צאקרות - המבנה הרוחני של האדם

14/04/2010 • על ידי • 169 צפיות

המבנה הרוחני של האדם - הצ'קרות

 

האם קרה לכם שחשתם לחץ באזור הסרעפת (הבטן העליונה) וכשהלכתם לבדיקות לא נמצאה אף בעיה ממוקדת? האם הרגשתם פעם תחושה מוזרה בגרון והרופא לא ידע לאבחן את מקור הכאב?

על כן, נשאלת השאלה מהן בעצם התחושות הללו?

וובכן, לתופעה הבלתי מוסברת, ישנו הסבר דיי פשוט, מדובר באיתות הנשלח ממרכזי האנרגיות (הצ'קרות) שלנו ומטרתו לסמן לנו כי הן חסומות.

 

מרכזי האנרגיה המצויים בגופינו אחראים על התודעה, תפקידם לקלוט לתוכנו אנרגיות מהגופים הסובבים אותנו, לשחרר החוצה אנרגיה מעולמינו הפנימי, ולפעול כמאין מתווך בין המישורים הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.

 

כאשר אדם הנמצא במצב רגיש, למשל אדם הננזף על ידי מעבידו שלא בצדק, והוא בוחר שלא להתעמת, הוא בעצם חוסם את מרכז האנרגיה שלו בעצמו. האנרגיה החסומה עשויה לגרום לו לבעיות רבות, רגשיות, פיזיות ורוחניות.

 

השם צ'קרה מקורו בשפה ההודית ופירושו גלגל, ישנן שבעה צ'קרות עיקריות, כל אחת מהן מייצגת תכונות שונות, מיקום שונה, צבע ואף צליל.

 

צ'קרת הכתר / הראש

מרכז אנרגיה זה ממוקם בקודקוד הראש, מעל לכיפת הגולגולת והצבעים השולטים בו הם: לבן, זהב וכסף. תפקידו להיות אחראי על החיבור לכוח העליון ולאנרגיות האחראיות על הקיום.

כאשר צ'קרת הכתר מאוזנת – האדם חש זרימה, מודעות והתמזגות עם היקום (חיים).

כאשר צ'קרת הכתר חסומה -  האדם חש דיכאון, מתח, תקיעות ואף כאבי ראש ומיגרנות.

 

צ'קרת העין השלישית

מרכז אנרגיה זה ממוקם במרכז המצח, בין הגבות והצבע השולט בו הוא סגול. תפקידו להיות אחראי על מודעות האדם, כוח המחשבה, ועל יכולת האינטואיציה, והוא גם המשפיע בנושא החלומות והשינה.

כאשר צ'קרת העין השלישית מאוזנת – האדם חש איזון בין הצד הלוגי לצד הרגשי, שלוות נפש ויכולת לקבל החלטות נכונות.

כאשר צ'קרת העין השלישית חסומה – האדם חש מתח, חוסר ריכוז, הפרעות שינה ולעתים סובל מבעיות במערכות האף והאוזניים.

 

צ'קרת הגרון

מרכז אנרגיה זה ממוקם בגרון במקביל לחוליה השלישית שבצוואר והצבע השולט בו הוא כחול / תכלת. תפקידו להיות אחראי על התקשורת (כושר ההתבטאות), כוח הרצון, ביטוי הקול הפנימי, וביטוי התחושות והרגשות .

כאשר צ'קרת הגרון מאוזנת – האדם מרגיש שהוא מבטא את עצמו היטב, באופן רגשי ויצירתי.

כאשר צ'קרת הגרון חסומה – האדם מרגיש חוסר בביטוי עצמי ובהבנה העצמית הוא וסובל מבעיות כגון דלקות גרון, צוואר תפוס ולחץ דם גבוה.

 

צ'קרת הלב

מרכז אנרגיה זה ממוקם במרכז החזה בקרבת הלב, והצבעים השולטים בו הם ירוק וורוד. תפקידו להיות אחראי על תחושת האהבה של האדם כלפי עצמו וכלפי שאר העולם, והוא נחשב למרכז המחלה, הנתינה והקבלה.

כאשר צ'קרת הלב מאוזנת – האדם חש אהבה וקבלה עצמית, תחושות של צמיחה והרמוניה.

כאשר צ'קרת הלב חסומה – האדם מרגיש ניתוק רגשי, התנכרות ואף שנאה עצמית, הוא לוקה בגישה שלילית לחיים ועשוי לסבול מבעיות במערכת החיסון, מחזור הדם וכמובן בלב.

 

צ'קרת מקלעת השמש / הבטן

מרכז אנרגיה זה מיקומו במרכז הבטן ממש מעל לטבור, והצבע השולט בו הוא צהוב. תפקידו להיות אחראי על כוח הרצון והאמוציות (כעסים, קינאה וכ"ו), ולאזן אגו מול אסרטיביות, מצפון מול רגשות אשם ובין אדם חיובי לשלילי. זוהי גם הנקודה בה מעכל האדם את העולם החיצוני ומפנים אותו לתחושה אישית.

כאשר צ'קרת הבטן מאוזנת – האדם מרגיש שהוא מוצא את מקומו בעולם, הוא חש חברתיות, שמחה והערכה עצמית.

כאשר צ'קרת הבטן חסומה – האדם מרגיש בלבול בחייו וצורך בחיזוקים, הוא מקנא לאחרים ודואג ממה שיחשבו עליו, הוא לעתים סובל מבעיות בעיכול, בכבד וממחלות דוגמת סוכרת ואולקוס.

 

צ'קרת המין

מרכז אנרגיה זה ממוקם בבטן התחתונה, מעל איבר המין והצבע השולט בו הוא כתום. תפקידו להיות אחראי על הנאות החיים, היצירתיות, החשק וכמובן התשוקה המינית.

כאשר צ'קרת המין מאוזנת – האדם חש אומץ לב, כריזמה ונכונות להגשים את שאיפותיו.

כאשר צ'קרת המין חסומה – האדם חש מבוכה, חוסר מנוחה, פחדנות וניתוק רגשי, אצל נשים הבעיה עשויה להתבטא באי סדירויות במחזור החודשי, אי יכולת להיכנס להריון ובאיבוד משקל.

 

צ'קרת הבסיס

מרכז אנרגיה זה ממוקם בתחתית עמוד השדרה, בין פי הטבעת לאיבר המין, והצבע השולט בו הוא אדום. תפקידו להיות אחראי על ההישרדות, הביטחון, והחיבור אל הקרקע.

כאשר צ'קרת הבסיס מאוזנת – האדם מרגיש שליטה על חייו והוא מצליח להתגבר על חששות.

כאשר צ'קרת הבסיס חסומה – האדם חש זעם, כעסים ודאגה ללא הרף, התנהגותו תוקפנית ושתלטנית והוא סובל מהיפר-אקטיביות, חריקות שיניים ובעיות של עצירות או שלשולים.

 

 

 

 

גיל ראובן

פסיכותרפיה הולסטית

אתר הבית

 

 

 

אודות כותב המאמר

גיל ראובן

גיל ראובן פסיכותרפיה הולסטית

מטפל בהילינג דמיון מודרך מודעות עצמית