/2014

  מהו רעיון התשובה ומהם עשרת ימי התשובה? מה מהות יום הכיפורים? באיזה אופן עלינו להגיע לחג הסוכות?

  על ידי: אהובה קלייןl רוחניות> רוחניות - כלליl 02/10/2014 lצפיות: 16
  אפרת שר-שלום

  מערכות יחסים – מתוך "קורס בניסים" "כשאתה פוגש מישהו, זכור שזהו מפגש קדוש. כפי שתראה אותו כך תראה את עצמך. כפי שתתייחס אליו כך תתייחס לעצמתך כפי שתחשוב עליו כך תחשוב על עצמך. את הדבר הזה אל תשכח לעולם, כי בו תמצא את עצמך או תאבד את עצמך". (קורס בניסים פרק 8III) "כשאתה פוגש מישהו, זכור שזהו מפגש קדוש."

  על ידי: אפרת שר-שלוםl רוחניות> רוחניות - כלליl 28/08/2014 lצפיות: 19

  להלן כתבה קצרה על החיבור בין העולמות של משפחות חילוניות והארגון החרד ביתינו החדש, : זהו גם חיבור בין תרבויות כאשר רוב המטפלים הם חוזרים בתשובה שיש להם הבנה עמוקה יותר בעולם החילוני, בהמשך השיח יש חיבור בין אמונות, כאשר הפונים מכבדים את ההלכה. לסיכום מדובר בחיבור הטוב האנושי המזקה את הרבים, המזקה באמונה ומאציל ידע וחסד עליון. צפייה נעימה

  על ידי: בבלי יריבl רוחניות> רוחניות - כלליl 23/07/2014 lצפיות: 38

  מה זה תקשור רוחני ואיך כל אחד מכם יכול לתקשר עם מדריכים רוחניים? הכל עניין של קבלת יכולות התקשור, הרבה תרגול וביצוע התקשור בתזמון הנכון. הנה המידע הבסיסי בנושא.

  על ידי: Ronil רוחניות> רוחניות - כלליl 02/07/2014 lצפיות: 23
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast