המלצות על שמות לבנים ובנות

פורסם: 29/04/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 15,158 | Share

איך בוחרים שמות לילדים? שמות לבנות ובנים?

 

כולם רוצים שם מיוחד שם עם משמעות, שם שילווה את התינוק החדש לכל החיים, איך עושים את זה ומה כדאי לדעת? לפני שאתם בוחרים את השם המיוחד ובעל המשמעות הנה כמה עצות:

התאמת שמות- הדבר הראשון הוא לא להגזים, שם שנראה לכם מדהים ומיוחד יכול לגרום לילד לאי נעימויות לכשיגדל, נכון, לא בכל מקרה, יש ילידים שאוהבים להיות שונים ולהתבשם בשם מקורי אבל צריך לזכור שילדים אחרים יכולים להיות קצת לא מנומסים {בלשון המעטה} ולהקניט ילדים עם שמות מיוחדים.

מה קורה במקרה של אדם שנפטר?

כל אחד לפי אמונתו, אצל עדות המזרח אין קוראים לתינוק על שם אדם שמת בטרם עת, רק אם האדם נפטר בשיבה טובה, בעדות אשכנז מאמינים שאפשר לקרוא לילד על שמו של אדם שעודו בחיים, אם אתם מאמינים בכך והדבר חשוב לכם מומלץ להתייעץ עם רב המקובל עליכם.

 

עוד המלצה באותו הנושא- אם אתם רוצים להנציח קרוב משפחה, חישבו על הילד, האם זה נכון לילד? האם זה נכון עבורכם? פתרון מומלץ מאוד הוא להוסיף את שם הנפטר כשם אמצעי לתינוק הנולד.

 

יש בינכם מחלוקות? הוא רוצה שם אחר ואת שם אחר? אפשר לחזור לפתרון שהצענו קודם, שם נוסף- שם אמצעי, הדבר החשוב ביותר הוא ששניכם תגיעו יחד להסכמה על השם המתאים ביותר.

 

פירוש שמות- בחרו שמות נעימים אל תנסו להתחכם, אם חשבתם על שם מיוחד בחנו את תגובות החברים ובני המשפחה, חישבו על הילד הוא צריך לשאת את השם במשך כל חייו.

 

שמות לבנים- חפשו רעיונות באתרי האינטרנט והתייעצו עם בני משפחה, בדקו שהשם שבחרתם הוא אכן מתאים ויש לו השפעה חיובית, לעיתים הורים בוחרים שמות מסוימים ובדיעבד הם מגלים שלשם שבחרו יש משמעות אחרת משחשבו.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/68732/המלצות-על-שמות-לבנים-ובנות

  השאר תגובה למאמר זה

  זה הזמן לאתר את כל השמות הכי יפים לילדים, שמות לתינוקות ולהבין מהם פירושי שמות ושמות משמעויות! כנסו למאמר ומיצאו לתינוק שלכם את השם הכי נהדר...

  על ידי: עידית גלl משפחה וזוגיות> הורותl 04/08/2011 lצפיות: 13,493
  הרב יוסף ויצמן

  לימוד מעמיק בספר הספרים של העם היהודי מלמד אותנו על החיים שלנו עכשיו והיום, כך נוכל לחיות בצורה אחרת, להסתכל על העולם ועל החיים בפרספקטיבה שונה ובצורה הראויה

  על ידי: הרב יוסף ויצמןl רוחניות> העצמה אישיתl 29/04/2008 lצפיות: 13,458

  שרות אחסון אתרים הוא שירות הנועד לספק שטח לבעלי אתרים ברשת האינטרנט העולמית. שטח זה בעצם מאפשר לגולשי האינטרנט להעלות את האתרים ברשת, להכניס בהם תכנים ואפליקציות שונות לכל מטרה שהיא. מאמר זה נועד לעזור לבעלי אתרים לעתיד, או בהווה אשר מעוניינים בשירות אחסון אתרים ומתלבטים בבחירת חברת האחסון ובסוג חבילת האחסון המתאימה להם. המאמר עושה סדר בתחום ההוסטינג (אחסון אתרים) ומכיל טיפים, מושגים ומידע חשוב אשר יכוון אתכם לבחירה הנכונה.

  על ידי: foxl אינטרנט> אחסון אתריםl 25/11/2010 lצפיות: 228
  ofirbrill

  הדעה הרווחת היא שפלמנקו הוא סגנון מחולי, אך לא כך הדבר, הפלמנקו הוא קודם כל מוסיקה אתנית שמקורה באנדלוסיה. המונח מתייחס קודם כל לשירה ורק אח"כ למחול ולנגינת הגיטרה, כל אחד מהם הוא תחום אמנותי ומקצועי

  על ידי: ofirbrilll אומנות> ריקודl 06/09/2009 lצפיות: 256
  שירה שרווהס

  אחד השיקולים של ההורים הבאים לבחור שם לתינוקם מתבטא ב- "האם השם נשמע יפה או לא?" חשוב להבין, שם - הוא הרבה מעבר ליופי, הוא "ארגז הכלים" שילווה את התינוק מיום היוולדו, לכל אורך חייו. העדר אחד "הכלים", עלול להוביל לקשיים, לתקיעות / חוסר יכולת להגשים את רצון הנשמה, לחסימה במימוש העצמי עד כדי רגישות בריאותית /פגיעה בגוף הפיזי. השם קובע את מערך חייו העתידיים והוא חשוב ביותר לצורך מתן חיים בריאים וטובים ולמיקסום האפשרויות הגלומות עבורו !!

  על ידי: שירה שרווהסl רוחניות> יהדותl 13/11/2014 lצפיות: 14
  קופירייטינג

  כמה כיף לקבל מחמאות, נכון? כמה כיף ללכת ברחוב, להגיע למקום העבודה או ללכת סתם למסיבה ולשמוע כמה טוב אנחנו נראות.

  על ידי: קופירייטינגl יופי וטיפוח> תכשיטיםl 19/09/2011 lצפיות: 81
  ד"ר יעל טוקצ'ינסקי

  דגים רעילים זה לא אגדה, הם באמת קיימים. המאמר מספר על דגים כאלה ומה לעשות, אם נפגעתם מהם

  על ידי: ד"ר יעל טוקצ'ינסקיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 01/11/2010 lצפיות: 4,275

  הרגע השני בחשיבותו לאחר הלידה של התינוק, הוא הרגע בו מחליטים על שמו שילווה אותו במשך כל חייו. י שמו של האדם קשור עם מהות חייו ואריכות ימיו. י

  על ידי: אורית מרטיןl רוחניות> קבלהl 21/02/2008 lצפיות: 3,507
  גבריאל סולימאני

  פליירים מגנטים הפכו בשנים האחרונות לאחד מאמצעי השיווק האפקטיביים ביותר, וזאת הודות להדפסת המסר השיווקי של בית העסק על גבי מגנט איכותי אותו ניתן להצמיד לדלתות פלדלת ומקררים. מחלקת הפליירים של חברות רבות, תוכלו למצוא מגוון נרחב של פליירים מגנטים בגדלים שונים ובצורות שונות.

  על ידי: גבריאל סולימאניl פרסום ושיווק> דפוסl 04/08/2014 lצפיות: 21

  לקדם את הלידה באמצעים טבעיים כדי להרגיש טוב יותר, פיזית ורגשית וכמובן לעזור לתינוק להרגיש טוב יותר

  על ידי: שולמית זלצרl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 18/01/2015
  נאוה סלור

  לידה קרבה והגחתו לעולם של צאצא חדש הן ללא ספק מאורע משמח ומרגש. יחד עם זאת, לצד הציפייה לזאטוט החדש, עולים בקרב מרבית ההורים גם לא מעט חששות נוספים שקשורים לשאלה איך יקבל הילד הבכור את אחיו החדש. קיבצנו בפניכם כמה עצות, שיעזרו להכין את הילד לקראת הרחבת התא המשפחתי, כך שההתמודדות עם הצטרפותו של ילד נוסף למשפחה תהיה קלה יותר.

  על ידי: נאוה סלורl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 05/01/2015 lצפיות: 14
  דורון צינר

  נראה שכולם משתמשים במנשאים לתינוקות בימינו. זה כנראה בגלל שיש הרבה סיבות טובות מסוגים שונים להשתמש בהם. חלק מההורים מתחברים לרעיון הקרבה הפיזית המתמשכת בין התינוק הרך לגופה של אימו, לחלקם זה פשוט נוח לשאת את התינוק תוך שמירה על ידיים פנויות, אחרים מקפידים לשמור על בריאות הגב שלהם, ולפעמים, התינוקות הם אלה שמחליטים שהכי נוח במנשא... הרבה פעמים תמצאו שהסיבות מתקיימות אצלכם במקביל.

  על ידי: דורון צינרl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 01/01/2015 lצפיות: 14
  קרוסלה

  מתנות ליולדת אינן חייבות להיות מכוונות לתינוק בלבד. ניתן ואף מומלץ להעניק מתנה שתשרת את כל בני המשפחה. רעיונות למתנות כאלה תוכלו למצוא במאמר הבא

  על ידי: קרוסלהl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 15/12/2014 lצפיות: 22

  המאמר מציג תוצאות עקביות בקרב כלל הנשים שנבדקו, ללא קשר לאיזו קבוצת סיכון הן משתייכות (קב' סיכון גבוה / נמוך).

  על ידי: לילך כהןl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 21/09/2014 lצפיות: 19

  בדיקת דם במקום בדיקת מי שפיר פשוטה זו יכולה לסייע לרופאים להכיר את מצבו של עוברך, יותר מאשר בעבר והופכת את הסקירות הגנטיות לאמינות יותר.

  על ידי: לילך כהןl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 08/09/2014 lצפיות: 53

  עד גיל חצי שנה אין לתינוק ויסות עצמי של חום וקור, ואנחנו צריכים לדאוג לחימום שלו. כדי לענות על הדאגה התמידית "אולי קר לו", ההנחיה הכללית היא שתינוק קטן צריך ללבוש שכבה אחת יותר ממה שנעים לנו.

  על ידי: pavell משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 31/07/2014 lצפיות: 48
  Ilana Becher

  כדי לעבור את התקופה הזו של הימים האחרונים, כדאי לדעת כמה דברים שיעזרו לנו כהורים לתינוקות או ילדים להיות רגועים יותר וכך נוכל לתת להם כלים שיעזרו להם להתמודד עם הפחד, החרדה, האזעקות והכניסה לאזורים המוגנים.

  על ידי: Ilana Becherl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 17/07/2014 lצפיות: 27

  לשיפור אפשרויות ההעסקה בישראל ובעולם, בתפקידים אשר מתנהלים באנגלית. אנגלית משמשת לנו כלשון הבינלאומית המקובלת והנפוצה ביותר בעולם, בכנסים ופגישות עם שותפים מחו''ל, במיילים עם חברות ממעבר לים וכאשר אנו נשכרים לעבודה במדינה אחרת. לרוב, אלה שאינם דוברים את השפה נוטים להישאר מאחור.

  על ידי: שירה דןl חינוך ולימודים> שפותl 17/06/2011 lצפיות: 94

  עיקר המזגנים הנרכשים כיום שייכים לסוגי מזגן מפוצל עילי או מזגן מרכזי. כאשר באים לבחור מזגן מיני מרכזי ניתן לבחור מזגן מיני מרכזי בודד שתפקידו למזג את כל הבית או על מזגן עילי לכל חדר. ברוב המקרים אנו ממליצים לעשות שימוש במזגן מפוצל עילי בכל חדר מהסיבה שהמזגנים מסוג זה מפעילים בכל פעם מזגן קטן לחדר אחד וכתוצאה מכך חוסכים בחשמל.

  על ידי: שירה דןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 05/06/2011 lצפיות: 225

  חופשה מוצלחת לא חייבת להיות במלון מפוצץ בכל בית ישראל, עם בופה קונטיננטלי ומשחקי בריכה - אפשר גם אחרת, בצימר פרטי, מבודד, מרווח ומאובזר. לכל אחד יש צורך ב מעט חופש מדי כמה חודשים בשביל האפשרות לעזוב מאחור את לחצי השגרה. אין כמו צימר כדי לשכוח קצת מהילדים והעבודה ליומיים-שלושה ולתת לכם להירגע גופנית ונפשית.

  על ידי: שירה דןl נופש ותיירות> יעדים בארץl 04/06/2011 lצפיות: 50

  האם אתם רוצים לשפץ את בית המגורים בתקציב נמוך, אך עדיין שייראה כמו מיליון דולר? בעזרת קצת גבס ולא הרבה צבע טרי ניתן להפוך כל בית ישן לארמון מרהיב, ללא הצורך לשבור תכנית חסכון.

  על ידי: שירה דןl בית וצרכנות> שיפוציםl 04/06/2011 lצפיות: 984

  בעלי עסק או בית ואין לכם זמן להתעסק עם ניקיונות? רוצים שירות הברקה קריסטלית או לנקות את הדירה אחרי שיפוץ? מחפשים שירות של ניקיון לאחר שיפוץ? איך בוחרים את נותני השירות הכי טובים בקטגוריית ניקיון בניינים?

  על ידי: שירה דןl בית וצרכנות> בית - כלליl 04/06/2011 lצפיות: 64

  מהי מטרתם של הגדר והשער? גדר עשוייה להיות דקורטיבית, לשמש להרתעה פסיכולוגית, להגן על הפרטיות שלנו או לשמש מחסום פיזי לכניסה.

  על ידי: שירה דןl בית וצרכנות> גינוןl 03/06/2011 lצפיות: 630

  ארכיטקטורה היא תחום ענק אשר נחלק לשלוש קטגוריות כלליות: אדריכלות כללית, עיצוב פנים המבנה ותחום אדריכלות הנוף. דבר ראשון, פונים לאדריכל הבניין הכללי, שמתכנן את הבית או בית העסק על חלקיו השונים, תוך התחשבות בשיקולים לשילוב נכון בין שימושיות ואסתטיקה, ועורך את כל התכנונים הדרושים לכל מבנה, וביניהם מערכות מים, איוורור, גז וחשמל.

  על ידי: שירה דןl בית וצרכנות> שיפוציםl 03/06/2011 lצפיות: 304

  רוצים לראות מי מאחורי הדלת? רוצים לשמור על הבית? בואו לרכוש מצלמות אבטחה בשידור חי, המחירים טובים, יש המון מערכות, אחזקה די בסיסית ומוצר איכותי ילווה אתכם שנים רבות, אז אפשר לקנות?.

  על ידי: שירה דןl בית וצרכנות> בית - כלליl 02/06/2011 lצפיות: 132
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast