דיאטה מהירה בעזרת התנהלות נכונה ואורח חיים בריא

פורסם: 15/12/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 315 | Share

למי מאיתנו אין מספר קילוגרמים שהוא או היא היו שמחים להשיל? בין אם מדובר בעודף משקל גדול ובין אם בקילו אחד או שניים, רובנו בשלב זה או אחר זקוקים לדיאטה. קיימים סוגים רבים ושונים של דיאטות, המותאמים לאוכלוסיות שונות, אך אם אנחנו רוצים תוצאות כאן ועכשיו נצטרך לבצע דיאטה מהירה.

מהי דיאטה מהירה?

דיאטה מהירה, כפי שניתן להבין משמה, היא דיאטה המיועדת להרזיה מהירה ולתוצאות מיידיות. הבסיס הוא החלפת המזונות שאנו צורכים בתזונה דלת קלוריות. את הג'אנק פוד והמאכלים עתירי הקלוריות נחליף בירקות, פירות ומזון עשיר בסיבים תזונתיים. באמצעות תפריט דיאטה מאוזן ומדידת קלוריות, נוכל לעקוב אחרי הירידה ולקבל תוצאות בזמן קצר.

קיימות דרכים נוספות לרדת במשקל בזמן קצר, הכוללות שימוש בכדורי הרזיה, תה טיבטי (המאיץ את חילוף החומרים), השמטת ארוחות ועוד. אבל, דרכים אלו לא בריאות ואף עלולות להיות מסוכנות לגופנו ולתפקודו התקין. מלבד הסכנות שטומנת בחובה דיאטה לא מבוקרת, ללא תפריט מאוזן לא נצליח לשמור על המשקל לאורך זמן.

דיאטה מהירה - היתרונות

כאמור, דיאטה מהירה מובילה לתוצאות מהירות. במציאות היומיומית המהירה והמיידית בה אנו חיים, לעתים קרובות אין לנו את הזמן או הסבלנות להמתין לתוצאות. דיאטה מהירה היא תהליך קצר יותר, בעל תוצאות מהירות יותר. עם זאת חשוב לזכור, כי גם לאחר מכן יש צורך להמשיך ולשמור על תזונה נכונה, על מנת שלא לעלות בחזרה את המשקל האבוד.

במקרים מסוימים נבחר לעשות דיאטה מתוך רצון לשפר את המראה או את הדימוי העצמי ובמקרים אחרים, דיאטה היא הכרח הנובע מטעמים רפואיים. עודף משקל מסוכן לבריאות ממגוון סיבות: סוכרת, תפקודי לב, לחץ דם, התפתחות תקינה או ענייני פוריות שונים. במקרים קיצוניים, עודף משקל הינו בגדר סכנת חיים ובמצב כזה ירידה דרסטית במשקל היא אקוטית והדיאטה היא הכרחית.

דיאטה מהירה תאפשר לנו נקודת מוצא של משקל נמוך יותר, עליו נוכל לשמור באמצעות תפריט דיאטה מאוזן. לאחר שהשלנו מספר קילוגרמים מציקים, נוכל לשמור על הגזרה לאורך זמן באמצעות הרגלי אכילה טובים יותר ופעילות גופנית. אם נסגל אורח חיים בריא יותר, המשקל יישאר יציב לאורך זמן ולא יהיה צורך להיכנס ולצאת מדיאטות כל פעם שעולים במשקל. אורח חיים בריא הוא תמיד המפתח להצלחת הדיאטה.

מה צריך לקחת בחשבון כשמתחילים דיאטה מהירה?

קלוריות לא לשווא נקראות 'אנרגיה'. הן הכרחיות לתפקוד הגוף ולהרגשה הטובה שלכם. אם נקצץ באופן משמעותי ודרמטי את כמות הקלוריות נרגיש חסרי כוחות, תשושים ועייפים. חוסר האנרגיה עלול לגרום לנו להישבר מהר יותר ולוותר על הדיאטה וכך למעשה לא הרווחנו כלום - לא ירידה במשקל ולא תחושה טובה.

אבות המזון השונים הכרחיים לשמירה על גוף בריא ולכן לא מומלץ לבחור בדיאטה כגון דיאטת פחמימות, שמאלצת אותנו לוותר קליל על חלק מהותי מהתזונה שלנו. זכרו:

דיאטה מהירה שלא תיעשה כראוי, עלולה לגרום לכך שנפחית במשקל אך לא נצליח לשמור עליו לאורך זמן.

על מנת לשפר את מצבנו הגופני והרפואי, כדאי לבדוק מהי הדיאטה המתאימה לנו מבין סוגי דיאטות רבים שקיימים היום. מומלץ להתייעץ עם תזונאי, רופא או כול גורם מוסמך אחר. לאלו מאיתנו שממהרים להוריד משקל תוך זמן קצר כדאי לבצע דיאטה מהירה, אך לדאוג שתהיה מאוזנת ככל האפשר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/87377/דיאטה-מהירה-בעזרת-התנהלות-נכונה-ואורח-חיים-בריא

  השאר תגובה למאמר זה

  דיאטה מהירה הינה "דיאטת טווח-קצר" ובעצם מכוונת לאנשים אשר רוצים להרזות מהר לקראת אירוע מסוים או סתם כי בא להם לראות תוצאות מהירות. ישנן הרבה דעות על דיאטה זו. חלק מהדיאטנים טוענים שאין כל רע אך מנגד, דיאטנים אחרים טוענים שזו דיאטה לא בריאה שתגרום בשלב מאוחר יותר להשמנה מהירה.

  על ידי: איתיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/02/2009 lצפיות: 2,671

  אם עד היום חשבתם כי מושגים כמו דיאטה מהירה הם בלתי אפשריים, תגלו כי אפשר לרדת במשקל במהרה וגם לשמור על הבריאות.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 13/11/2014 lצפיות: 178

  היום בארץ יש אלפי אנשים שרכשו דיאטה מהירה מאוד - דיאטת hcg – תהליך הרזיה מהירה שפותח על ידי ד"ר סימונס המנוח בשנות השבעים של המאה הקודמת.

  על ידי: dietathcgl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 19/10/2012 lצפיות: 134

  הרזיה מהירה ללא דיאטה, האם באמת יש דבר כזה? מה האמת שמסתתרת מאחורי הדיאטות הרבות המוצעות לנו כל השנה, ובעיקר עכשיו לקראת הקיץ, על-ידי היצרנים והמשווקים השונים? האם יש דיאטת כמוסות, שייקים או אבקות שבאמת יכולה לגרום לנו לירידה מהירה במשקל? על כך במאמר הבא.

  על ידי: יצחק רינסקיl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 19/06/2013 lצפיות: 95

  רוצים לעשות שינוי בחייכם? מתעניינים לגבי דיאטה ולא בטוחים מה הכי מתאים לכם? במאמר הנוכחי נציג בפניכם מעט מידע לגבי סוגי דיאטות שונות.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/08/2011 lצפיות: 621
  סיגל

  כמה חשוב לנו לדעת כמה אנו שוקלים? כל יום? פעמיים ביום? או פעם בשבוע? מניסיוני האישי, אני טוענת שאין צורך להישקל כל יום, בהמשך אשתף אתכם מדוע.

  על ידי: סיגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 31/07/2010 lצפיות: 138

  בדרך כלל ההבטחות מאחורי סיסמאות כגון דיאטה קלה או הרזיה מהירה, מתבררות תוך זמן קצר כהבטחות שווא, ובמקרים חמורים יותר, אותן הבטחות אף מתגלות כמסוכנות לבריאות. אך למעשה, רבים יוכלו וודאי להעיד כי ביצעו דיאטה קלה ומאוזנת, בין אם תפריט הדיאטה נבנה על ידי דיאטנית, ובין אם נעזרו בתוכנית הרזייה חכמה אחרת.

  על ידי: גלית ארזl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 11/11/2009 lצפיות: 361

  מי לא רוצה להוריד משקל בימינו? אם זה בכמה קילוגרמים מעטים או בהרבה מזה. דיאטה בריאה נועדה גם בשביל להוריד במשקל וגם בשביל לשמור עליו. דיאטה בריאה היא לא כמו דיאטה מהירה, שמסתבר שהרבה מעוניינים בה כי יש בה את הסיכוי להוריד הרבה במשקל אבל, אבוי, לעלות בחזרה את הכל ואפילו יותר ברגע שחוזרים לאכול כרגיל. דבר זה לא רק שמזיק לגוף אלא גם גורם להרבה יותר קשיים להורדה במשקל בדיאטה הבאה. לכן דיאטות מהירות זה לא שיטה טובה כי הן גורמות לגוף להיכנס להגנה דבר שמביא את הגוף להורדה בחילוף החומרים שבו.

  על ידי: דינהl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/11/2012 lצפיות: 85

  דיאטה היא תהליך של הרזייה. צמצום ההגדרה הזו מנפק כל מיני שיטות דיאטה על מנת להבטיח לכם הרזייה. לא כל השיטות יעילות לא כל השיטות טובות לא כל השיטות בריאות ולא כל השיטות מתאימות לכם.

  על ידי: ask4 SEOl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 09/06/2010 lצפיות: 78

  דפוסי האכילה של היום שונים מאלה שהיו בעבר. בחברות של המאות הקודמים לא היה מספיק מזון, ואנשים אכלו, על מנת לא להיות רעבים. בימינו, מזון נמצא בשפע לכל סוגיו, ולכן חשוב לפקח על דפוסי האכילה שלנו.

  על ידי: Lily Birkinl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 11/10/2007 lצפיות: 7,400

  מעוניינים לרדת במשקל במהרה? אנכם לבד! הרצון לרדת במשקל משותף לרבים, כאן תוכלו למצוא 4 צעדים אשר יקדמו אתכם לקראת ירידה בריאה במשקל ושינוי אורח החיים.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 27/03/2015 lצפיות: 165
  ד"ר דקלה אורן

  צריכת שמן המפ באופן יומי משפרת את בריאות הגוף ותפקודו. שמן זה מכיל חומצות שומן חיוניות שהגוף אינו יכול ליצר בעצמו ולכן צריך לקבלן מן המזון. שימוש בשמן עוזר למנוע מחלות לב, סוכרת, לחץ דם, ועוד. מעניק לך עור יפה וזוהר, עוזר להורדת השומנים המזיקים בדם. במחיר של כריך במסעדה תוכלי לצרוך שמן המפ במשך חודש ימים. מומלץ לכולם: ילדים, נשים, גברים

  על ידי: ד"ר דקלה אורןl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 07/03/2015 lצפיות: 37
  אסף דורי

  דיאטה ים תיכונית ישראל אמנם שוכנת לחופי הים התיכון, אך לא כולם יודעים מהי דיאטה ים תיכונית ומהם יתרונותיה. מדובר במידע חשוב לבריאותכם שכן מחקרים מצאו כי דיאטה ים תיכונית ניחנת בסגולות בלתי מבוטלות. מהי בעצם דיאטה ים תיכונית ?

  על ידי: אסף דוריl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 23/02/2015 lצפיות: 38
  Shay Kuby

  המודעות למזון בריא והטרנד החדש "האנטי גלוטני" מוצאים את דרכם למטבח של כולנו. אם בעבר כאשר לא הייתה מודעות כה גבוהה לכל מה שקשור אל מאכלים ללא גלוטן, אז היום, לא רק חולי צליאק נמנעים מאכילת גלוטן. ניתן למצוא היום מגוון של מוצרים ללא גלוטן, אך יש כאלה שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש את המאפים המיוחדים שהם יקרים מאוד, כמו מאפים ללא גלוטן, לחמים וכל מה שקשור אל מזון נטול גלוטן.

  על ידי: Shay Kubyl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/01/2015 lצפיות: 70

  אם עד היום חשבתם כי מושגים כמו דיאטה מהירה הם בלתי אפשריים, תגלו כי אפשר לרדת במשקל במהרה וגם לשמור על הבריאות.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 13/11/2014 lצפיות: 178

  דיאטן ספורט- לא משנה מהו סוג הספורט בו אתם עוסקים, בין אם מדובר בריצה, שחיה, כדורסל, כדורגל, הרמת משקולות, קראטה, ג'ודו או כל סוג ספורט כלשהו . הגנטיקה שלכם הינה הבסיס להצלחה אך גנטיקה מהווה רק את התשתית עליה יש לבנות על ידי אימונים ותזונה אופטימאלית, את הדרך להצלחה. כל ספורטאי ששואף להגיע ליכולות ספורטיביות טובותן, חייב להקפיד על עקרונות תזונת ספורט ועל תזונה שמתאימה לספורטאים. בהרבה מקרים אני רואה שהחוליה החסרה לקפיצת מדרגה ביכולות של ספורטאים היא הקפדה על עקרונות חשובים בתזונת ספורט

  על ידי: elipop1l בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 30/10/2014 lצפיות: 46
  יואב ברנזון

  דרך נוספת להוריד במשקל היא לבחון את הכבדות הנפשית שלכן - הכיצד? מה הקשר בין הדברים?

  על ידי: יואב ברנזוןl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 24/10/2014 lצפיות: 109
  מותר לי

  יתר לחץ דם מוגדר כלחץ דם השווה או מעל ל140/90 מ"מ כספית. כיום מדברים גם על מצב הנקרא "טרום יתר לחץ דם" שבו ערכי לחץ הדם הינם מעל 130/80 מ"מ כספית. ככל שערכי לחץ דם עולים כך עולה הסיכון לתחלואה ותמותה ממחלות לב וכלי דם מחלות אלו קרויות מחלות קרדיווסקולריות כגון : אי ספיקת לב, מחלת כלי דם היקפית, אי ספיקת כליות.

  על ידי: מותר ליl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/10/2014 lצפיות: 100

  קורס הנהלת חשבונות מקנה לכם את הכלים להיות המנגנון שמפקח על הכניסה והיציאה של כסף. לפיכך כל עסק זקוק למנהלי חשבונות על מנת שיפקחו על התזרים המזומנים של העסק.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 11/02/2013 lצפיות: 64

  המאמר סוקר מגוון שיטות של העלמת קמטים בפנים ללא צורך בניתוח. במאמר ניתן לקרוא על תכשירים שונים המסייעים במלחמה בקמטים.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 11/02/2013 lצפיות: 219

  חוגי בית הם מפגשים קבוצתיים שמתקיימים בבתים פרטיים במתכונת של אירוח ביתי. בכתבה תקציר על מיטב המרצים לחוגי הבית ועל היתרונות שלהם..

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell חינוך ולימודים> קורסים מקצועייםl 11/02/2013 lצפיות: 158

  שירותי סיעוד מספקים לקשישים את העזרה בביצוע מטלות שונות בהן הם מתקשים בחיי היומיום. לעתים מדובר גם על ניידות לשמה. מטפלים סיעודיים מסייעים לקשיש לשמור על איכות החיים למרות הקושי, תוך שמירה על כבודו.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 11/02/2013 lצפיות: 43

  כל מה שצריך לדעת על דודי שמש! מאמר מקצועי שיעשה לכם סדר בנוגע לדודי השמש, יתרונות השימוש, התקנה ועוד...

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בית וצרכנות> בית - כלליl 07/02/2013 lצפיות: 119

  מכשיר הטלפון הנייד הוא עולם ומלואו בפני עצמו. הזיכרון של המכשיר מכיל מידע בעל ערך רגשי וערך כספי. על אף הרגישות הרבה של מכשירי הטלפון הניידים וריבוי הגנבות, משתמשים רבים לא טורחים לבצע גיבוי למידע שבזיכרון. אפליקציות שחזור הודעות sms עומדות לרשות בעלי הסמארטפונים. בעלי טלפונים אחרים יוכלו לפנות למעבדות שחזור מידע במטרה לשחזר פרטי הודעות, נתונים מספר הטלפונים או תמונות.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell מחשבים וטכנולגיה> מחשבים וטכנולגיה - כלליl 07/02/2013 lצפיות: 653

  רומא היא יעד תיירות מאוד פופולארי. תיירים מכל רחבי העולם מגיעים לרומא בכל חודשי השנה. הישראלים מבקרים בבירת איטליה במתכונת של טיולים עצמאיים או טיולים מאורגנים. הדרכה בעברית ברומא מעניקה לטיול גם ממד תרבותי היסטורי. המדריך מלווה את הסיור באתרים בהסברים מפורטים וסיפורי היסטוריה בשפה העברית. המדריכים המקומיים מציעים הדרכה רק בשפה האנגלית או האיטלקית.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell נופש ותיירות> יעדים בעולםl 07/02/2013 lצפיות: 391

  מגוון סוככים של סוככי השרון מציעים פתרונות אידיאליים עבור צל ועבור הגנה מפני הגשם. אך כדי שתוכלו לבדוק בעצמכם עד כמה מדובר על איכות מוצר באופן ודאי, קיבצנו למענכם כמה וכמה נקודות התייחסות חשובות, שיוכלו לסייע לכם לבחור את הסוכך הטוב ביותר האמין והאיכותי ביותר, שיועיל לאורך זמן.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בית וצרכנות> בית - כלליl 07/02/2013 lצפיות: 103
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast