מילון עברי עברי

12/11/2010 • על ידי • 11,133 צפיות

אני זוכרת כשהייתי ילדה קטנה דבר ראשון שהייתי עושה כשהיה בידי מילון היה לעלעל בו ומיד לחפש מילים גסות ומילות סלנג ולבדוק האם המילון כיסה את כל האפשרויות הידועות לי ולמזלי לא היו  לי הרבה אפשרויות.

לפני מספר שנים לא גדול בכלל, המילונים היחידים שהיו קיימים הודפסו על גבי נייר, קטנים וגדולים, עבים ודקים מילוני כיס ומילונים של מספר כריכות עבות כרס. המילונים קיימים בכל הספריות הציבוריות וכמעט בכל בית יש מילון כלשהו ובדרך כלל יותר מאחד.  המילונים משמשים אותנו בלימודים במסגרות החינוך השונות ועוזרים לנו במצבים יומיומיים לתרגום, הסבר ומציאת מילים נרדפות – נקרא גם תרגומון.

היום כבר לפעוטות יש מילונים של מילים פשוטות שלידם איור או תמונה, המילון הראשון מלמד את התינוקות את המילים הבסיסיות ועוזר להם להתחיל ולתקשר עם הסביבה.

ישנם מספר חברות המשווקות מילונים של כותבים שונים. כל מילון מאופיין בסגנון אחר ובדרך התמצאות שונה. לרוב המילונים מסומנים לפני ה-א' ב', נותנים הסבר קצר על המילה, פירוש, מילה נרדפת וכיצד לשלב אותה במשפט, הכול על פי חוקי האקדמיה ללשון.

רוב המילונים הביתיים עומדים היום בדד בספריה ומעלים אבק, בגלל מתחריהם הוירטואליים, היום קיימים עשרות אתרי אינטרנט המספקים מענה לכלל האוכלוסייה, כאשר מספיקה הקלקה אחת ומופיעות שלל אפשרויות ופרשנויות. בחיפוש מהיר במנוע החיפוש גוגל ניתן למצוא פירוש לכל מילה, ישנה אפשרות לתרגום מדויק, מנוע החיפוש גוגל משמש כמילון עברי אנגלי ומעניק שירותים נוספים הקשורים לשפה בחינם.

המילונים האינטרנטיים נחשבים לעדכניים ביותר, כל מילה נמצאת במחשב עם הפירוש התרגום ומילים נרדפות לה שעוזרות לכם לבטא, לפעמים בצורה יותר טובה, עניין מסוים. חשוב לזכור שלא כול המילונים הקיימים באינטרנט הינם מילונים מדויקים ונכונים ולכן כדאי לוודא את מקור המילון ומי עומד מאחוריו לפניי שאתם נעזרים בו.

מוגש על ידי אתר מילון עברי עברי