תכנית הליבה של משרד החינוך

28/05/2010 • על ידי • 797 צפיות

ביראל כל הילדים לומדים במסגרת ממלכתית מלבד החרדים שיש להם מערכת לימודית פרטית, הם מקבלים בהתאם לחוק כספים כמו ילדים רגילים ונוהגים לא לפי החינוך הממלכתי, הם אנשים מיוחסים שיש להם מן תאוריה מנותקת מן המציאות, כולנו למדנו תורה נביאים כתובים אבל גם למדנו לימודים אחרים שהיקנו לנו ידע בתחומים אחרים, אין בכך שום פסול, יתרה מכך יש לזה יתרון עצום, אנחנו רכשנו מקצוע שיכול לאפשר לנו להתפרנס בכבוד,אנו לא תלויים בכסף של המדינה אנו לא מעמסה על הקופה הציבורית, אנו ממלאים את החובות שלנו למדינה כגון בטחון ועוד חובות.

בבתי הספר העצמאים לומדים תורה משנה וגמרא, לימודים חילונים במושגים שלהם לא לומדים, הם תלויים במדינה ולא יכולים להתפרנס באופן עצמאי.

התרומה שלהם למדינה פחותה מאוד אם בכלל, הם הראשונים לעשות אפלייה על רקע עדתי, הם רואים בספרדים, נחותים מהם הם הגזע הנאור, אני לא יודע מאיין הבטחון שלהם.

משרד החינוך רוצה לחייב אותם ללמד את תוכנית הליבה , אולי זה יקטין את תופעת הגזענות, לגזענות אין מקום בארץ שלנו,מי אמר שהם נאורים.

החרדים רואים בתורה את מקור כוחם הרחוני , על כך אין מחלוקת , אבל גם צריך תורה ועבודה ואהבת הזולת ולא לראות בספרדי או המיזרחי , נחות.

 משרדהחינוך התעורר מאוחר מדי הוא נתן לתופעה הזו להתפשט בכל הארץ ורק עכשיו הוא מנסה לפעול באמצעות תקנות מיוחדות בעיניין זה, מה שקורה בעימנואל קורה גם בבני ברק, קואה גם בערים אחרות.

כל נושא החינוך העצמאי צריך לקבל התייחסות אחרת מהמדינה, הורים שרוצים לחנך את ילדיהם מחוץ למיסגרת שישלמו על כך.

אי אפשר להתעלם מהתופעה הזו שהיא לא רצוייה בארץ מתוקנת אין לה מקום במציאות שלנו.

אודות כותב המאמר

גבריאל לוי

אני רוצה לכתוב בנושאים בעלי אופי מתמטי או סטטיסטי והסתברות וכן חקר פונקציות. אני גם רוצה לכתוב בנושאים ספרותיים ומיסטיקה הנושאים המעניינים אותי רבים ומגוונים