שעון נוכחות במקום העבודה

פורסם: 03/11/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 83 | Share

שעון נוכחות

העבודה בחיים המודרנים כיום מתפרסת על פני רוב שעות העירנות שלנו. כך יוצא שיותר מחצי מהיום אנו מבלים בעבודה. מה שמחייב את מקום העבודה להיות מקום שנעים ונוח לנו לשהות בו, מקום סימפטי עם אווירה טובה.זה לא שאנו מצפים שהעבודה תהפוך למקום בילוי וחגיגה. כמובן שעדיין יש את המסגרת בעבודה בכל אופן אנו עובדים בתור שכירים מה שאומר מעבירים כרטיס נוכחות בשעון נוכחות הרגיל או הביומטרי בכל כניסה ויציאה ממקום העבודה שזה נושא בפני עצמו ההשפעה של העברת כרטיס בשעון נוכחות על העובד. וכן לא הכוונה לשכוח שאנחנו נמצאים במקום עבודה על כל המשתמע מכך: מחויבים לדרישות המקום וכן כפופים לממונים עלינו. לא הכוונה לזלזל בכל הנ"ל אלה רק להדגיש את הצורך במקום עבודה נעים וסימפטי.

השפעת שעון נוכחות על העובדים

ההשפעה של העברת כרטיס בכל בוקר וצוהרים (במקרה הטוב) ולקראת ערב (במקרה הפחות טוב) היא השפעה שלילית מאוד ויש לשקול לבטלה. בעצם זה שיש לעובד צורך להעביר כרטיס בשעון נוכחות עובדים או לחילפין להעביר את האצבע במידה ובמקום העבודה שלו מותקן שעון נכחות ביומטרי זה כבר מראה על איזה שהיא סוג של השפלה. כי אדם עם תכונות הטבע המולדות שלו שאף לחוש עצמאות ואחראי הבלעדי על מעשיו ולא שיש מישהו שבודק איפה הוא נמצא על ידי השעון נכחות. ההרגשה שיש מעקב ודיווח בכל רגע ורגע נתון איפה אתה נמצא ומה אתה עושה בדיוק היא הרגשה לוחצת ולא נעימה בעליל. מה גם שאם בעלי החברות והבוסים למינהם בכל אופן יחליטו לבטל את החיוב שלהם כלפי העובד בהעברת כרטיס נוכחות בשעוני נוכחות – הם יקבלו עובד מרוצה ורגוע יותר וממילא עובד יעיל יותר שיפיק יותר מעצמו כי בעצם העובדה שהעובד רגוע ושליו ומרגיש בנוח הוא כבר יותר ממצה את היכולות והכשרונות שלו מבחינה אנושית . וענין נוסף הוא שברגע שהאחראים על העובד מבטלים את הענין של העברת כרטיס נוכחות בשעון בכל כניסה ויציאה מהעבודה .העובד כתוצאה ישירה מכך מרגיש שנותנים בו אמון ובוטחים בו שהוא יעשה את מה שנדרש ממנו וממילא העובד הזה פועל במידי. בתת מודע הוא מרגיש צורך להוכיח להאמון שניתן בו הוא לא לשוא והוא יעבוד על מנת להוכיח את זה. וכן הוא מרגיש הכרת הטוב כלפי הממונים עליו ואז הוא יעבוד ביתר שאת על מנת לקדם את החברה כי יש לו כבר רגשות חיובים כלפי מקום העבודה והוא מעונין שהחברה תתקדם ותרוויח יותר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/83598/שעון-נוכחות-במקום-העבודה

  השאר תגובה למאמר זה

  טוב, אולי הגזמנו. עסק צריך קודם כל ייעוד וחזון, עובדים שישיגו את המטרות וגם מערכת מיגון לא תזיק, אבל בכל זאת שלושת הדברים הללו, שאולי עכשיו אתם מרימים גבה כשאתם רואים את הדברים כתובים שחור על גבי לבן, הם הבסיס לניהול נכון של עסק. וכל כך למה? משום שבלעדיהם עלולה להיות בעסק בוקה ומבולקה כמו שאומרים בשפה גבוהה, או, בשפה עממית – בלגן גדול.

  על ידי: עוקץ מערכות שעוני נוכחות בע"מl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 22/06/2011 lצפיות: 44

  אחחחחח, אילת. עיר הנופש היושבת לחופו של הים האדום. עיר של צעירים, עיר של בילויים וכמובן עיר של עבודה מועדפת.

  על ידי: אלעד פנחסl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 02/03/2015

  מה ההבדל בין אימפרוביזציה לפלייבק , מה זה מופע פלייבק ומה זה אימפרוב? כולל פירוט ושאלות נפוצות.

  על ידי: אנהl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 25/06/2014 lצפיות: 23
  אסף גזית

  הדמיון בין הורות לניהול אינו ניתן להכחשה. קיימים תהליכים מקבילים בין יחסי הורה-ילד ליחסי מנהל-כפיף. המאמר עוסק בטעויות נפוצות וכואבות של הורים מול ילדיהם, והלקח שמנהלים יכולים ללמוד מהם.

  על ידי: אסף גזיתl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 23/03/2014 lצפיות: 109

  סקירה של הגורמים המשפיעים על השכר של איש הייטק : ניסיון, השכלה אקדמית, תאנים הנלווים לשכר, סוג עבודה ועוד ועוד. מאמר חובה לכל מי שמעוניין להשתלב בתחום ההייטק

  על ידי: לימודים וקורסיםl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 07/01/2014 lצפיות: 66

  ניהול דורש חשיבה מערכתית, גמישות והערכה מחדש במצבים שונים ומשתנים, יכולת התמודדות, סבלנות, אורך רוח, יכולת הקשבה ללקוחות / צוות/מנהלים, תודעת שירות גבוהה, השתלבות בנוהלי עבודה ומדיניות כוללת עליה מחליט הארגון, רצון להצטיין ויחד עם זאת צורך לשמור על האיזון הנפשי של הצוות והמנהל כאחד כך שהמכלול לא ייהרס בשם הרצון להצטיין ולהגיע להישגים גבוהים. היוגה מסייעת לפתח תכונות אלו על ידי תרגול נשימות ותנוחות הדרושים גם בניהול.

  על ידי: דבורה יוגבl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 02/11/2013 lצפיות: 58

  הנתונים המצביעים על יעילות רבה יותר אצל נשים עובדות, חברות שבהן משולבות מספר רב של נשים יש תוצאות פיננסיות טובות משמעותית יותר מחברות אחרות, נשים שיתופיות וקשובות יותר, לנשים יש מניעים חזקים יותר מגברים לנסות ולהצליח. במאמר זה נדבר על האירועים והנתונים האחרונים בנושא.

  על ידי: אורטל וקסl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 16/09/2013 lצפיות: 90

  קשה להמעיט בחשיבות תפקידה של מנהלת חשבונות בישראל. מדובר בתפקיד שיכול לכלול בתוכו אלמנטים של אדמיניסטרציה ותיעוד, ובמקביל ניהול קשר עם גורמים חיוניים לחברות ולעסקים כגון לקוחות, ספקים, בנקים ועוד. מנהלת חשבונות אחראית, במידה רבה, לאלמנטים של תפקוד שוטף תקין של עסקים רבים בישראל, והיא לוקחת חלק חשוב בקידום העסק ובמילוי חובותיו החוקיות אל מול רשויות שונות כגון רשות המיסים, וביטוח לאומי. במקצוע טמונים יתרונות רבים, ואפשרויות תעסוקה מגוונות.

  על ידי: רוני איילון-מגרl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 31/07/2013 lצפיות: 108

  שוק העבודה היום לא קל, נדמה שאין הרבה עבודה וביקוש לאנשי שיווק ומרקום בארץ. חברות השמה לבכירים יכולות לעזור לאנשי שיווק שמחפשים עבודה בחברות גדולות.

  על ידי: אוריl עבודה וקריירה> ניהול כח אדם ומשאבי אנושl 03/07/2013 lצפיות: 44

  בדיקת פוליגרף מתבצעת על מנת לחקור מקרה מסוים שקרה, או על מנת לערוך לך סוג של "מבחן אופי" כדי לוודא שאתה מתאים לביצוע תפקיד מסוים או עבודה מסוימת. בשני המקרים מדובר בסיטואציה מלחיצה, שבה גם לספק תשובות של "כן" ו"לא" לשאלות שתישאל, יכולה להיראות משימה בלתי אפשרית כמעט.

  על ידי: חינניתl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 29/08/2011 lצפיות: 359

  אם יש עובדה אחד שכולנו יכולים להיות בטוחים במאת האחוזים בנכונותה, הרי שזוהי הידיעה שכולנו נמות בסופו של דבר. המוות הוא עובדה ידועה, ורק שאלות ה"איך?", "מתי?" ו"איפה?" נותרות בגדר מסתורין. מעטים הם האנשים ש"זוכים" לשלוט באופן שבו הם ימותו. ובכל זאת, כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להשיג מידה רבה של שליטה במציאות שתיווצר לאחר לכתנו מן העולם. בעזרתו של עורך דין צוואות, כולנו יכולים להכין צוואה שתאפשר לנו לקבוע בעצמנו כיצד יחולק רכושנו לאחר מותנו.

  על ידי: חינניתl חוק ומשפט> דיני ירושהl 29/08/2011 lצפיות: 85

  אם יש לכם חיית מחמד כלשהי, ולא משנה אם מדובר בכלב, בחתול, באוגר או באיגואנה, אתם בוודאי נמנים על אותם אנשים שאוהבים חיות, ובוודאי מעוניינים לגדל את חיית המחמד שלכם בבריאות שלמה. לשם כך יש למצוא עבורה וטרינר מקצועי שיוכל לדאוג הן לטיפול השוטף בה והן לטיפול במקרי חירום. מכיוון שיש וטרינרים רבים בכל אזור, הנה לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לבחור מרפאה וטרינרית שבה חיית המחמד שלכם תוכל לקבל את השירותים הרפואיים הטובים ביותר:

  על ידי: חינניתl בית וצרכנות> חיות מחמדl 29/08/2011 lצפיות: 52

  עבור רובנו שערים חשמליים הם בסך הכול אמצעי שמאפשר לנו ליהנות ממקום חניה פנוי ליד הבית או המשרד. ואכן, שערים חשמליים רבים מוצבים בכניסה למגרשי חניה במטרה להבטיח שלכל אדם מורשה יישמר מקום חניה פנוי בכל יום ובכל שעה.

  על ידי: חינניתl תעשייה> תעשייה כלליl 29/08/2011 lצפיות: 114

  כמו כן, הצבת שלטים בכניסה לעסק שעליהם כתוב שם העסק ותחום העיסוק, יכול להביא לקוחות באופן ספונטני לגמרי, ואם תשאלו בעלי עסקים רבים, לקוחות קבועים רבים שלהם הגיעו בדרך הספונטנית הזאת.

  על ידי: חינניתl פרסום ושיווק> שיווק ישירl 29/08/2011 lצפיות: 112

  למרות חוזקה של המתכת, גם היא עלולה להישחק כתוצאה מחשיפה לפגעי הטבע כמו חום, רטיבות, לחות ועוד. למרות זאת, בהחלט ניתן להפחית את הבלאי הזה ואף למנוע אותו, באמצעות צביעת מתכות מקצועית אשר עושה שימוש בחומרים מיוחדים המגנים על המתכת מפני חלודה, דהייה כתוצאה מחשיפה לשמש, נזקי רטיבות ואפילו מפני שריטות וחבלות.

  על ידי: חינניתl תעשייה> מתכתl 29/08/2011 lצפיות: 295

  תשכחו ממתקן הגריל הישן והמפויח. גרילים מתוחכמים ומטבחי חוץ מצוידים לעילא הם הבשורה הגדולה לחצר של קיץ 2011. כך תוכלו ליהנות ממיטב הבישול והקולינריה גם בחצר האחורית הפרטית שלכם.

  על ידי: חינניתl בית וצרכנות> בית - כלליl 29/08/2011 lצפיות: 722

  לפעמים מרוב שאנו כה רגילים אליהם, קל לשכוח את הצורך בניקוי חלונות. אולם זהו עניין חיוני ביותר, ובמיוחד בבנייני משרדים בעלי חלונות זכוכית גדולים ואפילו קירות מסך. אך איך מבצעים ניקוי חלונות מבחוץ במקומות שכאלו?

  על ידי: חינניתl עסקים> עסקים - כלליl 29/08/2011 lצפיות: 147
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast