חוזה שכירות סטנדרטי בהשכרת דירה

פורסם: 24/10/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 18,359 | Share

השכרת דירה היא תהליך מייגע שכל בעל נכס לא מתלהב לעסוק בו - וזו בלשון המעטה.
בעלי דירות רבים נוקטים בגישה פשוטה ומחפשים חוזה שכירות סטנדרטי , חלקם גם אמרו לי שהם משתמשים בחוזה שכירות סטנדרטי .
מקור החוזה הסטנדרטי
חוזה שכירות סטנדרטי הוא מונח שהומצא על ידי מתווכי דירות. הללו מעוניינים שייחתם חוזה כמה שיותר מהר וזאת כדי שייזכו לקבל את עמלת התיווך. לשם כך נוסחו חוזי שכירות קצרים - לרוב בני עמוד אחד או שניים. לצדדים הוסבר שניתן לחתום על חוזים אלו בלא חשש שכן מדובר בחוזה סטנדרטי.

למעשה אין כזה דבר חוזה סטנדרטי . ישנם נוסחים רבים של חוזי שכירות שמתשנים לפי הנכס להשכרה , בשוכר , בביטחונות המבוקשים , בתקופת השכירות ועוד ועוד...

כיצד בוחרים חוזה שכירות ?

כלל אצבע - אם החוזה שלכם רשום על 2-3 עמודים מדובר בחוזה שכירות קצר שאינו מגן עליכם בצורה מיטבית!

1. בדקו מתי נוסח חוזה השכירות - חוזה ישן עלול להיות לא עדכני ולא להתאים לחוקים החדשים.

2. מי ניסח את חוזה השכירות ? פעמיים רבות מתגלגל נוסח טוב של עורך דין מיד ליד . כל יד ביצעה שינוי קטן ובסופו של יום הגירסה הסופית נחותה מהגירסה המקצועית .

3. אל תתפתו להוריד מהאינטרנט חוזה או שניים בחינם ולנסח לבד חוזה. אתם לא מכירים את כל החוקים - אני מניח שלא קראת את חוק השכירות והשאילה או חוק השומרים - נכון !

4. רצוי להתשמש בשרותיי עורך דין אחת לכמה שנים שיינסח לכם חוזה שכירות. בחרו עו"ד שמתמחה בשכירות ותתמקחו על המחיר. התשלום הנהוג של חודש שכירות הוא גבוהה מאד.

5. בקרו במדריך להשכרת נכסים שם ישנם טיפים רבים לכל סוגי הנכסים שיעזרו לכם לדעת מה חשוב היום בתחום השכירות , הסבר על נושא מס הכנסה משכירות , מחשבון מס , ביטוח דירה מושכרת , כיצד לבדוק את השוכר , למי כדאי להשכיר את הדירה ועוד ועוד...
בנוסף תוכלו להוריד דוגמה של חוזה שכירות הניתן לעריכה כדי להכיר את הנושא לעומק .

שיהיה בהצלחה !

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/82728/חוזה-שכירות-סטנדרטי-בהשכרת-דירה

  השאר תגובה למאמר זה

  האם רשאי ערב לשטר חוב שניתן במסגרת הסכם שכירות, להשתחרר מערבותו לשטר החוב על ידי מתן הודעה חד צדדית למשכיר במהלך תקופת השכירות ובטרם בוצעה הפרה של ההסכם מצידו של השוכר?

  על ידי: עו"ד ונוטריון דן הלפרטl חוק ומשפט> מקרקעיןl 19/11/2008 lצפיות: 3,727

  מספר הדירות בישראל המשמשות להשקעה לצורך השכרה גדל משנה לשנה. שוכרים רבים נעזרים בשירותים מקצועיים של עורך דין מקרקעין לשם עריכת חוזה שכירות, אולם רבים פשוט משתמשים בחוזה שכירות סטנדרטי, מהסוג שניתן כיום למצוא בקלות באינטרנט. האם זה כדאי? מהו חוזה שכירות סטנדרטי?

  על ידי: עמית ורד- עו"ד, נוטריון ומגשרl חוק ומשפטl 29/09/2011 lצפיות: 1,010

  ברשימה זו נפרט בפני הקורא, את הנושאים העיקריים שיש לשים אליהם את הלב בעריכת עסקת מקרקעין, עם דגש על רכישת דירת מגורים. רכישת נכס מקרקעין בכלל ודירת מגורים בפרט הינה בד"כ אחת העסקאות החשובות והגדולות ביותר שנערוך במהלך חיינו. רוכש דירה ישקיע את מירב כספו בכך ובנוסף אף יתחייב למשכנתא ארוכה. שיקול דעת, התייעצות עם מומחה ובדיקה יסודית ימנעו עוגמת נפש, הפסדים כספיים והתדיינות מיותרת בין הרוכש למוכר. חשוב להדגיש כי מאמר זה אינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ משפטי להיפך, לא ניתן להפריז בחשיבות פנייה לעו"ד המתמחה בתחום המקרקעין עובר לרכישת דירה. למרות זאת ניסינו להרחיב במאמר ככל האפשר על מנת שהקורא יוכל להבין את תהליכי רכישת נכס מקרקעין מתחילתם ועד סופם. כמובן שקיימות דקויות עליהן דילגנו (כמו התהליך המדויק בדרך חישוב מס השבח וכיו"ב), על מנת למנוע עומס ובלבול מיותר.

  על ידי: בר אל ירון, עורך דיןl חוק ומשפט> מקרקעיןl 24/08/2008 lצפיות: 28,923
  תמיר אשכנזי

  רבים האנשים שמחפשים עורך דין לצורך חוזה על שכירות, במאמר זה אנסה לתת מספר טיפים בבחירת עורך דין

  על ידי: תמיר אשכנזיl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 24/11/2009 lצפיות: 1,170

  ישנם שני דרכים עיקריות לרכישת דירה בישראל, האחת הינה רכישת דירה מקבלן והשנייה רכישת דירה מאדם פרטי כדירת יד שנייה. ההשקעה הכספית העצומה הכרוכה בקניית דירה, הופכת את עסקת הרכישה לאחת מן העסקאות החשובות ביותר אותן עתיד לבצע אדם במהלך חייו, ומכאן החשיבות הגדולה לעריכת חוזה דירה.

  על ידי: נעם מאור, עו"דl חוק ומשפט> מקרקעיןl 21/07/2009 lצפיות: 710

  מצאנו את דירת חלומותינו, שקטה, יפה, משופצת ואפילו קרובה לגן ילדים הממוקם לו בדיוק בקצה הרחוב, דבר שיחסוך לנו הרבה זמן בפקקים של הבוקר בדרך לעבודה. הסכמנו עם בעל הדירה על גובה שכר הדירה ואנו מוכנים ומזומנים לקבל את המפתח של הדירה השכורה ולהיכנס באופן מיידי.

  על ידי: עו"ד שלי נחוםl חוק ומשפט> מקרקעיןl 27/07/2008 lצפיות: 4,901
  .Ocean Relocation Ltd

  הסכם השכירות בצרפת (droit de bail או bail à loyer) קובע את תנאי השכירות ותעריפיה ונחתם בין בעל הבית או מתווך הדירות (בשם המשכיר) לבין השוכר. ניתן לרכוש טפסים ריקים של הסכמי שכירות סטנדרטיים בחנויות למכשירי כתיבה.

  על ידי: .Ocean Relocation Ltdl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 23/02/2012 lצפיות: 143
  עו"ד חגי אורגד

  כללי- רבים מאיתנו נתקלו במהלך חייהם הבוגרים בסיטואציה של עמידה טרם כריתת חוזה שכירות הן כמשכיר (קרי, כבעל דירה) והן כשוכר (קרי, כדייר). לרבים מאיתנו נראה כי החתימה על חוזה השכירות הינה דבר של מה בכך אשר אין להתעכב על פרטיו יתר על המידה, ולפיכך רבים חותמים על חוזה שכירות מבלי להבין את משמעויותיו הכלכליות והמשפטיות, תופעה זו תופסת תאוצה ובולטת ביתר שאת בקרב אנשי ה"יהיה בסדר" או אנשי ה"מה כבר יכול לקרות?"

  על ידי: עו"ד חגי אורגדl חוק ומשפט> מקרקעיןl 06/08/2011 lצפיות: 1,817
  עורך דין רגב אלקיים

  חוזי שכירות נכס הנם חוזים משפטיים לכל דבר ועניין, ואולם, הם אינם זוכים בחשיבות הראויה להם. התחושה היא שמאחר ומדובר בעסקה 'זמנית' של שכירות ולא ברכישת דירה, הרי שאפשר להסתדר ללא ייצוג משפטי הולם. בפועל, חוזה שכירות הנו חוזה מורכב, הדורש התייחסות למספר רב של נושאים. במאמר זה אציין, בתמצית, מספר נקודות חשובות ומהותיות שעל שוכר נכס (בין אם הוא מיוצג ע"י עורך דין ובין אם הוא אינו מיוצג) לבדוק טרם החתימה על חוזה השכירות, וכן על נושאים שעליו ליתן דגש על מנת שחוזה השכירות ישרת אותו בצורה הטובה ביותר.

  על ידי: עורך דין רגב אלקייםl חוק ומשפט> מקרקעיןl 04/10/2010 lצפיות: 552

  במאמר זה נסקור את הפריחה בתחום יזמות הנדלן. נדלן כס - יועצים הינה חברה ותיקה משנת 2003 המתמחה בייעוץ מקצועי ומקושרת למגוון מומחים בתחום השמאים ומיסוי.

  על ידי: מכללת נשיאl פיננסים וכספים> נדלןl 09/04/2015
  עמי

  הנופים המדהימים, האווירה הקסומה, החופים הזהובים, העתיקות, ההיסטוריה רבת השנים, המסעדות הנחשבות והבתים המפוארים הם רק חלק קטן מסוד קסמה של קיסריה. קסם אשר גורם לאנשים רבים לחפש אפיקי השקעה מתאימים באזור. למעשה, התשוקה למגורים בקיסריה אינה מאופיינת עם העת המודרנית בלבד.

  על ידי: עמיl פיננסים וכספים> נדלןl 05/03/2015

  דירות הן שם עבור יחידות מגורים, בדרך-כלל בבתים רבי קומות. אנשים רבים קונים דירות מתוך חשיבה כלכלית לצרכי השקעה

  על ידי: עזרא נכסיםl פיננסים וכספים> נדלןl 23/02/2015

  איך הגיע סובחי טנוס, שהתחיל כפועל בניין פשוט, לרשימת לקוחות נאמנים במיוחד הכוללת את שיכון ובינוי, קבוצת ביג, גב ים וקבוצת א.מ.י יקותיאל?

  על ידי: liranl פיננסים וכספים> נדלןl 16/02/2015 lצפיות: 19
  Yaniv Shiri

  השקענו זמן וכסף כדי ללמוד ולעבור את בחינות רשם המתווכים. ולכן,רגע אחרי שהוצאנו רישיון תיווך ושניה אחת לפני שאנחנו עומדים לפתוח "עוסק מורשה" כמתווך נדל"ן חשוב מאוד שנעצור ונבדוק עם עצמנו איזה מתווך אני רוצה להיות? כשהתחלתי לעסוק בתיווך, זו היתה אחת הדילמות שלי: מסתבר שיש המון סוגי נכסים ויש המון מתווכים. ולכן הטרידה אותי השאלה: האם לתווך את הכל? או להתמקד במה שאני טוב בו?

  על ידי: Yaniv Shiril פיננסים וכספים> נדלןl 15/02/2015

  מידע אודות בחירה מושכלת של השקעות בתחום הנדל"ן. המאמר מראה כיצד לבחור נכון את סוג ההשקעה ומהם האפשרויות השונות להשקעות נדלן

  על ידי: nadlan2mel פיננסים וכספים> נדלןl 23/12/2014 lצפיות: 19

  סקירה אודות השקעות חכמות בתחום הנדלן, כולל סקירה של מגוון אפשרויות ההשקעה דרך חברת נתנאלה ממן.

  על ידי: nadlan2mel פיננסים וכספים> נדלןl 21/12/2014 lצפיות: 22
  Shai Zisman

  במהלך השנים האחרונות ביצעו לא מעט ישראלים מהלך של רכישת נדל"ן בארה"ב. מכיוון שישראל נחשבת למדינה מפותחת, בעלת כלכלה משגשגת יחסית ומאפייני חיים מודרניים הדומים לאלה של ארצות הברית, קל לטעות ולחשוב שגם בתחום של השקעות נדל"ן יש דמיון בין שתי המדינות. למעשה,

  על ידי: Shai Zismanl פיננסים וכספים> נדלןl 24/11/2014 lצפיות: 13

  בעלי דירות להשכרה מחשבים תשואה של הדירה להשכרה תוך המעטה או התאלמות מהוצאות רבות. במאמר נציין את ההוצאות ונדגים את ההשפעה על התשואה ושכר הדירה בדירת 4 חדרים.

  על ידי: יואב קרריl פיננסים וכספים> נדלןl 15/04/2010 lצפיות: 465
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast