סרגל-מדידה תזונתי

פורסם: 24/12/2010 |תגובות: 0 | צפיות: 219 | Share

מערכת ושיטה לדיאטה המבוססת על צריכת פחמימות מבוקרת DIETARY SYSTEM AND METHOD BASED ON CARBOHYDRATE INTAKE זוהי הגדרת רשם הפטנטים בישראל ובארה"ב לערכה שפיתחתי, שתכליתה לאפסן את התפריט היומי ולתת מענה לקצובת הפחמימות המותאמת למשקל-הגוף התיקני.

המערכת שפיתחתי ראויה לשמש אכסניה לדיאטה דלת הפחמימות המומלצת ע"י ד"ר איריס שי, דיאטנית קלינית וחוקרת תזונה ומחלות כרוניות, העומדת בראש המחקר הבינלאומי שמטרתו להשוות לאורך זמן את יעילותן ובטיחותן של הדיאטה דלת השומן, הדיאטה הים-תיכונית והדיאטה דלת הפחמימות, וזה דברה של ד"ר איריס שי:-

"בניגוד לדיאטות בהן נדרשים חישובים,הדיאטה דלת הפחמימות היא מאד פשוטה, כי הפחמימות יורדות לרמה מינימאלית, וכל מה שאין בו פחמימות הוא לכאורה מותר, כך שמי שעושה את הדיאטה הזו, לא צריך להסתובב כל היום עם מחברת ועט. הרמה המינימאלית שאנחנו צריכים לתפקודי הגוף השונים היא בין 50 ל-60 גרם פחמימות ליום" (nrg מעריב 11.9.2006 "דלים בפחמימה" מאת ליאת אקשטיין).

המערכת שפיתחתי היא מעין ארגז-כלים נייד שנותן תוצאות דומות למימצאי המחקר אשר בוצע בכור האטומי המבודד ומנותק מכל נגישות למקור מזון אחר, זולת ארוחת יומה של קבוצת הניסוי, שכללה קצובת פחמימות מדודה.

מערכת כלי-האוכל שפיתחתי היא "מיכל הדלק" שאמור לספק אנרגיה מדודה שלא תעלה על צרכי הגוף והנפש במשך היום.

100_8718.jpg

המכונית שלי ומערכת כלי-האוכל זוכים לאותו טיפול. שימו שמן מעל הקו העליון של המדיד - המנוע מזייף. שימו שמן מתחת לקו התחתון של המדיד - המנוע מת.

 

להזכירכם שתירס וסוכר הם חומרי גלם לייצור דלק למכוניות, לפיכך מן הראוי לזכור, שהמכונית אכלה לשובע מוצרים אלה ולא צריכים להוסיף אותם לצלחת בעידן שבני-אדם הפכו ליצורים בעלי שתי רגליים וארבעה גלגלים. פעם שימשה הרגל אמצעי תעבורה, היום היא סוחטת את דוושת הגז.

האדם המודרני צורך את האנרגיה להנעת גלגליו בתחנת הדלק, המספקת לו כמות גדולה של קלוריות שאמורה להקטין את כמות הקלוריות במזונו.

תרבות הספורט היא בהחלט חיובית ומשעשעת, והיא מתחברת יותר לעולם הבידור והפנאי מאשר לתזונה. על מנת לשרוף 350-400 גרם פחמימות ליום, כפי שממליצה הדיאטה הקלאסית, צריכים למכור את המכונית, את מכונת הכביסה, את שואב-האבק, את המיקסר ושאר המכשירים המפנקים שפלשו לבתינו והשביתו את אברינו.

המנועים הראשונים שתיכנן רודולף דיזל הואבסו בשמן צמחי. האופנה חוזרת ובגדול. תירס וסוכר משמשים להאבסת מכוניות ובני-אדם כאחד. קצובת פחמימות מדודה ארוזה בצידנית-הדיאטטית מאפשרת לעשות את הדיאטה דלת הפחמימות בכלים פונקציונליים מדידים ומדוייקים, לקושש מתוך שפע המתכונים את מכסת הפחמימות היומית המותאמת לאדם על פי משקלו ולנשנש בלי הגבלה מזונות נטולי פחמימות הארוזים בצידנית הדיאטטית.

לצידנית-הדיאטטית מצורף ספרי "השמן והרזה - מדריך עוקף קלוריות" המחזיק 51 מתכונים נטולי פחמימות או בעלי תכולת פחמימות זניחה שאוכלים חופשי-חופשי, ו-31 מתכונים מעוטי פחמימות המספקים את קצובת הפחמימות היומית.

הדרכה וליווי bhsegal@017.net.il

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/88109/סרגל-מדידה-תזונתי

  השאר תגובה למאמר זה

  ברוך הלוי-סגל

  יוזמות מקוריות ופורצות דרך הן תמיד נחלת מעטים. מי שנהנה מהן מחבק את היוזמות ומתברך בהן. בתוך אוקיאנוס יועצי-התזונה המתרבים בטור גיאומטרי מצאתי אי של שפיות......

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 20/01/2010 lצפיות: 281
  ברוך הלוי-סגל

  פירמידת-מזון הפוכה, ללא קמח וללא סוכר

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 04/02/2010 lצפיות: 11,724
  ברוך הלוי-סגל

  הדיאטה הקלאסית מעניקה למטופליה ארוחה מפנקת, פעם ביום, או פעם בשבוע, במטרה להנעים למטופל את המפגשים ולחסוך ממנו רגשי אשמה...

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 25/01/2010 lצפיות: 306
  ברוך הלוי-סגל

  לאהבה תפקיד מרכזי בשימור הזוגיות. לאהבה השפעה מיטיבה על הבריאות, על איכות החיים ועל תחושת הערך העצמי.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 07/03/2010 lצפיות: 187
  ברוך הלוי-סגל

  דיאטה דלת פחמימות אינה דיאטת חלבונים, כפי שמדביקים לה מתנגדיה, כי החלבון אינו נספג בגוף מעבר לצרכיו.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 12/08/2010 lצפיות: 802
  ברוך הלוי-סגל

  50-60 גרם פחמימות ליום לתיפקוד מערכות גוף האדם - מימצאי מחקר בינלאומי ארוך טווח בקמ"ג בלי לחם, בלי אורז ובלי תפוחי-אדמה. 350-400 גרם פחמימות ליום לתיפקוד מערכות גוף האדם - גירסת הדיאטה הקלאסית עם לחם, דגני בוקר, פסטה ואורז.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 31/08/2010 lצפיות: 312
  ברוך הלוי-סגל

  לגדול אחרי גיל 18-20 זה שיגעון גדלות במקרה הטוב, וגידול סרטני במקרה הרע. אחרי 22 שנה בקצובת פחמימות מדודה אני מביע את דעתי הנחרצת, שרמה של 22 BMI חייבת להחזיק עד זיקנה ושיבה. את העובדה הזאת גיליתי בגיל 58 ויצאתי נשכר כשהישלתי 20 ק"ג של נתחי-בשר עודפים בהגליית מוצרי קמח, סוכר, תפוחי-אדמה, אורז ותירס השולחים את רמות האינסולין בגוף לנסיעה ברכבת הרים.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl הודעות לעיתונות> הודעות לעיתונות - כלליl 12/07/2012 lצפיות: 207
  ברוך הלוי-סגל

  ל-62% מתושבי ישראל אין כניסה למכנסיים וכולם מתקשים לקום מהכיסא. רובם בעלי הרגלי ישיבה והספורט עבורם היא משימה בלתי אפשרית.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 09/07/2013 lצפיות: 72
  ברוך הלוי-סגל

  ההתמכרות לפחמימות כמוה כהתמכרות לסמים והירידה הדרסטית למינון הנמוך של הפחמימות מלווה במשבר הנובע מהתנגדותו של הלבלב לצמצום צריכת הפחמימות כשהוא בעיצומה של הפגזת תאי הגוף באינסולין התובע עוד ועוד פחמימות.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 02/08/2011 lצפיות: 136

  מעוניינים לרדת במשקל במהרה? אנכם לבד! הרצון לרדת במשקל משותף לרבים, כאן תוכלו למצוא 4 צעדים אשר יקדמו אתכם לקראת ירידה בריאה במשקל ושינוי אורח החיים.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 27/03/2015 lצפיות: 211
  ד"ר דקלה אורן

  צריכת שמן המפ באופן יומי משפרת את בריאות הגוף ותפקודו. שמן זה מכיל חומצות שומן חיוניות שהגוף אינו יכול ליצר בעצמו ולכן צריך לקבלן מן המזון. שימוש בשמן עוזר למנוע מחלות לב, סוכרת, לחץ דם, ועוד. מעניק לך עור יפה וזוהר, עוזר להורדת השומנים המזיקים בדם. במחיר של כריך במסעדה תוכלי לצרוך שמן המפ במשך חודש ימים. מומלץ לכולם: ילדים, נשים, גברים

  על ידי: ד"ר דקלה אורןl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 07/03/2015 lצפיות: 38
  אסף דורי

  דיאטה ים תיכונית ישראל אמנם שוכנת לחופי הים התיכון, אך לא כולם יודעים מהי דיאטה ים תיכונית ומהם יתרונותיה. מדובר במידע חשוב לבריאותכם שכן מחקרים מצאו כי דיאטה ים תיכונית ניחנת בסגולות בלתי מבוטלות. מהי בעצם דיאטה ים תיכונית ?

  על ידי: אסף דוריl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 23/02/2015 lצפיות: 39
  Shay Kuby

  המודעות למזון בריא והטרנד החדש "האנטי גלוטני" מוצאים את דרכם למטבח של כולנו. אם בעבר כאשר לא הייתה מודעות כה גבוהה לכל מה שקשור אל מאכלים ללא גלוטן, אז היום, לא רק חולי צליאק נמנעים מאכילת גלוטן. ניתן למצוא היום מגוון של מוצרים ללא גלוטן, אך יש כאלה שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש את המאפים המיוחדים שהם יקרים מאוד, כמו מאפים ללא גלוטן, לחמים וכל מה שקשור אל מזון נטול גלוטן.

  על ידי: Shay Kubyl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/01/2015 lצפיות: 70

  אם עד היום חשבתם כי מושגים כמו דיאטה מהירה הם בלתי אפשריים, תגלו כי אפשר לרדת במשקל במהרה וגם לשמור על הבריאות.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 13/11/2014 lצפיות: 178

  דיאטן ספורט- לא משנה מהו סוג הספורט בו אתם עוסקים, בין אם מדובר בריצה, שחיה, כדורסל, כדורגל, הרמת משקולות, קראטה, ג'ודו או כל סוג ספורט כלשהו . הגנטיקה שלכם הינה הבסיס להצלחה אך גנטיקה מהווה רק את התשתית עליה יש לבנות על ידי אימונים ותזונה אופטימאלית, את הדרך להצלחה. כל ספורטאי ששואף להגיע ליכולות ספורטיביות טובותן, חייב להקפיד על עקרונות תזונת ספורט ועל תזונה שמתאימה לספורטאים. בהרבה מקרים אני רואה שהחוליה החסרה לקפיצת מדרגה ביכולות של ספורטאים היא הקפדה על עקרונות חשובים בתזונת ספורט

  על ידי: elipop1l בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 30/10/2014 lצפיות: 48
  יואב ברנזון

  דרך נוספת להוריד במשקל היא לבחון את הכבדות הנפשית שלכן - הכיצד? מה הקשר בין הדברים?

  על ידי: יואב ברנזוןl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 24/10/2014 lצפיות: 109
  מותר לי

  יתר לחץ דם מוגדר כלחץ דם השווה או מעל ל140/90 מ"מ כספית. כיום מדברים גם על מצב הנקרא "טרום יתר לחץ דם" שבו ערכי לחץ הדם הינם מעל 130/80 מ"מ כספית. ככל שערכי לחץ דם עולים כך עולה הסיכון לתחלואה ותמותה ממחלות לב וכלי דם מחלות אלו קרויות מחלות קרדיווסקולריות כגון : אי ספיקת לב, מחלת כלי דם היקפית, אי ספיקת כליות.

  על ידי: מותר ליl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/10/2014 lצפיות: 101
  ברוך הלוי-סגל

  ניסים ארואסטי בן 52 הפחית בתוך 5.5 חודש 26 ק"ג ממשקל התחלתי של 150.5 ק"ג. המטרה - 70 ק"ג בסוף המסע

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 17/08/2014 lצפיות: 47
  ברוך הלוי-סגל

  דמי חנוכה שאני מעניק למוקיריי ולמכריי במקום "30 מיליון סופגניות הנמכרות במהלך חנוכה, 3-4 סופגניות נזללות על ידי כל מבוגר בחג, 8-6 נזללות על ידי ילדים ונוער, 600 טון ריבה מוזרקים לסופגניות בשנה" ("ידיעות אחרונות" 19.11.2013 )

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 25/11/2013 lצפיות: 243
  ברוך הלוי-סגל

  רק לאחרונה גילו חוקרים שהשמנת יתר היא תהליך דלקתי שמחייב חשיבה חדשה לקיצור התהליך הדלקתי, האחראי כמעט לכל מחלה או בעיה רפואית, החל מסרטן ומחלות לב וכלה בשבץ מוחי ואלצהיימר. אם לא נלמד כיצד לשלוט בדלקת, היא עלולה להרוג אותנו.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/08/2013 lצפיות: 248
  ברוך הלוי-סגל

  ל-62% מתושבי ישראל אין כניסה למכנסיים וכולם מתקשים לקום מהכיסא. רובם בעלי הרגלי ישיבה והספורט עבורם היא משימה בלתי אפשרית.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 09/07/2013 lצפיות: 72
  ברוך הלוי-סגל

  לגדול אחרי גיל 18-20 זה שיגעון גדלות במקרה הטוב, וגידול סרטני במקרה הרע. אחרי 22 שנה בקצובת פחמימות מדודה אני מביע את דעתי הנחרצת, שרמה של 22 BMI חייבת להחזיק עד זיקנה ושיבה. את העובדה הזאת גיליתי בגיל 58 ויצאתי נשכר כשהישלתי 20 ק"ג של נתחי-בשר עודפים בהגליית מוצרי קמח, סוכר, תפוחי-אדמה, אורז ותירס השולחים את רמות האינסולין בגוף לנסיעה ברכבת הרים.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl הודעות לעיתונות> הודעות לעיתונות - כלליl 12/07/2012 lצפיות: 207
  ברוך הלוי-סגל

  מצה זו שאנו אוכלים על שום מה קרויה מצה? על שום שמוצתה מן המים ונותרו בה 70% פחמימות. בסקירת השולחנות הערוכים לחוג את חגי ישראל כמעט שלא תמצאו מצרכי מזון שערכם הוא פחות מ-70% פחמימות בכל חג ומועד.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 24/03/2012 lצפיות: 153
  ברוך הלוי-סגל

  ילדים שמנים כמו אווזים מפוטמים עם אותם תסמינים של אווזים מפוטמים, מחלת הכבד השומני בקרב ילדים ובני נוער. במחלה זו מצטברים משקעי שומן בתאי הכבד....על פי הערכות בינלאומיות 3%-8% מהילדים ומבנ י-הנוער סובלים מהמחלה. אצל ילדים שמנים השכיחות מגיעה לכ-30% ואף יותר.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 25/02/2012 lצפיות: 897
  ברוך הלוי-סגל

  לכל שוחרי הבלוג שלי ולכל עם ישראל שנה טובה ומבורכת. שנה של אהבה בין איש לאשתו ובין אדם לחברו. שנה שיתמלאו כל מישאלות לבנו.

  על ידי: ברוך הלוי-סגלl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 25/09/2011 lצפיות: 110
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast