חידות קלות לילדים – תהנו

10/11/2010 • על ידי • 13,667 צפיות

עולם החידות מלא בשמחה ובכיף. סוד הקסם של עולם זה הוא שכל אחד, בכל גיל, יכול למצוא את החידות המעניינות אותו. אין זה משנה אם אתם בני 8 או בני 80, חידות זה בשביל כולם.

ישנם סוגים שונים של חידות: חידות טריוויה, חידות מצחיקות, חידות הגיון ועוד ועוד. כל חידה יכולה להתאים לסוג אחר של אנשים, הן מבחינת הגיל והן מבחינת תחומי העניין.

חידות לילדים הן הזדמנות נפלאה לכיף גדול ולפיתוח המחשבה. לא צריך לצאת מהבית כדי ליהנות ולא צריך להוציא כסף בשביל לצחוק יחד. רוצים לעשות כיף עם הילדים? שאלו אותן חידות קלות, מהן יוכלו ליהנות יחד אתכם ועם החברים.

מהי חידה קלה לילדים? חידה פשוטה, אותה ניתן לפתור בקלות ורצוי שתהיה גם מצחיקה!
היום, ניתן לכם דוגמאות לחידות קלות שתוכלו למצוא בכל מקום וגם לחבר בעצמכם.

ילדים הרוצים להשיב על חידות נחמדות, חלקן לגיל מבוגר יותר, מוזמנים לאתר הילדים של החוג למשפטים, לפינת החידות >>

עולם החידות – מתאים לכולם

תחומי העניין שלנו משתנים מאוד במהלך השנים. כאשר אנו קטנים, אנו אוהבים לשחק בצעצועים או במחבואים וכשאנו גדלים, מתפתח עניין במשחקים מורכבים יותר, הדורשים תכנון ומחשבה, כמו שחמט או ברידג'.

כשאנו קטנים, יש לנו את כל הזמן שבעולם לשחק ולהתנסות אך ככל שחולפות השנים, הזמן הפנוי שלנו קטן ולכן, אנחנו בוחרים בקפידה איך לבלות אותו.

חידה , היא שונה. עולם החידות הוא חוצה את גבולות הזמן והגיל ומגיע לכל אחד, בכל מקום.

כך, כפי שנהנינו מהחידות כילדים, נוכל ליהנות מהם גם כמבוגרים וכהורים.

ישנן כל כך הרבה חידות ולכן, כל אחד יכול למצוא את החידות המעניינות לו והמתאימות לו ביותר.

ישנן חידות קשות שמסקרנות את כולם וכשמספרים אותן במקום העבודה, כולם עסוקים בפתרון, במקום לעבוד....וישנן חידות לילדים, קלות ומשעשעות, שנועדו בשביל הכיף והמשחק.

כשהיינו ילדים, אהבנו לשמוע חידות ולפתור אותן וכשאנו הורים, אין כיף גדול יותר מלחבר חידה לילדים ולראות איך כולם נהנים יחד.

חידות קלות

חידה קלה היא חידה שהתשובה לה עולה מיד, באופן אינסטינקטיבי ולא צריך לחשוב על הפתרון יותר מדי. חידות קלות לילדים הן לא רק משחק מהנה אלא גם מסייעות מאוד בבניית הביטחון העצמי של הילד.

כאשר שואלים ילדים חידה והם יודעים את התשובה עליה, הם חשים תחושה גדולה של סיפוק ולמעשה, גם אנחנו כמבוגרים, חשים את אותו הדבר, לא?

דור הילדים של ימינו שונה מאוד מן הדורות הקודמים היות שהם אינם זקוקים כלל למגע אנושי כדי לתקשר זה עם זה. המחשב עושה את הכול ומפליא לגלות באיזה גיל מוקדם הם מתחברים אל המחשב ולא רוצים לעזוב.

כהורים, חשוב לשים לב שהילדים גם יקראו, גם ישחקו בחוץ ויראו שיש עולם שלם מחוץ לחדר שלהם בבית. חידות הן עוד דרך מצוינת לפתח מחשבה ולספק אמצעי לאינטראקציה עם המשפחה והחברים.

בואו וניתן כמה דוגמאות לחידות קלות:

1. חידות של צבע : אפשר לחוד חידה של צבעים, למשל, מה המשותף לים ולשמיים והתשובה היא כמובן ששניהם בצבע כחול.

2. חידה מספרית : חידות מתמטיות יכולות להיות גם חידות קלות, למשל, יש ערימה של 6 תפוחים, אם נאכל 3, כמה תפוחים יישארו לנו? 3 תפוחים. אפשר לקחת סלסלת תפוחים ולהדגים את החידה וכך הכול יותר כיף ומוחשי. אחר כך אפשר לשבת יחד ולאכול תפוח, פרי טעים ובריא.

3. חידה של מחשבה : חידות קלות יכולות להיות גם חידות של מחשבה, לדוגמא, איזה חיה תמיד בבית? זו חידה קלה ומצחיקה והתשובה היא כמובן הצב שנושא את ביתו על גבו.

4. חידות משפטים : סוג אחר של חידות הוא השלמת משפטים, למשל בית קטן ב -? והתשובה היא ערבה, בית קטן בערבה.

אם אתם נוסעים לטיול והילדים משתעממים במכונית, זה זמן נהדר לחוד חידה שתעביר את הזמן וגם תצחיק את כולם.

יושבים בבית, לאחר ארוחת ערב ורוצים לחלוק זמן איכות מיוחד? חודו חידות אחד לשני ותראו
כמה זה כיף. חידות הן לכל אחד ובכל זמן.

חידות – איפה מוצאים?

מאז שהאינטרנט הגיע אלינו, אפשר למצוא בו הכול וכמובן גם חידות מסוגים שונים. תוכלו לגלוש באתרי החידות ולהדפיס לכם את החידות שמצאו חן בעיניכם ושילדיכם יאהבו.

באתרים מסוימים יש ערבוב של חידות ובאחרים, הן מסודרות על פי קטגוריות כמו למשל חידות קשות, חידות קלות, חידות לילדים ועוד.

רוצים להיות באמת יצירתיים? המציאו חידות לבד! זה פשוט וקל. חשבו על נושא שמעניין אתכם, שמצחיק אתכם וחברו חידה קלה לילדים. אחר כך, למדו גם אותם איך לחבר חידות ולשאול אתכם את החידה.

תוכלו לעשות ערב שלם שכולו חידות ולחלק פרסים למנצחים, אפשר גם לתלות את החידה עם מגנט על המקרר והראשון שמתעורר בבוקר, פותר את החידה ומקבל פרס מתוק.

חידות הן כיף גדול, לכל אחד ובכל גיל. חידות קלות לילדים הן משחק של הנאה ודמיון, שמחה ואתגר. ציידנו אתכם בדוגמאות לחידות וברעיונות רבים, צאו לדרך וחודו חידות זה לזה.

 

למידע מקצועי מקוון ראה/י מאמר חידות היגיון - מהן? >>