רומא – האתרים שחייבים לראות בכל טיול ברומא

13/06/2010 • על ידי • 7,569 צפיות

רומא היא אולי אחת ההרים המרהיבות והיפות ביותר באיטליה. עם ההיסטוריה העשירה של העיר, המראות עוצרי הנשימה, האנשים המגוונים והמרשימים, לכן אין זה פלא כי אנשים מכל העולם נוהרים לעיר רומא מדיי שנה.

אם בדעתכם לבקר ברומא בקרוב, עליכם לדעת כי יש מקומות ואטרקציות בעיר שאסור לכם לפספס ושאתם חייבים לבקר בכדיי לקבל את מלוא חווית רומא.

לפניכם רשימה מהירה וקצרה של חמשת האטרקציות ההיסטוריות ברומא שבהם חייבים לבקר:

הקולוסיאום – אחת האטרקציות הפופולארית ביותר ברומא. זהו אמפיתיאטרון עגלגל בצורתו אשר בו נערכו בזמן העבר תחרויות גלדיאטורים אל מול עשרות אלפי תושבי הקיסרות הרומית. בנוסף, הקולוסאום נחשב לאחד היצירות ההנדסיות הגדולות והמרשימות ביותר באיטליה.

הוותיקן – נחשב לאחד המקומות הקדושים ביותר בעולם, הוותיקן הינו ביתו של האפיפיור ה-17, והוא נחשב למדינה עצמאית בתוך איטליה. לוותיקן יש כמעט את כל מה שלמדינה מתוקנת בנמצא לדוגמא: מתקן שידור משלה, מטבע, אזרחות, דגל, בולים, עיתון ותחנת רכבת. בתוך "מדינת הוותיקן" יש מגוון עצום של אתרים שכדאי לבקרם, ביניהם המרכזיים הם:בזיליקת פטרוס הקדוש והקפלה הסיסטינית.

קשת קונסטנטינוס – לאחר ניצחונו של הקיסר בקרב milvian, אשר היה קרב מכריע בהיסטוריה של רומא והנצרות נבנה גשר קוסטנטינוס בשנת 312 לספירה. הגשר נבנה להנצחת המעמד החוקי שקיבלה הנצרות לאחר שנים של רדיפות ודיכוי.

תיאטרון מרסלוס- בנייתו של התיאטרון העצום הזה התחילה ע"י יוליוס קיסר אך השלמתו נעשתה בתקופת אוגוסטוס. אוגוסטוס ביראת כבוד לקיסר קרא לתיאטרון על שמו של מרקלוס אחיינו של יוליוס קיסר אשר נפטר בשנת 23 לפנה"ס. התיאטרון עצום בגודלו והוא בעל קוטר של 120 מטרים, עם כמות מקומות ישיבה של כ-20,000 איש. התיאטרון שינה את ייעודו במהלך השנים כאשר בימי הביניים הוסב למבצר, ובמאה ה-16 הפך לארמון.

מוזיאון קפיטלוני – המוזיאון תוכנן על סמך רישום של גדול אומני איטליה, מיכלאנג'לו. הבניין נבנה במאה ה-17 והוא נותן למבקרים הצצה לתגליות ארכיאולוגיות וממצאים עתיקים מתקופות שונות בחיי איטליה. רוב הפריטים המוצגים במוזיאון הינם בני מאות שנים ונאספו מכל רחבי איטליה.

אלו הם רק 5 אטרקציות מובחרות שבהן ניתן לבקר כאשר נמצאים בחופשה ברומא.

העיר רומא מלאה, גדולה ותוססת ותמיד ניתן למצוא מה לראות ולעשות בה. במידה ואתם מעוניינים בפרטים נוספים על רומא ועל שלל האטרקציות והאירועים בהם ניתן וכדאי לבקר, אל תהססו להיכנס לאתר ולבדוק עבור העדפותיכם האישיות את מיטב אטרקציות ברומא המתאימות לכם ביותר.

אודות כותב המאמר

סיסיטי

אתר seecity - אטרקציות, אירועים ומופעים בעולם. חופשה בלונדון, טיול רומנטי בפריז, רומא, ברצלונה עם הילדים ועוד כל האטרקציות במקום אחד.