פעילויות ספורט לגיל הרך

פורסם: 24/01/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 8,162 | Share

פעילויות ספורט תורמות להתפתחות בריאה ותקינה של הילד, לכן מומלץ ביותר להתחיל לתרגל יחד עם ילדכם פעילויות שונות שיחזקו את בריאותו ויעזרו לו בהמשך דרכו. הפעילויות במרכזי ספורט, המיועדות לכל הגילאים, מציעות מגוון של קורסים המותאמים במיוחד לצרכי הגיל הרך. מרכזי ספורט מאפשרים להורים ליהנות ממגוון פעילויות העוסקות בפיתוחו וחיזוקו של גוף התינוק. פעילויות ספורט שונות כוללות קורס התפתחות תנועתית, קורס הפעלת תינוקות, קורס מדריכי ריקודים לגיל הרך וקורסים אחרים.

מרכז ספורט באוניברסיטת תל-אביב מקיים פעילויות וחוגים שונים לילדים. בעונת קיץ מרכז הספורט מקיים את "קייטנת החלומות" לילדים בגילאי טרום חובה עד סוף כיתה ד'. הקייטנה כוללת עיסוק בספורט, דיאטה מדעים ואומנות. הפעילויות מתקיימות בכיתות ואולמות ממוזגים או במדשאות. הפעילויות כוללות ימי כיף, קרנבל ריקודים, סרטים והצגות, סדנאות בנושאים שונים, תיאטרון בובות ועוד. הקייטנה פועלת כבר שלושים שנה ומציעה פעילויות ואתגרים חדשים לילדים. פעילויות באוניברסיטה מציעות חוגי שחייה לילדים מגיל ארבע ומעלה. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות בשעות אחר-הצהריים, בסגנונות חזה וחתירה. פעילויות שונות בתחום הספורט מחזקות את גופו של הילד ודואגות להתפתחות בריאה ותקינה. 

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך, המתקיים במרכז ספורט, מיועד להורים, מורים וגננות, וכולל הדרכת הורים וילדים בנושא התנועה במרחב. מטרת השיעור היא לאפשר התפתחות קשר הדדי המבוסס על תנועה. פעילות משחקית זו מעודדת את הטיפוח הקשר המשפחתי ומהווה התנסות חווייתית תנועתית: היא מפתחת את פעילותו הגופנית של הילד, תורמת לחיזוק השרירים. נושאי השיעורים מתבססים על מרכיבי תנועה, המרחב והזמן ומגבירים את הרגשת היציבות של הילד, את שמירה על שיווי משקל קואורדינציה. בנוסף לכך, מרכז ספורט מציע מבחר של חוגי ספורט תחרותיים כמו טניס, כדורגל בנות, הרמת משקולות, קרטה, כדוריד, ג'ודו ועוד.
 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/7905/פעילויות-ספורט-לגיל-הרך

  השאר תגובה למאמר זה

  אם אתם שוקלים לנסות רכיבת שטח, הגעתם למקום הנכון פה תוכלו לקבל כמה טיפים שימושיים לקניית אופניים ולהתחיל במסע החדש שלכם.

  על ידי: anatamrl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 14/04/2015

  בשנים האחרונות עולה רמת המעורבות של ההורה באופן משמעותי בחייו של הילד כבר מגיל קטן. אם בעבר היינו יכולים לראות את הילדים מקבלים "יד חופשית" גדולה הרבה יותר להתפתח בזמן שלהם, כיום נדמה כי כל הורה מנסה ככל יכולתו שילדו יגיע לגן ולבית הספר כאשר הוא נמצא בשלב התפתחות הרבה יותר גבוה מהמצופה.

  על ידי: בני דואניl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 08/04/2015

  בכתבה זו נדבר על האימון הלוהט שכבש את העולם הלא הוא אימון ה- TRX. נפרט לכם מה המחיר של אימון TRX בתל אביב, למי מביניכם הוא יכול להתאים, מזה בכלל ועוד מספר דברים. תשקיעו כמה דקות מזמנכם לקריאת הכתבה, ואתם תהיו מרוצים.

  על ידי: גו אקסl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 02/03/2015 lצפיות: 17
  Leon Kesler

  חשוב מאוד לבחור את שגרת האימונים הנכונה שתתאים ליעדים הראשוניים שלך. הטעות הנפוצה ביותר היא לבחור אימון לא נכון שיעבוד על ההפך ממה שרוצים להשיג. בפוסט הזה אני אספר כל מה שצריך לדעת על ירידה במשקל ואני אסביר על סוגי מרכיבי הכושר החשובים למטרה זו. כדי לרדת במשקל חייבים להבין את העקרונות החשובים באמת. לא רק שצריך לעקוב אחר הדיאטה מקרוב, אלא גם לבצע פעילות אירובית. מה זאת אומרת אירובי? זה תלוי בכושר שאתם נמצאים בו עכשיו.

  על ידי: Leon Keslerl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 09/02/2015
  גיל - קרקס בגיל

  בתור מורה ליוגה ומתרגל קבוע ואיש קרקס אני מאוד אוהב עמידות ידיים, במאמר אפשר איך מתחילים ללמוד, למה תורמות העמידות ואיזה תרגילים אפשר לתת כדי לתמוך בחיזוק השרירים בנוסף.

  על ידי: גיל - קרקס בגילl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 04/02/2015 lצפיות: 12
  גיל - קרקס בגיל

  זה הוא מאמר שני בנושא, במאמר הקודם התמקדתי בנושא מסלולים ופה הדגש הוא על קפיצות. לילדים לפתוח את הבוקר עם קפיצות זה ברכה, גם לגננות, אז בואו נעשה את זה בצורה מבוקרת שתתרום ללמידה המוטורית של הילדים ולא רק השתוללות.

  על ידי: גיל - קרקס בגילl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 13/01/2015 lצפיות: 12

  רוב העוסקים בפיעלות ספורטיבית חוו פציעה. תהליך ההחלמה והחזרה לפעילות הינו ארוך ובנוי משלבים. ישנם מספר טיפים שיכולים להקל על תהליך זה ולהביא לתוצאה הרצויה- חזרה מלאה לפעילות הספורטיבית.

  על ידי: ראובן נשרl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 23/12/2014 lצפיות: 23

  "איך אני מתחיל?" השאלה הזו שגורה בפי כל אחד שרוצה להתוודע לספורט האתגרי הימי הנפוץ ביותר בעולם, קייט סרפינג. לרוב התשובה על השאלה הזו תהיה " לך ללמוד כמה שיעורים", כמובן שאתם יכולים ללמוד בעצמכם, אין זו תורה מסיני והרבה למדו בעצמם, אולם אתם יכולים ללמוד להטיס מטוס בעצמכם אך אל תסמכו על כך שאצטרף לטיסה הזו...

  על ידי: יחיl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 24/11/2014 lצפיות: 17

  יש כל מיני צורות של מערכות יחסים בין בני אדם. כולנו מכירים את המשפחה הגרעינית או את המשפחה המסורתית, אם ניתן לקרוא לזה כך, שמורכבת מזוג הורים שהתחתנו כדת וכדין ומנסים לגדל בשמחה ובאושר את הילדים שהביאו לעולם. אך מאחר ואנו בכל זאת מדינה מפותחת הרי שאפשר למצוא גם מערכות יחסית שונות לגמרי

  על ידי: Lily Birkinl חוק ומשפט> דיני משפחהl 21/03/2013 lצפיות: 72

  עור שומני מאז ומעולם היווה אתגר גדול לאיפור המבוצע כהלכה. האתגר הגדול נעוץ בכך שהעור מפריש הרבה יותר שומן מעור רגיל או יבש ובתוך כך גורם לאיפור לצאת מהקשרו הטבעי. כיום, יש המון מוצרים מעולים העוזרים במניעה של הופעת ברק בפנים, ולבעלות עור פנים שמנוני חשוב להשתלט על הברק הזה.

  על ידי: Lily Birkinl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 20/06/2011 lצפיות: 236

  ניתוחי אף פלסטיים, נחשבים לניתוחים מאוד פופולאריים בארץ ובעולם. בניתוח אף ניתן להגדיל או להקטין את האף (הקטנת אף רווחת יותר מהגדלה). כמו כן ישנם ניתוחים נוספים הקשורים בניתוחי אף דוגמת הקטנת נחיריים.

  על ידי: Lily Birkinl בריאות ורפואה> ניתוחים פלסטייםl 20/06/2011 lצפיות: 131

  ישנם סוגי פרקטים שונים ומגוונים, לכל סוג של פרקט יש יתרונות וחסרונות אותם רצוי לשקול לפני שמקבלים את ההחלטה לרכוש פרקט. האיכויות של הדקים והפרקטים בשוק גבוהות היום – הן מבינת איכות החומרים והן מבחינת איכות ההתקנה – אשר הופכים את אופציית הפרקט למוצר מוביל וכדאי.

  על ידי: Lily Birkinl בית וצרכנות> שיפוציםl 28/04/2011 lצפיות: 86

  מטרתה לתת מענה לכל כאב גופני, ולתת תצפית טובה על המכאובים וחוסר הנוחות הגופנית, לפיזיותרפיסט צריכה להיות כל ההיסטוריה הרפואית של האדם. ואת שלל המקרים הרציניים הרפואיים שלו. מטרה זו קיימת בכדי להשלים את התמונה הכללית ולתת לפיזיותרפיסטים הזדמנות לאבחן אותך ברמה ובדיוק הגבוהים ביותר.

  על ידי: Lily Birkinl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 28/04/2011 lצפיות: 49

  אנשים בעלי כושר גופני נמוך, מבטאים פעמים רבות משפטים כגון: "אני מתנשף כמו מטורף" "אין לי אוויר", "נגמר כל האוויר". אילו הן אמירות המתארות מצבים של מאמץ יתר וירידה חדה בכושר הגופני. השאלה שנשאלת היא במה הבעיה נעוצה? התשובה לכך קשורה פעמים רבות למערכת הנשימתית של האדם.

  על ידי: Lily Birkinl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 28/04/2011 lצפיות: 167

  כאשר תגיע לפיזיותרפיסט חדש - ייתכן ותתבקש לעמוד בשקט ובגב זקוף - בעוד הוא מבקש לבדוק את היציבה שלך. אנשים מבלים זמן רב – למעשה זמן ניכר וחשוב בתנוחות סטטיות הקשורות לפיצויים גופניים – זאת במידה והתפקודים הגופניים נפגמו בדרך זו או אחרת – הגוף מחפש לפצות בתנוחות אשר אינן מכבידות עליו ואינן מכאיבות לו.

  על ידי: Lily Birkinl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 28/04/2011 lצפיות: 130

  ורטיגו, סחרור בעברית ( להבדיל מסחרחורת רגילה), היא תופעה שכיחה מאוד שאחוז גבוה באוכלוסיה (המוערך כבין ארבעים לשישים אחוזים) הבוגרת סובל ממנה במהלך חייו ובעיקר לקראת הגיל השלישי.

  על ידי: Lily Birkinl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 24/03/2011 lצפיות: 325
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast