טיולים בצפון

14/02/2011 • על ידי • 174 צפיות

אחד המחוזות המבוקשים ביותר לתיירות ולנופש, הוא האיזור הצפוני בארצנו, ולכן רבים בוחרים לתכנן ולערוך טיולים בצפון, בשילוב בני המשפחה, או בהרכב מצומצם ואינטימי יותר.  
טיולים בצפון כוללים את איזור הגליל העליון, הגליל התחתון, רמת הגולן על שלל אתריה, וכמובן גם את העיר חיפה, העיר השלישית בגודלה בארץ, המספקת שלל אטרקציות בפני עצמה, ובהם גם מסלולי טיול מעניינים, גן הבאהים, מרכזי בילוי ונופש, וכמובן את חופי הים היפהפיים שלה.


לאורך כל יישובי חוף הכרמל, דרך חיפה, בואך עכו, ובהמשך אל הגליל העליון, עד רמת הגולן, פרושות רצועות חוף, אשר חלקן בתוליות, ואשר נחשבות ליפות ביותר בישראל. אם ברצונגם ימת הכנרת היא אחד היעדים האהובים והמבוקשים ביותר, וכאשר אתם מתכננים טיולים בצפון, מן הראוי שלא תשכחו לכלול אותה, באחת מנקודות המסלול.
טיולים בצפון מציעים לכם נוף הררי, גלילי בחלקו, ומרהיב לכל אורכו, אולם גם את ההר הלבן היחידי בארצנו, הר החרמון. בעונות החורף המושלגות בו, מארח אתר החרמון אלפי גולשים אשר מגיעים להנות מהאטרקציה, ולסייר באיזור.


בבואכם לתכנן טיולים בצפון עם בני משפחה ובעיקר ילדים קטנים, כדאי שתזכרו את מגוון הפעילויות הספורטיביות לכל המשפחה, אותם תוכלו לשלב בחוויה המיוחדת. כך למשל אם תבקרו בכנרת, תוכלו גם 'לתת קפיצה' לפארק החיות האוסטרלי 'גן גורו' שם ייהנו הילדים מליטוף והאכלת חיות, וצפייה בשלל סוגים של קנגורו, דובי קואלה, תוכים וציפורים מעניינות.
באם בחרתם לערוך טיולים בצפון דווקא בעונת בחורף, תוכלו לשכור מגלשיים ולהחליק עם הילדים ובני הזוג, במדרונות החלקים של הר החרמון. אם בחרתם ברמת הגולן הריי ששם תמצאו בעונת הקיץ פעילויות מים חוויתיות ופעילויות אקסטרים, לצד ימי כיף ונופש בחמת גדר, הלוא היא חוות התנינים הגדולה ביותר במזרח התיכון, בה ניתן לצפות בסוגים שונים של תנינים, ולהנות מבריכות הבריאות המיוחדות במקום.
ניתן לשכור צימרים או חדרים בבתי המלון השונים, ולתכנן טיולים בצפון על פי מסלול בנוי בקפידה, כזה שיאפשר לכם להקיף את רוב האיזור הצפוני של ארצנו, במספר ימים מרוכזים, ומאושרים להפליא.

אודות כותב המאמר

sharon

מאמר זה נכתב על ידי שרון והוא עוסק בענף התיירות והנופש