חוזה שכירות סטנדרטי בהשכרת דירה

פורסם: 24/10/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 17,839 | Share

השכרת דירה היא תהליך מייגע שכל בעל נכס לא מתלהב לעסוק בו - וזו בלשון המעטה.
בעלי דירות רבים נוקטים בגישה פשוטה ומחפשים חוזה שכירות סטנדרטי , חלקם גם אמרו לי שהם משתמשים בחוזה שכירות סטנדרטי .
מקור החוזה הסטנדרטי
חוזה שכירות סטנדרטי הוא מונח שהומצא על ידי מתווכי דירות. הללו מעוניינים שייחתם חוזה כמה שיותר מהר וזאת כדי שייזכו לקבל את עמלת התיווך. לשם כך נוסחו חוזי שכירות קצרים - לרוב בני עמוד אחד או שניים. לצדדים הוסבר שניתן לחתום על חוזים אלו בלא חשש שכן מדובר בחוזה סטנדרטי.

למעשה אין כזה דבר חוזה סטנדרטי . ישנם נוסחים רבים של חוזי שכירות שמתשנים לפי הנכס להשכרה , בשוכר , בביטחונות המבוקשים , בתקופת השכירות ועוד ועוד...

כיצד בוחרים חוזה שכירות ?

כלל אצבע - אם החוזה שלכם רשום על 2-3 עמודים מדובר בחוזה שכירות קצר שאינו מגן עליכם בצורה מיטבית!

1. בדקו מתי נוסח חוזה השכירות - חוזה ישן עלול להיות לא עדכני ולא להתאים לחוקים החדשים.

2. מי ניסח את חוזה השכירות ? פעמיים רבות מתגלגל נוסח טוב של עורך דין מיד ליד . כל יד ביצעה שינוי קטן ובסופו של יום הגירסה הסופית נחותה מהגירסה המקצועית .

3. אל תתפתו להוריד מהאינטרנט חוזה או שניים בחינם ולנסח לבד חוזה. אתם לא מכירים את כל החוקים - אני מניח שלא קראת את חוק השכירות והשאילה או חוק השומרים - נכון !

4. רצוי להתשמש בשרותיי עורך דין אחת לכמה שנים שיינסח לכם חוזה שכירות. בחרו עו"ד שמתמחה בשכירות ותתמקחו על המחיר. התשלום הנהוג של חודש שכירות הוא גבוהה מאד.

5. בקרו במדריך להשכרת נכסים שם ישנם טיפים רבים לכל סוגי הנכסים שיעזרו לכם לדעת מה חשוב היום בתחום השכירות , הסבר על נושא מס הכנסה משכירות , מחשבון מס , ביטוח דירה מושכרת , כיצד לבדוק את השוכר , למי כדאי להשכיר את הדירה ועוד ועוד...
בנוסף תוכלו להוריד דוגמה של חוזה שכירות הניתן לעריכה כדי להכיר את הנושא לעומק .

שיהיה בהצלחה !

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/82728/חוזה-שכירות-סטנדרטי-בהשכרת-דירה

  השאר תגובה למאמר זה

  האם רשאי ערב לשטר חוב שניתן במסגרת הסכם שכירות, להשתחרר מערבותו לשטר החוב על ידי מתן הודעה חד צדדית למשכיר במהלך תקופת השכירות ובטרם בוצעה הפרה של ההסכם מצידו של השוכר?

  על ידי: עו"ד ונוטריון דן הלפרטl חוק ומשפט> מקרקעיןl 19/11/2008 lצפיות: 3,677

  מספר הדירות בישראל המשמשות להשקעה לצורך השכרה גדל משנה לשנה. שוכרים רבים נעזרים בשירותים מקצועיים של עורך דין מקרקעין לשם עריכת חוזה שכירות, אולם רבים פשוט משתמשים בחוזה שכירות סטנדרטי, מהסוג שניתן כיום למצוא בקלות באינטרנט. האם זה כדאי? מהו חוזה שכירות סטנדרטי?

  על ידי: עמית ורד- עו"ד, נוטריון ומגשרl חוק ומשפטl 29/09/2011 lצפיות: 843

  ברשימה זו נפרט בפני הקורא, את הנושאים העיקריים שיש לשים אליהם את הלב בעריכת עסקת מקרקעין, עם דגש על רכישת דירת מגורים. רכישת נכס מקרקעין בכלל ודירת מגורים בפרט הינה בד"כ אחת העסקאות החשובות והגדולות ביותר שנערוך במהלך חיינו. רוכש דירה ישקיע את מירב כספו בכך ובנוסף אף יתחייב למשכנתא ארוכה. שיקול דעת, התייעצות עם מומחה ובדיקה יסודית ימנעו עוגמת נפש, הפסדים כספיים והתדיינות מיותרת בין הרוכש למוכר. חשוב להדגיש כי מאמר זה אינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ משפטי להיפך, לא ניתן להפריז בחשיבות פנייה לעו"ד המתמחה בתחום המקרקעין עובר לרכישת דירה. למרות זאת ניסינו להרחיב במאמר ככל האפשר על מנת שהקורא יוכל להבין את תהליכי רכישת נכס מקרקעין מתחילתם ועד סופם. כמובן שקיימות דקויות עליהן דילגנו (כמו התהליך המדויק בדרך חישוב מס השבח וכיו"ב), על מנת למנוע עומס ובלבול מיותר.

  על ידי: בר אל ירון, עורך דיןl חוק ומשפט> מקרקעיןl 24/08/2008 lצפיות: 28,792
  תמיר אשכנזי

  רבים האנשים שמחפשים עורך דין לצורך חוזה על שכירות, במאמר זה אנסה לתת מספר טיפים בבחירת עורך דין

  על ידי: תמיר אשכנזיl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 24/11/2009 lצפיות: 1,092

  ישנם שני דרכים עיקריות לרכישת דירה בישראל, האחת הינה רכישת דירה מקבלן והשנייה רכישת דירה מאדם פרטי כדירת יד שנייה. ההשקעה הכספית העצומה הכרוכה בקניית דירה, הופכת את עסקת הרכישה לאחת מן העסקאות החשובות ביותר אותן עתיד לבצע אדם במהלך חייו, ומכאן החשיבות הגדולה לעריכת חוזה דירה.

  על ידי: נעם מאור, עו"דl חוק ומשפט> מקרקעיןl 21/07/2009 lצפיות: 661

  מצאנו את דירת חלומותינו, שקטה, יפה, משופצת ואפילו קרובה לגן ילדים הממוקם לו בדיוק בקצה הרחוב, דבר שיחסוך לנו הרבה זמן בפקקים של הבוקר בדרך לעבודה. הסכמנו עם בעל הדירה על גובה שכר הדירה ואנו מוכנים ומזומנים לקבל את המפתח של הדירה השכורה ולהיכנס באופן מיידי.

  על ידי: עו"ד שלי נחוםl חוק ומשפט> מקרקעיןl 27/07/2008 lצפיות: 4,876
  .Ocean Relocation Ltd

  הסכם השכירות בצרפת (droit de bail או bail à loyer) קובע את תנאי השכירות ותעריפיה ונחתם בין בעל הבית או מתווך הדירות (בשם המשכיר) לבין השוכר. ניתן לרכוש טפסים ריקים של הסכמי שכירות סטנדרטיים בחנויות למכשירי כתיבה.

  על ידי: .Ocean Relocation Ltdl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 23/02/2012 lצפיות: 114
  עו"ד חגי אורגד

  כללי- רבים מאיתנו נתקלו במהלך חייהם הבוגרים בסיטואציה של עמידה טרם כריתת חוזה שכירות הן כמשכיר (קרי, כבעל דירה) והן כשוכר (קרי, כדייר). לרבים מאיתנו נראה כי החתימה על חוזה השכירות הינה דבר של מה בכך אשר אין להתעכב על פרטיו יתר על המידה, ולפיכך רבים חותמים על חוזה שכירות מבלי להבין את משמעויותיו הכלכליות והמשפטיות, תופעה זו תופסת תאוצה ובולטת ביתר שאת בקרב אנשי ה"יהיה בסדר" או אנשי ה"מה כבר יכול לקרות?"

  על ידי: עו"ד חגי אורגדl חוק ומשפט> מקרקעיןl 06/08/2011 lצפיות: 1,610
  עורך דין רגב אלקיים

  חוזי שכירות נכס הנם חוזים משפטיים לכל דבר ועניין, ואולם, הם אינם זוכים בחשיבות הראויה להם. התחושה היא שמאחר ומדובר בעסקה 'זמנית' של שכירות ולא ברכישת דירה, הרי שאפשר להסתדר ללא ייצוג משפטי הולם. בפועל, חוזה שכירות הנו חוזה מורכב, הדורש התייחסות למספר רב של נושאים. במאמר זה אציין, בתמצית, מספר נקודות חשובות ומהותיות שעל שוכר נכס (בין אם הוא מיוצג ע"י עורך דין ובין אם הוא אינו מיוצג) לבדוק טרם החתימה על חוזה השכירות, וכן על נושאים שעליו ליתן דגש על מנת שחוזה השכירות ישרת אותו בצורה הטובה ביותר.

  על ידי: עורך דין רגב אלקייםl חוק ומשפט> מקרקעיןl 04/10/2010 lצפיות: 502

  אל לשמאי המבקש להסתפק רק בהיבט ההתקפי של ייצוג המבקש ע"י עיגון וביסוס עמדת המבקש הסותרת את עמדת המשיבה באמצעות תחשיבים ואסמכתאות. חלק בלתי נפרד הינו בהיבט ההגנתי, כלומר, עימות ואימות הנתונים המובאים ע"י שמאי הועדה, ובכל מקרה, אין לקבלם "כתורה מסיני", אלא נדרש לחקור ו"לרדת לשורשו של עניין".

  על ידי: דני מורl פיננסים וכספים> נדלןl 23/08/2014

  מדובר במערכה כלכלית כוללת הנכפית על הפרט עקב מימוש זכות בדרך של מכר והעברת זכויות או הוצאת היתר בניה ולעיתים גם התחלת שימוש. לשימוש בגישות השומה השונות לחישוב ההשבחה לכאורה, וזיהוי נקודות המפתח בבסיס השומה, חלק נכבד בהתמודדות זו, אך אין די בהן. לכל השבחה לכאורה, קודם "סיפור מעשה" שהתחקות אחריו, הבנתו והכלתו הינם קריטיים לייצוג שלם ומקיף.

  על ידי: דני מורl פיננסים וכספים> נדלןl 21/08/2014 lצפיות: 17
  אלי ורטמן

  מסלולי ההשקעות הקונבנציונליים הם בעלי רווחיות נמוכה או סיכון גבוה. מסלול השקעות נדל"ן בארה"ב הוא המסלול הרווחי ביותר ובעל הסיכון הנמוך ביותר.

  על ידי: אלי ורטמןl פיננסים וכספים> נדלןl 21/06/2014 lצפיות: 11

  תמ"א 38 מקפלת בתוכה חלום להגדלה מהירה של השווי הנכסי של משקי הבית המחזיקים בדירות בבניה רוויה באזורי הביקוש. בעת שנוצר הדיאלוג עם החברה הקבלנית לגבי התמורות לבעלי הדירות, הכרחי לשלב שמאי מקרקעין מוסמך מטעם הבעלים שיבחן את מכלול העסקה, לרבות היבטי מיסוי והיטלים שונים.

  על ידי: דני מורl פיננסים וכספים> נדלןl 21/06/2014 lצפיות: 11

  ישנם אנשים רבים אשר רוצים לרכוש דירה חדשה מקבלן, אך מחכים לחוק המע"מ החדש, על מנת להוזיל עלויות. האם הם עושים בחוכמה? האם בכלל כדאי להם לחכות? והחשוב מכל - על מי יחול החוק ולמי בעצם כדאי לחכות? ההחלטה של שר האוצר יאיר לפיד אשר קבעה כי תשלום המע"מ על דירות חדשות מקבלן יבוטל לחלק מהרוכשים, הכניסה אנשים רבים ל"סחרחרה" ואת שוק הנדל"ן כולו למצב בעייתי. עוד על כך בכתבה הבאה.

  על ידי: שי שרביl פיננסים וכספים> נדלןl 11/06/2014 lצפיות: 30

  כיום ועדי הבתים נוטים להעביר את האחריות של התקשרות עם חברה קבלנית לצורך חיזוק ושדרוג הבית המשותף בפני רעידות אדמה למיקור חוץ - לידי חברה מנהלת. דרך קצרה זו הינה הדרך הארוכה והיקרה לביצוע הדבר.

  על ידי: דני מורl פיננסים וכספים> נדלןl 07/06/2014 lצפיות: 44

  ודאות תכנונית בתמ"א 38 הינה "סם חיים" וקטר המניע את ההליך המורכב הזה. צעד משמעותי קדימה התחולל בעת האחרונה עם אישור (טרם פורסם ברשומות) תיקון "תכנית הרובעים" בהתייחס לאזורים 3, 4 בתל-אביב, בכפוף למגבלות גובה תוך שימור הכרה של אונסק"ו "בעיר הלבנה". במקביל, בועדה המקומית לתכנון ולבניה ר"ג גובשה מדיניות תכנונית המתווה 4 אזורי תכנון במרחב העיר.

  על ידי: דני מורl פיננסים וכספים> נדלןl 07/06/2014 lצפיות: 22

  תמ"א 38/2 - מנוע צמיחה חדש ומתקדם מיושם, בעת האחרונה, במרכזי ערים בלב אזורי הביקוש. החידוש הינו בשותפות בין חברות הבניה להמונים.

  על ידי: דני מורl פיננסים וכספים> נדלןl 04/06/2014 lצפיות: 41

  בעלי דירות להשכרה מחשבים תשואה של הדירה להשכרה תוך המעטה או התאלמות מהוצאות רבות. במאמר נציין את ההוצאות ונדגים את ההשפעה על התשואה ושכר הדירה בדירת 4 חדרים.

  על ידי: יואב קרריl פיננסים וכספים> נדלןl 15/04/2010 lצפיות: 447
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast