כורסאות הנקה

08/08/2010 • על ידי • 495 צפיות

בזמן תהליך ההנקה בפרט ובכלל בכול תקופת ההנקה חשוב להעניק תמיכה טובה לגב, דבר ידוע הוא שכאשר האם המניקה רגועה ונינוחה התינוק חש בכך וגם הוא רגוע ושלו יותר, ידוע כי איכות חלב האם עולה כאשר האם אינה עייפה ואינה לחוצה.

כורסאות הנקה למיניהן תומכות את גב האם המיניקה, הן מרופדות בגומי עדין המונע את שקיעת הספה, שומר על צורתה, תומך בגב היושבת ומקנה תחושה של ישיבה נוחה במיוחד.
תקופת ההנקה הראשונית הינה חשובה ביותר, הרי האם מתאוששת מלידה או מניתוח קיסרי ועדיין צריכה לשבת שעות רבות על כורסת ההנקה בכדי לדאוג לפעוט הרך, לעיתים תקופת ההנקה מתארכת למספר רב של חודשים, לעיתים למעלה משנה, הנקה מרובה מבורכת, היא תורמת לבריאות הילד, למערכת החיסונית שלו, לקשר עם האם ועוד. לכן מומלץ מאוד להשקיע בכורסת הנקה משובחת.  

אם מציבים את כורסת ההנקה בסלון, רצוי לבחור בצבע ריפוד שתואם את שאר רהיטי סלון, אם מציבים את כורסת ההנקה בחדרי תינוקות ניתן לרפד את הכורסא בשלל גוונים ילדותיים ותמימים. חשוב לבחור בד עמיד, כזה שדוחה כתמים, שאינו דוהה או נקרע בקלות.
בחירת ריפוד כורסת ההנקה משתנה בהתאם למיקומה בבית.
כורסאות הנקה מתאימות עצמן לגב היושבת, הכורסאות ממולאות גומי לטקס המקנה הרגשת נוחות ורכות. כורסאות הנקה כוללות לרוב פטנטים לשמירה על בריאות הגב, כורסאות הנקה בעלות זווית נוחה הניתנת לכיוון, לישיבה או שכיבה, הרי אפשר להניק גם במצב שכיבה. מנגנון זה כולל מתקם הרמה לרגליים. כורסאות בעלות גב גבוה הנותן תמיכה מושלמת לעורף, כורסאות הנקה הן לרוב בעלות קווים מעוגלים ורכים שכאשר התינוק גדל מעט ומתחיל להתגלגל לזחול או לעמוד, לא יפגע מפינות חדות.

אודות כותב המאמר

מערכת לוגו רהיט

לוגו רהיט פורטל רהיטים מטבחים -כאן תמצאו מותגי ריהוט מובילים