תכנית הליבה של משרד החינוך

פורסם: 28/05/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 776 | Share

ביראל כל הילדים לומדים במסגרת ממלכתית מלבד החרדים שיש להם מערכת לימודית פרטית, הם מקבלים בהתאם לחוק כספים כמו ילדים רגילים ונוהגים לא לפי החינוך הממלכתי, הם אנשים מיוחסים שיש להם מן תאוריה מנותקת מן המציאות, כולנו למדנו תורה נביאים כתובים אבל גם למדנו לימודים אחרים שהיקנו לנו ידע בתחומים אחרים, אין בכך שום פסול, יתרה מכך יש לזה יתרון עצום, אנחנו רכשנו מקצוע שיכול לאפשר לנו להתפרנס בכבוד,אנו לא תלויים בכסף של המדינה אנו לא מעמסה על הקופה הציבורית, אנו ממלאים את החובות שלנו למדינה כגון בטחון ועוד חובות.

בבתי הספר העצמאים לומדים תורה משנה וגמרא, לימודים חילונים במושגים שלהם לא לומדים, הם תלויים במדינה ולא יכולים להתפרנס באופן עצמאי.

התרומה שלהם למדינה פחותה מאוד אם בכלל, הם הראשונים לעשות אפלייה על רקע עדתי, הם רואים בספרדים, נחותים מהם הם הגזע הנאור, אני לא יודע מאיין הבטחון שלהם.

משרד החינוך רוצה לחייב אותם ללמד את תוכנית הליבה , אולי זה יקטין את תופעת הגזענות, לגזענות אין מקום בארץ שלנו,מי אמר שהם נאורים.

החרדים רואים בתורה את מקור כוחם הרחוני , על כך אין מחלוקת , אבל גם צריך תורה ועבודה ואהבת הזולת ולא לראות בספרדי או המיזרחי , נחות.

 משרדהחינוך התעורר מאוחר מדי הוא נתן לתופעה הזו להתפשט בכל הארץ ורק עכשיו הוא מנסה לפעול באמצעות תקנות מיוחדות בעיניין זה, מה שקורה בעימנואל קורה גם בבני ברק, קואה גם בערים אחרות.

כל נושא החינוך העצמאי צריך לקבל התייחסות אחרת מהמדינה, הורים שרוצים לחנך את ילדיהם מחוץ למיסגרת שישלמו על כך.

אי אפשר להתעלם מהתופעה הזו שהיא לא רצוייה בארץ מתוקנת אין לה מקום במציאות שלנו.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/70608/תכנית-הליבה-של-משרד-החינוך

  השאר תגובה למאמר זה

  אילן מויאל

  מקומו של היש בעולמנו נתפס כמובן מאליו בזמן שאנו נוטים להתייחס לאין כדבר שאיננו ולכן אינו קיים. מנקודת מבט פילוסופית הדברים שונים לחלוטין.

  על ידי: אילן מויאלl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 01/01/2015 lצפיות: 33

  בפרק זה אציג את חמשת הסרטים שבחרתי בקטגוריית ז'אנר סרטיי השואה, כאשר כל אחד מציג סיפור ייחודי, בעל משקל נרטיבי והיסטורי שונה. הזיווג בין קולנוע והיסטוריהסרטי השואה מעלה לדיון לא רק את הסוגיה החשובה של הנצחת השואה, אלא נושאים שנויים במחלוקת, סיפורים שנשכחו או נחשפו ומצאו דרכם ל"מסך הקסם".

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 75

  המאמר עוסק באופן ההשתלבות של הסיפור המשפחתי של היחיד הכותב בסיפור חייו האישי. מאחר שזהותו של אדם לא יכולה להתעלם מהרקע ומהתנאים שבהם גדל נעשית המשפחתיות והזהות האישית קשורות זו בזו. הכתיבה או הראיון ושכתובו לסיפור על ידי כותב מקצועי מעוררים זכרונות חשובים הקשורים ליחסים משפחתיים. מסיבות אלו מקבלת המשפחה מקום בלתי מבוטל בסיפור חיים אישי.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 30/08/2014 lצפיות: 28

  אם האמא של הקולנוע הגרמני היא אלת החירות מי הם בני המשפחה?; הם דורות של יוצרים שניבאו את מלחמת העולם השניה שביקרו את עמם ואת הדיכוי של האדם וניכנו בחירות יוצאת דופן שנקודת מוצאה היא כוח הסבל שנבע מההפרדה בין המזרח למערב, ממנו נולד שדה החירות הברלינאי היא ה-מסומן (הגלוי) המודרני והפוסט מודרני החשוב ביותר- היא חומת ברלין על כל צפונותיה ואחריה האיחוד בין המזרח למערב........ .

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 29/08/2014 lצפיות: 47

  ההיסטוריוגרפיה העוסקת בדמות של מריה מגדלנה במקורות הנוצריים מורכבת מתיאורים שונים המתנגשים בחיפושם אחר האמת, מקורם של התיאורים הוא בימיה הראשונים של התנועה שהנהיג ישו (ארמן,2005 & גינצבורג,1994). מבחינת דיוקן דמותו של ישו ניתן ללמוד על הסביבה שאותה חוותה מריה מגדלנה ממנה הפכה להיות דמות מקראית, בתפקיד של בת לוויתו של ישו במשך שלוש שנותיו כמטיף בגליל (גינצבורג,1994& 1998King).

  על ידי: בבלי יריבl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 09/08/2014 lצפיות: 37

  המאמר מתאר את הסיבות שבגללן כדאי לכל אדם להתפנות כדי לכתוב את סיפור חייו. אמצעי הכתיבה רבים: בעזרת איש מקצוע, באופן עצמאי ובמסגרת סדנה. אלפי המאמר:כתיבת סיפור חיים היא הזדמנות להיזכר בעבר הן בתחום ארועים שחמקו מהזיכרון ומההבנה. והן בתחום החלטות וקונפליקטים. המאמר מתייחס לסיפור חיים כחלק מהעולם המקצועי וממערכת היחסים שכל אדם מנהל עם סביבתו. כמו כן עוסק המאמר בכתיבה כדי להשאיר מסרים ומידע לדור הבא. כתיבת סיפור חיים מאפשרת לכותב להתנהל בעתיד באופן שונה מהתנהלותו בעבר משום שהיא מאפשרת הבנה.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 09/08/2014 lצפיות: 28

  כתיבת סיפור חיים עונה לצרכים רבים כמו: העברת מסרים לדור הבא, עיבוד העתיד בהקשרים מקצועיים, חברתיים, משפחתיים ואישיים או הבנת ואיזון קונפליקטיo. המאמר מציג אמצעי כתיבה של סיפורי חיים, מבדיל בין כתיבה לבד במסגרת סדנאות לבין כתיבה שנעשית על ידי איש מקצוע ומופקת מראיונות ומשווה בינהם. המטרה המרכזית המושגת בסיפור חיים לפי המאמר היא התבוננות מחודשת של אדם על עצמו ועל חייו. הזיכרון לפי מאמר זה הוא חלק מכלי העבודה והוא הולך ומתרחב במהלך הכתיבה. לפי כותבת המאמר השיתוף פותח מידע חשוב לכותב סיפור חיים.

  על ידי: סמדר נבוl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 07/08/2014 lצפיות: 25

  סיפור קצר על אחת החוויות שעברתי בתור עולה חדשה. משלל זכרונות דהויים, הסיפור הזה צף בתודעה, ומעורר רחמים עצמיים ומעט בחילה.

  על ידי: איירין אדלרl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 21/06/2014 lצפיות: 53

  הטייס הגיבור חזר לביתו לאחר היעדרות תקופה ארוכה ,הוא איבד את הכרתו וניצל בנס,דבר ראשון שהוא ניזכר,זה באהובתו.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 06/11/2011 lצפיות: 66

  האם האהבה היא אהבה או,שהאהבה היא צורת אשליה של כולנו?,שאלה כבדת מישקל ובעלת אופי פילוסופי,אין היא חד משמעית אלא מורכבת.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> רומן רומנטיl 02/11/2011 lצפיות: 70

  גילעד שליט היה השבי אצל המיפלצות מעזה,לא היו לו תנאים מה שיש לחמס,אף אחד מאיתנו אינו יודע באיזה תנאים הוא נימצא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 16/10/2011 lצפיות: 46

  הבשורה הגדולה שהתבשרנו בחג הגדול הזה,על חזרתו הצפוייה של אהובינו גילעד שליט,הבן של כולנו,כולנו מרגישים את ההרגשה הניפלאה הזו ,שזכינו,אושר ענק למישפחה ,לאבא לאמא לסבתא ולסבא.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> כתיבה יצירתית - כלליl 13/10/2011 lצפיות: 38

  המאבקים שאנו עדים להם היום,מבטאים מצוקות שונות,יש להם בסיס חברתי וזה עלול לפגוע בכל אחד מאיתנו.

  על ידי: גבריאל לויl חברה וסביבה> אקטואליהl 03/10/2011 lצפיות: 94

  מי כל כך דואג לנו כמו שאנו דואגים לפלסטינאים?,למה אנחנו צריכים בכלל לדאוג להם?,הם יודעים את המלאכה.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 23/04/2011 lצפיות: 47

  החמאס הוא אירגון טרור לכל דבר וכך צריך להתיחס אליו,אין רחמים לטרור,צריך לחסל טרור.

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 10/04/2011 lצפיות: 27

  חוץ מלהזיק לנו ספק אם הוא יודע משהו בחייו,אדם שלא גר באזור ממלא דו"ח שכולו שיקרי ואינו מבוסס על עובדות .

  על ידי: גבריאל לויl כתיבה יצירתית> סאטירותl 06/04/2011 lצפיות: 46
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast