איחוד תיקים - התהליך

פורסם: 17/09/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 102 | Share

איחוד תיקים

איחוד תיקים בהוצאה לפועל

כאשר נפתחים כמה תיקי הוצאה לפועל נגד חייב, ניתנת לו האפשרות לבקש איחוד תיקים. הסיבה למתן האפשרות של איחוד תיקים היא שגם אם נקבע לחייב הסדר תשלומים סביר התואם את יכולותיו הכלכליות בכל תיק בנפרד, הרי שהתשלום החודשי המצטבר של כל התשלומים מכל תיק יהוו נטל גבוה בו לא יוכל לעמוד. צו איחוד תיקים ישנה את הסדר התשלומים לתשלום חודשי אחד וסביר כלכלית עבור החייב.

דרישות לביצוע צו איחוד תיקים

כדי לקבל צו איחוד תיקים יש לעמוד בתנאי סף די נוקשים הכוללים מספר התניות או דרישות: התנאי הראשון הוא סוג התיק. ישנם סוגי תיקים שנפתחו על חובות עבורם לא ניתן לבקש צו איחוד כגון חוב מזונות או חוב שנגרם עקב אי תשלום משכנתא, וכן תיק שנפתח נגד החייב אך ההתנגדות לו עדיין לא הוכרעה בבית משפט, ותיק שעניינו אינו כספי. שני תנאים נוספים לאישור איחוד תיקים הם חובת גילוי מלאה של החייב על כספים ונכסים שהיו בבעלותו בחמש השנים האחרונות, וכן על החייב לשלם שלושה אחוזים מכלל חובותיו ואת התשלום החודשי עד לקבלת החלטה בדבר איחוד תיקים בעניינו.

איחוד תיקים מול פשיטת רגל

בגלל תנאי סף נוקשים אלה רבים מהחייבים לא יכולים לקבל איחוד תיקים ומעדיפים את הליך פשיטת הרגל. לכל אחד מהליכים אלה ישנם יתרונות וחסרונות ומומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הוצאה לפועל ובכל הקשור לנושא איחוד תיקים. יתרונות של פשיטת רגל הם קבלת פטור גם אם החוב לא נפרע במלואו ואפשרות להתחיל עסק או דף חדש בחיים ללא תשלום של תשלומים חודשיים מעיקים. היתרונות של איחוד תיקים הם שהחייב אינו מוגבל ויכול להמשיך את פעילותו העסקית, וכן אינו צריך לוותר על רכושו ונכסיו בניגוד לחייב שהכריז פשיטת רגל.

צו איחוד תיקים

ראש לשכת ההוצאה לפועל הוא שמחליט אם יינתן אישור לצו איחוד תיקים. אם יתברר שהחייב מסר פרטים כוזבים לא יינתן אישור לאיחוד תיקים. גם במקרה של פתיחת תיק נוסף נגד החייב לאחר הבקשה לאיחוד תיקים, צו איחוד תיקים לא יינתן.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/79436/איחוד-תיקים-התהליך

  השאר תגובה למאמר זה

  מהו איחוד תיקים בהוצאה לפועל, איך מגישים בקשה לאיחוד תיקים, מה ההשלכות של איחוד תיקים ומה המגבלות המוטלות על החייב.

  על ידי: עורך דין שי דנהl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 23/09/2008 lצפיות: 24,930

  בשעה שבעל חוב מוצא את עצמו במצב בו אינו יכול לפרוע את חובותיו במסגרת של פשרה ישירה עם בעלי החוב, והכנסתו החודשית לא מאפשרת פירעון מלא של החובות, ותלויים נגדו מס' תיקי הוצל"פ הטומנים בחובם סנקציות חמורות וקשות מגבילים את מהלך חיו התקין. נמצא הוא בצומת דרכים בו חייב להחליט באיזה מסלול לבחור והכל לפי האופציות שחוק ההוצל"פ מקנה לו.

  על ידי: עו"ד יוסף ויצמןl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 10/03/2012 lצפיות: 203

  אדם שנקלע לקשיים כלכלים נמצא בבעיה גם ככה וכשנושים רבים פותחים נגדו מספר רב של תיקים בהוצאה לפועל הבעיה גודלת, תופסת תאוצה ומתחילה לעלות ביוקר. כל כך ביוקר שלפעמים החייב לא מצליח לעמוד בתשלום של עלות התיקים הרבים שנמצאים בהוצאה לפועל ועקב סיבה זו הומצאה הנוסחא של – איחוד תיקים.

  על ידי: קוביl חוק ומשפט> אזרחיl 17/09/2010 lצפיות: 180
  עורך דין מיכאל גנון

  קיבלתם אזהרה מלשכת ההוצאה לפועל? הוציאו לכם צו מאסר? מגיעים אליכם מכתבי התראה מעורכי דין, הטענים כי אתם חייבים הרבה כסף ללקוחותיהם? מה עושים? המדריך לחייב בהוצאה לפועל עושה לכם סדר במקום הכי מסובך ו"בלאגניסטי" במדינת ישראל - לשכות ההוצאה לפועל.

  על ידי: עורך דין מיכאל גנוןl חוק ומשפט> אזרחיl 04/09/2008 lצפיות: 21,303

  הליכים של הוצאה לפועל הם מסודרים ובנויים כך שהתובע בסופו של דבר יקבל את שמגיע לו. לפני כל פתיחה של תיק הוצל"פ נשלחת אזהרה אל החייב על מנת שתינתן לו אפשרות לסדר את החוב שלו מבלי להתקדם בתהליך ולערב בתי משפט, עיקולים, צו איסור יציאה מהארץ ועוד הגבלות נוספות.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl חוק ומשפט> אזרחיl 01/06/2011 lצפיות: 195

  מהי המשמעות בפועל של שיקול דעת משפטי? עד כמה חשוב ניסיון משפטי? האם החוק לא ברור מספיק כך שלמעשה אין זה בכלל משנה מי עורך הדין אשר מייצג אותי? או מי רשם ההוצל"פ שלפניו מתבררת בקשתי? על כך – ולאו דווקא בסדר הזה- בפסקאות הבאות.

  על ידי: עו"ד קובי רוםl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 17/02/2011 lצפיות: 116

  קשה אתם אבל לא אחת אי אפשר בלעדיהם - עורך דין הוצאה לפועל. כאשר הדברים הולכים וסוגרים ונראה כי כלים כל הקצים, אין ברירה אלא לפנות אל עורך דין להוצאה לפועל. הוצאה לפועל היא גוף שעלול א רק למרר את חייהם של בעלי חושב אלא להפוך אותם לבלתי נסבלים. ככל שתקדימו להתקשר עם עורך דין שינהל עבורכם את התיקים, כך ייטב לכם.

  על ידי: טופ אינטראקטיבl חוק ומשפט> דיני מיסיםl 09/10/2011 lצפיות: 401

  הוצאה לפועל או בקיצור הוצל"פ, הוא גוף שאחראי לבצע פסקי דין ולהביא לגביית כספים מחייבים. לשם דיון במקרים הללו הוקמה במדינת ישראל גוף הוצאה לפועל שעוסק במימוש פסקי דין שונים. הוצאה לפועל, היא גוף שהוקם בשנת 1967 אז נקבע חוק הוצאה לפועל ונקבעו תקנות. הליך הוצאה לפועל הוא הליך לא נעים לשני הצדדים המעורבים.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 09/08/2011 lצפיות: 65

  זה טיבו (הרע...) וזה טבעו של חוב שאינו משולם: הוא תופח. הוא הולך ומאמיר. הוא מצטבר כמו אבק. הוא אינו צופה טובות... מי שאינו משלם חוב באופן קבוע וסדרתי עלול למצוא את עצמו בפני הוצאה לפועל. במצב זה עליו לחפש מבין עורכי דין את מי שהוא יוכל לשלם לו, חרף חובותיו, את שכר הטרחה על ייצוגו.

  על ידי: טופ אינטראקטיבl חוק ומשפט> דיני מיסיםl 22/07/2011 lצפיות: 65

  במאמר נציין את הסיבות העיקריות שמובילות אנשים להגיש תביעת לשון הרע. מתוך כך נוכל להבין את תפקידי התביעה הזו ומי יכול לעשות בה שימוש.

  על ידי: אביב יועציםl חוק ומשפט> אזרחיl 16/01/2015

  לפני שמגישים תביעה כנגד עורך דין, כמו לפני כל מהלך משפטי משמעותי, כדאי לעצור ולחשוב האם זו פעולה נכונה – ניתן לדבר על שישה שלבים שמרכיבים את תהליך קבלת ההחלטות שלנו.

  על ידי: אביב יועציםl חוק ומשפט> אזרחיl 16/01/2015
  עורך דין מיכאל גנון

  האם אדם החייב סכומי כסף שאין באפשרותו להחזיר, חייב לפנות להליך של פשיטת רגל? באילו מקרים ניתן יהיה להסדיר חובות אלו עוד במסגרת ההוצאה לפועל?

  על ידי: עורך דין מיכאל גנוןl חוק ומשפט> אזרחיl 12/11/2014 lצפיות: 24

  התנאים לאכיפת פסק דין חוץ ופרשנותם בהתאם לגלובליזציה - מהם התנאים לאכיפת פסק דין שניתן במדינה זרה בהתאם לחוק ופרשנותם בפסיקה על פי הרוח הכללית של הסדרת מדיניות אכיפה זהה במדינות.

  על ידי: עו"ד רינת בובליל - קדשl חוק ומשפט> אזרחיl 14/09/2014 lצפיות: 34

  יש לא מעט אנשים בישראל שבמהלך חייהם עוברים תאונות, שגורמות להם לנכויות שונות, או שהם סובלים ממומים רפואיים שונים או מבעיות רפואיות שונות , אנשים אלו זכאים לממש את זכויותיהם הרפואיות המגיעות להם מהרשויות השונות , לעתים זה יהיה הביטוח הלאומי, ולעתים זה יהיה משרד הביטחון, ולעתים זה יהיה מס הכנסה.

  על ידי: אביעד בונהl חוק ומשפט> אזרחיl 24/08/2014 lצפיות: 18

  כל אדם שנקלע לחובות יכול לעבור למסלול פשיטת רגל , אך עליו לדעת מהי באמת פשיטת רגל ? מהו התהליך של פשיטת הרגל ? מהו צו לפשיטת רגל ? במאמר זה אתן לכם את התשובות בכל הקשור לפשיטת רגל

  על ידי: נירl חוק ומשפט> אזרחיl 06/07/2014 lצפיות: 34

  הדרך המובילה אל הוצאת רישיון יכולה להיות ארוכה ומתישה במיוחד, בפרט כשלא ברור אילו מכשולים יכולים להיות בדרך. הנה לפניכם המדריך שיסביר לכם את הכל כדי שתהיו מוכנים.

  על ידי: Ronil חוק ומשפט> אזרחיl 26/05/2014 lצפיות: 111

  ליד הבית עומד לקום גן ילדים – האם ניתן למנוע זאת ומה אפשר לעשות. מה דרכי הפעולה למניעת הקמת הגן.

  על ידי: עו"ד אלון אבלהl חוק ומשפט> אזרחיl 26/05/2014 lצפיות: 156

  איחוד תיקים הוא הליך שנועד להקל על הנתבע אשר קיבל כנגדו מספר תיקי הוצאה לפועל מגורמים נפרדים. כאשר הנתבע מבקש איחוד תיקים, הוא למעשה רוצה שההוצאה לפועל תאחד בין כל תיקי החובות שלו על מנת שישלם בפעם אחת ולגורם יחיד, סכום חודשי קבוע (במקום לשלם סכומים רבים בזמנים שונים לכל "זוכה"). באמצעותו של הליך איחוד תיקים ניתן לצמצם את כאב הראש אצל

  על ידי: קוביl פיננסים וכספים> פיננסים וכספים - כלליl 16/12/2011 lצפיות: 108

  במצב בו נפתח מול אדם מסוים תיק הוצאה לפועל (משום שהוא בעל חובות כלפי גורם כלשהו), ויש חשש שהוא ינסה להעלים את הנכסים בבעלותו (כמו דירה או רכב), אזי ההוצאה לפועל ממנה כונס נכסים. כונס נכסים זהו גורם מסוים (גוף או אדם) אשר מוסמך לקבל עליו את החזקה על הנכסים של החייב. למעשה, כונס נכסים צריך להיכנס לנעליו של החייב, ובהתאמה הוא מקבל גם את זכויותיו.

  על ידי: קוביl פיננסים וכספים> פיננסים וכספים - כלליl 16/12/2011 lצפיות: 171

  יותר ויותר בעלי דירות מוצאים את עצמם עם משכנתאות גבוהות מאוד שאינם יכולים להחזיר. מצב זה יכול להיגרם עקב שינוי ברמת ההכנסה של בני הזוג כאשר אחד מהם איבד את עבודתו או כאשר ההחזר החודשי גדל יחד עם עליית הריבית במשק. מצב זה מביא לעיתים את בעלי הדירות להגיע לידי חובות לבנקים השונים ולהגיע למצב שהנכס שברשותם יימכר אצל כונס נכסים שהתמנה על ידי בית משפט ואחר שלא הצליחו לעמוד בתשלומי המשכנתא.

  על ידי: קוביl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 17/09/2010 lצפיות: 473

  אדם שנקלע לקשיים כלכלים נמצא בבעיה גם ככה וכשנושים רבים פותחים נגדו מספר רב של תיקים בהוצאה לפועל הבעיה גודלת, תופסת תאוצה ומתחילה לעלות ביוקר. כל כך ביוקר שלפעמים החייב לא מצליח לעמוד בתשלום של עלות התיקים הרבים שנמצאים בהוצאה לפועל ועקב סיבה זו הומצאה הנוסחא של – איחוד תיקים.

  על ידי: קוביl חוק ומשפט> אזרחיl 17/09/2010 lצפיות: 180
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast