פעילויות ספורט לגיל הרך

24/01/2008 • על ידי • 8,176 צפיות

פעילויות ספורט תורמות להתפתחות בריאה ותקינה של הילד, לכן מומלץ ביותר להתחיל לתרגל יחד עם ילדכם פעילויות שונות שיחזקו את בריאותו ויעזרו לו בהמשך דרכו. הפעילויות במרכזי ספורט, המיועדות לכל הגילאים, מציעות מגוון של קורסים המותאמים במיוחד לצרכי הגיל הרך. מרכזי ספורט מאפשרים להורים ליהנות ממגוון פעילויות העוסקות בפיתוחו וחיזוקו של גוף התינוק. פעילויות ספורט שונות כוללות קורס התפתחות תנועתית, קורס הפעלת תינוקות, קורס מדריכי ריקודים לגיל הרך וקורסים אחרים.

מרכז ספורט באוניברסיטת תל-אביב מקיים פעילויות וחוגים שונים לילדים. בעונת קיץ מרכז הספורט מקיים את "קייטנת החלומות" לילדים בגילאי טרום חובה עד סוף כיתה ד'. הקייטנה כוללת עיסוק בספורט, דיאטה מדעים ואומנות. הפעילויות מתקיימות בכיתות ואולמות ממוזגים או במדשאות. הפעילויות כוללות ימי כיף, קרנבל ריקודים, סרטים והצגות, סדנאות בנושאים שונים, תיאטרון בובות ועוד. הקייטנה פועלת כבר שלושים שנה ומציעה פעילויות ואתגרים חדשים לילדים. פעילויות באוניברסיטה מציעות חוגי שחייה לילדים מגיל ארבע ומעלה. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות בשעות אחר-הצהריים, בסגנונות חזה וחתירה. פעילויות שונות בתחום הספורט מחזקות את גופו של הילד ודואגות להתפתחות בריאה ותקינה. 

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך, המתקיים במרכז ספורט, מיועד להורים, מורים וגננות, וכולל הדרכת הורים וילדים בנושא התנועה במרחב. מטרת השיעור היא לאפשר התפתחות קשר הדדי המבוסס על תנועה. פעילות משחקית זו מעודדת את הטיפוח הקשר המשפחתי ומהווה התנסות חווייתית תנועתית: היא מפתחת את פעילותו הגופנית של הילד, תורמת לחיזוק השרירים. נושאי השיעורים מתבססים על מרכיבי תנועה, המרחב והזמן ומגבירים את הרגשת היציבות של הילד, את שמירה על שיווי משקל קואורדינציה. בנוסף לכך, מרכז ספורט מציע מבחר של חוגי ספורט תחרותיים כמו טניס, כדורגל בנות, הרמת משקולות, קרטה, כדוריד, ג'ודו ועוד.