חידות קלות לילדים – תהנו

פורסם: 10/11/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 13,584 | Share

עולם החידות מלא בשמחה ובכיף. סוד הקסם של עולם זה הוא שכל אחד, בכל גיל, יכול למצוא את החידות המעניינות אותו. אין זה משנה אם אתם בני 8 או בני 80, חידות זה בשביל כולם.

ישנם סוגים שונים של חידות: חידות טריוויה, חידות מצחיקות, חידות הגיון ועוד ועוד. כל חידה יכולה להתאים לסוג אחר של אנשים, הן מבחינת הגיל והן מבחינת תחומי העניין.

חידות לילדים הן הזדמנות נפלאה לכיף גדול ולפיתוח המחשבה. לא צריך לצאת מהבית כדי ליהנות ולא צריך להוציא כסף בשביל לצחוק יחד. רוצים לעשות כיף עם הילדים? שאלו אותן חידות קלות, מהן יוכלו ליהנות יחד אתכם ועם החברים.

מהי חידה קלה לילדים? חידה פשוטה, אותה ניתן לפתור בקלות ורצוי שתהיה גם מצחיקה!
היום, ניתן לכם דוגמאות לחידות קלות שתוכלו למצוא בכל מקום וגם לחבר בעצמכם.

ילדים הרוצים להשיב על חידות נחמדות, חלקן לגיל מבוגר יותר, מוזמנים לאתר הילדים של החוג למשפטים, לפינת החידות >>

עולם החידות – מתאים לכולם

תחומי העניין שלנו משתנים מאוד במהלך השנים. כאשר אנו קטנים, אנו אוהבים לשחק בצעצועים או במחבואים וכשאנו גדלים, מתפתח עניין במשחקים מורכבים יותר, הדורשים תכנון ומחשבה, כמו שחמט או ברידג'.

כשאנו קטנים, יש לנו את כל הזמן שבעולם לשחק ולהתנסות אך ככל שחולפות השנים, הזמן הפנוי שלנו קטן ולכן, אנחנו בוחרים בקפידה איך לבלות אותו.

חידה , היא שונה. עולם החידות הוא חוצה את גבולות הזמן והגיל ומגיע לכל אחד, בכל מקום.

כך, כפי שנהנינו מהחידות כילדים, נוכל ליהנות מהם גם כמבוגרים וכהורים.

ישנן כל כך הרבה חידות ולכן, כל אחד יכול למצוא את החידות המעניינות לו והמתאימות לו ביותר.

ישנן חידות קשות שמסקרנות את כולם וכשמספרים אותן במקום העבודה, כולם עסוקים בפתרון, במקום לעבוד....וישנן חידות לילדים, קלות ומשעשעות, שנועדו בשביל הכיף והמשחק.

כשהיינו ילדים, אהבנו לשמוע חידות ולפתור אותן וכשאנו הורים, אין כיף גדול יותר מלחבר חידה לילדים ולראות איך כולם נהנים יחד.

חידות קלות

חידה קלה היא חידה שהתשובה לה עולה מיד, באופן אינסטינקטיבי ולא צריך לחשוב על הפתרון יותר מדי. חידות קלות לילדים הן לא רק משחק מהנה אלא גם מסייעות מאוד בבניית הביטחון העצמי של הילד.

כאשר שואלים ילדים חידה והם יודעים את התשובה עליה, הם חשים תחושה גדולה של סיפוק ולמעשה, גם אנחנו כמבוגרים, חשים את אותו הדבר, לא?

דור הילדים של ימינו שונה מאוד מן הדורות הקודמים היות שהם אינם זקוקים כלל למגע אנושי כדי לתקשר זה עם זה. המחשב עושה את הכול ומפליא לגלות באיזה גיל מוקדם הם מתחברים אל המחשב ולא רוצים לעזוב.

כהורים, חשוב לשים לב שהילדים גם יקראו, גם ישחקו בחוץ ויראו שיש עולם שלם מחוץ לחדר שלהם בבית. חידות הן עוד דרך מצוינת לפתח מחשבה ולספק אמצעי לאינטראקציה עם המשפחה והחברים.

בואו וניתן כמה דוגמאות לחידות קלות:

1. חידות של צבע : אפשר לחוד חידה של צבעים, למשל, מה המשותף לים ולשמיים והתשובה היא כמובן ששניהם בצבע כחול.

2. חידה מספרית : חידות מתמטיות יכולות להיות גם חידות קלות, למשל, יש ערימה של 6 תפוחים, אם נאכל 3, כמה תפוחים יישארו לנו? 3 תפוחים. אפשר לקחת סלסלת תפוחים ולהדגים את החידה וכך הכול יותר כיף ומוחשי. אחר כך אפשר לשבת יחד ולאכול תפוח, פרי טעים ובריא.

3. חידה של מחשבה : חידות קלות יכולות להיות גם חידות של מחשבה, לדוגמא, איזה חיה תמיד בבית? זו חידה קלה ומצחיקה והתשובה היא כמובן הצב שנושא את ביתו על גבו.

4. חידות משפטים : סוג אחר של חידות הוא השלמת משפטים, למשל בית קטן ב -? והתשובה היא ערבה, בית קטן בערבה.

אם אתם נוסעים לטיול והילדים משתעממים במכונית, זה זמן נהדר לחוד חידה שתעביר את הזמן וגם תצחיק את כולם.

יושבים בבית, לאחר ארוחת ערב ורוצים לחלוק זמן איכות מיוחד? חודו חידות אחד לשני ותראו
כמה זה כיף. חידות הן לכל אחד ובכל זמן.

חידות – איפה מוצאים?

מאז שהאינטרנט הגיע אלינו, אפשר למצוא בו הכול וכמובן גם חידות מסוגים שונים. תוכלו לגלוש באתרי החידות ולהדפיס לכם את החידות שמצאו חן בעיניכם ושילדיכם יאהבו.

באתרים מסוימים יש ערבוב של חידות ובאחרים, הן מסודרות על פי קטגוריות כמו למשל חידות קשות, חידות קלות, חידות לילדים ועוד.

רוצים להיות באמת יצירתיים? המציאו חידות לבד! זה פשוט וקל. חשבו על נושא שמעניין אתכם, שמצחיק אתכם וחברו חידה קלה לילדים. אחר כך, למדו גם אותם איך לחבר חידות ולשאול אתכם את החידה.

תוכלו לעשות ערב שלם שכולו חידות ולחלק פרסים למנצחים, אפשר גם לתלות את החידה עם מגנט על המקרר והראשון שמתעורר בבוקר, פותר את החידה ומקבל פרס מתוק.

חידות הן כיף גדול, לכל אחד ובכל גיל. חידות קלות לילדים הן משחק של הנאה ודמיון, שמחה ואתגר. ציידנו אתכם בדוגמאות לחידות וברעיונות רבים, צאו לדרך וחודו חידות זה לזה.

 

למידע מקצועי מקוון ראה/י מאמר חידות היגיון - מהן? >>

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/84234/חידות-קלות-לילדים-–-תהנו

  השאר תגובה למאמר זה

  קראו על חידות כפל לשון ועל חידות תרתי משמע. מאמר זה מכיל הסברים על חידות אלו ועל המקומות שבהם ניתן למצוא אותן. בנוסף, נסו לפתור את החידות המוצגות במאמר.

  על ידי: אלעד שנירl בידור ופנאי> תחביביםl 26/01/2011 lצפיות: 4,339

  מדברים מסביבכם על סודוקו ואתם רוצים לדעת מה זה? רוצים לפתור חידת סודוקו אך לא יודעים איך? אם כן, אז זהו המאמר בשבילכם. במאמר זה אינפורמציה רבה על הסודוקו המוכר.

  על ידי: אלעד שנירl בידור ופנאי> תחביביםl 06/01/2011 lצפיות: 457

  חידות הן הכלי המושלם לפתח איתו את השכל . באמצעות פתירת החידות תוכלו לחדד את השכל שלכם . אתם יכולים לפתור חידות גם סתם בשביל ההנאה והכיף ואם תרצו תוכלו לשתף את החידות עם חבריכם משפחתכם ועוד...

  על ידי: shmolikl בידור ופנאי> בידור - כלליl 03/10/2012 lצפיות: 801

  תחרות חידות! זה משהו מעניין. מתי בפעם האחרונה הייתם בתחרות חידות? לדעתנו מדובר בתחרות תרבותית איכותית! חידות מעודדות חשיבה יצירתית והן גם כיף גדול.

  על ידי: כרמית טיטוl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 22/11/2009 lצפיות: 11,476

  משחקים של דורה הפכו לאחד מסוגי משחקי הילדים האהובים והמבוקשים ביותר בשנה האחרונה. הסיבה העיקרית לכך היא הצלחתה של סדרת הילדים בכיכובה של...

  על ידי: אלעד כהןl אינטרנט> אתרי משחקיםl 30/03/2011 lצפיות: 570
  אור ברנט

  כיצד ניצור חוויית שירות חיובית הן עבור הלקוח והן בעבור נותן השירות? מאמר שני בסדרה ובו רשימת משחקי תוצאות שילמדו אתכם כיצד ניתן לשחק כל הדרך לתוצאות מצויינות בשירות לקוחות. לקרוא, ליישם, להנות ולהביא תוצאות!

  על ידי: אור ברנטl עסקים> שימור לקוחותl 30/11/2009 lצפיות: 528

  שוק הכרטיסים יד שניה נמצא בשנים האחרונות בתנופה. כאן תוכל לקבל סקירה על השוק ולהבין מי השחקנים המרכזים

  על ידי: יניב כנעניl בידור ופנאי> בידור - כלליl 20/03/2015

  לכל אחד מאיתנו קרה לפחות פעם אחת שחלמנו חלום מוזר , טוב , רע , מתוק או מאכזב ורצינו לדעת מה משמעותו. המאמר הבא עוסק בפירוש חלומות .

  על ידי: shmolikl בידור ופנאי> בידור - כלליl 08/03/2015 lצפיות: 11
  אלי גולדמן

  עולם הבידור הישראלי מפתיע לטובה בשנים האחרונות עם הופעות של אמנים מהצמרת העולמית אך כל מי שרוצים חוויה של הופעה אמיתית עם עשרות אלפי צופים נוספים כדאי להם לשלב זאת בטיול הבא שלהם לחוץ לארץ.

  על ידי: אלי גולדמןl בידור ופנאי> בידור - כלליl 03/03/2015

  יום הולדת יש רק פעם בשנה, אז כשמגיע היום הזה, שהוא כולו רק שלנו, אנחנו אוהבים לחגוג אותו עם המשפחה והחברים, ולציין עוד שנה שחלפה לה. ישנן דרכים רבות ומגוונות לחגוג יום הולדת למבוגרים, כך שגם אחרי שסיימנו את שנותינו בגן ובבית הספר נוכל להמשיך ולציין בשמחה ובהנאה את היום המיוחד שלנו. שף, רקדנית, סטנד אפ או סדנה מיוחדת – כל אלה יהפכו את האירוע לכיף גדול, גם לחתן או כלת האירוע, וגם לאורחים שיבואו לברך.

  על ידי: שטרודלl בידור ופנאי> בידור - כלליl 09/02/2015 lצפיות: 14

  מבחר אטרקציות לשבת לכל המשפחה - מחולקות לפי קטגוריות לנוחיותכם: אטרקציות בחיק הטבע, פעילויות במתחמים כיף, פארקי שעשועים, מוזיאונים ועוד.

  על ידי: gamezone.ivanl בידור ופנאי> בידור - כלליl 09/02/2015

  משפטים יפים יכולים להאיר אותנו בשמחה לאורך כל היום , ויכולים לתת לנו מוטיבציה והשראה להמשך החיים. במאמר הזה תוכלו למצוא משפטים יפים של גדולי הפילוסופים והכותבים שידעה ההיסטוריה שלנו.

  על ידי: shmolikl בידור ופנאי> בידור - כלליl 28/01/2015 lצפיות: 39
  allove

  לנקות קצת את הראש, לבלות עם חברים ומה יכול להיות כיף יותר מבילוי בעיר בתל אביב?! המועדונים והליינים הכי טובים, כל יום בשבוע מסיבות בצבעים! אז קדימה, בחרו בגדים, הזמינו מונית ואת החברים וצאו לבלות

  על ידי: allovel בידור ופנאי> בידור - כלליl 22/01/2015 lצפיות: 21

  במאמר זה אנסה להסביר מהו אלבום הופעה חיה, ואיך למעשה מפיקים אלבום כזה ב אולפני הקלטות.

  על ידי: רובי ראובניl בידור ופנאי> בידור - כלליl 06/12/2014 lצפיות: 17

  אישור נוטריוני – כיצד הוא נראה? מהו בעצם? מהי משמעותו? איזה סוגים של אישורים נוטריונים קיימים וכיצד מקבל נוטריון את הרישיון לתת שירותים נוטריונים?

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> נוטריוןl 02/03/2014 lצפיות: 127

  תביעת רשלנות רפואית – מתי כדאי להגיש? האם בכל מקרה של רשלנות רפואית, כדאי יהיה להגיש תביעה? כיצד מוכיחים תביעת רשלנות רפואית?

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> נזיקין ורשלנות רפואיתl 17/06/2012 lצפיות: 50

  תמ"א 38 – חשובה לביטחון שלנו! האם אתם כבר מכירים? מהי תמ"א 38 ומהן מטרותיה? חיזוק מבני מגורים בישראל, לקראת רעידת אדמה.

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> מקרקעיןl 12/06/2012 lצפיות: 94

  תביעת לשון הרי ללא הוכחת נזק – האם זה אפשרי? עורכי דין העוסקים בתחום לשון הרע, מגישים תביעות רבות לבית המשפט, בגין עוולת לשון הרע, אך האם ניתן להגיש תביעה, גם ללא הוכחת הנזק שנגרם לתובע?

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 20/05/2012 lצפיות: 134

  כיצד נראה חוזה שכירות סטנדרטי? אלו סעיפים יופיעו בו? האם יש צורך בייעוץ של עו"ד מקרקעין, כאשר חותמים על חוזה שכירות? על חוזה שכירות סטנדרטי.

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> מקרקעיןl 05/02/2012 lצפיות: 1,719

  מוכר או קונה רכב? שים לב כי הצד השני מקיים את כל התחייבויותיו על פי החוזה. תשלום קנסות, העברת בעלות, בדיקה במכון מורשה וכיו"ב.

  על ידי: שירה אלהl תחבורה> רכביםl 05/02/2012 lצפיות: 1,355

  משכיר נכס נדל"ן? מה עליך לעשות כדי לשמור על הנכס שלך? איך חוזה שכירות מקרקעין, יכול לעזור? בין אם מדובר בנכס עסקי או בדירה למגורים, חוזה שכירות המנוסח נכון וקבלת בטחונות מהשוכר, ישמרו על הנכס.

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> מקרקעיןl 11/01/2012 lצפיות: 260

  איך עושים זאת?? אם מגישים תביעה בגין רשלנות רפואית, צריך להוכיח את הקשר הסיבתי בין התנהגות הרופא לנזק שנגרם. כיצד מוכיחים את הקשר הסיבתי?

  על ידי: שירה אלהl חוק ומשפט> נזיקין ורשלנות רפואיתl 11/12/2011 lצפיות: 51
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast