אופניים חשמליות – יורדים מהכביש לשטח!

פורסם: 02/12/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 2,015 | Share

לאחרונה מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לרכיבה על אופניים חשמליות בשטח והרגשנו שהגיע הזמן לסגור עבורכם את הפינה. נתחיל בהתחלה – אופניים חשמליים הם אופניים לכל דבר ועניין. כוח ההנעה מגיע מהמנוע שמורכב בתחתית השלדה או על הגלגל וממצבר שמורכב על הסבל האחורי או על תושבת מיוחדת שמותקנת על הצלע התחתונה במשולש המרכזי של השלדה. כמו כל אופניי שטח רגילות, גם עם אופניים חשמליות ניתן ואפילו בהנאה רבה, לרכב בשטח!

אם ברשותכם אופניים חשמליים עליכם לוודא מספר דברים לפני שתרדו עם האופניים לשטח:

 1. בארץ ישנם שני סוגי מנועים עבור אופניים חשמליות – מנועי גלגל, המותקנים על הגלגל האחורי ומנועי שרשרת המותקנים בתחתית האופניים, תחת מנגנון ההילוכים. קפיצות גבוהות ורכיבה אגרסיבית יחשפו אותנו מן הסתם, בנוסף לפגיעות גוף שלנו גם לפגיעות במנוע ובמצבר.
 2. הסכנה בירידה לשטח היא עצם הירידה לשטח. ברכיבה בתנאי שטח קשים גוברת הסכנה שטמונה גם כך ברכיבה היומיומית על אופניים חשמליות ולכן נחזור ונדגיש את חשיבות השימוש בקסדה ובמגני גוף.
 3. לפני היציאה לשטח יש לוודא שהמצבר יושב היטב בתוך התושבת ושאין חופשים מיותרים שיאפשרו לו 'לרקוד' ולהינזק. המנוע עצמו, כמו גם המצבר, אטומים ואין סכנה של כניסת חול או אבק.
 4. חווית השטח המומלצת ביותר עבור אופניים חשמליות היא ללא ספק רכיבת אנדורו ורכיבות שבילים. לפני שנכנסים לרכיבת השטח יש לזכור שבהרכבת המנוע והמצבר על אופניים, אנו גם משנים להם את מרכז הכובד, דבר שמשפיע על היציבה שלהם. יש להתרגל לאופניים וללמוד אותן לפני שנעלה שלב ונרכב איתם בשטח.

מעבר לכל ההזהרות המוזכרות מעלה, אופניים חשמליות יכולות בהחלט להיות מפנקות מאוד בשטח! כששאר החבר'ה מתעייפים על האופניים הרגילות שלהם - לכם תמיד יהיו רזרבות -  ניתן לשאת איתם משקל רב יותר על גבי תיקי אוכף ובגלל היכולת לשלב דיווש עם כוח מנוע ניתן לרכב איתם זמן רב מבלי ל'טחון את הרגליים'. בנוסף, רוכבים רבים מגיעים לשטח עם כוונה לרכב 'חשמלי' בלבד ומיד מגלים את ההנאה שבדיווש ומוצאים עצמם גם תורמים לכושר שלהם. לסיכום, אופניים חשמליות יכולות בהחלט לספק גם שעות של כיף מחוץ לאספלט. לכו להתלכלך!­­­­

 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/86241/אופניים-חשמליות-–-יורדים-מהכביש-לשטח

  השאר תגובה למאמר זה

  אופניים חשמליות הן פופולריות מאד, ובאופן יחסי גם זולות, רבים מתעניינים באפשרויות להסבת אופניים, מאמר זה עוסק בנקודות והמלצות לתכנון הסבת אופניים רגילות לחשמליות.

  על ידי: bikeshomel ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 25/02/2013 lצפיות: 178

  רבים מכם בוודאי ראו את המראה, אשר נראה מוזר בתחילה, של אדם הרוכב על אופניו במהירות די גבוהה, אך איננו משתמש ברגליו על מנת לדווש בפדאלים. בוודאי חשתם תחושה מוזרה כאשר ראיתם את המראה הזה לראשונה, אך מיד התחוור לכם כי מדובר באופניים חשמליות – אופניים אשר מונעות על ידי מנוע קטן שפועל על חשמל. במאמר קצר זה אנחנו רוצים לספר לכם מדוע אותן אופניים יכולות להיות פיתרון מצויין עבורכם, מאחר והן משלבות יתרונות כה רבים אשר יכולים להיות לכם לעזר רב.

  על ידי: מעיין לייבוביץl תחבורה> דו גלגליl 15/07/2013 lצפיות: 52

  מאמר זה הינו מאמר המשך למאמר " שאלות חששות ותשובות לגבי אופניים חשמליות" בו התחלנו לגעת בעיקרי השאלות שעולות אצל מתעניינים רבים באופניים חשמליות, שהפכו להיות כלי תחבורה פופולרי מאד בכבישי ארצנו.

  על ידי: bikeshomel ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 16/12/2012 lצפיות: 178

  מאמר זה עוסק בסוגים שונים (תצורות) של אופניים חשמליות ושימושייהן. ור חלק גדול מהאנשים אופניים הם לא באמת אופציה תחבורתית מעשית – מי שנוסע לעבודה למרחקים של מעל קילומטרים בודדים יגיע עייף ומזיע, מי שנוסע לסידורים ויש לו קשיים בברכיים, יוותר גם כן.

  על ידי: bikeshomel ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 25/02/2013 lצפיות: 166

  מבחר האופניים החשמליות המוצעות לו כיום בשוק הוא רב ומגוון ולכן בבואנו לבחור את האופניים המתאימות לנו המשימה הופכת לקשה עד בלתי אפשרית, בשורות הבאות ננסה לשפוך מעט אור על עולם האופניים החשמליות והפרמטרים שיש לבחון טרם רכישתם.

  על ידי: מטריקס אופני הקריוןl תחבורה> דו גלגליl 23/02/2014 lצפיות: 88

  טיפים לבחירת אופניים חשמליים וכן אופניים חשמליות. מה הם הגורמים המשפיעים על רכישת אופניים חשמליים? מה המחיר הכי טוב שניתן להשיג? מה חשוב לבדוק לפני רכישת אופניים חשמליות ואיך ניתן להוזיל את המחיר משמעותית?

  על ידי: אילןl תחבורה> דו גלגליl 19/06/2011 lצפיות: 326

  אנשים רבים כיום בוחרים להשתמש באופניים חשמליות. מדובר בכלי תחבורה יעיל מאוד, חסכוני בדלק ובכסף וכמובן שאינו מזהם. כיום תוכלו לראות ברחבי הארץ אנשים רבים רוכבים על אופניים חשמליים בדרכם לעבודה, סתם מטיילים להנאתם לסידורים ועוד. אין ספק כי מדובר בכלי תחבורה הצובר יותר ויותר תאוצה.

  על ידי: אסף רונןl תחבורה> תחבורה - כלליl 26/09/2011 lצפיות: 1,131

  מכשול מינימלית שנוצרה לרוכבי אופניים חשמליות בשנים האחרונות מצויה בתשתיות הכבישים שצריך לתקן בימהרה, באנטגוניזם לתשתיות בגרמניה לדוגמא שנחשבת לתשתית הכי טובה.

  על ידי: ערן פלדמןl תחבורה> דו גלגליl 13/11/2010 lצפיות: 213
  אופניים חשמליות

  זה קרה לפני מספר חודשים. נתפסת מבצע עבירת תנועה, שההשלכה שלה עליך היא אחת: שלילת רישיון. אתה מתקשה להתרגל לחיים ללא מכונית צמודה. בהתחלה ניסית להסתמך על טרמפים, אבל עם הזמן מצאת שלוח הזמנים של מכריך שונה לחלוטין מאשר שלך. אחר כך ניסית להשתמש בתחבורה הציבורית, עד שאיחרת יום אחר יום לעבודה. לא הגיע הזמן לרכוש אופניים חשמליים מתקפלים?

  על ידי: אופניים חשמליותl תחבורה> דו גלגליl 16/12/2012 lצפיות: 1,824

  מאמר זה עוסק באופניים חשמליות, בשאלות רבות וחששות שיש לאנשים בנוגע לאופניים חשמליות.

  על ידי: bikeshomel ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 15/12/2012 lצפיות: 202

  טרנד האופניים משך גם אתכם? שוקלים לקנות את הזוג הראשון שלכם? זה המקום בשבילכם! מוזמנים לקרוא וללמוד מהם הדברים שיש לדעת לפני שרצים לקנות אופניים...

  על ידי: anatamrl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 22/03/2015
  ג'ו

  מוצר שהחדשנות והייחוד שלו כל כך בולטים שאתם נעצרים לשנייה, ואומרים איזה מגניב, כזה הוא גגון ואקום. הוא משנה את הנגישות של גגונים למי שלא אוהב גגונים קבועים שתקועים על הרכב שלו. בתום השימוש פשוט אחסן את הגגון המדליק הזה בתא המטען. הגגון קטן ומתאחסן בקלות מוצר מושלם לכל סוגי הספורט הימי {גלשנים, סאפים, קיאקים, ספורט ימי ועוד.....}

  על ידי: ג'וl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 03/02/2015 lצפיות: 32

  צלילה ספורטיבית או צלילה טכנית כחלק מתרבות שעות הפנאי של אנשים רבים מהווה בילוי המשלב בתוכו הנאה, ספורט, חיבור לטבע ואף רמה מסוימת של אתגר. לאורך השנים מאז הצלילה הפכה לתחביב נפוץ מאוד, התפתחה במקביל תעשיה גדולה ומתקדמת של ציוד ותכניות הדרכה כדי לתמוך בביקוש הגובר ולהפוך את הצלילה לפשוטה יותר ולנגישה לקהל רחב יותר.

  על ידי: איציק זילברמןl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 28/12/2014 lצפיות: 16

  הסבר על נהיגה מתקדמת וכוללת כמה טיפים אם אתם אוהבים מכוניות מהירות ועוצמתיות ורוצים לדעת איך אתם יכולים ללמוד טכניקות מתקדמות של נהיגה מתקדמת. בסוג נהיגה כזה אתה לומד להכיר יותר לעומק את הרכב ואת יכולות הנהיגה שלך .אתה לומד איך לשלוט ברכב בצורה המיטבית ביותר וגם לשפר את יכולת קריאת הכביש . כלים אילו מגיעים מעולם המירוצים וכאשר אתם משלבים את זה עם יכולת הנהיגה שלכם זה הופך אותכם לנהגים טובים יותר , מנוסים יותר , בקיאים יותר , זה מאפשר לכם להגיע לנהיגה נכונה יותר .

  על ידי: elipop1l ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 23/10/2014 lצפיות: 22
  גלעד דסה

  בשוק האופניים ישנו מבחר גדול של מותגים שנמכרים בארץ והדבר דומה גם עבור מנשאי המים, אם זאת ישנם שני מותגים עיקריים האחד עם גאווה ישראלית ארוכת שנים והיא חברת שורש. חברת שורש צברה לה מוניטין של חברה בעלת ציוד איכותי שנמכר בכל העולם. החברה השנייה הינה חברה אמריקאית בשם Camelbak גם היא חברה ותיקה בעלת מוניטין בינלאומי מכובד מאוד בתחום זה. במאמר זה אין ברצוני לבצע השוואה בין המותגים או הדגמים השונים אלה לתת מספר נקודות למחשבה כאשר באים לרכוש מנשא לאופניים בניסיון לאפשר לכם לבחור בתיק שמתאים לכם.

  על ידי: גלעד דסהl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 21/05/2014 lצפיות: 127
  dbikecenter

  הבחירה הנכונה לשילדה רצויה לשלדה באופני ההרים ישנה חשיבות מכרעת ביציבות ובקלות התנועה של אופני ההרים. בדרך כלל באופני הרים השלדה בנויה מאלומיניום או פלדה ולעתים נבנית השלדה מסיבי פחמן המכונים "קרבון" הנחשב לחומר קל ביותר ומסגסוגות שונות של מתכות אקזוטיות לכך ישנה חשיבות מכרעת במיוחד במרוצים.

  על ידי: dbikecenterl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 15/05/2014 lצפיות: 247
  dbikecenter

  טיפים! ומידע חשוב, למחפשי אופני הרים אופני הרים הם סוג אופניים די פופולאריים בימים אלה. אופני הרים הם אביזר ספורט כמו כל ענף אקסטרים אחר. מי שרוצה לרכב כדי ליהנות ולהתאמץ כמה שפחות בענף אופני ההרים, צריך לקנות אופניים איכותיים המותאמים ליכולת הפיזית, מבנה הגוף והיכולת הכלכלית.

  על ידי: dbikecenterl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 15/05/2014 lצפיות: 563

  ללמוד לגלוש הינו תהליך שאינו נגמר, תמיד יש אתגרים חדשים אולם ההתמדה משתלמת משום שאין שניה לתחושה של רחיפה מעל הגל והתמודדות מול הים- החזק שבאתני הטבע.

  על ידי: מוטי ביטוןl ספורט וכושר גופני> ספורט אתגריl 23/03/2014 lצפיות: 105

  אופניים חשמליות קלות מאוד לאחזקה ותפעול. כל מה שנדרש על מנת להטעין אותם זה לחבר את הסוללה לחשמל וחכות להטענה מלאה. אין צורך הטיפולים מסובכים על מנת לשמור את האופניים במצב תקין אך כמובן ראוי להקפיד על כמה כללים חשובים שיסייעו לכם לשמור את האופניים שלכם במצב מצוין.

  על ידי: יריב ברקוביץ'l תחבורה> דו גלגליl 15/05/2011 lצפיות: 220 lתגובות: 1

  אופניים חשמליות אמנם אינן דורשות מאמץ פיזי כמו רכיבה על אופניים רגילים, אך החום הכבד השורר בישראל בחודשי הקיץ דורש מכל מרוכבים, בין אם זה אופניים רגילות ובין אם מדובר על אופניים חשמליים, לשמור על עצמם מפני החום הכבד. נסיעה חכמה בקיץ היא איננה המלצה אלא חובה שכל אחד מאיתנו צריך למלא בכדי לשמור על צינון הגוף ולמנוע התייבשות, בכל זאת מדובר על הבריאות שלנו. דווקא רכיבה על אופניים חשמליות, בהם אנו פחות מרגישים את עומס החום, עלולים לגרום לנו להתייבש מהר יותר.

  על ידי: יריב ברקוביץ'l ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 23/06/2010 lצפיות: 137

  במהלך השנים האחרונות נושא כלי התחבורה הדו גלגליים הפך לרלוונטי יותר, גם בגלל נושא איכות הסביבה וגם עקב העומס הבלתי נפסק בכבישים. אופניים חשמליות נתנו דחיפה גדולה בנושא, ומכאן נושא מסלולי הנסיעה קיבל משמעות גדולה יותר מבעבר.

  על ידי: יריב ברקוביץ'l תחבורה> דו גלגליl 08/06/2010 lצפיות: 368

  חשיבות השמירה על הבריאות ואורך חיים בריא ברורה לכולנו, הבעיה העיקרית של מרביתנו היא יישום רעיון זה והקפדה על כושר גופני תקין ותזונה נכונה. ישנן דרכים רבות לשמירה על כושר גופני, כאשר אחת הדרכים היעילות והטובות ביותר לכך היא רכיבה על אופניים. רבים כבר אימצו רעיון זה ומשתמשים באופניים עבור רכיבות ספורטיביות לשמירה על כושר גופני, להגעה ממקום למקום ולרכיבה פנאי וכיף בשטח ובעיר. מעבר להיותם יעילים ככלי רכב עירוני, אופניים מעניקים לנו את היכולת לשמור על סיבולת לב ריאה תקינה וחיזוק שרירי הגוף. כל זה תוך

  על ידי: יריב ברקוביץ'l ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 23/05/2010 lצפיות: 194

  כמה פעמים הסתובבנו סביב הבלוק ונשבענו שברגע שנמצא חניה לא נזיז יותר את הרכב? וכמה פעמים התייאשנו והוצאנו לא מעט כסף על חניון לכל היום? תתפלאו - אפשר אחרת! אופניים חשמליים כבר פרצו לתודעה הישראלית ואומצו בחום במיוחד על ידי התושבים התל-אביבים. אופניים חשמליים מהווים פתרון מצוין בכל הקשור לנסיעה בתוך העיר (פגישות, סידורים, הגעה למשרד, לקניות ועוד) וגם לטיולים בסופי שבוע. מעכשיו תוכלו למצוא את אותם אופניים חשמליים אבל עם יתרון אחד חדש וברור – הם מתקפלים!

  על ידי: יריב ברקוביץ'l תחבורה> דו גלגליl 31/03/2010 lצפיות: 4,395
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast