צאקרות - המבנה הרוחני של האדם

פורסם: 14/04/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 167 | Share

המבנה הרוחני של האדם - הצ'קרות

 

האם קרה לכם שחשתם לחץ באזור הסרעפת (הבטן העליונה) וכשהלכתם לבדיקות לא נמצאה אף בעיה ממוקדת? האם הרגשתם פעם תחושה מוזרה בגרון והרופא לא ידע לאבחן את מקור הכאב?

על כן, נשאלת השאלה מהן בעצם התחושות הללו?

וובכן, לתופעה הבלתי מוסברת, ישנו הסבר דיי פשוט, מדובר באיתות הנשלח ממרכזי האנרגיות (הצ'קרות) שלנו ומטרתו לסמן לנו כי הן חסומות.

 

מרכזי האנרגיה המצויים בגופינו אחראים על התודעה, תפקידם לקלוט לתוכנו אנרגיות מהגופים הסובבים אותנו, לשחרר החוצה אנרגיה מעולמינו הפנימי, ולפעול כמאין מתווך בין המישורים הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.

 

כאשר אדם הנמצא במצב רגיש, למשל אדם הננזף על ידי מעבידו שלא בצדק, והוא בוחר שלא להתעמת, הוא בעצם חוסם את מרכז האנרגיה שלו בעצמו. האנרגיה החסומה עשויה לגרום לו לבעיות רבות, רגשיות, פיזיות ורוחניות.

 

השם צ'קרה מקורו בשפה ההודית ופירושו גלגל, ישנן שבעה צ'קרות עיקריות, כל אחת מהן מייצגת תכונות שונות, מיקום שונה, צבע ואף צליל.

 

צ'קרת הכתר / הראש

מרכז אנרגיה זה ממוקם בקודקוד הראש, מעל לכיפת הגולגולת והצבעים השולטים בו הם: לבן, זהב וכסף. תפקידו להיות אחראי על החיבור לכוח העליון ולאנרגיות האחראיות על הקיום.

כאשר צ'קרת הכתר מאוזנת – האדם חש זרימה, מודעות והתמזגות עם היקום (חיים).

כאשר צ'קרת הכתר חסומה -  האדם חש דיכאון, מתח, תקיעות ואף כאבי ראש ומיגרנות.

 

צ'קרת העין השלישית

מרכז אנרגיה זה ממוקם במרכז המצח, בין הגבות והצבע השולט בו הוא סגול. תפקידו להיות אחראי על מודעות האדם, כוח המחשבה, ועל יכולת האינטואיציה, והוא גם המשפיע בנושא החלומות והשינה.

כאשר צ'קרת העין השלישית מאוזנת – האדם חש איזון בין הצד הלוגי לצד הרגשי, שלוות נפש ויכולת לקבל החלטות נכונות.

כאשר צ'קרת העין השלישית חסומה – האדם חש מתח, חוסר ריכוז, הפרעות שינה ולעתים סובל מבעיות במערכות האף והאוזניים.

 

צ'קרת הגרון

מרכז אנרגיה זה ממוקם בגרון במקביל לחוליה השלישית שבצוואר והצבע השולט בו הוא כחול / תכלת. תפקידו להיות אחראי על התקשורת (כושר ההתבטאות), כוח הרצון, ביטוי הקול הפנימי, וביטוי התחושות והרגשות .

כאשר צ'קרת הגרון מאוזנת – האדם מרגיש שהוא מבטא את עצמו היטב, באופן רגשי ויצירתי.

כאשר צ'קרת הגרון חסומה – האדם מרגיש חוסר בביטוי עצמי ובהבנה העצמית הוא וסובל מבעיות כגון דלקות גרון, צוואר תפוס ולחץ דם גבוה.

 

צ'קרת הלב

מרכז אנרגיה זה ממוקם במרכז החזה בקרבת הלב, והצבעים השולטים בו הם ירוק וורוד. תפקידו להיות אחראי על תחושת האהבה של האדם כלפי עצמו וכלפי שאר העולם, והוא נחשב למרכז המחלה, הנתינה והקבלה.

כאשר צ'קרת הלב מאוזנת – האדם חש אהבה וקבלה עצמית, תחושות של צמיחה והרמוניה.

כאשר צ'קרת הלב חסומה – האדם מרגיש ניתוק רגשי, התנכרות ואף שנאה עצמית, הוא לוקה בגישה שלילית לחיים ועשוי לסבול מבעיות במערכת החיסון, מחזור הדם וכמובן בלב.

 

צ'קרת מקלעת השמש / הבטן

מרכז אנרגיה זה מיקומו במרכז הבטן ממש מעל לטבור, והצבע השולט בו הוא צהוב. תפקידו להיות אחראי על כוח הרצון והאמוציות (כעסים, קינאה וכ"ו), ולאזן אגו מול אסרטיביות, מצפון מול רגשות אשם ובין אדם חיובי לשלילי. זוהי גם הנקודה בה מעכל האדם את העולם החיצוני ומפנים אותו לתחושה אישית.

כאשר צ'קרת הבטן מאוזנת – האדם מרגיש שהוא מוצא את מקומו בעולם, הוא חש חברתיות, שמחה והערכה עצמית.

כאשר צ'קרת הבטן חסומה – האדם מרגיש בלבול בחייו וצורך בחיזוקים, הוא מקנא לאחרים ודואג ממה שיחשבו עליו, הוא לעתים סובל מבעיות בעיכול, בכבד וממחלות דוגמת סוכרת ואולקוס.

 

צ'קרת המין

מרכז אנרגיה זה ממוקם בבטן התחתונה, מעל איבר המין והצבע השולט בו הוא כתום. תפקידו להיות אחראי על הנאות החיים, היצירתיות, החשק וכמובן התשוקה המינית.

כאשר צ'קרת המין מאוזנת – האדם חש אומץ לב, כריזמה ונכונות להגשים את שאיפותיו.

כאשר צ'קרת המין חסומה – האדם חש מבוכה, חוסר מנוחה, פחדנות וניתוק רגשי, אצל נשים הבעיה עשויה להתבטא באי סדירויות במחזור החודשי, אי יכולת להיכנס להריון ובאיבוד משקל.

 

צ'קרת הבסיס

מרכז אנרגיה זה ממוקם בתחתית עמוד השדרה, בין פי הטבעת לאיבר המין, והצבע השולט בו הוא אדום. תפקידו להיות אחראי על ההישרדות, הביטחון, והחיבור אל הקרקע.

כאשר צ'קרת הבסיס מאוזנת – האדם מרגיש שליטה על חייו והוא מצליח להתגבר על חששות.

כאשר צ'קרת הבסיס חסומה – האדם חש זעם, כעסים ודאגה ללא הרף, התנהגותו תוקפנית ושתלטנית והוא סובל מהיפר-אקטיביות, חריקות שיניים ובעיות של עצירות או שלשולים.

 

 

 

 

גיל ראובן

פסיכותרפיה הולסטית

אתר הבית

 

 

 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/67857/צאקרות-המבנה-הרוחני-של-האדם

  השאר תגובה למאמר זה

  נוגה גזית

  רפי רוזן המציא ופיתח את טכניקת ביורגונומי. בתחילה הוא כינה את חישת האנרגיה באמצעות עפעוף עיניים – "ביו-אנרגיה". לימים, מסיבות שלא כאן המקום להיכנס אליהן, שינה את שמה של הטכניקה ל"ביורגונומי". מכאן שמדובר בשני שמות לאותה המהות.

  על ידי: נוגה גזיתl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 12/03/2008 lצפיות: 1,716
  נוגה גזית

  הבסיס לטיפול בשיטת הביואורגונומי הוא ההבנה כי רוב הבעיות שאנו חווים (בין אם פיזיות ובין אם נפשיות), נוצרות בגוף האנרגטי המקיף אותנו, ומשם מחלחלות אל הגוף הפיזי ומתבטאות כמחלות פיזיות או כבעיות נפשיות..

  על ידי: נוגה גזיתl רוחניות> הילינגl 02/04/2008 lצפיות: 2,253
  נוגה גזית

  אל הביורגונומי (ביואורגונומי / ביואנרגיה שימושית) הגעתי "במקרה" תוך כדי מסע ארוך להצלת חייה של בתי משותקת המוחין (C.P), הסובלת גם מיתר לחץ דם, ובעיות בריאות קשות מאד (נולדה בשנת 1981). לאחר התרוצצות בארץ ובעולם כשהרופאים הרימו ידיים ולא ידעו מה לעשות, הרמתי את עיני לשמים ושאלתי, מה עוד אנו צריכים לעבור, איזה קושי נוסף מחכה לנו. מתחתית הבור, ממצולות הייאוש, החלו להגיע תשובות וכל מסלול חיי קיבל תפנית.

  על ידי: נוגה גזיתl רוחניות> הילינגl 12/03/2008 lצפיות: 6,693

  בשנים האחרונות הפך המונח "מיסטיקנים און ליין" למונח השגור בפי כול, שנשמע כמעט מכל עבר. אך למה בעצם הכוונה? מה זה ומי הם מיסטיקנים און ליין? איך נוכל לאתר אותם ומתי נרצה לחפש אותם? במאמר הזה ננסה לעשות מעט סדר בדברים.

  על ידי: מאיר בן מרוםl רוחניות> רוחניות - כלליl 18/02/2015
  ברסלב מאיר

  מבוא לקדיש, מתי אומרים קדיש ? אומר ערוך השולחן סימן נה : הקדיש הוא שבח גדול ונורא שתקנו אנשי כנסת הגדולה אחרי חורבן בית ראשון (לעמי ארצות ונקבע כחובה לכלל ישראל). והיא תפילה על חילול שמו יתברך מחורבן בית המקדש... קדיש אומרים כתקנת חכמים ושו"ע בשנה הראשונה למיתת האב והאם, יש אומרים אחד עשר חודשים ויש אומרים שנים עשר חודש...

  על ידי: ברסלב מאירl רוחניות> רוחניות - כלליl 16/02/2015
  ברסלב מאיר

  בפרשת השבוע יתרו הכבוד הוא מפתח יסודי לשלום בית ושלום הכללי.., רואים שהכבוד שנתן השם יתברך לנשים שהקדים אותם בפסוק "בית יעקב" כמבואר בפנים... הזרים ונסך בהן כוחות אדירים, שעל ידו יכלו להתגבר ולעמוד בניסיונות קשים. ולהיות נאמנות לה' יותר מהגברים. ולמדנו מכאן שנתינת הכבוד לכל אדם, ובפרט לנשים שהן צמאות לכך, וצריכות יותר לכך – מילתא היא, ואין נתינת הכבוד, נימוס בעלמא גרידא, אלא הרבה יותר מכך. וכשהכבוד ניתן במקום ובנושא הראוי, בענין חיובי ורצוי, מביא בעקבותיו המשך מבורך ורצוי.

  על ידי: ברסלב מאירl רוחניות> רוחניות - כלליl 05/02/2015
  אשרם במדבר

  חמישה ימים של הילולת החיים הגדולה. בפסח הזה אנחנו מזמינים אתכם להשתחרר מהמציאות היומיומית, הזדמנות נדירה להקדיש חמישה ימים כדי לחיות מהלב, להנות מהחופש המוחלט ושחרור מהמציאות הלוחצת.

  על ידי: אשרם במדברl רוחניות> רוחניות - כלליl 03/02/2015
  Michal Valensi

  משחר ההיסטוריה בני האנוש ייחסו לאש עוצמה מיסטית. דתות רבות קידשו את האש והשתמשו בה בטקסים ובפולחנים שונים על מנת ליצור חיבור עם האלוהים, עם האלים, עם העצמי, עם הבריאה. עם זאת, בימינו, הידע העתיק כיצד לעבוד עם האש, כיצד ליצור את החיבור הזה, נשמר רק בחלק קטן מהתרבויות, בעיקר בתרבויות שהתעקשו לשמר ולקדש את החיבור עם הטבע. המסורת האינדיאנית וגם המסורת ההינדית שימרו את הידע העתיק הזה, לימוד והתבוננות מלמדים שהעקרונות זהים, ההבדלים הם סמאנטיים. גם אבותינו העיברים קידשו את האש לחיבור עם אלוהים.

  על ידי: Michal Valensil רוחניות> רוחניות - כלליl 01/02/2015
  אשרם במדבר

  נשמה יקרה, אנחנו מזמינים אותך למסע עמוק, מרגש ומופלא. 3 ימים של חגיגה, התאהבות, שבטיות, ריפוי, חופש להיות באמת ואושר גדול.מפגש עמוק ואותנטי עם עצמך ועם האחר, במרחב קסום ומאפשר. יחד נעוף על החיים, ונזכר בפשטות ובעוצמה של חיבור אנושי אמיתי.

  על ידי: אשרם במדברl רוחניות> רוחניות - כלליl 09/01/2015

  הצטרפות אל קורס תטא הילינג תביא לשיפור משמעותי באיכות החיים שלנו, בכישורי התקשורת ובאפשרויות החברתיות.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl רוחניות> רוחניות - כלליl 25/12/2014 lצפיות: 11

  מסלול לימודי תטא הילינג הוא הזדמנות לשיפור אישי של אורח החיים לכם, שיפור מערכות היחסים העוטפות אתכם וגם, אפשרות לפיתוח אישי וקריירה חדשה.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl רוחניות> רוחניות - כלליl 06/12/2014 lצפיות: 12
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast