תאורת לדים- ההיסטוריה

פורסם: 08/06/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 33 | Share

תאורת לדים

תאורת לדים כמו הרבה דברים אחרים בחיינו, פרצה למרכז הבמה, הרבה אחרי שכבר הייתה קיימת מעל 50 שנה. הרי תאורת לדים נוצרה ונבנתה למעשה אי שם בשנות החמישים. תאורת לדים היא שיטה חסכונית מאוד של תאורה, כאשר הרעיון המרכזי הוא אורך חיים ארוך במיוחד, ללא תלות במספר הפעמים שמדליקים את הנורה. דבר שני שהיה למטרה של יוצרי תאורת לדים הוא חיסכון באנרגיה. אף אחד לא חשב בשנות החמישים על חיסכון באנרגיה, אך מדענים כנראה, קיימים כדי לקבוע על מה יחשבו עוד חמישים שנה. כך הם קבעו את מטרות הפרויקט וכך קרה.

תאורת לדים עוזרת ליצור נורה הנותנת כמות זהה של אור ביחס לנורות אחרות או אפילו יותר, אורך חייה הוא ארוך במיוחד ללא תלות במספר הפעמים שמדליקים את הנורה. זה חשוב מאוד, כי נורות אחרות, בטכנולוגיות אחרות, מאוד תלויות במספר ההדלקות. נורות פלואורסנט למשל, אורך חייהן מתקצר משמעותית ברגע שמדליקים ומכבים את הנורה מספר רב של פעמים. אתם בטח מכירים את זה שבמשרד גדול, מחליפים מנורות כל תקופה נורא קצרה. איך ולמה זה קורה? הסיבה היא ששימוש מוגבר מקצר את חיי הנורה. בתאורת לדים זה לא קורה בכלל. נורת לד יכולה לעבור התעללות ואורך חייה לא ישתנה בכלל.

תאורת לדים עד שנות ה90:

מהרגע שהמציאו את תאורת לדים, היא נכנסה לשימוש פעיל. אתם מכירים נורות צבעוניות בכל מיני מכשירים חשמליים, כמו: נורות במחשבים, טלוויזיות, וידאו, טייפים או כל מכשיר אחר. שמתם לב שהנורות האלו יכולות להמשיך לפעול עשרות שנים ולא תהיה אף תקלה. זוהי תאורת לדים. בשנותיה הרבות עד שנות ה90, תאורת לדים שימשה בעיקר את התעשייה לאותן נורות צבעוניות וכמובן את הצבא. הצבא היה הלקוח הגדול של תאורת לדים, אם אתם מכירים את הפנסים הגדולים והארוכים של הצבא, אלו שמאירים כל כך רחוק, עד שנדמה לכם שעוד רגע יפילו מטוס, זוהי תאורת לדים. לזכות הצבא נאמר שהוא יודע לאמץ טכנולוגיות במהירות מרשימה, כל עוד זה קשור לטכנולוגיות לחימה, בכל מקרה הצבא אימץ את תאורת לדים בחום ואהבה.

תאורת לדים שנות ה90 והלאה:

בשנות התשעים קרה המהפך התפיסתי שגרם למובילי דעת קהל להתחיל לחשוב על הסביבה ואיך מגנים עליה. יחד עם שינוי התפיסה היה צורך ליישם שיטות וטכנולוגיות חדשות החוסכות בצריכת אנרגיה ומגנות על איכות הסביבה, תאורת לדים עלתה לגדולה בעקבות יתרונותיה הגדולים בתחום החיסכון באנרגיה. בתהליך איטי אך יציב, מעצבי פנים ואדריכלים החלו להמליץ ללקוחותיהם להשתמש בתאורת לדים במקום חלופות אחרות. היום המצב הוא שרוב הבתים והמשרדים הנבנים, ישתמשו בתאורת לדים ולא דברים אחרים.

 

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/71378/תאורת-לדים-ההיסטוריה

  השאר תגובה למאמר זה

  תאורת לדים טובה להרבה דברים ומהרבה סיבות: היא טובה לסביבה, לכיס של המשתמש ולאסתטיקה של העולם.

  על ידי: אביב יועציםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 18/06/2010 lצפיות: 2,375

  הניסוי שאני מדבר אליו, הוא הניסוי עליו דיברנו במאמר הקודם בנושא. אזכיר לכם, כדי לרענן את הזיכרון: בתור בעל עניין בהצלחת המכירות של תאורת לדים

  על ידי: מרטיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/06/2010 lצפיות: 45

  גילויה של תאורת לד בשנות ה-60 שינתה את פני עולם התאורה. לד -- LED Light Emitting Diode הינו למעשה חומר חצי מוליך, המספק תאורה בצבעים שונים למשך תקופת זמן ארוכה, נורת לד עשויה חומר גבישי הפולט אור כאשר זורם דרכו חשמל.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 14/12/2010 lצפיות: 124

  אז מהו לד (LED) במילים פשוטות – רכיב אלקטרוני כאשר מועבר בו זרם חשמלי הדיודה פולטת אנרגיה המתפרשת בעיננו כאור, זה התחיל כמקור אור לרכיבים אלקטרונים (דוגמא: מכשיר המציג לנו אם המכשיר כבוי או פועל) בהמשך כתאורה אחורית של לוחות בקרה, מסכים וכו'.

  על ידי: Igor Shulmanl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 24/08/2013 lצפיות: 48

  תאורת לדים צבעונית מקלה על תהליך השכבתו של בננו האנרגטי. התהליך מחייב אינטגרציה מושלמת בין הסיפור שעלינו להקריא לפעוט כדי לקדם את הירדמותו לבין האווירה הייחודית שיוצרת התאורה. מנורת הלילה של בננו מורכבת מתאורת לדים שצבעיה מתחלפים באופן מחזורי. לבחירת הפעוט, אפשר לקבע את תאורת הלדים על צבע מסוים.

  על ידי: mayool בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 01/08/2010 lצפיות: 160

  תאורת לדים היא המצאת המאה. תאורת לדים כנראה הולכת להיות שלב אחד נוסף במלחמה הגדולה נגד השמדה עצמית של כדור הארץ. הכוונה היא לכך, כבר המון מאות שנים שבני אדם בידיהם שלהם זורעים הרס על כוכב הלכת האדיר הזה שאנחנו חיים עליו

  על ידי: דודl בית וצרכנות> בית - כלליl 27/06/2010 lצפיות: 22

  בעשור האחרון פותחה תאורת לדים, הפועלת באמצעות גביש מוליך למחצה שעם חיבורו לזרם החשמל פולט אור. עוצמת האור של תאורת לדים גבוהה במיוחד – פי 10 מתאורת ליבון ופי 5 מתאורת הלוגן, ועם זאת תאורת לדים חסכוניות יותר בצריכת חשמל (ממש באותו יחס), בעלת משך חיים גדול יותר (50 אלף שעות עבודה לעומת 5000 שעות בתאורת ליבון). לתאורת לדים שימושים רבים בעולם התאורה – בבית (ספוטים להארת פינות, תקרות ומסדרונות) לגינות ובריכות (להארת פינות, צמחיה, מפלי מים), באולמות אירועים, בקניונים ועוד.

  על ידי: mayool בית וצרכנות> עיצוב פניםl 01/08/2010 lצפיות: 154

  מי שמעוניין, למשל, בתאורת לדים יגלה שמחירן של הנורות החדישות גבוה פי שלוש או ארבע מנורות מסורתיות כאשר שאלנו לסיבת המחיר הגבוה של תאורת לדים, נענינו, כצפוי, שהנורות הללו יחסכו לנו בחשמל ומשך פעילותן (אורך חייהן) יהיה גבוה עד פי 10 מנורת ליבון רגילה. אז איך קורה שיש מותגים מסוימים הזולים מהאחרים ב-60% - 70% (ולא מדובר במותגים לא מוכרים או במחירי מבצע)? תמהני.

  על ידי: mayool בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 03/08/2010 lצפיות: 819

  כמו שניתן לראות לאחרונה מחירי החשמל מתייקרים ומוערכים להתייקר עוד במשך השנים, במיוחד שהמון ממשאבי כדור הארץ הולכים ואוזלים, ישנן 4 סיבות לעבור לתאורת הלד: 1. זה הולך לחסוך לכם המון כסף, ועלויות תחזוקה שוטפות בגלל אורך חיי נורה ארוך במיוחד. 2. לא תצטרכו להחליף נורות במשך עד כ30 שנה, בהתאם לשימושים שלכם, ותוכלו לחסוך עד 90% מהוצאות החשמל על התאורה שלכם. 3. אינו מכיל גז או חומרים מסוכנים, ככה שאנו שומרים על כל האנשים הסובבים אותנו. 4. החזר השקעה מהיר - הכסף שתשקיעו במעבר לתאורת לדים יוחזר אל

  על ידי: Igor Shulmanl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 22/08/2013 lצפיות: 47
  יורם פרקט

  פרק זה מוקדש כולו לפרקטים טבעיים מעץ אמיתי, סוגים, מאיפה הם מגיעים, על כריתת יערות לשם עיבוד לפרקטים, תקנים בין לאומיים לפרקט טבעי, איך לבחור פרקטים כאלה וטיפים לקניית פרקט טבעי מעץ אמיתי.

  על ידי: יורם פרקטl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 02/09/2014

  מינוס בבנק הוא מנת חלקם של רוב הישראלים. חלק נקלעו אליו בשל תאוות קניות, אחרים מממנים את הלימודים האקדמאיים היקרים, קבוצה נוספת התרגלה אליו לאחר שרכשה את הבית והחלה לשלם את המשכנתא, ואחרים התוודעו אליו לאחר בוא הילדים. השאיפה לצאת מהמינוס משותפת לכולם, אך רק מעטים עושים זאת בסופו של דבר.

  על ידי: בן סגלl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 18/08/2014

  כלכלת המשפחה הוא תחום שנוגע לכל אחד ואחד מאיתנו, כיוון שהוא עוסק באחד המשאבים החיוניים לנו – הכסף שלנו. הדרך שבה אנו מנהלים את כלכלת המשפחה משפיעה על היכולת שלנו להתקיים בכבוד בתקופת הפנסיה, על מה שנוכל לתת לילדים כאשר הם יגיעו לנקודות המשמעותיות בחיים כגון לימודים אקדמאיים, חתונה, הבאת ילדים וקניית דירה, ועל היכולת שלנו להגשים את החלומות שלא הגשמנו עד כה כי הם עולים הרבה מאד כסף.

  על ידי: בן סגלl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 17/08/2014
  גל אלפא

  במאמר הקרוב ננסה להסביר בקצרה על הרובוט ecovacs, כיצד הוא מופעל, יתרונות וחסרונות. בנוסף נסביר על ההבדל בינו לבין המתחרים האחרים בשוק.

  על ידי: גל אלפאl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 16/08/2014

  בשנים האחרונות, השתרש בארץ התחום העוסק בייעוץ כלכלי למשפחה, העונה לשם ניהול כלכלת המשפחה. תחום זה נועד לספק למשפחות וליחידים את הדרך לצאת מהמינוס ולהתחיל לנהל את התקציב שלהם בצורה מחושבת ומתוכננת, הלוקחת בחשבון את העתיד ואת החלומות אותם היינו רוצים להגשים.

  על ידי: בן סגלl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 13/08/2014

  כשראיתי את המוצר, ואת סרטון ההדרכה שלו, חשבתי שזה ה-מוצר בשבילי! לנקות חלונות זה לא דבר פשוט, ויש לנו חלונות הזזה שבשביל לנקות אותם מהצד החיצוני צריך לפרק את כל החלון החוצה, וזה משהו שאני לא יכולה לעשות לבד, וזה מוביל לכך שמנקים חלונות פעם ב.. ככה בערך לפני ראש השנה ופסח מה שנקרא לפחות פעמיים בשנה ובדרך כלל לא יותר מזה.

  על ידי: זהביתl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/08/2014

  יש לכם חצר? יש לכם מקום לפעילות גופנית נמרצת. 15 דקות על טרמפולינה בכל יום, בלי טרחה ובלי התרוצצויות מיותרות בחדרי כושר וברחובות.

  על ידי: artmasterl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 15/07/2014 lצפיות: 16

  אתם חושבים מה לקנות מתנה לאדם שאתם אוהבים? רוצים להיות בטוחים שהמתנה שתיקנו תוכל להיות גם שימושית וגם יפה במיוחד?

  על ידי: Ronil בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 14/07/2014 lצפיות: 19

  הניסוי שאני מדבר אליו, הוא הניסוי עליו דיברנו במאמר הקודם בנושא. אזכיר לכם, כדי לרענן את הזיכרון: בתור בעל עניין בהצלחת המכירות של תאורת לדים

  על ידי: מרטיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/06/2010 lצפיות: 45

  המאמר הזה הוא מאמר המשך למאמר הראשון בנושא רעיונות למתנות לנשים. רק להזכירכם על מה דיברנו במאמר הקודם, כדי שנוכל להתקדם הלאה: סקרנו את כל הנושא של מתנות

  על ידי: מרטיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/06/2010 lצפיות: 21

  אחד הדברים הכי קשים שאפשר לעבור בחיים ואני ממש לא מאחל את זה לאף אחד או אחת, זה גירושין. זהו תהליך ארוך ומתמשך של כאב, סבל ויגון. אני זוכר שכאשר אני עברתי את תהליך הגירושין שלי הייתי מרוסק לחלוטין, הייתי בחור צעיר בן 35 אב די טרי לשני ילדים קטנים

  על ידי: מרטיןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 08/06/2010 lצפיות: 38

  מתנות לגני ילדים, הן אולי המתנות היקרות ביותר מבחינה ערכית, אבל גם מבחינה כספית שיצא לכם לקנות בימי חייכם. אחד הרגעים המרגשים ביותר הוא לראות את הילדים הקטנים שלכם גדלים ומגיעים לגיל שבו הם מתחילים ללכת לגן ילדים, זהו רגע מאושר במיוחד בשביל ההורים גם כן

  על ידי: מרטיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/06/2010 lצפיות: 160

  על הנושא של קידום בגוגל קיימים מאות מאמרים ברחבי האינטרנט, כנראה שמאות זה בעצם אלפים רבים, רק בשפה העברית. כדי להמחיש את הנקודה שלי אני אציין שבאחד מאתרי המאמרים נתקלתי בחברת קידום בגוגל שהעלתה לא פחות ולא יותר מ700 מאמרים על קידום בגוגל

  על ידי: מרטיןl אינטרנט> קידום אתרים - SEOl 08/06/2010 lצפיות: 41

  קצת קשה לכתוב את המילה תפילין בלי להוסיף אחר כך את המילה יהדות. התפילין מייצגים את המורשת שלנו, התרבות שלנו כיהודים. תפילין הם מה שמפריד בינינו לבין שאר עמי העולם

  על ידי: מרטיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 08/06/2010 lצפיות: 18

  רשימה של דברים קטנים לחשוב עליהם לפני הליכי גירושין. אני מבין שבזמן התהליך אתם לא רוצים לחשוב על שום דבר אחר, אבל הנה כמה דברים לחשוב עליהם

  על ידי: מרטיןl חוק ומשפט> דיני גירושיןl 04/06/2010 lצפיות: 68

  מה קונים בתור מתנה לגני ילדים, מה זה בכלל מתנות לגני ילדים

  על ידי: מרטיןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 04/06/2010 lצפיות: 44
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast